15. března 2018 • 16:07

Vítkové ve sprintu těsně unikla desítka, skončila jedenáctá. Mužům se nedařilo

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
Dukla - Plzeň: Penalta pro Viktorii. Petržela ji vybojoval a Krmenčík proměnil - 1:3 Dukla - Plzeň: Penalta pro Viktorii. Petržela ji vybojoval a Krmenčík proměnil - 1:3

Biatlonistka Veronika Vítková skončila ve sprintu v Oslu s jednou chybou jedenáctá, poté co minula poslední ránu v závodě. Díky skvělému běhu navzdory jednomu trestnému kolu vyhrála Slovenka Anastasia Kuzminová, která se po šestém triumfu v sezoně posunula do čela Světového poháru před Finku Kaisu Mäkäräinenovou. Mezi muži se českým reprezentantům nedařilo. Trápili se na trati a nejlepší z nich byl Ondřej Moravec, který navzdory nule obsadil až 29. pozici. Poprvé v kariéře vyhrál závod SP jednatřicetiletý Nor Henrik L'Abee-Lund.

Bronzová olympijská medailistka Vítková zahájila závod čistou úvodní položkou. Vestoje střílela svižně, ale při poslední ráně těsně minula terč a musela na trestné kolo. "Tu poslední ránu jsem lehce odložila a pak jsem ji strhla dolů," řekla České televizi.

V součtu se sedmnáctým běžeckým časem zaznamenala ve sprintu nejhorší výsledek v kalendářním roce. Mimo elitní desítku v této disciplíně skončila naposledy v prosinci v Annecy, kde byla šestnáctá. Kouč ženského týmu Zdeněk Vítek přesto její vystoupení hodnotil pozitivně. "Myslím si, že to byl povedený závod. I když to nebyla desítka, jedenácté místo je určitě povedené," poznamenal.

O vylepšení pozice se může Vítková pokusit v nedělní stíhačce, před kterou ji ještě v sobotu čeká ženská štafeta. "Štafetový závod není tak dlouhý, tak mi snad nevezme tolik sil. Zkusím prolomit smůlu čtyřpoložkových závodů a co nejlépe ji zastřílet," řekla.

Na rozdíl od Vítkové tentokrát střílela čistě další česká reprezentantka Eva Puskarčíková, pro kterou to byl první střelecky čistý sprint v sezoně. "Jsem ráda, že jsem zakončila sprintovou sezonu dvěma nulami. Jsem ráda, že jsem ještě ukázala, že to umím. Doufám, že ty dva závody, co nás tady ještě čekají, se ještě taky trefím," řekla Puskarčíková. Pomalý běh ji ale srazil na 18. místo. "Moje pocity byly hodně náročné, řekla bych, že to každým závodem jde ještě níž a níž," dodala.

Žádná další česká biatlonistka do nedělního stíhacího závodu nepostoupila. Jessica Jislová skončila s dvěma chybami v osmé desítce. Tam byla i Markéta Davidová, která se k týmu vrátila po úspěšném vystoupení na juniorském mistrovství světa. Světová šampionka si závod "odstřelila" třemi chybami vleže a další minelu přidala vestoje.

Kuzminová sice musela po první položce na trestné kolo, ale po trati letěla a díky bezchybné druhé položce většině soupeřek výrazně odskočila. Sekundovat jí dokázala jen přesná Darja Domračevová z Běloruska, která bude vyrážet do stíhacího závodu se ztrátou zhruba devíti sekund. Třetí Julia Džymová z Ukrajiny už za Kuzminovou zaostala takřka o půl minuty.

Boj o velký křišťálový glóbus si zkomplikovala Mäkäräinenová, která se čtyřmi chybami uzavírala bodovanou čtyřicítku a přišla o žlutý trikot. Pro stíhačku má na Kuzminovou bezmála dvouminutové manko.

V mužském sprintu nejlepší Češi nenavázali na umístění v první desítce z nedělního závodu s hromadným startem ve finském Kontiolahti. Moravec i Krčmář se podle běžeckých časů zařadili až do páté desítky. Bezchybný Moravec nabral před sobotní stíhačkou více než minutové manko, Krčmář jednou chyboval a na 37. místě ztrácí přes minutu a půl.

Nikdo jiný z Čechů do stíhačky nepostoupil. Jaroslavu Soukupovi, který po sezoně ukončí kariéru, umístění mezi šedesátkou postupujících uniklo o 2,3 sekundy. Dnes tak absolvoval poslední individuální závod v SP.

Sprint překvapivě vyhrál L'Abee-Lund, na něhož slavnější krajan Johannes Thingnes Bö ztratil 6,1 sekundy. Navzdory jedné chybě Bö po závěrečné střelbě vedl, ale poslední kolo měl rychlejší jeho zkušenější krajan. Se třetím místem se musel navzdory nule spokojit lídr seriálu Martin Fourcade z Francie.

Muži (10 km):

1. L'Abée-Lund 26:10,3 (0 trest. okruhů)
9. Doll (Něm.) -35,2 (1)
10. Birkeland (Nor.) -41,2 (0), ...29. Moravec -1:13,6 (0), 37. Krčmář -1:32,5 (1), 65. Soukup -2:21,5 (1), 80. Štvrtecký -2:49,1 (3), 90. Václavík (všichni ČR) -3:39,8 (7).

Průběžné pořadí SP (po 18 z 22 závodů):
1. M. Fourcade 936
2. J.T. Bö 899
3. Šipulin (Rus.) 591
4. Peiffer 559
5. Fak (Slovin.) 528
6. T. Bö (Nor.) 478 ...21. Moravec 282, 25. Krčmář 253, 42. Šlesingr 108, 78. Soukup 16, 84. Krupčík 9, 88. Václavík (všichni ČR) 7.

10. Vittozziová (It.) -1:05,1 (1),
11. Vítková -1:08,3 (1), ...18. Puskarčíková -1:20,2 (0), 71. Jislová -2:48,5 (2), 79. Davidová -3:14,4 (4), 88. Zvařičová (všechny ČR) -3:56,6 (2).

1. Kuzminová 673,
2. Mäkäräinenová (Fin.) 667,
3. Domračevová 581,
4. Dahlmeierová (Něm.) 579,
5. Wiererová (It.) 570,
6. Vítková 513, ...29. Puskarčíková 199, 54. Jislová 72, 83. Zvařičová 9, 87. Davidová

Milan Baroš

Bývalý reprezentační útočník patří k nejlepším českým fotbalistům všech dob. S Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů, s Lyonem francouzskou ligu a to samé dokázal i s tureckým Galatasarayem. Po ukončení zahraničních angažmá se vrátil do Baníku Ostrava, poté zamířil do Mladé Boleslavi.

Bývalý profesionální hráč a trenér mnoha českých ligových klubů včetně Slavie či Sparty, kterou vedl i v Lize mistrů. V klubu nyní působí na pozici šéftrenéra mládeže. V roce 2011 s reprezentací do 19 let získal stříbrné medaile na mistrovství Evropy.

Verner Lička

Bývalý český fotbalista a současný trenér. Mezi jeho největší hráčské úspěchy patří zlato z LOH 1980, bronz z ME 1980 a trojnásobné vítězství československé ligy. V dubnu 2016 se stal hlavním trenérem polského klubu RKS Radomiak Radom.

Luboš Kozel

Luboš Kozel

Bývalý reprezentační a ligový obránce. Většinu své kariéry strávil ve Slavii Praha, se kterou také získal v roce 1996 svůj jediný mistrovský titul. Aktuálně trénuje Duklu Praha, kde působí už šest let. Předtím vedl Jablonec, v Liberci dělal asistenta.

Jindřich Trpišovský

Progresivní fotbalový trenér, který momentálně působí v klubu FC Slovan Liberec. V sezoně 2014/15 dovedl Viktorii Žižkovi i přes ekonomické problémy ke 4. místu ve druhé nejvyšší české soutěži. Jeho velkým úspěchem byl postup s Libercem do základní skupiny Evropské ligy 2015/16.

Fotbalový trenér a bývalý profesionální hráč nyní působící jako hlavní trenér u české fotbalové reprezentace do 21 let. V sezoně 2005/06 dovedl Liberec k zisku titulu, v ročníku 2013/14 to zopakoval se Spartou. Za sebou má také angažmá v Austrálii, kde se Sydney FC slavil zisk titulu.

Pavel Hartman

Vystudoval FTVS UK Praha – specializaci trenér fotbalu. Jako novinář absolvoval tři mistrovství Evropy a dvě mistrovství světa ve fotbale. Coby rozhlasový reportér se zúčastnil olympijských her v Atlantě. Nyní je fotbalovým expertem a redaktorem pátečního Magazínu deníku Sport.

Pavel Kuka

Pavel Kuka

Bývalý dlouholetý útočník Slavie Praha a vicemistr Evropy z roku 1996. Mnoho let strávil také v německé bundeslize, kde nastupoval za Kaiserslautern, Norimberk a Stuttgart. Za reprezentaci odehrál 87 zápasů a vstřelil 29 gólů. Po své kariéře byl sportovním manažerem Viktorie Plzeň.

16:20 - 17:30Soupeři českého týmu na EURO
Expertní skupina: Jaroslav Hřebík, Luboš Kozel, Jindřich Trpišovský, Vítězslav Lavička
17:30 - 18:00Coffee break
18:00 - 18:45EURO očima hráčů
Moderovaný rozhovor + otázky z publika
18:45 - 19:45Síla a šance českého týmu
Expertní skupina: Verner Lička, Vítězslav Lavička, Jindřich Trpišovský, Pavel Hartman
19:45 - 20:15Volná diskuse na závěr (otázky, odpovědi)

Praktické informace

Cena vstupenky: 1000 Kč

V ceně vstupenky je vstup na konferenci
a drobné občerstvení po celou dobu konání.

Doprava & parkování

Nejlepší doprava na konferenci je pomocí auta. V místě konference je zajištěno parkování v podzemních garážích zdarma.

Můžete také využít autobusové spojení linku 265 nebo 325, které odjíždí z Nádraží Uhříněves.

Konferenci organizuje Deník Sport ve spolupráci s Unií českých fotbalových trenérů.

© 2001 - 2016 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodavatelé obsahu. ISSN 1213-8991