Dojemná zpověď Shiffrinové: Snad udělám pár obloučky tátovi radost | iSport.cz
Martin Hašek
6. března 2020 • 12:33

Dojemná zpověď Shiffrinové: Snad udělám pár obloučky tátovi radost

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Slovácko: Malínský předložil míč Kuchtovi, ten doklepává do sítě! Ale pískán ofsajd
Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americká lyžařská hvězda Mikaela Shiffrinová zahájila náročný proces návratu do života po tragické smrti svého tatínka Jeffa. Ten zahynul 2. února po nešťastném pádu ze střechy. Shiffrinová natočila dojemné vyznání, které uveřejnila na sociálních sítích. Oznámila také, že se vrátila k tréninku, závodní comeback ale ještě nechtěla předjímat.Je to šestiminutové vyznání, které bere za srdce. Mikaela Shiffrinová ho začala veršíky své oblíbené říkanky o moudré staré sově, což byla její nejmilejší tatínkova básnička. Následně poděkovala všem, kteří jí kondolovali a připomněli jí historiky z otcova života.

„Na univerzitě třeba vytáhl trumpetu, zahrál Čajkovského Předehru a všechny tím úplně dostal,“ vyprávěla Shiffrinová. „V posledních pár týdnech moje rodina obdržela ohromující množství podpory a lásky. Byly to ty nejvřelejší zprávy, které si umíte představit, citáty, básničky, texty písní a báječné historiky o mém tátovi. Chceme všem ze srdce poděkovat.“

Shiffrinové tatínek Jeff byl na okruhu lyžařského poháru oblíbenou postavičkou. V listopadu 2018 byl jako anesteziolog u operace Ester Ledecké, která si ve Vailu při snowboardovém tréninku před startem sezony zlomila ruku. Sama Shiffrinová si před rokem získala fanoušky ve Špindlerově Mlýně svou bezprostředností i vítězstvím ve slalomu, kterým překonala rekord Vreni Schneiderové v počtu vítězství za jednu sezonu Světového poháru.

Otec Mikaely Shiffrinové Jeff zaznamenával úspěchy milované dcery do rodinného alba...
Otec Mikaely Shiffrinové Jeff zaznamenával úspěchy milované dcery do rodinného alba...

„Akceptovat novou realitu bude trvat dlouho, možná se to nestane nikdy. Možná to dělat nemusíme. Protože cítíme, že je pořád tady. V našich srdcích, v našich myšlenkách, v obloze, horách a sněhu. Zanechal tu stopu a je tady,“ řekla Shiffrinová.

Slavná Američanka naposledy závodila koncem ledna, kdy vyhrála super-G v bulharském Bansku. A tentokrát se poprvé vyjádřila o své další lyžařské budoucnosti.

„Mnozí se mě ptají na můj návrat k lyžování a závodění. V posledních týdnech jsem trochu trénovala. Je to pomalý proces, měla jsem problém se soustředit, ale být na svahu na mě mělo terapeutický účinek,“ prohlásila Shiffrinová, která v následujících dnech hodlá lyžovat ve Skandinávii.

„Nemám žádné sliby, jestli budu schopná se vrátit k závodům, až přijde čas. Nemám žádné cíle,“ uvedla Shiffrinová. „Vždycky, když jsme se s tátou bavili o vítězství, řekl mi jen: Udělala jsi nějaké dobré oblouky? Doufám, že nějaké dobré oblouky udělám. Myslím, že by to udělalo tátu šťastného.“

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud