28. prosince 2017 • 20:10

Český úspěch! Na stadionu Schalke byli Puskarčíková a Moravec druzí

Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell

Bez tlaku to jde! Duo českých biatlonistů Eva Puskarčíková a Ondřej Moravec na populární exhibici na fotbalovém stadionu bundesligového Schalke 04 dojelo na skvělé druhé příčce. Jako první přijeli do cíle závodu smíšených dvojic Rusové Jekatěrina Jurlovová a Alexej Volkov. Na ně Češi ztratili 24 vteřin.

Před zhruba 44.000 diváky vyrovnali Puskarčíková a Moravec nejlepší český výsledek v tomto závodě, jehož před dvěma lety dosáhl Moravec s Gabrielou Koukalovou.

Česká dvojice nestačila v 16. ročníku exhibice jen na ruskou dvojici Jekatěrina Jurlovová, Alexej Volkov. Ti vyhráli už "první poločas", tedy závod s hromadným startem, a vedení udrželi i v následné stíhačce.

Také Moravec s Puskarčíkovou si ve stíhacím závodě udrželi druhou pozici, jež jim patřila po úvodní části. Na suverénní Rusy ztratilo české duo 24 sekund. Třetí doběhli Rakušané Julian Eberhard a Lisa Hauserová.

Exhibiční závod s dotací 156 000 eur byl ochuzen o účast německé hvězdy Laury Dahlmeierové, jež na poslední chvíli start odřekla kvůli onemocnění.

Další program SP biatlonistů v olympijské sezoně najdete ZDE »