Wimbledon: První Ital ve finále vyzve Djokoviče. Peschkeová padla

Novak Djokovič vs. Matteo Berrettini. To je složení wimbledonského finále v mužském singlu. Obhájce titulu z roku 2019 Djokovič v semifinále udolal po tuhém boji Kanaďana Denise Shapovalova 7:6 (3), 7:5 a 7:5. Berrettini se jako první Ital v historii dostal do finále Wimbledonu po výhře nad přemožitelem Rogera Federera Hubertem Hurkaczem z Polska 6:3, 6:0, 6:7 a 6:4. Před branami finále skončila Květa Peschkeová, která po boku Němce Kevina Krawietze v mixu v den svých 46. narozenin padla s britským párem Salisbury/Dartová 2:6, 6:4 a 4:6.
Zprávy ze dne 30. června 2021
Jirka Veselý upadl a skrečoval zápas s Martonem Fucsovicsem za stavu 3:6, 4:5.
Další vrstevníci Tomáše Berdycha se pomalu začínají vytrácet...
Eso na konec a široký úsměv. Skvělý skalp pro Markétu Vondroušovou a také na čtvrtý pokus první wimbledonská výhra. Česká tenistka poráží 2:6, 6:4, 6:2 silnou travařku a víkendovou šampionku z Eastbourne Anett Kontaveitovou. I tady se ukazuje, že nová spolupráce s koučem Janem Mertlem zatím píše.
Finalistka z Bad Homburgu Kateřina Siniaková válí i v Londýně. V prvním kole smetla Číňanku Wang Ja-fan 6:1, 6:0. Spolupráce s novou trenérkou Jevgenijí Maňjukovovou se zřejmě hezky rozvíjí. A inspirace v deblové parťačce Barboře Krejčíkové taky musí být.
Nemají se rádi, ale podávat umějí oba...
Nick Kyrgios zase baví, zatím asi nejlepší zápas Wimbledonu
Novak Djokovič hravě eliminoval drtivý servis Jihoafričana Kevina Andersona a jistě prošel do třetího kola Wimbledonu. Obhájce titulu v All England Cubu vyhrál třikrát 6:3 a vysloužil si na centrkurtu potlesk fanoušků vstoje. „Byl to skoro bezchybný výkon. Doufám, že s tím bude souhlasit i můj trenér,“ řekl čtyřiatřicetiletý Djokovič v rozhovoru na kurtu po utkání dlouhém hodinu a čtyřicet minut.
Dva Češi, Pavel Složil a Jiří Vaněk, současný trenér Petry Kvitové, na seznamu tenistů, kteří ve Wimbledonu nikdy nevyhráli zápas.
Dobré zprávy od Karolíny Muchové, snad je konečně zdravá: "Tráva je náročnější na bedra a kolena, ale pro mě je hlavní břišní sval, který teď drží a mohla jsem dneska naplno servírovat, snad poprvé v tomhle roce. Nechci to zakřiknout, ale držím a nemám žádný větší zranění. Zatím super."
Kristýna Plíšková po obratu s Astrou Sharmovou: „Už jsem si říkala, jestli teď nevyhraju, tak už nikdy. Celý zápas jsem prohrávala, nemohla jsem se do toho dostat, byla jsem psychicky dole a ani popravdě nevím, jak jsem ho otočila. Říkala jsme si, že by bylo dobrý taky nějaký zápas otočit. Pořád prohrávám, i když v tréninku hraju dobře. Jsem ráda, že se to trošku přehouplo na moji stranu, ona znervózněla a já pak vybojovala spoustu míčů.“
Nasazená pětka Bianca Andreescuová z Kanady dostala velký klacek od Alizé Cornetové - 6:2, 6:1. Nedávná změna trenéra asi moc nezabírá.
První výhra od března, po sedmi porážkách za sebou a velkých problémech s ramenem. Kristýna Plíšková poráží Astru Sharmaovou 3:6, 6:4, 6:4. Wimbledon je stejně jako pro Jirku Veselého jejím obvykle úspěšným grandslamem.
Příští soupeřka pro Karolínu Muchovou bude hodně nebezpečná - italská střelkyně Camila Giorgiová.
Zprávy ze dne 29. června 2021
Další soupeřkou Krejčíkové bude ve čtvrtek Němka Andrea Petkovicová.
Barbora Krejčíková jde do akce, za minutu se začíná
Na většině kurtů už se hraje, dvorec číslo 3 ale stále prochází inspekcí, zda není moc kluzký. Barbora Krejčíková by na něj ale za chvíli měla přijít.
Plachty jdou dolů, s trochou štěstí by se mohlo začít v nejbližší době hrát
Se nám to wimbledonské odpoledne trochu komplikuje...
Francouzští mušketýři Tsonga, Monfils, Simon, Gasquet, veteráni za zenitem, se sešli ve Wimbledonu
Také zápas Katky Siniakové s Wang Ja-fan dnes neproběhne...
Komentovaný ONLINE s postřehy Jana Jarocha sledujte zde>>>