Druhý ročník tradiční mužské tenisové soutěže v novém formátu byl kvůli koronavirové pandemii o rok odložen a proběhne od 22. listopadu 2021 v Madridu. Titul obhajují domácí Španělé, po loňské absenci se mezi osmnáct nejlepších zemí kvalifikovali čeští tenisté. A to díky výhře 3:1 na Slovensku, o kterou se nejvíc zasloužil dvěma body Jiří Veselý.

JAK SE HRAJE V MADRIDU

Osmnáct zemí je rozřazeno do šesti skupin po třech. Do čtvrtfinále postoupí vítězové skupin a dva nejlepší týmy z druhých míst. Česku los přisoudil do skupiny C Francii a Velkou Británii. Češi v případě vítězství ve skupině narazí ve čtvrtfinále na nejlepšího ze skupiny F, v které jsou Srbové potenciálně v sestavě s Novakem Djokovičem, Němci (s Alexandrem Zverevem) a Rakušané (s Dominicem Thiemem).

Los finálového turnaje Davis Cupu >>

SLOŽENÍ SKUPIN

Skupina A
Španělsko, Rusko, Ekvádor

Skupina B
Kanada, Kazachstán, Švédsko

Skupina C
Francie, Velká Británie, Česko

Skupina D
Chorvatsko, Austrálie, Maďarsko

Skupina E
USA, Itálie, Kolumbie

Skupina F
Srbsko, Německo, Rakousko

HISTORIE DAVIS CUPU

Nejúspěšnějším týmem historie jsou Američané, kteří k 32 ziskům „salátové mísy” přidali dalších 29 účastí ve finále. Z hráčů si nejvíce titulů (8) v Davis Cupu připsal Australan Roy Emerson. Češi největší úspěchy zaznamenali v éře Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka, kdy se v letech 2009-2013 zahráli třikrát finále, z toho dvakrát z něj odešli jako vítězové.

Články odjinud


Články odjinud