15. července 2015 • 18:45

Real, Dallas i Yankees. TOP 10 nejhodnotnějších klubů světa

Autor:
 • Real Madrid, Dallas Cowboys a New York Yankees patří mezi nejhodnotnější kluby světa Real Madrid, Dallas Cowboys a New York Yankees patří mezi nejhodnotnější kluby světaFOTO:

  Hodnota v řádech desítek miliard korun. To jsou nejcennější sportovní kluby světa. Prestižní magazín Forbes určil jako každý rok jejich pořadí. V elitní desítce nalezneme tři zástupce fotbalu a amerického fotbalu, po dvou zástupcích pak mají basketbal a baseball. Na TOP 10 nejhodnotnějších klubů světa se podívejte v našem článku.

 • 9.-10. Washington Redskins

  Americký fotbal
  Hodnota: 58,8 miliard korun

  Loňské pořadí: 9-10

  Washington RedskinsWashington Redskins

  Tým z hlavního města USA je žebříčku na stejném místě jako před rokem. Nezaznamenal tedy žádný posun ani ztrátu. Na titul už ale čeká pořádně dlouho, poslední Super Bowl hrál v roce 1991.

 • 9.-10. Los Angeles Dodgers

  Baseball
  Hodnota: 58,8 miliard korun

  Loňské pořadí: 6

  Los Angeles DodgersLos Angeles Dodgers

  Slavný baseballový klub se drží mezi elitou už nějaký čas. Jedenáctinásobný šampion založený už v roce 1883 těží z obrovské tradice i velké fanouškovské základny. Na titul už ale čeká více než 25 let.

 • 8. New York Knicks

  Basketbal
  Hodnota: 61,2 miliard korun

  Loňské pořadí: 13

  New York KnicksNew York Knicks

  Jeden z nejslavnějších basketbalových týmů, který se těší až fanatické podpoře svých věrných fanoušků. Jenže peníze nejsou všechno. Klub, který vlastní společnost Madison Square Garden, nezískal ještě v tomto století žádný významný titul.

 • 6.-7. New England Patriots

  Americký fotbal
  Hodnota: 63,7 miliard korun

  Loňské pořadí: 8

  New England Patriots u prezidenta Baracka ObamyNew England Patriots u prezidenta Baracka Obamy

  Tým hrající americký fotbal si v žebříčku oproti loňskému roku o dvě místa polepšil. Zásadní podíl na tom má velký sportovní triumf, „Patrioti“ totiž ovládli slavný Super Bowl.

 • 6.-7. Los Angeles Lakers

  Basketbal
  Hodnota: 63,7 miliard korun

  Loňské pořadí: 15

  Los Angeles LakersLos Angeles Lakers

  Paradoxní ročník mají za sebou Lakers. Zatímco na sportovním poli prožili hrůznou sezonu a byli jedním z nejhorších týmů NBA, v žebříčku nejhodnotnějších klubů světa si výrazně polepšili.

 • 5. Manchester United

  Fotbal
  Hodnota: 76 miliard korun

  Loňské pořadí: 3

  Největší hvězda Manchesteru United Wayne RooneyNejvětší hvězda Manchesteru United Wayne Rooney

  Sezona bez Ligy mistrů se na Manchesteru United lehce odrazila, slavný anglický velkoklub spadl z bronzové příčky na pátou. Přesto samozřejmě dál patří mezi největší giganty nejen na fotbalovém, ale i na celém sportovním poli.

 • 4. Barcelona

  Fotbal
  Hodnota: 77,4 miliard korun

  Loňské pořadí: 2

  Hvězdná dvojice Barcelony Lionel Messi a NeymarHvězdná dvojice Barcelony Lionel Messi a Neymar

  V minulé sezoně neměla konkurenci. Barcelona dokázala získat prestižní treble, když ovládla Ligu mistrů, La Ligu i domácí pohár. Přestože v žebříčku o dvě místa spadla, její hodnota neklesla.

 • 2.-3. New York Yankees

  Baseball
  Hodnota: 78,4 miliard korun

  Loňské pořadí: 4

  New York YankeesNew York Yankees

  Jeden z nejslavnějších klubů světa a také prestižní značka, to je baseballový tým New York Yankees. Mezi jeho chloubu patří nádherný stadion i věrní fanoušci, kteří ho pravidelně vyprodávají.

 • 2.-3. Dallas Cowboys

  Americký fotbal
  Hodnota: 78,4 miliard korun

  Loňské pořadí: 5

  Dallas CowboysDallas Cowboys

  Poslední Super Bowl získal Dallas před dvaceti lety, přesto se v žebříčku nejhodnotnějších klubů světa posunul o tři místa nahoru. Výrazně pozadu v tomto směru zůstává hokejový tým, v Dallasu vládnou právě Cowboys.

 • 1. Real Madrid

  Fotbal
  Hodnota: 79,9 miliard korun

  Loňské pořadí: 1

  Dvě hvězdy Realu Madrid Sergio Ramos a Cristiano RonaldoDvě hvězdy Realu Madrid Sergio Ramos a Cristiano Ronaldo

  Na konci sezony neslavil žádnou trofej a odvolal trenéra. Hodnoty Realu Madrid se to ale nedotklo, španělský gigant letos stejně jako loni vládne všem. Velkou zásluhu na tom má prezident a zároveň majitel úspěšné stavební firmy Florentino Pérez, který si přesto vysloužil dost kritiky od vlastních fanoušků.

Témata:  sport, fotbal, nfl, mlb
 Klasická verze
Mobilní verze