Muchová slaví i s kanárem, Vondroušová končí. V Paříži dohrály i K+S

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Karolína Muchová je zatím jedinou českou tenistkou, která postoupila na Roland Garros do 3. kola. Argentinku Nadiu Podoroskou porazila na pařížské antuce 6:3, 0:6 a 6:3. Neuspěla naopak finalistka turnaje z roku 2019 Markéta Vondroušová, jež prohrála s nasazenou devítkou Ruskou Darjou Kasatkinovou 3:6, 4:6. Ve čtyřhře skončily nečekaně Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, na grandslamech prohrály po 24 zápasech.

Nejvýše nasazený pár podlehl norsko-japonské dvojicí Ulrikke Eikeriová, Eri Hozumiová 6:3, 2:6, 2:6 a přišel o šanci získat ve francouzské metropoli třetí společný titul.

Šestadvacetiletá Muchová navázala na výhru nad světovou osmičkou Řekyní Marií Sakkariovou. Proti 103. hráčce světa zahrála 33 vítězných míčů, Podoroská jich měla o 20 méně. Česká teniska se v Paříži dostala do 3. kola potřetí za sebou, což je zároveň jejím maximem. Její další soupeřkou bude buď Italka Sara Erraniová, nebo Rumunka Irina Beguová.

Olomoucká rodačka vstoupila do utkání ztraceným servisem, vzápětí ale získala čtyři gamy v řadě a získala první set za 42 minut. Druhá sada Muchové nevyšla, udělala 16 nevynucených chyb a poprvé na grandslamech dostala "kanára". Rozhodnutí přišlo v závěru třetího setu, kdy Muchová prolomila od stavu 3:3 dvakrát soupeřce servis a využila druhý mečbol.

Třiadvacetiletá Vondroušová nenavázala na úvodní triumf nad Američankou Alycii Parksovou. V duelu s loňskou semifinalistkou Roland Garros udělala 35 nevynucených chyb a ztratila jej za hodinu 44 minut. Vloni ve Francii kvůli zraněnému zápěstí nestartovala.

Rodačka ze Sokolova prohrála s Kasatkinovou třetí z pěti vzájemných zápasů. V úvodu prvního setu získala sice brejk, jenže ho nepotvrdila a v osmé hře ztratila servis ještě jednou. Ve druhém setu sice Vondroušová srovnala z 0:2, za stavu 4:3 ale nevyužila dva brejkboly a Kasatkinová získala zbývající tři ve svůj prospěch. Česká tenistka využila jen dva z 12 brejkbolů.

Krejčíkové se Siniakovou skončila na grandslamech šňůra 24 vítězných duelů a Češky přišly o šanci získat na těchto turnajích osmou deblovou trofej. Sedmadvacetileté tenistky nenavázaly na triumf z lednového Australian Open. Dopustily se 44 nevynucených chyb, soupeřky jich měly 19. V Paříži Krejčíková se Siniakovou získaly trofej v letech 2018 a 2021. Před dokem nestartovaly kvůli pozitivnímu testu Krejčíkové na koronavirus.

Olympijským vítězkám z Tokia se nepodařilo ve francouzské metropoli zapomenout na neúspěchy z dvouher. Krejčíková vypadla v úterním 1. kole s Ukrajinkou Lesjou Curenkovou, Siniaková, vracející se po zranění zápěstí, nestačila na Američanku Payton Stearnsovou.

České tenistky vstoupily do utkání lépe a díky dvěma brejkům získaly první set za 34 minut. Ve druhé sadě ale nabraly ztrátu 0:3 a soupeřky srovnaly. Siniaková si v závěru nechala ošetřit pravou nohu. Ve třetím setu přišly Češky dvakrát o servis a nevybojovaly ani jeden brejk. V závěru odvrátily dva mečboly, ale při třetím Siniaková poslala míč do autu.