Hamburger SV dobil Hannover. Ten si připisuje pátou prohru po sobě, tentokrát 0:3. Se záchranou Hannoveru to už vypadá hodně bledě. Hamburk vyhrál díky druhému poločasu. Nejprve se z rohu trefil v 61. minutě Reis, následně během chvilky definitivně o výhře rozhodl Iličević a N. Müller. Tato výhra posune hosty v tabulce vpřed.
90+2
90+1
Hamburk kontroluje výsledek na útočné polovině, už se asi nic nestane.
87
Zápas se už jen dohrává. Hamburk v klidu kontroluje výsledek.
86
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Nicolai Müller, přichází Pierre-Michel Lasogga.
84
Prib tvrdě dohrál na polovině Diekmeiera. Ten leží na trávníku a nikam spěchat nebude.
82
Tohle hostům vyhovuje. Tempo zápasu upadá a hraje se hlavně na polovině.
81
Hannoveru se nedaří dostat už ani do útoku.
80
Je vidět, že už Hamburku stačí zbytek zápasu hlavně kontrolovat a nemusí se nikam hnát.
79
Ošetřován je Gideon Jung. Jeho sval si vyžádal pomoc lékařů, ale měl by pokračovat.
78
Alexander Milošević střílí z hranice šestnáctky. Adler jeho pokus vyráží na tyč. Z dorážky neuspěl Adam Szalai.
76
Příznivci hostů v hledišti nyní mají důvody k radosti a náležitě to oslavují.
75
Hamburg právě vstřelil branku!
To je destrukce domácího týmu. NICOLAI MÜLLER dostává přihrávku, chytře obehrává Zielera a nekompromisně zakončuje do prázdné branky.
73
Sven Schipplock nahrává z pravé strany. Jeho přihrávku do branky doráží IVO ILIČEVIĆ. Hostě si jdou pro 3 body.
71
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Ceyhun Gülselam, přichází Uffe Bech.
70
Hannover stále na své první střídání čeká. Ale změnu v jeho sestavě uvidíme už brzy.
69
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Aaron Hunt, přichází Michael Gregoritsch.
68
Žlutou kartu dostává Ivo Iličević (Hamburger SV).
67
Hamburku se nedaří postup do útoku.
66
Sleduje trochu klidnější fázi hry.
64
Prib si nedokázal míč ideálně zpracovat a sám se připravil o šanci.
63
Hannover se snaží usilovně vyrovnat.
62
Adam Szalai mohl nyní možná dostat i červenou kartu. Jeho soupeření s obráncem rozhodčí jako faul neposoudil. Pro něj naštěstí.
61
Následuje roh hostů. Ze kterého se hlavou prosazuje CLEBER REIS. Hamburg se ujímá vedení!
60
Tohle byla povedená akce hostů. Nicolai Müller nahrál na Svena Schipplocka, jehož ránu vyrazil Zieler.
59
Prib poslal centr k penaltě, Adler správě načasoval výběh a míč ukryl do rukavic.
58
Žlutou kartu dostává Adam Szalai (Hannover 96).
57
Adler musel opět zasahovat. Odražený míč na něj poslal Iver Fossum.
55
Edgar Prib vystřelil zpoza šestnáctky. Adler střelu do středu branky nakonec zkrotil.
54
Volný kop se domácím příliš nepovedl. Do hry míč odkopem vrátí Adler.
54
Hannover se dostává až nyní pořádně na útočnou polovinu. Navíc má výhodu volného kopu.
52
Zatím má více ze hry ve druhém poločase Hamburk.
51
Dennis Diekmeier poslal prudký centr do pokutového území. Sven Schipplock byl těsně bráněn a do zakončení se nedostal.
49
Mohl se do ní dostat Sven Schipplock. Ovšem těsně před vstupem do šestnáctky upadl. Faul se nepískal.
48
Na výraznější šanci ve druhé půli stále čekáme.
47
Zatím je začátek druhého poločasu poklidný.
46
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Lewis Holtby, přichází Gideon Jung.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Máme tu konec první půle. Hlavní sudí nenastavoval. V prvním poločase jsme se branky nedočkali, šance však k vidění byly. A to na obou stranách, Hamburk branku vstřelil, ale ta pro faul nemohla být uznána. Více šancí měl Hannover, ale Adler se vždy skvěle prezentoval. Ve druhém poločase se snad branky dočkáme!
45
45
Hiroši Kijotake poslal z rohu míč do pokutového území. Adler správným výskokem chytá.
44
Domácí tým vybojoval další roh. S jeho rozehrávkou nechvátá.
43
Po slibném autu však přichází o balon. Ale ani Hamburk není u míče dlouho.
42
V závěru se do útoku dostává Hannover.
40
Další dlouhý míč letí na branku Hamburku. Adler si opět skáče pro míč.
39
Opět trochu klidnější úsek hry.
38
Na druhé straně se do slibné šance dostával Sven Schipplock. Domácí obrana ho včas stihla obrat o míč.
37
Adler prokázal skvělé reflexy po standardní situaci Hannoveru. Ceyhun Gülselam hlavičkoval v těsné blízkosti branky. Brankář Hamburku stihl zareagovat.
36
Nicolai Müller se napřáhl z velké vzdálenosti. Branku Zielera neohrozil.
34
Hannover kombinuje na své polovině.
33
Ani Hamburk s rohem nenaložil nejlépe. Do protiútoku se vydal Hiroši Kijotake, na polovině však o míč přišel.
33
Z protiakce zahrozil Hamburk. Ke střele se nakonec nedostal, ale rohový kop vybojoval.
32
Edgar Prib neuspěl při náběhu z levé strany.
31
Schipplock vstřelil gól, ovšem Sven si k jeho vstřelení pomohl faulem, takže branka neplatí.
30
Domácí Sakaj se nepříjemně srazil se soupeřem, ale bude v pořádku.
29
Iličević je faulován u postranní čáry při postupu vpřed. Z následného volného kopu Hamburk rychle přichází o míč.
28
A Adler má opět míč v rukavicích. Stalo se tak po stříleném centru Almeidy.
27
Centr Hannoveru z pravé strany proskočila jak obrana Hamburku, tak domácí útok. Další centr už sebral Adler.
26
Hannover opět vybojoval roh. Ale domácím se opět nepovedl.
25
Příliš dlouhý míč za obranu dostal Schipplock. U míče byl rychleji Zieler .
24
Adler chytá další centr z pravé strany a zamezuje tak dorážce domácích útočníků.
23
Hraje se na polovině, ani jednomu týmu se nedaří postoupit do útoku.
22
Almeida to nyní zkoušel z voleje. Nepřesně. Obrana Hamburku přesto dostala od Adlera vynadáno.
21
Roh se domácím příliš nepovedl.
21
Standardní situaci Hannoveru vyrazil hlavou jeden z hráčů Hamburku na roh.
20
Ti se postupnou kombinací snaží dostat ke střele. Zatím neúspěšně.
19
Sakaj centruje z pravé strany. Adler jeho centr chytá. K míči se dostávají hosté.
18
Už to vypadalo, že Hamburk se dostane k míči. Místo obranné činnosti však reklamoval faul a Hannover je stále u míče.
17
Almeida poslal povedenou střelu z levé strany šestnáctky. Tvrdý přízemní pokus vytěsnil Adler na roh.
15
Protiútok ztroskotal na nepovedeném centru.
14
Ale postup Hamburku zastavuje obrana Hannoveru. Domácí se pouští do rychlého protiútoku.
13
Šance hosty nakopla, opět se snaží něco vymyslet.
12
Obrovská šance hostů. Z pravé strany dostal míč Schipplock, ten ale nedokázal ideálně vystřelit a tak nahrál lépe postavenému Iličevićovi. Ten ale trestuhodně přestřelil.
10
Ale ani on není u míče dlouho. Vidíme pár drobných faulů a nyní se hraje hlavně na polovině hřiště.
9
Nyní se pro změnu k míči vrací Hamburk.
8
A domácí červeném jsou stále u míče. Nyní kombinují i s pomocí svého brankáře.
7
Nyní na centr nedosáhl Szalai. Adler tak nemusel zasahovat. Hannover se probouzí.
6
Po centru za obranu se do dobré střelecké pozice dostal Almeida. Adlera chytá.
5
Nepřesně centr Hannoveru z levé strany. Na míč si sáhl i Adler.
4
U míče však nebyl dlouho. Hamburk si ho vybojoval aktivním napadáním. Nepřesná přihrávkou se dostal až k Zielerovi.
4
Až nyní se k míči dostává Hannover. Kombinuje na své polovině.
3
Hosté z Hamburku jsou stále u míče. Vhazují aut nedaleko rohového praporku.
2
Hunt poslal do pokutového území centr, svého spoluhráče nenašel.
1
Úvodní výkop obstarali hosté v bílém a dostávají se pomalu na soupeřovu polovinu.
1

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Milošević, Schulz, Sorg – Fossum, Kijotake, Gülselam, Prib – Szalai, H. Almeida.
Náhradníci: Tschauner – Anton, Sobiech, Bech, Klaus, Karaman, Feierabend .

Hamburger SV: Adler – Diekmeier, Reis, Spahić, Sakaj – Ekdal, Holtby – N. Müller, Hunt, Iličević – Schipplock.
Náhradníci: Drobný – Kačar, Bahoui, Gregoritsch, Rudņevs, Lasogga, G. Jung.

Rozhodčí: Hartmann – Cortus, Beitinger.
Poslední vzájemné zápasy

01.11. 2015 Hamburger SV – Hannover 96 1:2
07.02. 2015 Hamburger SV – Hannover 96 2:1
14.09. 2014 Hannover 96 – Hamburger SV 2:0
12.04. 2014 Hannover 96 – Hamburger SV 2:1
Hannover 96 je už na tom velmi špatně. V Bundeslize je beznadějně poslední, na 17. Frankfurt už Hannover ztrácí 10 bodů. Dnes domácí Hannover jich má na kontě pouze 17. To situace v Hamburku je podstatně lepší. V loňském roce si hosté museli zahrát baráž, která naštěstí dopadla dobře. Hamburger SV je nyní na 12. místě s 31 body. Hosté nemohou být v klidu, barážové a sestupové příčky nejsou daleko.
Dobré sobotní odpoledne. Reprezentační přestávka skončila a je tu opět klubový fotbal. Vítám fanoušky německé kopané, je tu 28. kolo a souboj Hannover 96Hamburger SV.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.