Hoffenheim - Düsseldorf | ONLINE | 5.4.2013 20:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek pátečního dne a u sobotního souboje Werder – Schalke na počtenou.
Hoffenheim i přes výhru sice zůstává sedmnáctý, ale na Augsburg, který svůj zápas ještě sehraje, ztrácí pouze bod. Fortuna je také na svém, tedy na patnácté pozici. Prohrou si ale zkomplikovala situaci a mohou se jí ještě týkat souboje o záchranu.
Hoffehneim zvládl důležitou bitvu o záchranářské body a zaslouženě zvítězil na Düsseldorfem 3:0. Vše načal gólem v první půli Firmino. Ve druhé pak přišel vlastenec hostujícího kapitána Lambertze a na konečných 3:0 dával v samotném závěru Volland. Trenér Markus Gisdol si tak připsal vítěznou premiéru na lavičce Hoffenheimu.
Konec zápasu.
90+4
Hoffenheim právě vstřelil branku!

KEVIN VOLLAND (5) dává definitivní tečku za utkáním. Dostal dobrou přihrávku za obranu a šel sám na brankáře Giefera, nejprve naznačil kličku na jednu stranu a pak ji udělal na druhou, poté už poslal míč do prázdné brány
90+2
Salihović to teď dobře zkoušel z hranice vápna. Viděl, že brankář Giefer je trochu z brány a tak zkusil oblouček, který nakonec pohladil jen síť z vnější strany.
90+1
Wolfgang Stark nastaví nad rámec základní hrací doby pět minut, je to hlavně díky prodlevám při ošetřování a následném střídání brankáře Hoffenheimu Gomese.
90
Když už to zkusí hosté kombinací do vápna, skončí to nepřesností. Casteels od svého střídání nemusel řešit ani jednu vážnější situaci.
89
Další centr Fortuny z levé strany, tentokrát to byl van der Bergh. Jeho pas byl však hodně přetažený a končí v zámezí. Útočné akce hostí už se omezují pouze na centry do vápna, s těmi však dnes neměla obrana Hoffenheimu prakticky žádný problém.
88
Kruse posílal před bránu centr z levé strany, na který si naskakoval střídající Reisinger, nějaký ten centimetr mu však chyběl.
87
Hosté zahrávali standardní situaci. Bellinghausen však nasměroval svůj centr přímo do náruče brankáře Casteelse.
86
Hned dvojice hráčů Hoffenheimu byla nachytána v ofsajdu, bylo to však opravdu velmi těsné. Pokud by akce pokračovala. jednalo by se o velkou šanci.
84
Fortuna sáhla k poslednímu střídání. Ze hry odchází nešťastník Andreas Lambertz a na poslední minuty vyběhne na trávník Stefan Reisinger.
83
Tobias Weis (HOF) šel skluzem do souboje o míč, ale místo něj trefil van den Bergha, následovala tedy logicky žlutá karta.
83
Centr našel vepředu volného Kruseho, ten se však nacházel v ofsajdu, který byl také správně odmáván.
82
Fortunu dostal druhý inkasovaný gól hodně do kolen, jde to teď na hřišti vidět. Hosté nedokáží udržet na delší chvíli míč, naopak domácí hrají v naprosté pohodě a často mají míč pod svoji kontrolou.
81
Hoffenheim naposled střídá. Ze hry odchází Sven Schipplock a pustí na hřiště Sebastiana Rudyho.
79
Domácí tým dobře kontroluje hru a teď se dokonce dostal do dobré šance Kevin Volland. Pálil k bližší tyči, ale brankář Giefer dobře zasáhl.
77
Tak teď už jde pro Fortunu opravdu do tuhého, Pokud nepřijde rychle kontaktní gól, bude to mít Düsseldorf složité. Teď však k dění na hřišti. Žlutou kartu dostává Sven Schipplock (HOF).
77
Žlutá karta pro střídajícího Kena Ilsa (DSF). Pro Fortunu už třetí žluta v tomto utkání.
76
Hoffenheim právě vstřelil branku!

Nešťastná chvíle pro hostující tým. Centr Salihoviće mířil na přední tyč a tam nešťastně poslal hlavou míč do vlastní sítě ANDREAS LAMBERTZ, míč se snažil ještě na brankové čáře odvrátit Kruse, ale marně.
75
Weis měl kolem sebe trochu prostoru a tak nebezpečně vypálil na bránu. Giefer musel jeho střela k bližší tyči vyrazit na rohový kop...
74
Domácí zatím v obraně nemají nějaké větší potíže. Fortuna je nebezpečná po šestnáctku, pak ale její hrozby končí a málokdy obrana Hoffenheimu pustí soupeře do svého vápna.
73
Hostům už postupně začíná docházet čas a dá se tak očekávat zvýšený tlak na bránu soupeře. Uvidíme, jak Hoffenheim odolá.
71
Po nepatrné chvíli už se zase hraje a v útočném snažení je Düsseldorf, který má sice v posledních chvílích územní převahu, ale nemůže se dostat do koncovky.
70
V sektoru hostí byla zapálena pyrotechnika a dým na chvíli pronikl i na hrací plochu, proto sudí Stark na chvíli hru přerušil, ovšem nic vážného.
69
Dobrá šance na vyrovnání, které chybělo jen málo. Bellinghausen byl s míčem na levé straně. Přihrál do vápna na Kruseho a ten obratem poslal míč před bránu, kde se po míči natahoval nabíhající Schahin, jemuž chyběli k zakončení opravdu jen decimetry.
68
Na druhé straně pálil Lambertz, který tak uzavřel střeleckou minisérii. Jeho střela ovšem postrádala přesnost, Lambertzovi to nesedlo.
67
Další střelecký pokus domácích. Tentokrát pálil Firmino, jeho pokus sice byl přesný, ale zase málo důrazný, takže Giefer neměl velké problém s likvidací.
66
Schipplock natáhl ze střední vzdálenosti, ale jeho střela neměla gólové parametry ani náhodou a proletěla vysoko nad břevnem.
65
Fortuna podruhé v utkání střídá. Tentokrát to ovšem není vynuceně. Ze hry odchází Robert Tesche a na trávník přichází Ken Ilsö.
65
Před vápnem Fortuny operovali Schipplock se Salihovićem, druhý jmenovaný však o míč přišel.
64
Schahin si naběhl na centr do vápna a dostal se i do zakončení, jeho pokus ale nakonec mezi tři tyče nezamířil, přesto to nebylo vůbec marné.
63
Tesche dobře proplul obranou Hoffenheimu až na pravé křídlo, odkud adresoval přihrávku do vápna na Bellinghausena. Ten by samozřejmě rád zakončoval, ale neměl prostě jak, kolem něj se totiž rychle vytvořilo klubko hráčů v modrém.
62
Salihović si teď doslova došel pro faul a domácí tak zůstali u míče, ovšem ne na dlouho. Chybná kombinace je posléze o míč připravila.
61
...K míči se postavil Robert Tesche. Ze zdí si poradil, ale zbytek už tak dobrý nebyl, jeho střela skončila nad brankou.
60
Kruse faulovaný zhruba dvacet metrů od brány Hoffenheimu, i když se domácím rozhodnutí rozhodčího moc nelíbí. Přímý kop pro Fortunu...
59
Fabian Johnson ukázal dobré individuální dovednosti a obelstil Lambertze, mohl tak založit útočnou akci Hoffenheimu.
58
Čekal jsem ve druhé půli od Fortuny větší aktivitu směrem do útoku, ale zatím se nedá říct, že by to byla úplně pravda. Hosté však mají ještě více než půl hodinu hry.
57
Dobrý centr Hoffenheimu do vápna z pravé strany, ale ve vzduchu kraloval Martin Latka, který odvrátil míč na rohový kop. Ten posléze skončil přesně v náručí brankáře Fabiana Giefera.
56
Hra je teď poměrně kostrbatá, často se přerušuje, určitě to není taková plynulost jako v půli první.
55
Casteels si hned zachytal a musel likvidovat centr do vápna, poradil si však na jedničku. Čím dříve se rozchytá, tím pro něj lépe. Naskočit nerozehřátý do utkání není nic jednoduchého.
54
Schytala to Gomesova levá ruka a tak nakonec dojde k zmíněnému střídání. Lambertz se mezitím sportovně brankáři Hoffenheimu omlouvá. Do hry tedy naskočí náhradní brankář Koen Casteels.
52
S Gomesem to nevypadá příliš dobře a nachystán už je náhradní brankář, tak uvidíme, jak celá situace dopadne. Každopádně nás čeká asi delší prodleva.
51
Rychlý protiútok hostů. Bellinghausen centroval z levé stran před bránu na nabíhajícího Lambertze, ten se střetl s vybíhajícím Gomesem, který přitom utrpěl nějakou bolestivou ránu. Je pravda, že Lambertz do toho šel opravdu naplno a ve skluzu brankáře trefil kopačkou.
50
Van der Bergh chyboval blízko vlastního vápna, svoji chybu však posléze napravil, jinak mohlo být velmi zle.
49
Dobrá šance pro Hoffenheim. Volland přihrávkou vybídl ke střele na středu vápna Schipplocka, který neměl moc času na zakončení, tak napálil míč přímo na bránu. Jeho rána šla doprostřed, i přesto však nadělala Gieferovi nemalé problémy.
48
...Salihovićův centr však nepatřil do kategorie nejlepších a hosté ho v pohodě odvrátili.
47
Domácí pojali i úvod druhé půle poměrně aktivně a díky tomu si nyní vysloužili zajímavou standardní situaci...
46
O přestávce neproběhly žádně změny. Už v první půli došlo na obou stranách k jednomu vynucenému střídání. Na straně Hoffenheimu nahradil Andreasena Delpierre. Na straně Fortuny pak vystřídal Schahin Bollyho.
46
Začal druhý poločas.
V první půli jsme viděli svižný fotbal, rozhodně se v tomto důležitém souboji moc netaktizovalo. Právě naopak. Hoffenheim vědom si své svízelné situace se pustil od začátku do útočení a vyplatilo se mu to. V 11. minutě poslal domácí do vedení Firmino. Hra se poté vyrovnala, další góly už ale první dějství nenabídlo.
První poločas skončil.
45+2
Ještě v závěru nastaveného času centr Kruseho do vápna, který byl však odvrácen domácí obranou.
45+1
Sejad Salihović (HOF) nechtěl pustit Bellinghausena do rychlého protiútoku, a tak ho raději stáhl na trávník. Vidí zato však žlutou kartu.
45
Bellingahusen se ve vápně dostal k zakončení, ale byl natolik dobře kryt Beckem, že neměl dostatečný klid, aby jeho střela za něco stála. Na druhé straně vyzkoušel pozornost brankáře Giefera Schipplock.
44
Nyní se však tlačil za míčem za obranu Lambertz, ale dobrou obrannou práci předvedl střídající Matthieu Delpierre.
43
...Rohový kop skóre nezměnil, vypadá to, že obrana domácích už přečká první půli bez újmy.
42
Fortuna by ještě do půle ráda srovnala. Kruse teď operoval ve vápně soupeře, ale všechny cesty mu byly zataraseny. Nakonec si vybral na levém křídle Bellinghausena, jehož centr do vápna byl zblokován na rohový kop...
41
Aktivita Düsseldorfu směrem dopředu poněkud ustala a závěr utkání s znovu pokoušejí ovládnout domácí hráči, v útok ale nejsou příliš úspěšní.
40
Menší rozmíška Latky s Vollandem poté, co se domácí útočník příliš důrazně vydal za míčem a došlo ke kontaktu s brankářem Gieferem. Byl by to dost nerovný souboj mezi obrem Latkou a Vollandem. Český hráč by si však měl dávat pozor, má už jednu žlutou kartu.
39
U míče opět Fortuna, konkrétně Robert Tesche. Ten teď však vůbec nerozehrál dobře. Poslal centr na pravé křídlo, kde však vůbec nikdo nebyl.
38
Gomes poslal dlouhý nákop na polovinu soupeře, míč však vybojovala Fortuna. Dopředu mohl jít Schahin, který se rozhodl střílet. Ale nevybral si dobrý moment, před ním byl totiž bránící hráč a Schahin ho také nastřelil.
37
Domácí zahrávali přímý kop. Bylo to trochu z větší vzdálenosti, přesto to Sejad Salihović zkusil. Jeho oblouček však mířil mimo bránu.
36
Robert Tesche (DSF) zezadu ostře zajel do Firmina a po zásluze vidí žlutou kartu. Tesche si je toho vědom a ani neprotestuje.
35
Krátce po střídání zahrávali hosté standardní situaci, ale nic o čem by se dalo referovat se neurodilo.
34
Dnes už tu máme druhé vynucené střídání. Ze hřiště musí odejít kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům David Abraham. Komplikace tedy i pro hosty. Abrahama na hřišti nahradí Matthieu Delpierre.
32
Robbie Kruse rozjel akci Fortuny. Předal míč na levé křídlo Bellinghausenovi, který mu chtěl míč vrátit zpětnou přihrávkou do vápna, ale pasu chyběla přesnost.
31
Domácí pochopili, že je také čas zaútočit. Zatím se však drží pouze okolo středového kruhu, dál je dobře stínující obrana hostů nepouští.
30
...Teď už se Hoffenheim zřejmě definitivně ubránil a získal míč pod svoji kontrolu. Série rohových kopů tak hostům radost nepřinesla.
29
...Gomes se vydal pro míč do hloučku těl, ale máchl jen do prázdna. Nakonec šel míč z chumlu těl od jednoho z hráčů domácích na další rohový kop...
28
Düsseldorf zahrával rohový kop, ale ten se stal lehkou kořistí pro domácí obranu. Jenže hosté dobře napadali, konkrétně to byl van der Bergh a získali míč opět pod svoji kontrolu, což znamenalo další útok a další rohový kop....
27
Tahle pasáž nyní patří Fortuně, která má nyní územní převahu a je v útoku aktivnější, do vápna Hoffenheimu už mířilo několik nebezpečných centrů.
26
Hosté měli k dispozici standardní situaci a míč šel rovnou na Gomese, který měl s likvidací trochu problémy, ale nakonec vyrazil míč do bezpečí.
25
Bellinghausen poslal centr do vápna z levé strany. Pro míč si došel brankář Gomes. Míč mířil na Lambertze, ten se však po souboji s obráncem ve vápně ocitl na zemi. Rozhodčí zůstal ledově klidný.
24
Latka vracel hlavičkou míč brankáři Gieferovi, který to však příliš nečekal a hlavička mu tak nadělala trochu problémy, nakonec ale situaci zvládl.
23
Zápas má zatím dobré tempo a hra má spád. Rozhodně se nekoná nějaký úporný fotbal, jak bývá zvykem u záchranářských soubojů.
22
Na druhé straně kontroval hostující kapitán Andreas Lambertz. Posunul si na pravé straně míč do středu a pak ostře vypálil. Tento pokus pořádně vyprášil Gomesovy rukavice.
21
Opět Kevin Volland. Tentokrát to byla čistě individuální akce. Volland pálil ke vzdálenější tyči zhruba z patnácti metrů, ale tu nakonec o metr minul.
20
Volland si narazil s Firminem a dostal ve vápně trochu prostoru. Cpal ještě míč před bránu, ale to už si hostující obrana pohlídala.
19
Robbie Kruse založil dobrou akci a Heurelho Gomes musel jít ven z brány po centru z pravé strany. Nakonec musel boxovat míč do bezpečí.
18
Přihrávka z pravé strany před bránu na nabíhajícího Schahina, ten byl však dobře ustrážen a nakonec z toho bude jen odkop od branky Hoffenheimu.
17
Fortunu pronásleduje na hřištích soupeřů černá bilance. Venku totiž nevyhrála už v deseti utkáních za sebou a ani dnes to nevypadá zrovna růžově.
16
Hraje se nyní nahoru dolů. Nejprve se do rychlého protiútoku řítili domácí, ale neuspěli, Pak hru otočil Robbie Kruse, ale při své útočné snaze si pomohl faulem.
15
Takový úvod si jistě domácí tým přál a je nutno přiznat, že zatím vede naprosto zaslouženě, V útočné fázi je totiž Hoffenheim jasně lepší.
14
Martin Latka (DSF) se provinil nedovoleným zákrokem a byl to faul rovnou na žlutou kartu.
13
Domácí zahrávali standardní situaci. Přihrávka šla na hranici vápna, odkud se snažil střílet Weis. Jeho první střela byla zblokovaná, ta druhá mezi tři tyče nezamířila.
11
Hoffenheim právě vstřelil branku!

Domácí podnikli rychlý protiútok a dostali se v útoku do dobré situace. Ve středu hřiště totiž prohrál svůj hlavičkový souboj hostující Tesche a dožadoval se odpískání faulu. To se však nestalo a tak mohl dopředu kvapit Schipplock. Už to vypadalo, že celá akce nedopadne dobře, ale Schipplock protlačil na poslední chvíli přihrávku do vápna na volného ROBERTA FIRMINA (6) a ten uklidil míč pod břevno.
9
Mathis Bolly tak již v deváté minutě musí nuceně střídat a na hřišti ho nahradí Dani Schahin, jenž je se šesti góly nejlepším střelcem Fortuny.
8
Je to tak Bolly s bolestivou grimasou uléhá na trávník a čeká na střídání. To je pro Fortunu na začátku utkání nepříjemnost.
7
Mathis Bolly dostal na pravé straně dobrý pas do běhu a mohl jít do dobré šance, ovšem při zrychlení si nejspíše natáhl sval a zápas pro něj asi skončil.
6
Bellinghausen svedl na levém křídle běžecký souboj s Abrahamem a byl úspěšnější. Jeho pas před bránu však zůstal nevyslyšen, ale hosté o sobě dali poprvé pořádně vědět.
5
Fortuna se zatím nedostala do nějaké vážnější útočné akce a musí odolávat náporu domácího týmu, který bych chtěl zpříjemnit premiéru svému novému trenérovi Markusi Gisdolovi.
4
Hoffenheim je v útoku nebezpečný, teď málem přišla přihrávka za obranu na nabíhajícího Schipplocka, dobře však zasáhl Martin Latka. Další přihrávka na Schipplocka už pak šla do ofsajdové pozice.
3
Samozřejmě oba týmy moc dobře vědí, o co v tomto utkání jde. Více však teče do bot domácím, kteří potřebují v boji o záchranu nutně tři body. Fortuna na tom je lépe, ale rozhodně se do sestupových bojů nechce namočit.
2
...Rohový kop Fortuna bez větších problémů ubránila, ovšem domácí zůstávají nadále aktivní. Po chvíli založili další útok a z větší dálky pálil Kevin Volland, jeho pokus byl ale hodně nepřesný.
1
Hoffenheim zaútočil dlouhým nákopem na Schipplocka, který byl přistrčen a domácí tak zahrávali standardní situaci. Centr z ní šel na přední tyč, hosté však stihli míč odvrátit na rohový kop...
1
Domácí tým právě rozehrál dnešní utkání, které je také zároveň otevíracím zápasem 28. kola německé Bundesligy.
1
Utkání právě začalo.
ABSENCE – Domácím dlouhodobě chybí Vukčević. Düsseldorf postrádá Soarese, Bodzeka a Omaese. Jinak by měli být oba týmy kompletní.
ROZHODČÍ: Stark – Salver, Pickel – Drees.
LAVIČKA DÜSSELDORF: Almer (GK), Almer, Levels, Langeneke, Paurević, Schahin, Ilsö, Reisinger.
LAVIČKA HOFFENHEIM: Casteels (GK), Ochs, Delpierre, Rudy, Schröck, De Camargo.
SESTAVA DÜSSELDORF: (4 – 4 – 2 – 2 – 1 – 1) Giefer – Balogun, Latka, Malezas, van der Bergh – Fink, Tesche – Lambertz, Bellinghausen – R. Kruse – Bolly.
Trenér: Norbert Meier.
SESTAVA HOFFENHEIM: (4 – 1 – 2 – 2 – 1) Gomes – Beck, Abraham, Vestergaard, F. Johnson – Polanski – Weis, Salihović – Firmino, Volland – Schipplock.
Trenér: Markus Gisdol.
TRENÉŘI PŘED UTKÁNÍM:

MARKUS GISDOL (TRENÉR HOFFENHEIMU) – Pokud se nám nepodaří zvítězit, tak budeme muset počítat přinejlepším asi jen s baráží. Čas se nám krátí a potřebujeme pravidelně získávat body. Naším hlavním cílem je vybojovat alespoň baráž, bohužel v současné situaci nás čeká opravdu těžký a psychicky náročný program. (zdroj: kicker.de)

NORBERT MEIER (TRENÉR DÜSSELDORFU) – Je to pro nás velmi důležitý zápas, který chceme zvládnout. Jde tu opravdu o hodně, prohra by nás rázem kapitulovala do boje o záchranu a v závěru sezóny bychom nemuseli mít klid. A to rozhodně nechceme dopustit. (zdroj: kicker.de)
MARTIN LATKA (DÜSSELDORF) – Se po zimním přestupu ze Slavie do Düsseldorfu stal pevnou součástí základní sestavy Fortuny. Odehrál všech devět bundesligových utkáních a začíná se vypracovávat na oporu týmu. Latka si také v německém tisku vysloužil přezdívku velkého tvrďáka poté, co po zlomenině nosu absolvoval trénink bez ochranné masky.
KDO ZACHRÁNÍ HOFFEHNHEIM?

Již čtvrtý trenér usedne v této sezóně na lavičku Hoffenheimu. V průběhu sezóny musel opustit tým Markus Babbel, jenž předával štafetu na šestnáctém místě Franku Kramerovi. Vzestup však nenastal, právě naopak. Z potíží nevytáhl tým ani další kouč Marco Kurz. Hoffenheim klesl na sedmnáctou pozici, a tak se musel poroučet i Kurz. V tomto týdnu ho na lavičce vystřídal Markus Gisdol. V utkání proti Düsseldorfu ho tak čeká premiéra nejen na lavičce Hoffenheimu, ale také bundesligová.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY – Bilance vzájemných utkání je jednoduchá. Hoffenheim s Düsseldorfem se totiž proti sobě na podzim v Bundeslize postavili vůbec poprvé a duel nakonec skončil remízou 1:1.
FORTUNA DÜSSELDORF si zoufá, už pět zápasů totiž čeká na výhru. Z těchto zmíněných utkání pak dokázala získat jen dva body. To Fortunu staví na patnácté místo tabulky a na záda už jí dýchá šestnáctý Augsburg, který ztrácí pět bodů. Düsseldorf tak nemá co se týče záchrany ještě zdaleka vyhráno. Pokud však Fortuna zvládne utkání s Hoffenheimem, bude už v podstatě muset odrážet právě jen útok Augsburgu.
TSG 1899 HOFFENHEIM se nachází ve velmi svízelné situaci. Na jaře doposud nasbíral pouhých osm bodů a to ho řadí na sedmnáctou pozici tabulky. Hoffenheim tak přišel o šestnáctou pozici (baráž), kterou mu uzmul na jaře zlepšující se Augsburg. Rozdíl mezi šestnáctým a sedmnáctým místem už jsou čtyři body a začíná jít tak pro Hoffenheim do tuhého. V tomto kole ho navíc čeká další zlomový duel. Soupeřem totiž bude patnáctý Düsseldorf, který se v případě výhry Hoffenheimu vzdálí na hrozivých dvanáct bodů.
Pěkný páteční den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 28. kola německé Bundesligy mezi Hoffenheimem a Düsseldorfem. Utkání začíná v 20:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud