Soukalová na 62. místě? Gábina si to prohrála v hlavě, říká kouč | iSport.cz
5. prosince 2014 • 04:58

Soukalová na 62. místě? Gábina si to prohrála v hlavě, říká kouč

Autor: iSport.cz
Soukalová selhala ve střelbě
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rada jako Řepka, Řezníček jako Zlatan...
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvojnásobná stříbrná olympijská medailistka a čtvrtá žena minulého pořadí Světového poháru Gabriela Soukalová vstoupila do nové sezony až 62. místem. Po zdravotních potížích naskočila do individuálního vytrvalostního závodu SP v Östersundu, ve kterém selhala hlavně ve střelbě. „Prohrála si to v hlavě,“ řekl trenér Zdeněk Vítek. Nejlepší Češkou byla pátá Veronika Vítková.Soukalová nezvládla hned první střelbu, když minula čtyři z pěti terčů. Podle Ondřeje Rybáře, šéftrenéra reprezentace, kvůli špatné poloze. „Ano chyba polohy tam zřejmě byla, ale myslím si, že Gábina tu střelbu prohrála už v hlavě. Po zdravotních potížích šla do závodu s velkými obavami, které ji nezvykle znervózňovaly,“ citoval oficiální web českého biatlonu Vítka. „Gábina určitě chce, ale zkoncentrovat se na závod nedokáže. Sama musí ujasnit priority. Příležitost k nápravě bude mít už v sobotu při sprintu,“ dodal Rybář.

Podobně ve středu selhala i mužská hvězda Francouz Martin Fourcade, který dojel 81. „Co čtyřmi svými chybami načal, v tom Gábina pokračovala,“ smutnili oba trenéři.

Sama Soukalová však před startem sezony očekávala, že její start bude pomalejší. Přípravu jí totiž překazily zdravotní komplikace i únava. „Už jsem zdravá, ale bude trvat několik týdnů, než se do toho dostanu zpátky. Moje forma není kdovíjaká, spíš žádná, takže ten začátek nebude nic moc,“ přiznala před odletem do Östersundu – dějiště prvního dílu Světového poháru.

Biatlonisté pobláznili Česko. Radost jim dělá nadšení v očích dětí

Navíc po velkých úspěších částečně ztratila motivaci. Mimosportovní aktivity její program úplně zahltily. „Letní příprava utekla jako voda, jenže místo odpočinku jsem měsíc lítala kvůli sponzorům, neodpočinula jsem si ani psychicky. Od jara jsem podle mě neměla ani jeden den volno. Tušila jsem, že to bude náročné, ale že až do takové míry, to mě překvapilo.“

Tuto sezonu tak hodlá pojmout „odpočinkově“ a chce mít ze závodění opět radost. „Pokud to půjde, snad se nebudu extrémně trápit…“

Soukalová o nahých fotkách: Překvapily mě samé pozitivní ohlasy

 
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud