19. prosince 2020 • 16:30

Sprinterské žně. Janatová si dojela pro NEJ výsledek, Beranovou obrala hůlka

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP jedenáctka sezony: vládne Sparta a Slavia, kdo se vklínil mezi hráče „S“?
S jakým nastavením se Adam Ondra připravuje na blížící se Světový pohár v Praze?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lyžařka Kateřina Janatová skončila ve sprintu volnou technikou na Světovém poháru v Drážďanech devátá. Po vítězství v kvalifikaci dosáhla ve vyřazovacích bojích nejlepšího výsledku v kariéře. Stejně jako jedenáctá Tereza Beranová, kterou v semifinále v dobré pozici připravila o šanci na postup zlomená hůlka.Premiérové vítězství v seriálu na břehu Labe slavila při absenci skandinávských reprezentací, které chybí kvůli obavám z nákazy koronavirem, Švýcarka Nadine Fähndrichová. Mezi muži vybojoval patnáctý triumf v kariéře sprinterský specialista Ital Federico Pellegrino.

Janatová o jedno místo vylepšila české maximum v dosavadním průběhu sezony, kterým byla desátá příčka Kateřiny Razýmové z bruslařské desítky v Davosu z minulého víkendu. Ve čtvrtfinále vybojovala třiadvacetiletá lyžařka postup z druhého místa, v semifinále skončila pátá. Postup časem jí unikl o osm setin.

„Škoda, že to bylo o malinký kousek. Ale už na to nebylo. Celkově se mi dnes nejelo dobře, i když to nevypadalo,“ řekla Janatová České televizi. „V životě jsem semifinále ve svěťáku nejela, je to jiná liga. Nechala jsem si je zbytečně ujet. Možná kdybych byla za nima, tak ještě to jedno místo vybojuju, ale jinak za mě spokojenost,“ prohlásila. Dosud byla v SP nejlépe třináctá letos v lednu na desítce volnou technikou.

V Drážďanech se blýskla nejrychlejším časem v kvalifikaci. „Vždycky mi přijde, že jedu pomalu a mám strach, že nepostoupím a pak mám většinou skoro nejrychlejší čas,“ uvedla.

Zlomená hůlka obrala Beranovou

Beranová své čtvrtfinále dokonce vyhrála, ale v boji o finále jí soupeřka zlomila hůl a bylo po nadějích. „Myslela jsem, že si jedu pro postup, ale po tom nešťastném kontaktu mi soupeřka zlomila lyží hůl. V tu chvíli mi bylo jasné, že je konec. Mrzí mě to hodně, myslím, že jsem mohla být ve finále. Ale ona se ta smůla jednou otočí a všechno se mi to vrátí v dobrém,“ řekla v tiskové zprávě lyžařského svazu.

V kvalifikaci mužů se prosadil na druhé místo Ondřej Černý, když nestačil jen na Francouze Lucase Chavanata. Ve vyřazovací části však vypadl jednadvacetiletý lyžař stejně jako ostatní čeští závodnici ve čtvrtfinále. Ve své rozjížďce Černý dlouho vedl, ale nakonec v ní byl pátý.

„Po kvalifikaci jsem byl nadšený, jak to vyšlo. Ale bohužel. Neplánoval jsem jet z prvního místa, ale dostal jsem se tam velice snadno. Pak mi přišlo, že jsme jeli velkou pohodu. Snažil jsem se blokovat soupeře za zády, aby se přede mě nedostali lehce,“ řekl Černý České televizi. „Myslel jsem, že budu mít mnohem víc sil do cílové rovinky. Záměrně jsem to brzdil a šetřil síly na finiš, ale už nebyla síla v nohou. Ale jsou to dobré zkušenosti, nejlepší výsledek ve svěťáku. Za den budu asi spokojenější,“ uznal.

Body si dnes připsalo osm českých běžců na lyžích.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud