Janku brzdí v přípravě na sezonu neznámý virus | iSport.cz
13. srpna 2010 • 09:38

Janku brzdí v přípravě na sezonu neznámý virus

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Janka ne slahu přemožitele nenašel.
TOP VIDEA
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
RUDEJ FANDA: Výhra Sparty? Napětí si nechte, rozhodl haluzák. Poznar nejlíp stíní
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijský šampion a vítěz Světového poháru ve sjezdovém lyžování Carlo Janka se nemůže připravovat na příští sezonu tak, jak by potřeboval. Třiadvacetiletého sjezdaře, mistra světa v obřím slalomu z roku 2009, trápí záhadné virové onemocnění, které se projevuje velkou únavou, lékaři si ale s původem jeho obtíží nevědí rady.Podobné symptomy provázely Jankovu přípravu i před minulou sezonou. Přesto švýcarský talent s přezdívkou Ledový muž nakonec korunoval lyžařský rok triumfem v obřím slalomu na olympiádě ve Vancouveru a ziskem velkého křišťálového globu za prvenství v SP.

Carlo JankaCarlo JankaFoto ČTK/AP
Jankovy obtíže způsobuje podle lékařů kombinace vysoké zátěže a působení záhadného viru. Už tak vysoké nároky sportovce na odpočinek a regeneraci jsou v jeho případě ještě výraznější. Janka se trápí už několik měsíců, především dubnová kondiční příprava prý utrpěla. Připravoval se jen omezeně a víc než ostatní bude odpočívat i v následujících týdnech na soustředění švýcarského týmu v argentinské Ushuaie.

"Už na jaře jsem cítil, že se to celé zase spustilo. Jakmile jsem začal trénovat, byl jsem strašně vyčerpaný," řekl Janka na tiskové konferenci v Bad Ragazu, kde lékaři jeho problémy zkoumali.

Na veřejnosti o své nemoci po zkušenostech z loňska mlčel. "Abych se ochránil. Před rokem se na to stále někdo ptal a zatěžovalo mě to snad víc než samotný fyzický deficit," uvedl Janka a doplnil, že přes zdravotní obtíže nijak neklesá na mysli. "Moje minulá sezona nebyla po tom všem úplně nejhorší, nebo jo?" řekl známý flegmatik s šibalským úsměvem.

Témata:  sport, lyžování, carlo, janka
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud