Putin se zastal teenagerky s dopingem: Dokonalost nemůže být nečestná

Krasobruslařská hvězda Kamila Valijevová na setkání ruských sportovců s Vladimirem Putinem
Vladimir Putin se na setkání s olympioniky a paralympioniky v Kremlu zastal krasobruslařské hvězdy Kamily Valijevové
Ruský prezident Vladimir Putin přichází na setkání s ruskými olympioniky a paralympioniky v Kremlu
Ruští olympionici a paralympionici se zúčastnili setkání s prezidentem Vladimirem Putinem
Ruský krasobruslařka Kamila Valijevová (uprostřed) se v Kremlu setkala s Vladimirem Putinem
Kamila Valijevová na letišti v Moskvě po návratu z Pekingu
Kamila Valijevová přišla o olympijskou medaili
19
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Krasobruslení
Začít diskusi (0)

Ruský prezident Vladimir Putin se zastal krasobruslařské hvězdy Kamily Valijevové, která měla v prosinci pozitivní dopingový test. Je přesvědčený, že k jejím vynikajícím výkonům jí zakázané látky nemohly pomoci.

Čerstvě šestnáctiletá Valijevová ve své premiérové seniorské sezoně do olympijských her neprohrála jedinou soutěž a překonávala historická maxima. Byla jednoznačnou favoritkou na olympijské zlato, ale po soutěži družstev v Pekingu vyšlo najevo, že měla v prosinci pozitivní test na zakázaný trimetazidin.

Navzdory tomu mohla podmínečně závodit v soutěži jednotlivkyň, ale náročnou situaci neustála, pokazila volnou jízdu a skončila čtvrtá.

Ani medaili ze soutěže družstev zatím nemá, protože Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ceremoniál odložil do vyřešení její kauzy, což může trvat měsíce. Přesto dnes prezident Putin ocenil její výkony.

„Svou prací posunula svůj sport na úroveň určité formy umění. Taková dokonalost nemůže být dosažena nečestně s pomocí zakázaných látek. Velmi dobře víme, že tyto látky v krasobruslení nejsou potřeba,“ řekl Putin při ceremoniálu, na němž se setkal s úspěšnými olympioniky i paralympioniky.

Po olympiádě už Valijevová na mezinárodní scéně nezávodila, protože byla stejně jako ostatní ruští sportovci vyloučena ze všech mezinárodních soutěží pod hlavičkou ISU.

Mezinárodní bruslařská unie Rusko i jeho spojence Bělorusko potrestala kvůli ruské invazi na Ukrajinu, která začala 24. února. V pondělí ISU odebrala Rusku i pořadatelství listopadového závodu Grand Prix v krasobruslení. Sankce pro obě země platí do odvolání.

Zprávy ze dne 19. dubna 2022

Fotbal
19. dubna 2022 · 19:03

Fotbalisté Šachtaru Doněck podlehli v charitativním utkání na podporu obětí války na Ukrajině v Istanbulu domácímu Fenerbahce 0:1. Za turecký tým nastoupil i český obránce Filip Novák. Jediný gól zápasu dal ve 26. minutě ekvádorský útočník Enner Valencia. Závěrečnou čtvrthodinu odehrál za Fenerbahce i patnáctiletý Isak Vural a stal se nejmladším hráčem, který kdy za první tým osmadvacetinásobného tureckého šampiona kdy nastoupil. Utkání sledovalo na stadionu Ülker téměř 12 tisíc diváků.

19. dubna 2022 · 14:41

Psychicky náročný závěr sezony má za sebou hokejový obránce Jakub Jeřábek, který působil v Kontinentální lize ve Spartaku Moskva. Po ruské invazi na Ukrajinu klub neopustil a sezonu dohrál. Momentálně si však nedovede představit, že by v KHL i nadále působil. Smlouva se Spartakem mu ale skončila, takže má rozhodování o své budoucnosti jednodušší. Více čtěte ZDE>>>

Rusko
19. dubna 2022 · 10:40

Mezinárodní bruslařská unie (ISU) ještě neodebrala Rusku pořadatelství závodu v příštím ročníku krasobruslařské Grand Prix. Zatím je naplánovaný v kalendáři na 25. až 27. listopadu jako poslední zastávka před finále seriálu v Turíně. Nyní se ISU ptá svých členů na jejich názor, jak s touto akcí naložit. Dopis s touto žádostí získala ruská agentura TASS.

Zprávy ze dne 17. dubna 2022

Důležitý moment
Fotbal
17. dubna 2022 · 20:02

Neprožívá vydařené období, to ani náhodou. Záložník Slovácka Vladislav Levin vydržel minulý víkend v duelu s Karvinou na hřišti pouze deset minut, pak ho dopálený kouč Martin Svědík ze hřiště vypral. O týden později si reputaci moc nevylepšil. Před zahájením šlágru na Spartě, kde Slovácko padlo 1:3, nejprve ostentativně netleskal na podporu Ukrajiny, následně šílenou minelou své parťáky potopil. Více čtěte ZDE>>>

Video placeholder
Sparta - Slovácko: Rus Levin netleskal Ukrajině

Zprávy ze dne 16. dubna 2022

Hokej
16. dubna 2022 · 18:00

Dráždí. Svými výbornými výkony i ruskou vlajkou na zadní části helmy. Někdo to může vnímat jako podporu válečného konfliktu na Ukrajině. Jihlavský gólman Maxim Žukov (22) kroky prezidenta Vladimíra Putina rozhodně neschvaluje, pro baráž s Kladnem si však symbol radši přelepil. Nechce tuhle „kauzu“ dál živit. Sám se k ní nevyjadřuje, udělal to však za něj šéf klubu Bedřich Ščerban. „Max cítí, že je zbytečné, aby se uměle vyvolávala taková aféra,“ řekl pro iSport.cz. Více čtěte ZDE>>>

Brankář Jihlavy Maxim Žukov
Brankář Jihlavy Maxim Žukov
Jednička Jihlavy Maxim Žukov má na zadní straně masky ruskou vlajku. Před baráží o extraligu si ji ale přelepí
Jednička Jihlavy Maxim Žukov má na zadní straně masky ruskou vlajku. Před baráží o extraligu si ji ale přelepí
Jihlavský brankář Maxim Žukov s pohárem pro vítěze první ligy
Jihlavský brankář Maxim Žukov s pohárem pro vítěze první ligy

Zprávy ze dne 14. dubna 2022

14. dubna 2022 · 12:55

Juniorské mistrovství světa v plavání, které bylo kvůli ruské invazi na Ukrajinu odebráno Kazani, se uskuteční v Limě. Peruánská metropole bude závody více než 600 nadějných plavců hostit od 30. srpna do 4. září. Na webu o tom informovala Mezinárodní plavecká federace.

Důležitý moment
Rusko
14. dubna 2022 · 12:54

Mistrovství volejbalistů letos uspořádají místo Ruska Polsko a Slovinsko. Oznámil to polský premiér Mateusz Morawiecki. Polsko podle něho bude hostit i vyvrcholení turnaje, tedy obě semifinále a zápasy o medaile. FIVB to zatím oficiálně nepotvrdila.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů