20. ledna 2018 • 13:37

Senzace na slavném Kitzbühelu! Dressen vyhrál jako druhý Němec v historii

Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Německý lyžař Thomas Dressen překvapivě vyhrál slavný sjezd v Kitzbühelu a oslavil premiérové vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Čtyřiadvacetiletý závodník porazil na legendárním Hahnenkammu dlouho vedoucího Švýcara Beata Feuze, třetí skončil domácí Rakušan Hannes Reichelt.

Na sjezdovce Streif uspěl Dressen jako teprve druhý Němec v historii. Navázal na Seppa Ferstla, který v Kitzbühelu zvítězil v letech 1978 a 1979.

"V cíli jsem tomu vůbec nemohl uvěřit. Myslel jsem, že je to apríl. I pro mne je to překvapení," řekl Dressen, jenž startoval s číslem 19. Ve Světovém poháru se dosud prosadil na stupně vítězů jedinkrát, v prosinci byl třetí ve sjezdu v Beaver Creeku.

Mistr světa Feuz se mohl stát šestnáctým mužem, který dokázal v jedné sezoně vyhrát slavné sjezdy ve Wengenu i Kitzbühelu. Vítěz z minulého týdnu z Lauberhornu ale nakonec s Dressenem prohrál o dvě desetiny sekundy. Naposledy slavil double v roce 2009 Švýcar Didier Defago.

Muži - sjezd:
1. Dressen (Něm.) 1:56,15, 2. Feuz (Švýc.) -0,20, 3. Reichelt -0,41, 4. Kriechmayr (oba Rak.) -0,46, 5. Gisin (Švýc.) -0,68, 6. Sander (Něm.) -0,74, 7. Roger (Fr.) -0,93, 8. Svindal (Nor.) -1,12, 9. Fill (It.) -1,26, 10. Jansrud (Nor.) -1,30.

Průběžné pořadí sjezdu (po 6 závodech): 1. Svindal 452, 2. Feuz 442, 3. Dressen 265, 4. Jansrud 264, 5. Paris (It.) 254, 6. Mayer (Rak.) 216.

Průběžné pořadí SP (po 24 závodech): 1. Hirscher (Rak.) 974, 2. Kristoffersen (Nor.) 800, 3. Svindal 666, 4. Jansrud 665, 5. Pinturault (Fr.) 588, 6. Feuz 536, ...149. Berndt (ČR) 1.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>