Hala pro rychlobruslaře? Svaz by stavěl v Hlinsku, peníze chce od státu | iSport.cz
12. srpna 2019 • 12:00

Hala pro rychlobruslaře? Svaz by stavěl v Hlinsku, peníze chce od státu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český svaz rychlobruslení připravuje podklady pro vládního zmocněnce na zvažovanou výstavbu rychlobruslařské haly v Hlinsku. Svaz se chce ucházet o státní dotaci prostřednictvím vznikající Národní sportovní agentury. ČTK to řekl předseda Českého svazu rychlobruslení Josef Nechutný."Chceme všechny přesvědčit, že region má na to, aby tam hala byla. Nemusí být jen v Praze nebo Brně, v okruhu kolem Hlinska žije dost lidí. Propočítáváme děti a školy, kolik jich je, aby bylo zřejmé, že to má cenu," uvedl Nechutný.

Hlinsko leží v oblasti s nadmořskou výškou kolem 600 metrů, což podle svazového šéfa představuje příznivé klimatické podmínky. Multifunkční halu by měli využívat sportovci i veřejnost.

Národní sportovní agentura bude od roku 2021 rozdělovat peníze z dotačních programů pro sportovce. Připravovat je začne v roce 2020.

Hala na rychlobruslení v Česku? Jsem smířená, že ji nestihnu, říká Sáblíková

Prvotní studii haly má svaz již zpracovanou, nechal ji zpracovat trenér rychlobruslařského týmu Petr Novák, když se uvažovalo o možném umístění haly v Novém Městě na Moravě. Podle Nechutného lze studii přenést s drobnými úpravami na jakékoliv místo.

Hlinsko i Pardubický kraj vznik haly předběžně podporují. Svaz si již vybral dvě lokality ve městě, pozemky jsou v soukromých rukou. "Je to předjednané, ale čekáme na to, až budeme moci po souhlasu státu postoupit dál," řekl Nechutný.

Pro rychlobruslařskou halu se v minulosti hledaly či nabízely jiné vhodné lokality. Měla stát například ve Velkém Oseku na Kolínsku, v Novém Městě na Moravě na Žďársku nebo v Brně.

Martina Sáblíková se stříbrnou medailí z olympiády v Pchjongčchangu
Martina Sáblíková se stříbrnou medailí z olympiády v Pchjongčchangu

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud