Je dobojováno! Z vítězství se po hektickém závěru raduje domácí celek. Hoffenheim si vypracoval jednobrankový náskok jež po třiceti minutách, kdy se trefil Firmino, o šest minut později však srovnal Sakaj. Po změně stran se na branku čekalo až do třetí minuty nastavení, ve které rozhodl o vítězství domácího mužstva Rudy.
90+5
90+4
Hosté se ještě zmohli na jeden útok, ale ohrozit bránu Baumanna už nedokázali.
90+3
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Domácí fotbalisté si ve třetí minutě nastaveného času berou vedení zpět! Po zisku míče ve středu hřiště se hráči v modrých dresech odhodlali k rychlému brejku, před pokutovým územím Volland adresoval míč SEBASTIANU RUDYMU, který propálil brankáře Ulreicha a rozhodl tak o vítězství svého celku.
90+1
Hlavní arbitr Tobias Welz nastavil ve druhém poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Hosté se při útočném snažení provinili faulem a s míčem tak mohou pokračovat Hoffenheimští.
89
Závěr utkání je tady, hráčům na strhnutí výsledku na svou stranu už mnoho času nezbývá.
87
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Martin Harnik, přichází Raphael Holzhauser.
86
Ke střele se na rohu velkého vápna odhodlal Salihović, jeho rána však byla zblokována na roh. S ním si ale defenziva hostujícího celku bez potíží poradila.
85
Územní převaha je teď jednoznačně na straně Hoffenheimu, jehož hráči se snaží rozhodnout zápas. Obrana Stuttgartu je však ostražitá.
84
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází David Abraham, přichází Jeremy Toljan.
82
Hoffenheim se dostal do dalšího nebezpečného zakončení! Přihrávku za obranu si zpracoval Beck, kterému však vběhl do střely Werner, od něhož se míč odrazil kousek vedle pravé tyče Ulreichovy svatyně.
81
Do konce utkání zbývá bez případného nastavení zhruba deset minut, vypadá to, že ani jeden z celků se nehodlá spokojit s pouhým bodem.
80
Salihovićův následný centr do šestnáctky odhlavičkoval Niedermeier, u míče jsou však stále domácí, kteří obléhají pokutové území Stuttgartu.
79
Žlutou kartu dostává Christian Gentner, který se provinil nedovoleným zákrokem poblíž postranní čáry.
78
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Florian Klein, přichází Vedad Ibišević.
77
Na opačné straně dal o sobě vědět Gentner, jeho střela doprostřed brány ale nenadělala Baumannovi vážnější potíže a gólman Hoffenheimu míč spolehlivě chytil.
75
K vidění byla další velká příležitost Hoffenheimu, po centru z pravé strany se totiž dostal k míči Modeste, jehož přízemní střelu k bližší tyči dokázal zneškodnit Ulreich.
74
Ke střele se zpoza vápna odhodlal Firmino, jehož pokus zblokoval obránce na roh. Centr z něj byl ale příliš přetažený.
73
Domácí při útočné snaze ztratili míč a do rychlého brejku se záhy dostávali fotbalisté Stuttgartu, ti pronikli ale jen před šestnáctku svého soupeře.
72
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sven Schipplock, přichází Anthony Modeste.
70
Právě střídající Maxim podstoupil u rohového praporku souboj s jedním z obránců, hráč Stuttgartu však z tohoto minisouboje nevzešel vítězně.
69
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Moritz Leitner, přichází Alexandru Maxim.
68
Do střelecké pozice se opět dostal Firmino, ovšem také tentokrát si s jeho pokusem Ulreich poradil. Střela hoffenheimského snajpra ani nebyla příliš razantní.
67
Ten zahrál střídající Salihović, míč však dolétl pouze do náruče pozorného Ulreicha.
66
Domácí dlouho obléhali pokutové území Stuttgartu, poté došlo k centru z pravé strany, který hostující obránci odvrátili na roh.
64
Ofenzivní akci domácího celku zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího, v ofsajdu se nacházel Salihović.
63
K centru do vápna se odhodlal Leitner, defenziva soupeře však byla pozorná a žádné nebezpečí nepřipustila.
61
Žlutou kartu dostává David Abraham (TSG 1899 Hoffenheim).
60
Salihovičův centr ale svatyni Ulreicha neohrozil, výborně totiž zasáhla hostující obrana, která míč odvrátila do bezpečí.
58
Domácí si vytvořili obrovskou příležitost, když v pokutovém území z bezprostřední blízkosti vypálil Roberto Firmino, skvěle však zakročil gólman Ulreich, který míč dokázal vyrazit na roh.
57
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Sejad Salihović.
56
Ke střeleckému pokusu z uctivé vzdálenosti se odhodlal Volland, svou střelu ale nedokázal umístit přesně.
55
Centrem z levé strany se prezentoval Harnik, trefil však pouze prvního stojícího obránce, který zabránil proniknutí míče do šestnáctky.
54
Ve druhém poločase se hraje prozatím především ve středu hracího pole a po obě pokutová území, mužstva se střídají v držení míče.
52
Hoffenheim bude muset rozvíjet své útočné snažení odzadu, do kombinace s obránci byl zapojen také brankář Baumann.
51
Na opačné straně hřiště však stejný osud potkal Schipplocka, který se rovněž provinil útočným faulem.
50
Rudy před vápnem srazil k zemi jednoho z protihráčů, po rozehrání přímého volného kopu se ale nedovoleného zákroku dopustil Niedermeier a s míčem tak mohou hrát domácí.
48
Bičakčić poslal do pokutového území hostujícího celku dlouhý centr, míč však skončil jen v náruči pozorného gólmana Ulreicha.
47
Postupný útok domácích byl zastaven ještě před půlící čárou, Hoffenheimu se poté ohrozit bránu soupeře nepodařilo.
46
O přestávce ani jedno z mužstev nestřídalo, takže ve druhé půli uvidíme všech dvaadvacet jmen z prvního dějství.
46
Je za námi úvodní poločas, který skončil remízou. Po půlhodině hry přetavili územní převahu v úvodní branku domácí, trefil se Firmino. V závěru dějství ale vrátil Stuttgartu nerozhodný stav Sakaj. Utkání je tak stále otevřené a bude rozhodovat druhý poločas.
45+1
44
Hosté vybojovali rohový kop, o centr před bránu se postaral Leitner, ale Baumann vyběhl z brankové čáry a centrovaný míč vyrazil.
43
Žlutou kartu dostává Georg Niedermeier (VfB Stuttgart).
42
Schwegler zahrával rohový kop, ale ve vápně nenalezl žádného ze svých spoluhráčů, defenziva byla pozorná a nebezpečí zabránila.
39
Stuttgart právě vstřelil branku!
Hosté ze standardní situace opravdu udeřili a vyrovnávají stav utkání! K míči se v pokutovém území dostal GOTOKU SAKAJ, jehož střelecký pokus si do vlastní brány srazil Bičakčić. S touto tečovanou střelou už Baumann opravdu nemohl nic dělat.
38
Domácí hráči se u postranní čáry prezentovaly zákrokem za hranicí pravidel, fotbalisté Stuttgartu tak po centru mohou ohrozit bránu Baumanna.
36
Hoffenheim se poté dostal do zakončení, ale střelecký pokus neměl naději na úspěch, jelikož míč prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
35
Timo Werner zasáhl v obličeji jednoho ze svých spoluhráčů a uviděl žlutou kartu.
33
U míče jsou fotbalisté domácího celku, kteří kombinují na útočné polovině, střelecký pokus se jim však nedaří vypracovat.
31
Domácí po půlhodině hry otevírají skóre utkání a dostávají se tak do vedení! Autorem branky je ROBERTO FIRMINO, který se po přímém volném kopu dostal v pokutovém území k dorážce a míč poslal přesně k pravé tyči.
29
Sakaj se postaral o ofenzivní výpad, ten ale zhatila jeho nepřesná přihrávka, po které postupovali vpřed domácí, ale oni se s míčem daleko nedostali.
28
Hosté se protlačili k centru z pravé strany hřiště, míč však pokutovým územím pouze proletěl a poté se jej zmocnili hráči v modrých dresech.
27
Hra je v této části zápasu velmi rozkouskovaná, což tempu hry rozhodně neprospívá. K vidění jsou především časté nedovolené zákroky.
26
Hostující hráči se snažili založit ofenzivní akci dlouhým nákopem, u míče však byla dříve defenziva Hoffenheimu.
25
Sven Schipplock udeřil v souboji o míč loktem do tváře Leitnera a po právu byl potrestán kartou žluté barvy.
23
Fotbalisté Hoffenheimu hrají velmi důrazně, z čehož vyplývají nedovolené zákroky. Těch má domácí mužstvo na svém kontě již sedm, oproti tomu hosté pouze dva.
21
Nakonec nacvičeným signálem byl zahrán přímý volný kop, hosté jej rozehráli nakrátko a dvakrát si mezi sebou vyměnili míč, poté napřáhl ke střele zpoza vápna Klein, jehož projektil minul pravou tyč Baumannovy svatyně zhruba o dva metry.
20
Valland se provinil nedovoleným zákrokem, když srazil k zemi Hlouška, bude z toho zajímavá standardka pro Stuttgart. Míč je však stále daleko od branky, kterou hájí Baumann.
19
Vyběhnuvší Ulreich teď musel hasit nedorozumění svých spoluhráčů dlouhým odkopem do bezpečí před dotírajícím útočníkem.
18
Domácí jsou v posledních minutách aktivnějším mužstvem a vytrvale zaměstnávají defenzivu Stuttgartu, ta však zatím atakům odolává.
16
Po zisku míče ve středu hřiště pronikl do pokutového území soupeře Volland, který nic nevymýšlel a okamžitě vypálil. Jeho střela však neměla naději na úspěch, jelikož se mezi tři tyče nevešla.
15
Schipplock nedokázal obejít svého strážce na levé straně a o míč přišel, protiútok hostů byl poté přerušen obranným faulem.
14
Hráči Stuttgartu se však s míčem daleko nedostali a připravili jej o něj obránci Hoffenheimu, ti se pokusili založit útočnou akci dlouhým nákopem, avšak míč směřoval do zámezí.
13
Momentálně se hraje ve středu hrací plochy, kde probíhají četné souboje o míč, z nich nakonec vycházejí vítězně fotbalisté hostujícího celku.
11
Z následného autového vhazování nedokázali hráči v modrých dresech nicmoc vymyslet a s míčem už kombinují Stuttgartští.
10
Fotbalisté Hoffenheimu vybojovali rohový kop, ten zahrával Schwegler na přední tyč, kde se nacházel pouze jeden z obránců, který kulatý nesmysl odkopl do zámezí.
9
Za nedovolený zákrok uviděl žlutou kartu Pirmin Schwegler.
8
Na opačné straně se do ofenzivy podél pravé postranní čáry vydali hosté, centr však dolétl přímo do rukavic připraveného gólmana Baumanna, který míč následně rozdal svým spoluhráčům v poli.
6
Domácí přesto podnikli ofenzivní akci a dostali se také do zakončení, pro Ulreicha byla ale nepříliš pridká přízemní střela snadnou kořistí.
5
Ofenzivní výpad domácího celku zastavil v rozporu s pravidly Hloušek, hráči Hoffenheimu tak následně rozehrávali standardní situaci, centrovaný míč ale dokázala odvrátit defenziva Stuttgartu.
4
Efektní patičkou se ve středu hracího pole prezentoval Klein, který se tak zbavil jednoho ze svých protihráčů.
3
U míče jsou momentálně fotbalisté Hoffenheimu, kterým se ale nedaří proniknout přes střed hřiště, který bedlivě střeží záložní řada hráčů v červených dresech.
2
Hosté na startu utkání hýří útočnou aktivitou, ze které vytěžili rohový kop. Pro centr si však došel Baumann, který míč vyboxoval do bezpečí.
1
Hráči Stuttgartu si vytvářeli první ofenzivní příležitost, ta však byla zastavena v rozporu s pravidly, faulován byl Leitner.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté hostujícího celku, kteří do utkání nastoupili v červených dresech, domácí zvolili modrou bravu dresů.
1
Hlavní arbitr Tobias Welz právě přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Beck, Abraham, Bičakčić, Kim Džin-Su – Schwegler, Rudy – Volland, Firmino, Amiri – Schipplock.
Náhradníci: Grahl – Toljan, Elyounoussi, Herdling, Modeste, Rapp, Salihović.

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakaj, Baumgartl, Niedermeier, Hloušek – Gentner, Romeu – Klein, Leitner, Harnik – Werner.
Náhradníci: Kirschbaum – Schwaab, Holzhauser, Kostić, Maxim, Ibišević, Haggui.

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen.
VfB Stuttgart

Stuttgartu se v této sezoně vůbec nedaří, když se momentálně nachází na samém chvostu bundesligové tabulky. Fotbalisté Stuttgartu vybojovali pouhých osmnáct bodů, ty získali za čtyři vítězství a šest nerozhodných výsledků. Přesně polovinu odehraných utkání Stuttgart prohrál, naposledy nestačil doma na suverénní Bayern a odešel poražen po výsledku 0:2.
TSG 1899 Hoffenheim

Domácí mužstvo se po dvaceti odehraných utkáních nachází na sedmé příčce. Hoffenheim doposud nasbíral šestadvacet bodů za sedm výher a pět remíz, osmkrát odcházeli jeho hráči ze hřiště poraženi. Poslední zápas sehrál Hoffenheim ve Wolfsburgu, kterému podlehl 0:3.
Příjemné sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Německá Bundesliga má na programu 21. kolo, v jehož rámci proti sobě nastoupí TSG 1899 Hoffenheim a VfB Stuttgart. Utkáním, jehož úvodní výkop je naplánován od 15:30, vás prostřednictvím online textové reportáže bude provázet Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.