Soukalová si na glóbus nevěří. Musí si to srovnat, říká kouč | iSport.cz
Ivo Pospíšil
15. března 2016 • 12:56

Soukalová si na glóbus nevěří. Musí si to srovnat, říká kouč

TOP VIDEA
Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole! Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole!
Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RUSKA | Její trhák v čele se smrskl o zlověstně velké numero a závěrečný díl SP v Chanty Mansijsku musí absolvovat bez šéftrenéra Ondřeje Rybáře. Třeba i proto Gabriela Soukalová říká: „Na velký glóbus si už moc nevěřím.“ Je ale třeba se opravdu bát? „Spíše je to alibi pro každého, kdo chce vytlačit z hlavy jistou myšlenku,“ tuší Rybář. Ač totiž Češka nebrala na MS ani jednu medaili, formu drží.Bramborové mistrovství světa nechala za sebou 4000 kilometrů daleko a přesunula se do míst, kde slunce vychází o čtyři hodiny dřív než v Oslu. Vylezla z charteru na letišti v Chanty Mansijsku a po plusových teplotách ji náhle šlehl přes tvář mráz o síle minus 15 °C.

„Říkám si, jak je v Cimrmanovi: Tam kde hy, tam kde hy, tam kde hynuli vlci a sobi, Čech se přizpůsobí,“ zažertovala Gabriela Soukalová a vyslovila přání: „Snad to tak budeme mít i my.“

V kruté a nehostinné Sibiři za Uralem, kde se těží ropa, může ona brousit jeden křišťál za druhým. Jeden velký glóbus za celkové vítězství ve Světovém poháru a tři malé za triumfy v disciplínách. Rozhodnou tři poslední závody sezony. Tak blízko a přitom tak daleko…

„Já jsem v to navíc přestala trochu věřit,“ prohodila s ustaranou tváří.

Důvod? Jmenuje se Marie Dorinová Habertová a jde o devětadvacetiletou Francouzku, která na MS měla životní formu. Sebrala šest medailí (tři zlaté) z šesti závodů a ze 135bodového trháku Soukalové udělala „jen“ 69bodový náskok. Když se navíc zohlední pravidlo o škrtání dvou nejméně povedených podniků v sezoně, kde ona díky svým výkyvům maže méně, náhle Soukalová vede jen o 34 bodů!

„Je to tak, na mistrovství měla ohromnou formu. Uvidíme, jak to bylo načasované na šampionát a naopak dál. Necháme se překvapit,“ říká šéftrenér Ondřej Rybář a sama Soukalová krčí rameny.

„Když ale vidím, jak je na tom dobře, že je o level výš a v jaké pohodě jezdí… ano, náskok ještě mám, ale už to moc není. Nevzdávám to, ale myslím si, že když je Marie v takové pohodě, tak že to už podrží. Pořád je jednodušší se dotahovat z druhého místa,“ míní biatlonistka.

Gabriela Soukalová vs. Marie Dorinová Habertová

A aby bylo pro Soukalovou ještě hůř, její mentor a šéftrenér Ondřej Rybář do Ruska z rodinných důvodů neodcestoval. „Neměl jsem to v plánu a myslím, že to není úplně potřeba. Ten tým je nastaven tak, že to poslední kolo zvládnou beze mě úplně v pohodě,“ vysvětlil.

Opravdu? Ač jde o velký křišťálový glóbus? „Já bych to pořád nepřipomínal, není to boj o křišťálový glóbus, ale je to boj v každém závodě o co nejlepší umístění,“ usmál se.

Soukalové přesto zůstává pro klíčové tři závody celé sezony poblíž jak trenér Zdeněk Vítek, tak i šéf biatlonového svazu a její manažer Jiří Hamza. „Jsou tam tři závody, bude to ohromně těžký a bude se bojovat do posledního kola. Uvidíme tedy, jak se jí povede zregenerovat, jak nastřádá síly a co udělají ostatní soupeřky. Její sezona může být šťastná či nešťastná, ale už nemůže být neúspěšná,“ uvedl Rybář a ke skepsi své závodnice dodal: „Myslím, že je to částečné alibi pro každého člověka, který se snaží vytlačit z hlavy tu myšlenku, že by něco mohlo nebo nemohlo. Je to polemika. Bude to těžké, ale musí si to sama srovnat v hlavě. Může kolem sebe mít tisíc lidí, ale stejně to bude ona, kdo si to bude muset odzávodit. Jakmile si tak stoupne na start, bude chtít zase vítězit,“ uzavřel.

Velké finále v Chanty Mansijsku začíná ve čtvrtek…

Aktuální pořadí Světového poháru

Pořadí SP po proškrtání výsledků

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud