Velmi slušný výkon ženské štafety. Šesté místo i s trestným kolem | iSport.cz
16. ledna 2021 • 15:59

Velmi slušný výkon ženské štafety. Šesté místo i s trestným kolem

Autor: vmn, ČTK
Vstoupit do diskuse
4
TOP VIDEA
České Budějovice - Mladá Boleslav: Mašek vyplaval sám ve vápně a zblízka překonal Drobného, 0:1
Kvitová šampionkou v Dauhá! Nevím, čím to, že se mi tady tak daří, řekla
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká biatlonová štafeta dojela na Světovém poháru v německém Oberhofu na velmi slušném šestém místě. Skvěle zajely hlavně Jessica Jislová na druhém a Markéta Davidová na třetím úseku. Finišmanka Lucie Charvátová udržela tým s bezpečným náskokem na šestém místě, i když si neodpustila trestné kolo na poslední střelbě. Vyhrály domácí Němky. Po položkách Evy Puskarčíkové, Jessicy Jislové a Markéty Davidové měly Češky na dohled i stupně vítězů. Charvátová se ale v týmové závodu znovu nevyhnula trestnému kolu a do cíle dojela dvě minuty po vítězkách. České reprezentantky výrazně vylepšily dvě jedenáctá místa z této sezony a lépe skončily naposledy na šampionátu loni v únoru v italské Anterselvě, kde byly čtvrté.

Puskarčíková na každé položce jednou dobíjela a předávala jedenáctá. Jislová zvládla střelbu s jedním dobíjením vleže, přesně mířila při stojce a chvilku jela šestá. Předávala jako devátá na dohled od čtvrtých Rusek. "Stojka mě hodně potěšila, z toho mám dneska radost," pochvalovala si Jislová.

Davidová vleže střílela čistě a vstoje jednou opravovala. Ze střelnice odjížděla pátá a na stejném místě v boji o bronz předala Charvátové. "Byla jsem ráda, že to holky dobře rozjely a mohly jsme bojovat o přední příčky," řekla Davidová.

Charvátová vleže minula první i druhou ránu, pak se srovnala a držela páté místo. Při stojce ale jeden terč ani na tři náhradní náboje netrefila a musela na trestné kolo. Před ni se dostala Francie, ale zůstala před Norkami, které jely dvě trestná kola.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Ženy - štafeta (4x6 km):

1. Německo (Hinzová, Hettichová, Herrmannová, Preussová) 1:14:31,5 (0 trest. okruhů + 5 dobíjení), 2. Bělorusko (Krjuková, Alimbekavová, Solaová, Kručinkinová) -17,4 (0+9), 3. Švédsko (Brorssonová, Perssonová, E. Öbergová, H. Öbergová) -35,7 (0+5), 4. Rusko -42,5 (1+7), 5. Francie -1:48,2 (2+10), 6. ČR (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Charvátová) -2:01,4 (1+9).

Vstoupit do diskuse
4
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud