Ledecké super-G nevyšlo, poprvé v sezoně nebodovala. Vyhrála Italka

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Ester Ledecké se v lyžařském Světovém poháru nevydařil podle představ ani druhý superobří slalom. Ve Svatém Mořici dnes dojela na 31. místě a při čtvrtém startu v sezoně SP poprvé nebodovala. Na vítěznou Italku Sofii Goggiaovou ztratila česká reprezentantka 2,23 sekundy.

Dvojnásobná olympijská šampionka Ledecká, která zatím v novém ročníku dává přednost lyžím před snowboardem, začala sezonu premiérovým vítězstvím ve sjezdu na Světovém poháru v Lake Louise, ve druhém pak skončila o dvě setiny čtvrtá. V úvodním super-G už se jí v Kanadě tolik nedařilo a uzavřela bodovanou třicítku.

Pro čtyřiadvacetiletou olympijskou vítězku v této disciplíně z Pchjongčchangu tak zůstává pohárovým maximem v super-G jedenácté místo z Val Gardeny z minulé sezony.

Sedmadvacetiletá Goggiaová vybojovala sedmé vítězství v kariéře s náskokem jediné setiny před krajankou Federicou Brignoneovou. Třetí skončila s odstupem 13 setin vedoucí žena průběžného pořadí SP Mikaela Shiffrinová z USA.