26. února 2016 • 04:40

Proč potřebuje sport peníze z loterií? Vysvětluje Emmons, Hradilek a další

Autor: nit, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V návrhu nového zákona o hazardních hrách chybí možnost odvodů, jimiž přispívají loterijní firmy prostřednictvím Českého olympijského výboru na sport. Proto skupina významných osobností přichází s výzvou k záchraně českého sportu. Co její signatáři říkají o důležitosti finanční podpory i možnosti zřízení ministerstva sportu?



Daniel Havel, kanoistika: „V dnešní době, kdy děti sedí převážně doma u počítačů, je finanční podpora mládeže a rekreačního sportu neuvěřitelně důležitá. Aby se sport mohl rozvíjet, je potřeba mládež ke sportu přilákat a udržet.“

Martin Doktor , kanoistika: „Z praxe vím, že finance z loterijních výnosů, rozdělované mezi sportovní svazy cestou ČOV, mají velký význam v podpoře sportu mládeže a umožňují sportovním svazům jednotlivých sportů, aby peníze cíleně a smysluplně využily.“

Jaroslav Kulhavý , cyklistika: „Naprosto souhlasím. Myslím, že je potřeba sport podporovat víc (jako ve vyspělých zemích) a ne se ubírat zcela opačným směrem! V dnešní "pohodlné" době je sport lékem na nejrozšířenější civilizační choroby a celkově zhoršující se stav společnosti. Důležité je podporovat sport hlavně u dětí a mladeže, je to skvělá škola života v mnoha oblastech.“

Josef Dostál, kanoistika: „S textem souhlasím, vše co v něm je napsáno je skutečnost. I myšlenka vlastního ministerstva se mi líbí.“

Jan Štěrba, kanoistika: „Finanční zabezpečení ze strany státu neodpovídá úrovni, na které se sport v celospolečenském žebříčku hodnot nachází, proto se s uvedeným textem ztotožňuji a souhlasím. Těžko se motivuje mládež k sportování a zdravému pohybu, pokud chybí odpovídající prostředky, to samé platí pro vrcholový sport a reprezentaci.“

Lukáš Krpálek , judo: „Souhlasím!“

Lukáš Trefil, kanoistika: „S textem se plně ztotožňuji. Myslím, že komplexnější systém v tomto odvětví měl být už dávno. Co se týká dotace z loterie pro sport – ta byla vždy vnímána jako odvod peněz z něčeho, co není morálně úplně čistá věc na veřejně velmi hluboce prospěšné odvětví a měla by být zachována přinejmenším tak jak je.“

TEXT VÝZVY I SEZNAM JEJÍCH SIGNATÁŘŮ NAJDETE ZDE>>>

Martin Fuksa , kanoistika: „Sport je životní styl a každý člověk je ho součástí, ať po aktivní nebo pasivní stránce. Nikdo nechce, aby sport zmizel, proto je potřeba podpořit děti, aby se v budoucnu mohly stát vrcholovými sportovci a byly motivací pro druhé.“

Vavřinec Hradilek , kanoistika: „Moc rád podpořím výzvu na zachování loterijních odvodů a navýšení financování sportu, především toho mládežnického.“

David Svoboda , moderní pětiboj: „Samozřejmě souhlasím v plném rozsahu.“

Kateřina Emmons , střelba: „Sport, ať už vrcholový nebo rekreační, má významný ekonomický a společenský přínos. Ale zároveň – a to je podstatné - je dlouhodobě podfinancovaný. A i peníze z loterií jsou potřeba. Vždycky byly. A v zásadě si myslím, že je to tak správně nastavené. Moji prarodiče sázeli každý týden. A hlavně proto, že tím podporovali i nás. Ministerstvo sportu? Zajímavá myšlenka. Třeba by se pak nestávalo, že pokud by chtěl TOP sportovec dělat trenéřinu, šel by s penězi dolů. Jako je to, bohužel, například u nás. Větší zodpovědnost, méně peněz, což je špatně a způsobuje to odliv těch nejlepších a koncentraci trenérů s pramalými zkušenostmi z vrcholových soutěží.“

Tomáš Verner , krasobruslení: „Souhlasím – vždyť na stejné téma jsem letos dopsal diplomku. A podporuji i záměr vytvoření samostatného ministerstva sportu.“

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud