Leverkusen - Hoffenheim | ONLINE | 20.4.2013 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Hoffenheim tak ani na desátý pokus v Bundeslize proti Leverkusenu nevyhrál a kdoví, na jak dlouho to může být jeho poslední pokus. Hoffenheim totiž nadále není zachráněn a bude se sebou muset rychle něco udělat. O osudu dnešního utkání rozhodla 23. minuta, kdy byl poměrně přísně vyloučen hostující Polanski. Domácí pak za Casteelsova záda nasázeli pět míčů a pokud vydrží současný stav ve Frankfurtu, kde Schalke chvíli před koncem prohrává 1:0, budou opět blíže třetímu místu. Já vám děkuji za pozornost a zvu vás k dalším zápasům z naší nabídky.
90+1
Konec zápasu.
90
Ludwig z dvaceti metrů minul levou Lenovu tyč.
89
Reinartzovi se vstřelenou brankou zvýšilo sebevědomí, jeho chuť po další brance se ale proměnila jen ve střelu metr vedle levé Casteelsovy tyče.
89
Leverkusen si už jen vyměňuje míč a společně se všemi čeká na závěrečný hvizd sudího Winkmanna.
87
Kadlec se výborně vrátil a zamezil Ochsově cestě na Lena. Sám se přitom mírně zranil, pokračovat ale zcela jistě bude.
86
Milik se dobrým pohybem uvolnil mezi stopery Hoffenheimu, Rolfesovo prostrčení míče ale na něj bylo příliš dlouhé.
85
Centr od praporku vyboxoval Casteels, následná Kadlecova oprava přistála na Wollscheidově hlavě, odkud ale směřovala opět jen do Casteelse.
84
Mladík Milik si chce po své první nadějné střele, po níž skóroval Reinartz, taktéž udělat gólovou radost a zkouší to z každé jen trochu nadějné pozice. Po jeho další střele následuje Kadlecův rohový kop.
83
Leverkusen nadále trápí obranu Hoffenheimu, po Schürrleho hře rukou na hranici šestnáctky si ale dá chvíli oddech.
82
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daniel Carvajal, přichází Manuel Friedrich.
81
Sám Ludwig odcentroval podobně jako již několikrát předtím Salihović jen na přední tyč a při snaze o nápravu se pořádně ukopl.
81
Střídající Ludwig v šestnáctce hledal Josela, nakonec musí vzít za vděk alespoň rohovým kopem.
79
Leverkusen právě vstřelil branku!
Sam využil obrovského zaváhání Vestergaarda a přistrčil míč Milikovi, jehož nadějnou ránu Casteels s pomocí své levé tyče vyrazil zpátky na šestnáctku ke STEFANU REINARTZOVI, jenž si přehodil míč na levou nohu a s přispěním břevna přidal pátý gól do sítě Hoffenheimu.
78
Chvíli poté to Sidney Sam trochu přehnal s nasazením a za ostrý střet s Vollandem dostal zbytečnou žlutou kartu.
77
Sam se dokázal obdivuhodně prokličkovat v šestnáctce, pak jej ale ve vyložené šanci doslova zradilo zakončení!
76
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Stefan Kießling, přichází Arkadiusz Milik.
74
Kießling se v šestnáctce otočil s míčem a pak přestřelil Casteelsovu branku!
73
Schwaab si za komfortního stavu pro jeho tým dovolil uspěchanou střelu z velké dálky a poslal míč na tribunu.
72
Hoffenheim je v křeči a nebál bych se ji označit za smrtelnou. Vyloučení Polanského jej může semlet z bundesligového povrchu.
71
Hoffenheim už naplno zalezl před svou šestnáctku a snaží se co nejméně inkasovat.
70
Vzhledem k tomu, že Schalke prohrává ve Frankfurtu, je Leverkusen třetímu místu opět o hodně blíže.
69
Leverkusen právě vstřelil branku!
V BayAreně se už bude řešit pouze otázka, kolik branek ještě domácí dokáží nastřílet. Kadlec dostal skvělý pas za obranu hostí, centrem pod sebe našel ANDRÉHO SCHÜRRLEHO a ten střelou do Casteelsova protipohybu prokázal velkou fotbalovou vyspělost.
67
Hegeler stejně jako Carvajal odcentroval od koncové čáry, pro tento centr si ale Casteels dokázal vyběhnout.
66
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Andreas Ludwig.
65
Leverkusen právě vstřelil branku!
Carvajal dostal míč za hostující obranu, počkal si na náběh svých spoluhráčů a pak odcentroval na malé vápno, kde STEFAN KIEßLING využil své centimetry proti nedůslednému bránění Becka s Vestergaardem a překonal na brankové čáře bezmocného Casteelse.
64
Rohový kop se ale Leverkusenu již tolik nevyvedl.
63
Kießling výborně prostrčil míč na Schürrleho, jenž svým centrem hledal Sama, místo toho ale našel jen Vestergaarda, přes nějž a Becka se dostal míč zpátky ke Kießlingovi, jehož záludnou ránu na zadní tyč musel vyrazit Casteels!
62
Hoffenheim to vůbec dobře nevymyslel ve vlastní šestnáctce a měl jen to štěstí, že Schürrle se neprosadil průnikem do řady protihráčů.
60
Po hodině hry stále čekáme na pořádné ohrožení Lenovy branky. Hoffenheim má ještě třicet minut na opravdový zázrak a případné zesílení tlaku na šestnáctý Augsburg.
59
Volland využil menší bohorovnosti Carvajala a zakončil z velkého úhlu, avšak ani netrefil Lenovu branku.
58
Salihovićův centr opět doletěl jen na přední tyč a pak měl Hoffenheim velké štěstí, protože Johnson odkopem na poslední chvíli zamezil osamocené cestě tří domácích fotbalistů na Casteelse!
57
Salihović se trochu okatě poslal k zemi po kontaktu s Hegelerem, standardní situaci pro Hoffenheim ale vybojoval.
56
Leverkusen je ve druhém poločase značně pasivní a na jeho trenérech je vidět, že by nejraději viděli ještě jeden míč v Casteelsově síti a až pak přepnutí na šetřící režim.
55
Leverkusen dvakrát zkusil útok po pravé straně, Johnson si ale vždy splnil povinnost a nějakým způsobem snahu domácích zastavil.
54
Teď se sice prakticky zadarmo zmocnil míče, jenomže Joselu jej pak odevzdal zpět pasem do území, které bylo od jeho nejbližšího spoluhráče vzdáleno snad třicet metrů.
53
Leverkusen se co nejvíce a nejdéle snaží držet míč na svých kopačkách. Hoffenheim to s napadáním má ohromně složité.
52
Hegeler si nechal míč odskočit daleko od nohy, nakonec to stihl ještě před koncovou čárou a Hoffenheim tak bude pouze vhazovat.
51
Sam krásnou přihrávkou na střed hřiště oslovil Rolfese, tomu ale míč mírně odskočil a díky rychlému zásahu Becka nakonec skončil míč u Casteelse.
50
Rolfes sice dokázal svou přihrávkou donutit Kadlece ke sprintu po postranní lajně, český obránce se ale musel k centru do šestnáctky natahovat a Beck měl jednoduchou práci.
49
Salihović ale nedostal míč dál než na přední tyč.
49
Carvajal kousek od rohového praporku žlutým zákrokem zastavil Vollanda, nakonec z toho bude jen volný kop pro Hoffenheim.
47
Kießling už skoro poslal Schürrleho do jasné šance, nakonec se ale jeho přihrávka otřela o Vestergaarda a Hoffenheim byl tak uchráněn další zkázy.
46
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Jens Hegeler.
46
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Joselu.
46
Začal druhý poločas.
Hoffenheim je po prvním poločase v nezáviděníhodné situaci. V momentě, kdy se mohl dotáhnout na šestnáctý Augsburg, prohrává v Leverkusenu po gólech Kießlinga se Schürrlem 2:0 a hraje bez vyloučeného Polanského. Navíc mohlo být ještě hůře, to by ale po Polanského vyloučení musel potrestat z penalty Rolfes. Druhá půle začne cca v 16:33.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Hrát se bude ještě jedna minuta.
45
Beckův centr našel Salihoviće, ten ale byl zády k brance a ještě ke všemu nedokázal míč zkrotit.
44
Schürrle to ale přeci jen zkusil z podobné pozice jako při druhém gólu, tentokrát však pálil na přední tyč a velmi nepřesně.
44
Leverkusen se již nikam nežene a snaží se první poločas dohrát v co největším klidu.
42
Sam se Schürrlem postupovali jako jediní dva domácí bojovníci k brance Hoffenheimu, Sam ale prováhal vhodný okamžik na jakékoliv řešení situace a po jeho nouzové přihrávce přihrál nepřesně i Schürrle.
41
Po dlouhém držení míče se nakonec Kadlec odvážil k centru, Salihović ale míč pouze hlavou přiťukl Casteelsovi.
39
Leverkusen se nikam nežene a kombinuje stejně jako před druhou Schürrleho brankou.
38
Carvajal se sice dožadoval rohového kopu, sudí ale usoudili, že to byl on, kdo se jako poslední dotkl míče, a od své branky tak bude odkopávat Casteels.
37
Na každý pád to byla nejnebezpečnější situace z pohledu Leverkusenu. Tomu se teď s dvougólovým náskokem a proti oslabenému hráči bude hrát ve velké pohodě, avšak jak praví historie, porýnský celek už ztratil i lépe rozehraná utkání.
36
Dobrou pozici pro střelu si dokázal udělat Beck, nakonec ale z hranice šestnáctky zamířil pouze do Lena, který pro jistotu míč vyboxoval pěstmi.
35
Beck se svým centrem od postranní čáry pokoušel oslovit Vollanda, ten ale na míč nemohl v žádném případě dosáhnout a od branky tak bude odkopávat Leno.
33
Volland ve zcela jasném ofsajdu, navíc ani přes výhodu nějakých dvou metrů netrefil Lenovu branku.
31
Leverkusen právě vstřelil branku!
Přesně pro tyto okamžiky je v Leverkusenu ANDRÉ SCHÜRRLE. Když to vypadalo, že nás čeká nudný úsek hry, Schürrle kousek za šestnáctkou natáhl ke střele k zadní tyči a překonal bezmocně se natahujícího Casteelse.
31
Leverkusen se pokouší uklidnit hru a z části i vytáhnout zataženého soupeře.
30
Schwaabův centr od rohového praporku ale nenašel nikoho z domácích fotbalistů.
29
Sam vybojoval rohový kop pro Leverkusen.
29
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sven Schipplock, přichází Patrick Ochs.
28
Teď ale Carvajal skvěle do šestnáctky uvolnil Sama, jenž si oběhl míč, aby zakončil svou silnější levou nohou, dokonce i překonal Casteelse, avšak jeho pokus pak minul pravou tyč!
28
Casteels stáhl do svých rukavic neškodný centr Carvajala od postranní čáry.
28
Střídat se přeci jen bude, přijít by měl Ochs.
27
Carvajal naskočil do Vollanda, faul byl přesto odpískán hostujícímu útočníkovi.
27
Zatím to nevypadá, že by se trenér Hoffenheimu Markus Gisdol odhodlal kvůli Polanského vyloučení k nějaké změně v sestavě.
26
Centr Schwaaba ale Hoffenheim dostal daleko od své šestnáctky a s následnou nepřesnou ránou Sama si už nemusel dělat starosti.
25
Hoffenheim přežil klinickou smrt, teď ale bude čelit další standardní situaci Leverkusenu.
24
K nařízenému pokutovému kopu se postavil sám domácí kapitán Simon Rolfes, poslal ale míč prakticky doprostřed branky a k pravé tyči skákající Koen Casteels tak jeho střelu vyrazil.
23
Schürrleho centr z levé strany měl dopadnout k Samovi, Delpierre jej ale nešťastně posunul k číhajícímu Kießlingovi, jenž si jedinečně poradil s Eugenem Polanskim a tomu již nezbývalo nic jiného, než jej faulovat. Sudí Winkmann pak záložníka Hoffenheimu přísně poslal předčasně do sprch.
22
Je nařízen pokutový kop pro Leverkusen!
21
Bender stále hledá své střelecké štěstí a nenašel jej ani další nepřesnou ránou ze střední vzdálenosti.
21
Ihned jej až k postranní čáře zahnal Schwaab a Kadlec mu to vrácením míče s naštvaným výrazem ve tváři vrátil.
21
Je tomu tak, Kadlec se plnohodnotně vrátil do hry.
20
Český reprezentační bek by naštěstí měl být připraven pokračovat v utkání.
19
S českým obráncem to nevypadá vůbec dobře a u postranní čáry se již rozcvičuje jeho konkurent v boji o místo v sestavě Sebastian Boenisch.
19
Rudy se pokusil najít Schipplocka, Kadlec ale proti této přihrávce zasáhl a jen díky Lenově duchapřítomnosti se k míči nedostal Volland, jenž by tak šel sám na domácí branku.
18
Leverkusenu tak stačila jen jedna chyba Hoffenheimu a je ve vedení. Nadále ale spoléhá na akce vedené přes Rolfese.
16
Leverkusen právě vstřelil branku!
Polanski ve středovém kruhu hrozivě rozehrál, míče se okamžitě chopil Sam, rozvinul hru doprava na Schürrleho, jehož centr dopadl v šestnáctce přesně před STEFAN KIEßLINGA, kterému se podařil jedinečný halfvolej. Casteels v brance Hoffenheimu byl prakticky bez šance.
15
Tentokrát český reprezentant nasměroval svůj centr na hlavu Kießlinga, ani on ale neměl štěstí a hlavičkoval nad Casteelsovu branku.
15
Kadlec na přední tyči našel Reinartze, toho ale na poslední chvíli předskočil Volland a zařídil opakování rohového kopu.
14
Schürrle dostal prostor a tak potáhl míč, nakonec svou střelu otřel o Vestergaarda a následovat bude rohový kop.
14
Kadlec si nerozuměl s Rolfesem a míč poslal uličkou jen ke Casteelsovi.
13
Volland se Schipplockem si při útoku Hoffenheimu dobře prohodili pozice a nadělali tím starosti obraně Leverkusenu, Carvajal nakonec ale vše vyřešil ve spolupráci s Lenem.
12
Následně to z dálky zkusil Kadlec, Vestergaard ale jeho pokus na šestnáctce vychýlil hlavou a Casteels tak byl bez práce.
11
Kießling výborně potáhl míč a pak se snažil ještě vylepšit pozici pro Carvajala, ten ale jeho úmysl nepochopil a míč přeběhl.
10
Sam vystřelil z úctyhodné vzdálenosti a přesto, že za to sklidil potlesk, spokojen být nemůže – Casteelsovu branku vysoko přestřelil.
9
Carvajal si krásně vyměnil míč s Kießlingem a Samem, pak se ale ocitl v milimetrovém ofsajdu a pohlednou akci domácích tak nemohl dotáhnout do konce.
8
Leverkusen to po dlouhé době zkouší pro změnu na pravé straně.
7
Hoffenheim operoval na své pravé straně, nevymyslel ale nic jiného než jen pouze Vollandův přízemní centr na přední tyč, kde zaúřadoval Wollscheid.
6
Kießling ukázal, jak moc je platný při soubojích zády k brance a do nadějné pozice vysunul Rolfese, ten ale zvolil nejhorší možné řešení a Kadlece zahnal až za koncovou čáru.
6
Leverkusen nadále operoval u své levé lajny, pak si ale Schürrle neporozuměl s Kadlecem a Hoffenheim může díky autovému vhazování na chvíli vydechnout.
5
Kadlec s Rolfesem se pokoušeli přetlačit Hoffenheim na jeho pravé straně, k úspěšnému průniku domácího kapitána do šestnáctky nakonec scházelo jen málo.
4
Z velké dálky se k první střele na branku v utkání pokusil Rudy, jenomže podklouzl a Leno tak měl práci značně ulehčenou.
3
Volland sice u rohového praporku proti Wollscheidovi výborně udržel míč, jeho spoluhráči jej ale vzápětí ztratili a ihned museli zpátky, protože se rozvíjel nadějný brejk Leverkusenu. Hoffenheim se ale stihl včas vrátit a případnému ohrožení Casteelsovy branky zamezit.
2
Schürrle se při rychlé kombinaci s Carvajalem pokoušel roztáhnout hru do křídla na Sama, ten se ale kvůli příliš dlouhé přihrávce ke své typické akci nedostal.
1
Carvajalův centr sice směřoval na Kießlinga, k zakončení se nakonec dostal Kadlec, avšak jeho nepovedenou střelu mířící vedle branky bez problémů zlikvidoval Casteels.
1
Delpierre zezadu v prvním souboji přistrčil Kießlinga a naznačil mu, že jej opět nečeká jednoduchý zápas. Bayer se zdarma dostal k míči na útočné polovině.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Bayer Leverkusen: Leno – Carvajal, Wollscheid, Schwaab, Kadlec – Bender, Reinartz, Rolfes – Sam, Schürrle – Kießling.

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels – Beck, Delpierre, Vestergaard, Johnson – Polanski – Rudy, Salihović – Firmino – Schipplock, Volland.

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Scheppe.
Leverkusen díky posledním zaváháním nemá ještě zcela jistou účast v Lize mistrů pro příští ročník a své ambice na přímý postup bude chtít podpořit v zápase s uvadajícím Hoffenheimem. Ten se nachází ve značně složité situaci a problémy Leverkusenu by asi v tuto chvíli řešil velmi rád. Je totiž na předposlední bundesligové pozici a jede na hřiště nenáviděného soupeře.

Celkem devětkrát se oba týmy proti sobě postavily v rámci nejvyšší německé fotbalové soutěže. Ve hře tak bylo dohromady sedmadvacet bodů, Hoffenheim však vytěžil jen jeden na konci listopadu 2010, kdy remízu 2:2 v samotném závěru zajistil současný hráč Tottenhamu Sigurdsson.

Mnohem raději tak v Sinsheimu vzpomínají na osmifinále DFB-Pokalu 2003/04. Hoffenheim se tehdy na domácím hřišti představil ještě jako tým ze čtvrté ligy a Leverkusenu pořádně vypálil rybník. Bayer se sice tu sezonu ještě dokázal ze třetího místa vměstnat do předkola Ligy mistrů, ostudu za prohru 2:3 ale měl na talíři dlouho. Hoffenheim pak vypadl ve čtvrtfinále s Lübeckem.

Hoffenheim do Porýní přijede bez celé řady hráčů, nejvýraznější ztrátou jsou ale brankář Gomes, jehož by znovu měl zastoupit Casteels, a bývalý hráč Leverkusenu Eren Derdiyok. Na straně domácích nenastoupí kvůli karetnímu trestu Toprak.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud