Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Augsburg - 23. září 2017   15:30

0:0
(0:0)
Stuttgart
Zieler – Badstuber, Baumgartl, Kamiński – Beck (84. Asano), Pavard, Ascacibar, Aogo – Donis (72. Ginczek), Terodde, Brekalo (66. Mangala).
Meyer – Asano, E. Ofori, Mangala, Burnic, Ailton, Ginczek.
Osmers – Heft, Gorniak
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Augsburg
Hitz – Opare, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Kačar, R. Khedira – Heller, Ku (31. Morávek), Caiuby (72. Gregoritsch) – Finnbogason (89. Córdova).
Luthe – Stafylidis, Gregoritsch, Morávek, Córdova, Thommy, Danso.

SESTŘIH: Stuttgart - Augsburg 0:0. Hosté opět neprohráli, Morávek hrál hodinu

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:14.
Zápas končí spravedlivou bezbrankovou remízou! Utkání, které nenabídlo ani jednu velkou šanci jinak skončit nemohlo. Stuttgart držel míč více času na kopačkách než jeho soupeře, ale k ničemu to nebylo. V prvním poločase přišla první střela na bránu až v nastaveném čase, ale Zieler byl na místě. Ve druhém času se tempo hry o něco zvýšilo, ale na vstřelený gól to nestačilo. Alfred Finnbogason se hnal za nakopnutým balonem, ale těsně před střelou ho rozhodil z rovnováhy vracející se obránce a Zieler měl poté jednoduchou práci.

Augsburg čekal z dnešního střetnutí více než jeden bod za remízu. S jedenácti body nyní okupuje čtvrtou pozici. Stuttgart je se sedmi body jedenáctý.
90+2'
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90+1'
Také na druhé straně se snažil být aktivní střídající fotbalista. Michael Gregoritsch přihrával do vápna na rozběhnutého Hellera, ale nebyl přesný. Následně při napadání fauluje Jan Morávek.
90'
Již ve devadesáté minutě si vzal míč pro sebe domácí Mangala. Střídající útočník však neměl komu nahrát a tak zvolil ústup na vlastní polovinu.
89'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Sergio Córdova.
88'
Už to vypadá, že zápas skončí bezbrankovou remízou. Ani jeden z týmů si v závěru utkání nevytváří tlak v útoku a hraje je především ve středu pole.
87'
Brejk domácímu týmu vůbec nevyšel. Terodde se dožadoval odpískání faulu na jeho osobu, ale hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat.
86'
Max měl k dispozici další volný přímý kop. Chtěl překvapit brankáře Stuttgartu střelou na přední tyč, ale Zieler byl připravený.
84'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Andreas Beck, přichází Takuma Asano.
83'
Hosté se dostali sami do problémů. Hinteregger přihrál nepřesně ve svém vápně a jen tak tak, že toho nevyužil Mangala.
82'
Mangala získal balon před vápnem soupeře, následně vyzval k centru do vápna Becka. Ten našel prudkým pasem Teroddeho, který však hlavičkoval mimo.
80'
Stuttgart se snaží stabilizovat hru. Postupná kombinace domácího týmu ale nikam nevedla a tak mohl rozehrát Morávek. Ten byl poté u faulu a domácí mohou jsou znovu u balonu.
79'
Max vhodil dlouhý aut do pokutového území, ale hostující útočníci rychle balon ztratili. Následně však přišel nepřesný pas na rozběhnutého Ginczeka.
78'
Ani jednomu z týmů remíza nestačí. Nyní pálil z otočky Ascacibar jen do boční sítě. Hitz kontroloval situaci a kdyby míč zamířil mezi tři tyče, tak by zasáhl.
77'
Stuttgart se usadil na polovině hostujícího celku. Beck však podklouzl na pravé straně a o balon přišel. Následně se hnal do útoku Finnbogason, který v největší šanci zápasu trefil při střele vracející se obránce.
76'
Kapitán Augsuburgu znovu v náběhu. Finnbogason dokázal zpracovat dlouhou přihrávku, ale tentokrát si nepohlídal ofsajdovou pozici.
75'
Hosté šli do přečíslení tři na dva. Finnbogason však celou akci zazdil nepřesnou přihrávkou na Hellera. Následně ještě mohl zakončovat Morávek, ale při zpracování si pomohl faulem.
74'
Philipp Max k rozehrávkám standardních situací nikoho nepustí. Opět centroval krajní obránce do pokutového území, ale znovu neúspěšně.
72'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Anastasios Donis, přichází Daniel Ginczek.
72'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Caiuby, přichází Michael Gregoritsch.
71'
Max měl ještě jednu možnost od rohového praporku. Baumgartl se vytahoval do vzduchu, ale opět hlavičkoval jen hostující Hinteregger.
70'
Kačar nedokázal zachytit zpětnou přihrávku a byl to rohový kop pro domácí celek. Hinteregger byl nejvýše v pokutovém území, následnou střelu tečoval nad Morávek.
69'
Rani Khedira bude v pořádku, vrací se do hry. Max mezitím rozehrál volná přímý kop na zadní tyč, ale ani v pádu nedokázal Heller udržel balon ve hře.
68'
Ascacibar nešetrně zasáhl loktem do tváře hostujícího Khediru, který musí být ošetřován na trávníku. Je z toho žlutá karta pro domácího fotbalistu.
67'
Po hodině hry se týmy probraly. Další povedenou akci vedl na pravém kraji Donis, který ještě našel v dobré pozici Teroddeho. Ten už ale střelou k tyči Hitze nepřekvapil.
66'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Orel Mangala.
65'
Andreas Beck zkusil překvapit hostujícího brankáře střelou na přední tyč. Balon byl však několikrát tečován k Hitzovi se jen došoural.
64'
Také na druhé straně musel Hitz zasahovat. Povedený centr do středu vápna našel hlavu Brekala. Hlavička však nebyla umístěná a Hitz tak bez problémů zasáhl.
62'
Snad první pohledná akce zápasu. Philipp Max měl na levém kraji trochu prostoru, prostrčil balon do středu na Morávka, který mu z první vrátil míč do dobré pozice. Střelu už ale Max nezvládl.
61'
Caiuby šel dost neohrabaně za míček, ale nakonec ho dokázal získat. Následně však nepřesně přihrál a akce Augsburgu končí ještě pře vápnem.
60'
Po hodiny hry je stále stav bez branek. Do druhého poločasu vstoupil o něco aktivněji Stuttgart, ale na větší šanci stále čekáme.
59'
Marwin Hitz musel řešit první střelu, která šla mezi tři tyče. Terodde pálil velmi lehce do středu branky a hostující gólman bez problémů chytá.
58'
Augsburg se zatáhl více do obrany. Badstuber měl problémy s rozehrávkou, když se rozhodl napadat Morávek. Následně však český záložník fauloval na své polovině trávníku.
57'
Stuttgart přece jen zvýšil útočnou aktivitu. Aogo centroval jen do prázdného prostoru u zadní tyče. Hitz tak mohl balon bez problémů pustit za brankovou lajnu.
55'
Finnbogason se rozbíhal mezi obránci, ale míč k němu nedoputoval. Baumgartl s Badstuberem zamezili nebezpečí ještě před jeho vznikem.
54'
Začíná se přitvrzovat! Další nedovolený zákrok předvedl na polovině Caiuby, který by si měl dávat větší pozor, má totiž už jednu žlutou kartu.
53'
Domácí zvolili rozehrávku jen do kombinace. Po několika přihrávka se odhodlal ke střele Terodde, ale před chumel hráčů balon nemohl projít do sítě.
52'
Donis skvěle předběhl v rychlostním souboji Opareho a ten ho musel faulovat. Je tady nadějná pozice pro domácí celek.
51'
Ani druhý poločas nezačal ve vysokém tempu. Stuttgart pokračuje v postupné kombinaci, ale přetažený centr na Aoga se neujal. Ofenzivní záložník domácího týmu nezachytil balon na hrací ploše.
50'
Anastasios Donis byl v náběhu na levé straně, ale ani on nedokázal přehrál jediného bránícího hráče. Akce Stuttgartu tak končí daleko od branky soupeře.
49'
Daniel Opare tentokrát v rychlém náběhu do útoku. Měl před sebou doslova dálnici, ale nedokázal toho využít. Přihrávku na Finnbogasona neumístil přesně.
48'
Anders Beck bojoval na pravé straně s Oparem. Získal pro svůj tým autové vhazování, následně fauloval Kačar a domácí se dostali k centru do vápna. Tam však vládne Hinteregger.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí fotbalisté. Míč však putoval až k brankáři, který nakopl balon na útočnou polovinu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Dvě nastavené minuty plynuly a první poločas končí. Oba týmy začaly hodně opatrně. Stuttgart držel více míč na kopačkách, ale nevytěžil z toho ani jednu střelu mezi tři tyče. Marwin Hitz se v hostující brance nudil. Také na druhé straně Ron-Robert Zieler byl dlouho bez práce. Až v nastaveném čase ho poprvé prověřil prudkou střelou na první tyč Marcel Heller. Domácí brankář obstál a tak se jde do šatem při bezbrankovém stavu.
45+2'
45+2'
Caiuby byl ještě faulován u středového kruhu a hosté měli čas na jednu akci. Philipp Max se postavil k balonu, ale nikoho v pokutovém území nenašel.
45+1'
Až v nastaveném čase došlo na první střelu. Heller se rozběhl na pravém kraji, poté vypálil z hranice vápna, ale Zielera nepřekvapil.
45'
Kačar získal balon u levé postranní lajny, poté si ale naběhl do přesily. Beck mu vypíchl balon a hosté mohli vhazovat. Postupný útok skončil jen nepřesným centrem, který nezasáhl ani skluzující Finnbogason.
44'
Minutu před pauzou se dostal k balonu domácí Donis. Řecký útočník Stuttgartu zpracoval míč ve středu pole, následně hledal Brekala, ale míč se odrazil od bránícího Khediry jen k Hitzovi.
42'
Morávek navíc vytvořil pro soupeře nebezpečnou pozici pro ohrožení branky. Donis se opřel do balonu, překopl obrannou zeď, ale míč mezi tři tyče nedostal. Následně se provinil faulem loktem při hlavičkovém souboji Caiuby a také on je odměněn žlutou kartou.
41'
Domácí celek drží v prvním poločase rozhodně více balon, ale finální fáze se nedaří ani na jedné straně. Morávek se nechal předskočit Brekalem a poté musel zatáhnout za záchranou brzdu. Žlutá karta.
40'
První poločas pomalu míří ke svému konci. Caiuby sice nyní vyhrál hlavičkový souboj, ale odražený balon skončil jen na kopačce Pavarda. Ani francouzský záložník ve službách Stuttgartu však přesnou přihrávku nepřidal.
38'
Finnbogason si nepohlídal při rychlém průchodu do útoku postranní lajnu, balon mu utekl o pár centimetrů do zámezí a pomezní byl přesný.
37'
Ani další útočná akce Stuttgartu vzrušení před brankou nepřinesla. Brekalo centroval jen do obránce, následný rohový kop končí na hlavě Maxe.
36'
Zieler zaváhal, nevyběhl pro balon za malé vápno, ale domácí obrana pohlídala hlavičkujícího Hellera. Následně si Kačar pomáhá faulem a celá akce končí.
35'
Caiuby nebyl v posledním minutách vůbec viděl, ale nyní si poradil na levém kraji hned s dvěma protihráči, měl poté dostatek prostoru pro centr. Finnbogason vybojoval následně alespoň rohový kop.
34'
Mawvin Hitz musel řešit vysoký centr do vápna. Před Teroddem měl však výhodu a bez problémů sebral balon ze vzduchu.
33'
Jan Morávek se uvedl na trávníku ziskem míče. Ve středu pole dokázal obrat Aoga, následně k tomu již český hráč nepřidal přesnou přihrávku.
32'
Andreas Beck vhodil balon do hry zpoza postranní čáry. Domácí akce pokračovala ze středu trávníku. Pavard měl míč u kopačky, ale neměl ho kopu předat, nikdo z jeho spoluhráčů nebyl v pohybu.
31'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ja-Čeol Ku, přichází Jan Morávek.
30'
Ja-Čeol Ku je opět na trávníku a nyní to s ním již nevypadá dobře. Korejský záložník bude muset nejspíše střídat.
29'
Opare byl na pravé straně faulován. Od středové lajny mohli hosté rozehrát útočnou akci, ale Heller poslal rychle balon na rozběhnutého Finnbogasona, který ale byl ubráněn Baumgartlem.
28'
Z toho alespoň rohový kop. Ten však domácí promrhali. Centrovaný míč proletěl vápnem bez doteku hráčů.
27'
Domácí hráči kombinovali u rohového praporku, poté přišel nečekaný pas na zadní tyč, ale Aogo již ve skluzu nedokázal dostat balon mezi tři tyče.
26'
Tempo zápasu není kdovíjaké, ani jeden z týmů se nemůže pořádně prosadit. Všechny akce zatím končí daleko od branek a ani jeden z dvojice Zieler – Hitz nemusel zasahovat.
24'
Dlouhý nákop domácího brankáře zpracoval Pavard. Následně si francouzský záložník všiml volného Aoga u levé postranní lajny. Jeho přihrávka však našla jen kopačku Opareho.
23'
Domácí byli v dobrém počtu před vápnem Augsburgu, ale hostující obrana nával soupeřů zvládla. Jeffrey Gouweleeuw odkopává v nouzi balon daleko na polovinu soupeře.
22'
Alfred Finnbogason to opět zkoušel před vápnem Stuttgartu. Jeho počínání však opět zastavil ještě před pokusem o střelu Baumgartl.
21'
Také hosté to zkusili po zisku balonu. Finnbogason byl však bráněn dvěma soupeři a ke střele se neprotlačil.
20'
Ani dvacet minut nestačilo hráčům na gólovou šanci. Z velké dálky se nyní opřel do balonu Dennis Aogo. Marwin Hitz mohl jen kontrolovat střelu, která šla vysoko nad.
18'
Simon Terrode dostal přihrávku do běhu. Kačar se však s ním stačil vrátit a dokonce byl rychlejší než domácí útočník. Ani tentokrát to tak neznamenalo ohrožení branky Marwina Hitze.
17'
Teď už domácí nebyli tak daleko od zakončení. Ascibar hledal dloubáčkem v pokutovém území Brekala, který však prohrál souboj s Hintereggerem a k balonu se nedostal.
16'
Ja-Čeol Ku je otřesen po souboji s Aogem. I korejský ofenzivní fotbalista Augsburgu musí být ošetřen mimo hrací plochu.
15'
Caiuby je zatím na levé straně Augsburgu hodně vidět. Opět vybojoval balon, ale poté už ho nepředal dál. Hostující akce tak velmi rychle končí.
14'
Oba týmy vyčkávají na vhodný moment k útoku. Nyní se to podařilo domácím. Andreas Beck měl na pravé straně dostatek času k pasu do vápna. Před brankářem byl Terodde, ale ten byl tak zaskočen, že balon prošel do vápna, že se ani nepokusil zakončit.
13'
Caiuby si pomohl při zpracování faulem na Ascabara, rozhodčí však nechal hru pokračovat. Následoval centr do pokutového území, ale Finnbogason z nedobré pozice míč nezasáhl.
11'
Rychlá akce domácího týmu končí jen nepřesným centrem Becka z pravé strany. Balon se však ještě odrazil k hráčům Stuttgartu.
10'
Přesně po deseti minutách hry tady byl další rohový kop hostujícího týmu. Na centr na zadní tyč si naskakoval Opare i Max, ale ani jeden nedokázal zaměstnat Zielera.
9'
Martin Hinteregger si odnesl z rohového kopu krvavé zranění. Hostující stoper tak musí být ošetřen. Augsburg zatím pokračuje v deseti.
8'
Také domácí si vybojovali první rohový kop. V pokutovém území byli hráti Stuttgartu v dobrém počtu, ale k hlavičce se nedostali. Akce však pokračovala! Na levé straně se uvolnil k přízemnímu centru Aogo, ale Brekalo již prudký pas nedokázal umístit mezi tři tyče.
7'
Oba hráči nemuseli být ošetřeni a může se pokračovat ve hře. Beck následně fauloval Caiubyho, ale hlavní rozhodčí píská naopak nedovolený zákrok hostujícího hráče.
6'
Při hlavičkovém souboji se srazil domácí Augo s Hellerem. Ani jeden z hráčů se nezvedal z trávníku a tak musel hlavní rozhodčí přerušit hru.
5'
Ve středu pole bojoval o balon Pavard. Francouzský záložník nakonec získal balon, poté ho cpal před vápno na Teroddeho, ale hostující obrana zakročila.
4'
Baumgartl zaváhal při rozehrávce, Khedira se ujal balonu, ale poté už ho nepředal do útoku na rozběhnutého Hellera.
3'
Následně se rozvíjel rychlý protiútok domácího celku, ale Khedira zakročil faulem na Aoga a akce končí. Domácí však budou pokračovat rozehrávkou ze své poloviny.
2'
Fotbalisté Augsburgu rozehráli první poločas dnešního zápasu ze středového kruhu. Hosté se ihned vrhli do útoku a byl z toho první rohový kop. Max centroval od rohového praporku, ale Zieler si počkal na balon a s přehledem ho chytá.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestého kola nejvyšší německé soutěže tak může za několik okamžiků začít.

VfB Stuttgart: Zieler – Badstuber, Baumgartl, Kamiński – Beck, Pavard, Ascacibar, Aogo – Donis, Terodde, Brekalo.
Náhradníci: Meyer – Asano, E. Ofori, Mangala, Burnic, Ailton, Ginczek.

FC Augsburg: Hitz – Opare, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Kačar, R. Khedira – Heller, Ku, Caiuby – Finnbogason.
Náhradníci: Luthe – Stafylidis, Gregoritsch, Morávek, Córdova, Thommy, Danso.

FC Augsburg

Jihoněmecký tým vyhrál v loňském ročníku Bundesligy jen devětkrát a to stačilo na konečné třinácté místo, jediný bod nad sestupovou hranicí. V přípravných zápasech před sezonou ulovil Augsburg cenné zkušenosti v předními týmy. Anglický Southampton rozdrtil německý tým 4:0, následně vybojoval bezbrankovou remízu 0:0 s nizozemským PSV Eindhoven.

Povedenou přípravu si hráči přenesli i do Bundesligy. V prvních pěti kolech prohráli jen jednou a mají na svém kontě již deset bodů a okupují pátou pozici. Jediná porážka přišla hned v prvním kole, kdy Augsburg nestačil na Hamburk. Od té doby tým z jihu Německa nezná nic jiného než zisk bodů. Před týdnem si nevyšlápl na Augsburg ani ambiciózní tým Lipska, který si odvezl porážku 0:1. Augsburg vstřelil osm branek a hned o polovinu se postaral Alfred Finnbogason!
VfB Stuttgart

Stuttgart se po roce vrátil mezi německou elitu. Sezonu v druhé Bundeslize odehráli v vynikající formě. Z absolvovaných 34 zápasů se jen sedmkrát museli sklonit před soupeřem a suverénně z prvního místo postoupili.

Ve sedmi přípravných zápasech na sezonu se radovali z výhry jen dvakrát. Tureckou Kasimpasu rozstříleli pěti góly, následně si odvezl porážku i řecký Asteris. Se španělským Betisem si ale německý tým neporadil.

Stuttgart se zatím bodové prosazuje jen na domácím trávníku. Ve třech zápasech na stadionu soupeře vstřelil jen jednu branku Chadrac Akolo. V domácím prostředí to Stuttgartu také příliš nepálí, ale v obou odehraných zápasech letošní sezony stačil ke třem bodům vždy jen jeden gól. Proti Mohuči vystřelil výhru Badstuber, o dvě kola později proti Wolfsburgu to byl Akolo.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Německá nejvyšší soutěž Bundesliga pokračuje již šestým kolem a my se společně zaměříme na utkání Stuttgartu, který před domácím publikem přivítá Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.