Augsburg - Hamburger | ONLINE | 27.4.2014 15:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatováním, že Hamburk zůstává dvě kola před koncem soutěže na barážové pozici se loučím a přeji Vám krásný zbytek víkendu.
Statistiky zápasu:

Střely celkem: 14 – 18
Střely na branku: 5 – 9
Rohové kopy 3 – 4
Ofsajdy: 0 – 1
Držení míče: 47% – 53%
Fauly: 16 – 19
Žluté karty: 1 – 2.
Předposlední utkání dvaatřicátého kola německé Bundesligy je u konce. Ze zisku tří bodů se spolu s fanoušky radují hráči Augsburgu, který bez větších potíží skolil soupeře z Hamburku výsledkem 3:1. Všechny čtyři góly se vešly do první poloviny zápasu, první dva vsítil Altintop, na kterého ještě navázal Hahn. Jediný zásah hostů zaznamenal ve 44. minutě zápasu svou hlavičkou Westermann.
Konec zápasu.
90+3
Probíhají poslední vteřinky zápasu, ve kterém se toho už moc nestane. Míč drží na svých kopačkách Augsburg, který si pouze přihrává na vlastní polovině.
90+2
Následný rohový kop, o jehož rozehrávku se pochopitelně postaral Çalhanoğlu nic vážného nepřinesl, od Demirbaye se balón dostal do zámezí.
90+2
Krásná situace v podání hostujících hráčů. Další z pěkných centrů předvedl Çalhanoğlu, míč se rozhodl z voleje vypálit Tolgay Arslan, s jehož střelou si dokázal skvělým zákrokem poradit Hitz.
90+1
Utkání se prodlouží ještě o tři minuty, které se rozhodl nastavit hlavní rozhodčí Tobias Welz.
90
Dobrý obranný zákrok předvedl vracející se Hahn, který skluzem získal balón, který poté přenesl na levou stranu hřiště.
89
Snaha Hamburku ještě s tímto utkáním něco udělat je marná, šestnáctý tým tabulky zůstane i po tomto kole na barážových pozicích.
88
Ji se šikovně dokázal ve vápně uvolnit, i přes zmatek v obraně Hamburku se z této akce žádná gólová šance nevyklubala.
87
Petr Jiráček se sice vehementně rozčiluje, na tom, že byl odpískán jeho faul na Hahna už ale nic změnit nemůže.
86
Ochozy zaplněného stadionu už ví, že jejich miláčci dnes s největší pravděpodobností získají tři body, v SGL Aréně panuje výborná atmosféra.
85
Zbytečná ztráta Hamburku, o kterou se nechtěně postaral další z málo viditelných hráčů – Ivo Iličević.
84
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alexander Esswein, přichází Tobias Werner.
83
Jan-Ingwer Callsen-Bracker zahrál sice rukou, ta ale byla u těla a tak se penalta pro Hamburk i přes nelibost hostujících hráčů nepíská.
83
Jacques Zoua vybojoval alespoň další roh, následuje další stěhování před branku Marwina Hitze.
82
Hahn s Altintopem si dnes doslova hrají s obránci HSV, krásná kombinace na jeden dotek byla přerušena včasným vyběhnutím Reného Adlera.
81
Dva rychlé útoky na obou stranách, nejprve nedokázal Adlera překonat úplně osamocený Ji, poté se odehrál rohový kop Hamburku, ze kterého nic nebezpečného nebylo.
80
Přímý volný kop z poloviny hřiště rozehrál Çalhanoğlu, k míči se po jeho centru snadno dostal Hitz, který ho ukořistil do svých rukavic.
79
Hodně krkolomná postupná rozehrávka Hamburku je kvůli dobře napadajícím soupeřům zabržděná přihrávkou až na vlastního brankáře Reného Adlera.
78
Z přímého kopu ze strany se překvapivě rozhodl Alexander Esswein přímo ohrozit branku, což se mu nepodařilo. Dobře myšlená situace skončila nepřesnou střelou.
77
Ji v rychlém protiútoku přenesl hru na Andrého Hahna, kterého zastavil dnes téměř neviditelný Arslan jen za pomocí faulu, za který vidí žlutou kartu.
76
Po střele Dominika Kohra nevydržel nápor balón, který se musí vyměnit. Tyto ušetřené vteřinky se rozhodně více hodí Augsburgu.
75
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Milan Badelj, přichází Kerem Demirbay.
74
Baierův centr přeletěl všechny hráče v pokutovém území, Augsburg přesto zůstává u míče, své autové vhazování nám ukáže Ostrzolek.
73
Ji na úvod přechytračil obránce Mancienna a poté přihrál do vápna na Hahna, před kterým však odehrál míč na rohový kop Heiko Westermann.
72
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Sascha Mölders, přichází Dong-Won Ji.
71
Altintopova kolmice dopředu na Essweina nebyla vůbec špatná, adresát přihrávky ale podle rozhodčích nedovoleně fauloval Dennise Diekmeiera.
70
Moc zajímavého se toho naděje, Augsburg si hlídá své dvougólové vedení a Hamburk se jen těžko dostává přes zatažené hráče soupeře.
69
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Marcell Jansen, přichází Petr Jiráček.
68
Suverénně nejlepším a nejaktivnějším hráčem hostů je Hakan Çalhanoğlu, který si to štrádoval přes řadu obránců, přes které nakonec vystřelit nedokázal.
67
Hamburger SV má už pouze zhruba pětadvacet minut na vstřelení dvou branek, které by znamenaly zisk alespoň jednoho bodu.
66
Ostrzolek pěkně našel Andrého Hahna, tomu ale také nesedlo zpracování a místo nebezpečné střely z toho byla pouze snadná práce pro obranu Hamburku.
65
Před chvíli střídající Zoua se snažil u přední tyče zpracovat dobrou přihrávku, balón mu ale při zpracování utekl do zámezí.
65
O pár vteřin později se do zakončení dral dvougólový Altintop, jehož hlavičce chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby se turecký hráč mohl radovat z hattricku.
64
Krásnou střelu z dvaceti metrů vyslal na branku HSV Daniel Baier, s jehož pokusem měl Adler hodně velké problémy.
63
Jak s centrem Essweina tak také se střelou z velké dálky si hosté poradili. U balónu přesto zůstávají hráči Augsburgu, kteří obléhají šestnáctku soupeře.
62
Rohový kop se odehrál také na druhé straně hřiště. Çalhanoğlu poslal do vápna skvělý centr, k míči opět naskakoval Westermann, který se však k nyní k letícímu balónu neprodral.
61
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Mattia Maggio, přichází Jacques Zoua.
60
Na utkání mezi Augsburgem a Hamburkem se přímo na stadión přišlo podívat celkem 30 660 diváků.
60
Baier ho rozehrál nakrátko a pro Adlera bylo štěstí, že žádný z domácích hráčů nedokázal hlavičkovat.
59
Další možnost ke vstřelení čtvrté branky mají hráči Augsburgu díky rohového kopu.
58
Çalhanoğlu byl pozdě v souboji s Baierem, který si odnesl nepříjemné zranění, ze kterého se ale defenzivní záložník Augsburgu pravděpodobně dostane.
57
Žádnou ofenzivní podívanou nám hráči momentálně nenabízí. Na hřišti se spíše odehrává velký boj s nemalým počtem nedovolených zákroků.
56
Diekmeiera si dobře pokryl jinak ofenzivní hráč Esswein, který si pohlídal míč, jenž se dokoulel až za autovou čáru.
55
Deset minut z druhého poločasu je za námi a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se Hamburk zmohl k zisku tak potřebných bodů.
54
Z nenápadné akce Augsburgu nebyli domácí daleko od další branky. Alexander Esswein svou přízemní střelou mířil k zadní tyči, kterou balón netrefil jen o pár centimetrů.
53
Dlouhý centr Dennise Diekmeiera proletěl celým pokutovým územím bez toho, aby se míč dotkl nějakého hráče. Resultuje z toho aut a poté odkop od branky Marwina Hitze.
52
I bez Verhaegha si dvakrát obrana FCA s rychlým útokem Hamburku poradila. Navíc to vypadá, že se domácí kapitán bude moci vrátit do hry.
51
To je velká smůla pro Augsburg, jehož druhý hráč se po podklouznutí drží za tříslo. V tomto případě asi bude muset své působení v zápase ukončit nizozemský zadák Paul Verhaegh.
51
Marcell Jansen odkopl míč pouze do středu hřiště, kde již byli připravení další muži v zeleném. Následovaly nepřesnosti na obou stranách, po kterých budou vhazovat domácí.
50
První minuty druhého poločasu se nesou v duchu nedovolených zákroků. Po dalším z nich budou z půlící čáry rozehrávat Augsburgští.
49
Tentokráte se tak nestalo, Augsburg se snadno ubránil a poté ještě přišel zbytečný zákrok Rincóna, který poslal na trávník Klavana. Vše se ještě obejde bez udělení žluté karty.
48
Sascha Mölders byl jasně faulovaný anglickým obráncem HSV Manciennem, hosté můžou opět zahrozit ze standardní situace.
47
Několik vteřin trvalo domácím, než se odhodlali k průniku na polovinu soupeře. Jeden z hráčů Augsburgu ale vzal zpátečku a poslal velkou malou domů na Hitze.
46
O první útok se ihned po rozehrání chtěli postarat hosté, kterým ale byl odpískaný evidentní ofsajd.
46
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Kevin Vogt, přichází Dominik Kohr.
46
Začal druhý poločas.
Statistiky po 1. poločase:

Střely celkem: 4 – 8
Střely na branku: 3 – 4
Rohové kopy 1 – 1
Ofsajdy: 0 – 0
Držení míče: 48% – 52%
Fauly: 8 – 7
Žluté karty: 1 – 0.
První pětačtyřicetiminutovka zápasu přinesla velice zajímavý průběh a hned čtveřici vstřelených branek. O první z nich se postaral Halil Altintop, který si mohl zopakovat radost ze vstřeleného gólu i ve 32. minutě. Za dalších deset minut udeřil po chybě Adlera také Hahn, na jehož gól o pár vteřin později dokázal zareagovat obránce hostů Heiko Westermann.
45+3
První poločas skončil.
45+2
Hodně hráčů má problémy s kluzkým terénem, podklouznutí je v posledních minutách k vidění více než dost.
45+1
Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit dvě minuty nad rámec prvního poločasu.
45
Vogt v souboji s protihráčem nešťastně podklouzl a zranil si své tříslo, jeho další působení v zápase je s otazníkem.
44
Hamburg právě vstřelil branku!
Studená sprcha pro domácí, krátce před koncem poločasu totiž přichází nečekané snížení skóre. Standardku z levé strany rozehrával opět Çalhanoğlu, jehož střílený centr v malém vápně dokázal hlavou prodloužit do branky HEIKO WESTERMANN, který vsítil gól naděje pro svoje mužstvo.
43
Augsburg právě vstřelil branku!
Hosté jsou na ručník, což potvrzuje také tato branka Augsburgu! ANDRÉ HAHN pravačkou vystřelil ze střední vzdálenosti, což by za normálních okolností pro Adlera nebyla těžká střela. Nyní mu ale kluzký míč z rukavic utekl až za své záda. Díky jeho chybě má Hamburk už tříbrankové manko.
42
Aktuální vývoj utkání se pochopitelně domácím divákům musí líbit, atmosféra v SGL Aréně je velice solidní.
41
Badelj to nemyslel vůbec špatně, jeho přihrávku Mattia Maggio však nedokázal zpracovat a balón odcestoval až do zámezí. Hroťák HSV zatím příliš nebezpečný není.
40
Hosté by se možná už rádi viděli v kabině, kde je ale asi nečeká žádné příjemné povídání s trenérským štábem. Žádný oslnivý výkon svěřenci hlavního kouče Slomky nepředvádí.
39
Pro Andrého Hahna, který se po sezóně bude stěhovat do Borussie Monchengladbach je to dnes předposlední utkání na domácím hřišti. Možná i proto je to právě on, kdo je nejaktivnějším hráčem Augsburgu.
38
Po druhém gólu se hra poměrně uklidnila, hraje se především mezi oběma vápny a tak můžou být gólmani poměrně v klidu.
37
Hamburk nepředvádí nějaké aktivní napadání, které by nadělalo rozehrávajícím obráncům Augsburgu nějaké problémy.
36
Ve velice nefotbalové pozici se nachází domácí hrotový útočník Sascha Mölders, ke kterému museli přispěchat lékaři Augsburgu. Německý útočník by měl být v pořádku a pokračovat v zápase.
35
Střela chorvatského záložníka Milana Badelje ohrozila pouze diváky za brankou Marwine Hitze, který si může připravit balón k dalšímu odkopu od jeho svatyně.
34
Domácí hráči se pochopitelně už nemusí nikam hnát, do konce zápasu sice zbývá ještě mnoho času, podle toho, jak se Hamburk v této sezóně prezentuje, to ale nevypadá na nějaký zvrat.
33
Svěřenci Mirka Slomky jsou v hodně těžké pozici, u míče byli sice častěji, po třiatřiceti minutách už ale prohrávají o dvě branky.
32
Augsburg právě vstřelil branku!
Solidní lekce z efektivity v podání domácích! Své rychlé a šikovné nohy u pravé postranní čáry ukázal André Hahn, který svým centrem našel u penaltového puntíku dobře postaveného HALILA ALTINTOPA. Ten se může radovat ze své druhé vstřelené branky.
31
Rychlá akce Hamburku i za pomocí zmatkující obrany Augsburgu skončila střelou Badelje, kterého výborně vychytal vyběhnutý Hitz.
31
Druhá třetina zápasu mezi Augsburgem a Hamburkem odstartovala hodně dlouhá přihrávka na rozběhnutého Saschu Mölderse, hosté se snadno vrátili k balónu.
30
Jansen fauloval Hahna a Augsburg může za deštivého počasí začít své útočné snažení, kterých kromě začátku utkání je jako šafránu.
29
Zajímavé vypadající útok Hamburku musí být ukončen. Přihrávka na Marcella Jansena byla dost nepřesná a míč se zjevil až mimo vyznačené hřiště.
28
V souboji dvou jedenáctek se k riskantní malé domů odhodlal Esswein, který nadělal svému brankáři mírné problémy, Hamburk však zahrozit nedokázal.
27
S tímto rohovým kopem neměli domácí sebemenší problém, Ragnar Klavan se zmohl ale jenom k odkopu na polovinu soupeře, kde číhají další hráči HSV.
26
Augsburgu se nepodařilo dostat míč pryč z nebezpečných míst. Centr Iva Iličeviće byl zablokovaný na rohový kop Hamburgeru SV.
25
Standardní situace v podání Hamburku nejsou vůbec špatné. O rozehrání se postaral opět Çalhanoğlu, který nasměřoval míč přesně na Westermanna. Ukázalo se však, že zakončující hráč není útočník, střelecký pokus z velice nadějné pozice byl dost nepovedený.
25
Çalhanoğlu se dostal do kleští mezi dva protihráče, rozhodčí tuto situaci posoudil jako nedovolený zákrok na hostujícího borce.
24
Centr Dennise Diekmeiera byl pro Hitze snadným soustem, místo ke spoluhráčům míč doputoval jen do rukavic již několikrát zmiňovaného gólmana.
23
Jansenův centr na spoluhráče byl sice přesný, nebezpečný už nikoliv. Od své branky může poslat míč zpět do hřiště domácí gólman Marwin Hitz.
22
Zadáci Hamburku výborně a hlavně dostatečně rychle přistupují k domácím, kteří jsou otravování již při zpracování balónu, hosté se tak můžou podívat opět k brance Hitze.
21
Marcell Jansen se pokusil o velice ambiciózní střelu, kterou si Hitz pohlídal pouze pohledem. Balón se po střele krajního obránce HSV vznesl příliš vysoko.
20
Hamburk se po špatném úvodu dokázal osmělit, hra se oproti prvním minutám zápasu hodně vyrovnala a Augsburg to tak jednoduché už nemá.
19
Nebyla to vůbec špatně rozehraná standardní situace, se kterou si ale dokázal poradit výborně zasahující Hitz, který zastavil projektil tureckého fotbalisty v dresu Hamburku.
18
Iličević byl při snaze dostat se ke střele faulovaný a Marwin Hitz si tak musí pečlivě stavět několikačlennou zeď, která se bude snažit zastavit přímý kop, který rozehraje Çalhanoğlu.
17
Esswein nikoho nenašel a paradoxně mohli zahrozit hosté, které ale zastavil taktickým faulem André Hahn. Ten má velké štěstí, že mu hlavní arbitr neudělil žlutou kartu.
16
Diváci i hráči by chtěli, aby hlavní rozhodčí po ruce Mancienna odpískal penaltu. Ta se sice kopat nebude, Augsburg přesto má výhodu alespoň rohového kopu.
15
Hráči z přístavního města se k míči dostávají jen velice sporadicky, úvodní čtvrthodina zápasu vyzněla jednoznačně pro již vedoucí Augsburg.
14
André Hahn se dostal u rohového praporku do obklíčení několika protihráčů, kterým se povedlo jenom poslat balón na autové vhazování, které díky odkopu Çalhanoğla nic nepřineslo.
13
Marwin Hitz se musel proletět vzduchem po dobré střele, o kterou se z dálky pokusil Tomás Rincón, jehož střela ale o velký kus přeletěla horní tyč domácí branky.
12
René Adler si může po špatném útoku Augsburgu v klidu postavit míč a poslat míč zpátky do hloubi pole.
11
První minuty zápasu jednoznačně ovládli domácí, kteří svého soupeře do ničeho nepouští. Akce Hamburku jsou navíc často zastavovány kvůli nedovoleným zákrokům.
10
Pokus o nacvičený signál příliš nevyšel, s touto situací obrana Hamburku neměla sebemenší problém.
10
Na pravé straně byl Manciennem faulovaný Mölders. Po zákroku na útočníka domácích se bude kopat zajímavá standardní situace pro Augsburg.
9
Útočné snahy Hamburgeru SV jsou zatím jalové, obránci Augsburgu v čele s gólmanem Hitzem zatím nemuseli řešit žádnou ošemetnou situaci.
8
To je hodně špatný začátek pro Hamburk, který je kvůli tomuto inkasovanému gólu v ještě větším problémech. Času na srovnání, nebo na obrat skóre je však stále dost.
7
Augsburg právě vstřelil branku!
Na první gól zápasu jsme příliš dlouhou dobu čekat nemuseli, v sedmé minutě jdou do vedení domácí! Centr Verhaegha propadl až do vápna, kde již číhal HALIL ALTINTOP, který nedal Adlerovi žádnou šanci.
6
Další útok pomalu ale jistě zakládají obránci domácího mužstva, kteří si přihrávají mezi sebou a nikam se v tomto případě neženou.
5
Poprvé v utkání se na delší dobu vydali do útoku hosté, kteří se ale k žádnému střeleckému pokusu díky pozorné obraně Augsburgu nedostali.
4
Domácí obránce Matthias Ostrzolek si hned od úvodu bude muset dávat pozor na další tvrdé zákroky, za poměrně zbytečný faul totiž tento obránce viděl žlutou kartu.
3
Přihrávka na Maggia nebyla z kategorie těch dobrých, míč se dokutálel až do míst, kde dnes bude operovat brankář Augsburgu Marwin Hitz.
2
Po výkopu Adlera se opět ujali balónu domácí, Baier se neostýchal a s míčem na kopačce běžel k brance HSV, jeho střelu však zablokoval jeden z jeho spoluhráčů.
1
Hned na úvod se pokusili ohrozit Adlerovu svatyni hráči Augsburgu, kteří se ale nezmohli na nic víc, než na málo nebezpečné centry.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří dnes budou hrát v zelených dresech. Hosté z Hamburku přijeli s bílou variantou.
1
Utkání právě začalo.
Obě mužstva v čele s rozhodčími již vstupují na hrací plochu zaplněné SGL Arény v Augsburgu. Po tradičních oficialitách se vrhneme na samotný začátek očekávaného zápasu.
Úvodní sestavy:

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Hahn, Vogt, Altintop, Baier, Esswein – Mölders.
Náhradníci: Manninger – Philp, Hong, Werner, Kohr, Thommy, Ji.

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Westermann, Mancienne, Jansen (C) – Iličević, Rincón, Arslan, Badelj, Çalhanoğlu – Maggio.
Náhradníci: Drobný – Sobiech, Bouy, Jiráček, Demirbay, Tesche, Zoua..
Příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z bundesligového utkání mezi domácím týmem z Augsburgu a hostujícím Hamburkem.

FC Augsburg

Svěřenci hlavního trenéra Markuse Weinzierla z posledních pěti utkání zvítězili pouze jednou, i kvůli této nepříliš lichotivé bilanci se účast v Evropských pohárech velice vzdálila. Augsburg se tři utkání před koncem sezóny nachází na osmém místě tabulky s šestibodovou ztrátou na sedmý Möenchengladbach.

Hamburger SV

To pro Hamburk pokračuje bídná sezóna, která může skončit katastrofickým způsobem v podobě sestupu do druhé nejvyšší soutěže. Po jednatřiceti odehraných zápasech se HSV nachází až na šestnáctém místě, které znamená baráž se třetím týmem z 2. Bundesligy, kterým je momentálně Paderborn.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se v právě probíhajícím ligovém ročníku už jednou pochopitelně střetly. Stalo se tak v první polovině prosince minulého roku, kdy se hrálo na hřišti Hamburku. Jeho fanoušci však nemohli odcházet se stadionu spokojeni, HSV totiž nedokázalo vstřelit jediný gól, což už se nedá říci o Augsburgu, který zvítězil díky brance Bobadilly 0:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud