Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Hannover - 26. ledna 2019   15:30

Dortmund
24' Hakimí (Guerreiro) • 60' Reus (Hakimí) • 62' M. Götze (Sancho) • 67' Guerreiro (Reus) • 90' Witsel (Sancho)
5:1
(1:0)
Hannover
87' Bakalorz  (Hadžič)
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek (71. Schmelzer), Weigl, A. Diallo, Hakimí – Witsel, Delaney (79. Dahoud) – Sancho, Reus (C), Guerreiro – M. Götze (66. Alcácer).
Hitz – Dahoud, Schmelzer, Toprak, Pulisic, Bruun Larsen, Alcácer.
Gräfe – Kempkes, Pickel
Signal Iduna Park, Dortmund
Hannover
Esser – Wimmer, Akpoguma, Anton (C), Albornoz – Fossum, Bakalorz – Sarenren-Bazee (43. Asano), N. Müller (75. Dierssen), Ostrzolek – Weydandt (84. Hadžič).
Radlinger – Walace, Jonathas, Asano, Schwegler, Hadžič, Dierssen.

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek soboty!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 8:10.
Fotbalisté Borussie Dortmund smázli předposlední Hannover výsledkem 5:1 a zůstanou tak v čele tabulky Bundesligy s náskokem minimálně šesti bodů na Bayern. v první půli se domácí prosadili jen jednou, ve 24. minutě je poslal do vedení Achraf Hakimí. Po hodině hry ale přišla smršt Dortmundu, která přinesla tři góly v hostující síti během sedmi minut. Trefili se Marco Reus, Mario Götze a Raphaël Guerreiro. V závěru pak nejprve zaznamenal čestný úspěch Hannoveru Marvin Bakalorz, ovšem poslední slovo si vzal v 90. minutě Axel Witsel.
90+1'
90'
Dortmund právě vstřelil branku!
Odbila pátá! Jadon Sancho našel AXELA WITSELA, který z osmnácti metrů vystřelil a jeho přízemní projektil zapadl k pravé tyči z pohledu brankáře Essera – 5:1.
90'
Domácí zahrávali roh. Schmelzer ho rozehrál nakrátko a jeho spoluhráči kombinují.
89'
Ani hostující snížení už nic nezmění na tom, že si Borussia dojde pro povinné vítězství. Domácí už opět kontrolují míč.
87'
Hannover právě vstřelil branku!
Hosté se dočkali čestného úspěchu! Ten pro ně zařídil někdejší hráč Dortmundu MARVIN BAKALORZ, jenž se dostal ke střele z hranice šestnáctky a míč, který byl ještě tečován obráncem nebo Hadžičem, zapadl za záda bezmocného Bürkiho. Za autora gólu je zatím označen Bakalorz.
86'
Utkání se už spíše jen dohrává. Míč je ve středu hřiště.
84'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Hendrik Weydandt, přichází Benjamin Hadžič.
83'
Hosté si nahrávají i půlící čáry. Využívají toho, že presink Borussie už není tak vysoký.
81'
Utkání se po smršti Borussie už přeci jen uklidnilo. Ani domácí se již nikam neženou.
80'
Křeslo trenéra Hannoveru Andreho Breitenreitera bude po dnešku zase více nahnuté. Už před tímto utkáním se hodně spekulovalo o jeho další budoucnosti.
79'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Mahmoud Dahoud.
77'
Nadějně vyhlížející akci už domácí zpomalili. Hakimí dostal přihrávku na paty a tak je z toho postupný útok.
77'
Centr Fossuma byl odvrácen a dopředu už peláší žlutočerní.
76'
Hosté se ubránili a po dlouhé době vyrazili do útoku. Takuma Asano pro ně získal rohový kop.
75'
Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Nicolai Müller, přichází Tim Dierssen.
75'
Hakimiho centr chytil Esser až za brankovou čarou. Domácí budou zahrávat roh, ale ještě před tím hosté vystřídají...
73'
Hráči Dortmundu na hřišti dominují a na bránu Hannoveru se valí jedne útok za druhým. Brankář Esser si rozhodně nemůže stěžovat na to, že by v bráně mrznul.
71'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Łukasz Piszczek, přichází Marcel Schmelzer.
69'
Opět Marco Reus! Ten si na levém křídle navedl míč na pravačku a střelou ke vzdálenější tyči pořádně protáhl Essera. Ten se tentokrát vyznamenal a zatím odmítl pětigólový příděl.
67'
Domácí vedou už 4:0! Zase se jednalo o rychlou a přímočarou akci, kdy Marco Reus dovedl míč až k pokutovému území a uličkou našel nabíhajícího RAPHAËLA GUERREIRA, který střelou k bližší tyči překonal přesouvajícího se Essera.
66'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Paco Alcácer.
65'
Domácí zlomili soupeře slepenými góly a teď už na hřišti dominují.
62'
Domácí skórují dvakrát v rozmezí necelých dvou minut a asi rozhodují utkání! Po zisku míče na vlastní polovině dostal balón do brejku Jadon Sancho. Anglický šikula si ho navedl na hranici pokutového území na střed, ale místo očekávaného zakončení ještě nahrál napravo MARIOVI GÖTZEMU a ten střelou ke vzdálenější tyči prostřelil Essera – 3:0.
60'
Hráči Borussie byli odměněni za důrazný presink rozehrávky soupeře! Hosté se z toho snažili vymanit konstruktivně, ovšem Miiko Albornoz chyboval, když se nechal obrat o míč Achrafem Hakimím. Ten následně poslal před vybíhajícím Esserem balón na MARCA REUSE a ten ho přes skluzujícího obránce dopravil do prázdné brány.
57'
Z 20 metrů zkusil Essera překvapit Łukasz Piszczek. Trefil ale přímo střed brány Hannoveru.
56'
Protiútok Borussie táhl na levém křídle Jadon Sancho. Místo uvolnění se v souboji 1 na 1 a střely pak ještě centroval na zadní tyč, což nebyla úplně zlá myšlenka. Do tohoto prostoru totiž nabíhal Axel Witsel, ale toho dokázal ubránit Ostrzolek. Bude se jen kopat od brány.
55'
Hostům se teď docela daří držet balón. Je to ale daleko od brány soupeře, kterou potřebují ohrozit, pokud chtějí vyrovnat.
53'
Domácí by jistě ještě uvítali druhý gól, aby mohli dohrávat s větším klidem. Za každou cenu ale dopředu nepospíchají.
52'
Na levé straně obdržel míč Matthias Ostrzolek, který ho chtěl vracet do pokutového území. Nalezl však prvního obránce Dortmundu.
51'
Hosté se ubránili. Odražený balón pak neúspěšně vracel do šestnáctky Reus.
50'
Míče se chopil Łukasz Piszczek, který si ho navedl na levačku. Jeho střela byla sražena na roh.
49'
Roman Bürki si došel pro dlouhý nákop, který mířil do jeho šestnáctky. Výhozem hned rozehrál protiakci Borussen.
48'
Hosté vybojovali míč poblíž šestnáctky Dortmundu. Zajímavá akce ale skončila přihrávkou Müllera, která měla oslovit Albornoze. Balón byl totiž zachycen domácími hráči.
46'
Na konci prvního poločasu ošetřovaný Marco Reus se objevil na hřišti i po přestávce. To je pro domácí fanoušky dobrá zpráva.
46'
První poločas utkání mezi Dortmundem a Hannoverem je za námi. Borussia jde do šaten s vedením 1:0. První šanci si vytvořili hned v úvodu hosté, po hlavičce Weydandta však předvedl skvělý zákrok Bürki. Domácí se nadechli po dvaceti minutách k náporu, který vyvrcholil ve 24. minutě přesnou střelou Achrafa Hakimího. Navýšit vedení Dortmundu poté ještě mohl Guerreiro, jehož střelu vytáhl nad bránu brankář Esser.
45+3'
45+3'
Marco Reus bude zřejmě v pořádku. Je připraven pokračovat.
45+3'
Reus, který si už v kariéře také prošel svým, je ošetřován. Doufejme, že bude v pořádku.
45+2'
Zatímco na trávníku ležel Marco Reus, hosté ještě dohráli svou útočnou akci. Po centru z levé strany hlavičkoval do Bürkiho náruče Hendrik Weydandt. Až poté sudí přerušil hru.
45+1'
Balón se odrazil před šestnáctku k Iverovi Fossumovi,který měl slušnou střeleckou příležitost. Volej záložníka Hannoveru ale neměl dostatečnou razanci na to, aby Bürkiho zaskočil.
45+1'
Sudí Gräfe nastaví první poločas o dvě minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Kevin Akpoguma (Hannover 96).
43'
Sarenren-Bazee zápas nedohraje. Nahradil ho Takuma Asano.
41'
Nyní je hra přerušena. Ošetřován je hostující Noah-Joel Sarenren-Bazee.
40'
Łukasz Piszczek našel krásným pasem za obranou zaběhnutého Raphaëla Guerreira. Ten mířil z první pod břevno, ale skvělý zákrok předvedl Esser, jenž balón přizvedl nad svou svatyni!
39'
Akpogumův dlouhý nákop doputoval až do autu. Vhazují domácí hráči, konkrétně Hakimi.
37'
Rozehrával ho Iver Fossum, ale nic z toho nebylo. Stejný hráč se o pár sekund později zapomněl v ofsajdu.
37'
Hosté vytěžili z rychlého brejku alespoň rohový kop.
36'
Marco Reus získal před pokutovým územím míč a ten předal doprava na Axela Witsena. Belgickému záložníkovi střela nevyšla a bránu Hannoveru neohrozila.
33'
Po střetu s domácím stoperem Diallem spadl v pokutovém území Sarenren-Bazee. Rozhodčí se zřejmě přes vysílačku radil s kolegou u videa, ale nakonec si nepůjde zákrok ani prohlédnout. Zřejmě byl ujištěn, že se nejednalo o penaltový zákrok.
31'
Hra se po náporu Borussie, který vyvrcholil úvodním gólem, zase zklidnila. Odehrává se především ve středu hřiště.
29'
Hostující kapitán Waldemar Anton si ještě něco vysvětloval s Mariem Götzem. Rozhodčí oba aktéry uklidnil, ale nejednalo se o nic, za co by měl tahat karty.
27'
Zaútočili hosté. Dobrý centr našel hlavu Hendrika Weydandta, který ale netrefil bránu.
26'
Hráči Dortmundu se v posledních minutách nadechli k náporu a vedení se tak ujali naprosto zaslouženě.
24'
Teď už jdou domácí do vedení! ACHRAF HAKIMÍ si na levé straně narazil balón s Raphaëlem Guerreirem a z hranice šestnáctky zamířil levačkou ke vzdálenější tyči Esserovy svatyně.
22'
Další šance Marca Reuse! Tomu ji připravil Piszczek a hosty zachránila dokonce tyč!
20'
Marvin Bakalorz dal domácím málem dárek! Zpětnou přihrávkou totiž našel jen protihráče Maria Götzeho, který balón přiťukl do šance Marcovi Reusovi. Ten, naštěstí pro Hannover, střílel nad břevno!
20'
Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Jadon Sancho. Zamířil poměrně vysoko nad.
19'
Napadající Nicolai Müller fauloval u lajny Hakimiho. Rozehrávat budou žlutočerní.
18'
Rozehrál ji právě Raphaël Guerreiro. Brankář Esser jen kontroloval míč, který doputoval až do zámezí.
17'
Raphaël Guerreiro už faulován byl a domácí tak budou zahrávat standardní situaci.
17'
Ve středu hřiště skončil na zemi Axel Witsel, ale sudí nechává hosty hrát.
16'
Balón si teď vyměňují obránci Hannoveru, kteří nikam nepospíchají.
15'
Stále sledujeme poklidnější utkání. Jedinou příležitost měli hned v úvodu hosté.
13'
Hakimi podpořil akci Dortmundu na pravé straně. Jeho zpětnou přihrávku do šestnáctky sebral bránící Marvin Bakalorz.
12'
Miiko Albornoz se ve sprintérském souboji nacpal před Marca Reuse, který ho fauloval. Rozehrávají hosté.
11'
Zatím je to takové neurovnané. Oba týmy se ve středu hřiště dopouštějí mnoha nepřesností.
9'
Hosté se po Reusově standardce ubránili a dokonce vyrazili do rychlého kontru. Pronikajícího Weydandta zastavil Achraf Hakimí jen za cenu faulu. Za ten navíc dostal žlutou kartu.
8'
Na pravé straně se uvolnil Jadon Sancho, který poslal do šestnáctky přízemní centr. Ten obrana Hannoveru odvrátila, ale vzápětí zazněl hvizd rozhodčího, protože Sancha fauloval Ostrzolek. Uvidíme tedy standardní situaci Borussie.
8'
To se jim ovšem nepovedlo a balón se vrací k půlící čáře.
7'
O míč se bojuje ve středu hřiště. Chvíli ho měl Ostrzolek, ale teď už útok zakládají domácí.
5'
Hráči Borussie si soupeře zatím oťukávají. Teď drží míč na svých kopačkách.
3'
Po Fossumově rohu se domácí dokázali ubránit.
2'
Hosté málem šokovali vedoucí tým tabulky! Z levé strany přesně odcentroval Miiko Albornoz a hlavičkující Hendrik Weydandt mířil přesně k tyči. Dortmund podržel brankář Bürki, který míč vytáhl na roh!
1'
Aktéři utkání už jsou na hrací ploše. Nyní probíhá los za účasti rozhodčích a kapitánů.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Weigl, A. Diallo, Hakimí – Witsel, Delaney – Sancho, Reus (C), Guerreiro – M. Götze.
Náhradníci: Hitz – Dahoud, Schmelzer, Toprak, Pulisic, Bruun Larsen, Alcácer.

Hannover 96: Esser – Wimmer, Akpoguma, Anton (C), Albornoz – Fossum, Bakalorz – Sarenren-Bazee, N. Müller, Ostrzolek – Weydandt.
Náhradníci: Radlinger – Walace, Jonathas, Asano, Schwegler, Hadžič, Dierssen.

Rozhodčí: Gräfe – Kempkes, Pickel.
V prvním vzájemném zápase v tomto ročníku dokázal Hannover doma obrat Borussii o body. Utkání totiž skončilo remízou 0:0. V Signal Iduna Parku je ale Dortmund velkým favoritem.
Borussia Dortmund (1. místo, 14 – 3 – 1, skóre 45:18, 45 bodů)
Fotbalisté Dortmundu se letos nadechli k jízdě, která připomíná zlaté časy pod Jürgenem Kloppem. Tehdy získala Borussia v sezónách 2010-11 a 2011-12 dva ligové tituly v řadě. Tentokrát Borussen diriguje švýcarský odborník Lucien Favre. Jeho svěřenci dosud v lize prohráli jen jednou a na v posledních letech suverénní Bayern mají šestibodový náskok. Po vánoční přestávce navíc Borussia zvládla těžký test v Lipsku, kde zvítězila po trefě Axela Witsela 1:0.

Posledních 5 ligových zápasů:
Schalke – Dortmund 1:2
Dortmund – Brémy 2:1
Düsseldorf – Dortmund 2:1
Dortmund – Gladbach 2:1
Lipsko – Dortmund 0:1
Hannover 96 (17. místo, 2 – 5 – 11, skóre 17:36, 11 bodů)
Hannover se nachází na předposledním místě tabulky. Na šestnáctý Stuttgart má ztrátu tří bodů. Die Roten zvítězili v předchozích osmnácti zápasech pouze dvakrát. Naposledy 9. listopadu, kdy na domácí půdě udolali 2:1 Wolfsburg. Z následujících sedmi duelů ale získali jen dva body. Naposledy Hannover doma podlehl 0:1 Werderu.

Mohuč – Hannover 1:1
Hannover – Bayern 0:4
Freiburg – Hannover 1:1
Hannover – Düsseldorf 0:1
Hannover – Brémy 0:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V 19. kole německé Bundesligy přivítá vedoucí Borussia Dortmund sedmnáctý Hannover. Domácí tedy budou proti celku, který bojuje o udržení, velkým favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.