Další paráda Ledecké! Šestá? Nečekaně dobré, říká. Pracuje s tím, co má

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Česká zimní obojživelnice Ester Ledecká si na lyžích připsala další úžasný výsledek. V kombinaci SP v rakouském Altenmarktu-Zauchensee skončila šestá, když po superobřím slalomu byla na pátém místě a ztrácela 86 setin sekundy na nejrychlejší Italku Federicu Brignoneovou. V jednokolovém slalomu pak nabrala další ztrátu, ale celkově udržela vynikající šesté místo. Na vítězku Brignoneovou nakonec ztratila 3,06 vteřiny.

Ledecká superobří slalom senzačně vyhrála na olympijských hrách v Pchjongčchangu a prvenství vybojovala už i ve sjezdu v SP. V pohárovém seriálu dnes absolvovala kombinační závod poprvé a dosáhla na výborné umístění. Přiblížila se Šárce Strachové, která coby elitní slalomářka dokázala vybojovat v kombinaci čtvrté či dvě pátá místa.

V dopoledním super-G zajela Ledecká pátý čas a na vedoucí Brignoneovou ztratila 86 setin sekundy. Mezi slalomovými brankami se její odstup od nejrychlejších zvýšil na tři sekundy, dostala se však před ni už jen Italka Elena Curtoniová.

Ester Ledecká na trati sobotního sjezdu

Po osmé příčce v sobotním sjezdu si česká „obojživelnice“ připsala další umístění v Top Ten. „Šesté místo je dost dobré, asi až nečekané. Čekala jsem, že se v tom slalomu propadnu níž, ten fakt nemám naježděný a připadá mi, že hlavně ve slalomu se to hodně projeví,“ řekla Českému rozhlasu.

Na přípravu mezi slalomovými brankami má minimum času. „Slalom jsme potrénovali o dva dny víc než loni, což jsou dohromady čtyři dny. Když nemám tu jistotu, tak se snažím nějak proplést. Je to možná opatrnější než ostatní holky. Pracuju s tím, co mám,“ doplnila.

Kombinaci už čtyřiadvacetiletá Ledecká absolvovala dvakrát na mistrovství světa. Loni v Aare obsadila 15. místo a v roce 2017 ve Svatém Mořici byla dvacátá.

Brignoneová ovládla třetí kombinaci SP za sebou, dnes o 15 setin před úřadující mistryní světa Wendy Holdenerovou ze Švýcarska.

Na hrbolaté trati vypadly v super-G například vedoucí žena Světového poháru Američanka Mikaela Shiffrinová nebo slovenská slalomářka Petra Vlhová. Ze 47 lyžařek první část dokončilo jednatřicet. „Vzhledem k tomu, že to bylo kombinační super-G, tak si myslím, že to bylo zatraceně těžké,“ uznala Ledecká. Většina tratě byla ve stínu, takže lyžařky neviděly dobře pod nohy.

Švýcar Yule vyhrál druhý slalom za sebou

Švýcarský lyžař Daniel Yule vyhrál druhý slalom Světového poháru za sebou. Po středečním triumfu v Madonně di Campiglio ovládl i dnešní závod v domácím prostředí v Adelbodenu. Opět druhý byl lídr seriálu i disciplíny Henrik Kristoffersen z Norska.

Šestadvacetiletý Yule byl nejrychlejší už v prvním kole a k radosti 30.000 švýcarských fanoušků na kopci Chuenisbärgli první místo udržel i po druhé jízdě. Kristoffersen se dokázal výrazně posunout z osmé pozice po úvodním kole, ale na Yuleho už nestačil a ztratil 23 setin sekundy.

Mistr světa a olympijský vítěz v závodě družstev Yule si připsal třetí slalomovou výhru v kariéře, což dokázal jako první Švýcar v historii.

Třetí místo s odstupem 28 setin obsadil Marco Schwarz. Postaral se tak o první stupně vítězů pro rakouské slalomáře v sezoně a své první od zranění loni v únoru, kdy si přetrhl zkřížený vaz v koleně.

Pětadvacetiletý Kristoffersen, jenž byl v sobotu v Adelbodenu třetí v obřím slalomu, si pojistil vedení v celkovém pořadí SP a vede před Yulem i hodnocení disciplíny.

"V prvním kole jsem měl problémy, to druhé bylo už lepší. V cíli jsem byl nervóznější než na startu," uvedl Kristoferssen, jenž po dojezdu sledoval, jak mu odpadá jeden soupeř za druhým. "Bojuju o vítězství v závodech a nekoukám na celkový Světový pohár," uvedl Nor, jenž je jedním z hlavích adeptů na obsazení trůnu po Marcelu Hirscherovi, který loni po zisku osmého velkého křišťálového glóbu za sebou ukončil kariéru.

V prvním kole se na těžké sjezdovce představil i český reprezentant Ondřej Berndt a jízdu nedokončil.

Mužský Světový pohár zůstává ve Švýcarsku, příští víkend se pojedou kombinace, sjezd a slalom na slavném Lauberhornu ve Wengenu.

SP ve sjezdovém lyžování v Zauchensee (Rakousko):

Ženy - kombinace:

1. Brignoneová (It.) 2:03,45 (1:13,80+49,65), 2. Holdenerová (Švýc.) -0,15 (1:14,30+49,30), 3. Bassinová (It.) -0,82 (1:14,02+50,25), 4. Siebenhoferová (Rak.) -1,39 (1:14,32+50,52), 5. E. Curtoniová (It.) -2,50 (1:14,74+51,21), 6. Ledecká (ČR) -3,06 (1:14,66+51,85), 7. Miradoliová (Fr.) -3,20 (1:15,92+50,73), 8. Gröbliová (Švýc.) -3,25 (1:15,32+51,38), 9. Dannewitzová (Švéd.) -3,26 (1:15,34+51,37), 10. Reisingerová (Rak.) -3,35 (1:14,82+51,98).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 39 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 826, 2. Brignoneová 565, 3. Vlhová (SR) 513, 4. Holdenerová 367, 5. Gisinová (Švýc.) 361, 6. Rebensburgová (Něm.) 337, ...14. Ledecká 223, 65. Dubovská 34, 73. Capová (obě ČR) 21.

SP ve sjezdovém lyžování v Adelbodenu (Švýcarsko):

Muži - slalom:

1. Yule (Švýc.) 1:48,73 (53,15+55,58), 2. Kristoffersen (Nor.) -0,23 (53,82+55,14), 3. Schwarz (Rak.) -0,28 (53,74+55,27), 4. Zenhäusern (Švýc.) -0,36 (53,48+55,61), 5. Muffat-Jeandet (Fr.) -0,41 (53,87+55,27), 6. Strasser (Něm.) -0,50 (54,48+54,75), 7. Gstrein (Rak.) -0,58 (54,16+55,15), 8. Pinturault (Fr.) -0,59 (54,03+55,29), 9. Meillard (Švýc.) -0,61 (53,63+55,71), 10. Foss-Solevaag (Nor.) -0,62 (54,46+54,89), ...Berndt (ČR) nedokončil 1. kolo.

Průběžné pořadí slalomu (po 5 z 12 závodů): 1. Kristoffersen 322, 2. Yule 290, 3. Noël (Fr.) 240, 4. Pinturault 206, 5. Myhrer (Švéd.) 197, 6. Zenhäusern 180.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 44 závodů): 1. Kristoffersen 611, 2. Pinturault 533, 3. Kilde (Nor.) 519, 4. Paris (It.) 454, 5. Mayer (Rak.) 362, 6. Feuz (Švýc.) 361, ...111. Zabystřan (ČR) 12.