Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Hoffenheim - 9. února 2019   15:30

Dortmund
32' Sancho (Ł. Piszczek) • 43' M. Götze  • 66' Guerreiro (M. Götze)
3:3
(2:0)
Hoffenheim
75' Belfodil   • 83' Kadeřábek  (Grillitsch) • 87' Belfodil  (Geiger)
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek, Weigl, A. Diallo, Hakimí – Dahoud, Witsel – Sancho, Philipp (70. Alcácer), Guerreiro (90+2. M. Wolf) – M. Götze (83. Toprak).
Hitz – Alcácer, Pulisic, M. Wolf, Schmelzer, Bruun Larsen, Toprak.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Signal Iduna Park, Dortmund
81 365 diváků
Hoffenheim
Baumann – Bičakčić, S. Posch, Hübner – Kadeřábek, Bittencourt (70. Nelson), Grillitsch, Demirbay (46. Geiger), N. Schulz – Joelinton, Kramarić (46. Belfodil).
Stolz – Brenet, Geiger, Nelson, Amiri, Belfodil, Szalai.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Utkání končí remízou a Borussia tak i potřetí v řadě nedokázala Hoffenheim porazit. V osmém domácím zápase s Hoffenheimem tak již vyhrát nedokázala a díky doslova hororové závěrečné čtvrthodině ztratila dva body. V dresu Hoffenheimu se právě v této době blýskl Pavel Kadeřábek, který si vypracoval gólovou šanci, jíž Bürki zneškodnil, ale následně se o pár minut dokázal přece jenom hlavou prosadit.
Borussia měla dlouho zápas ve svých rukou, ale Hoffenheim si za skvělý závěr bod zaslouží.
90+4'
90+2'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Marius Wolf.
90+1'
Probíhá již nastavený čas a stále je to nerozhodně, toto bude jednoznačně bodová ztráta pro bundesligového lídra!
89'
Žlutou kartu dostává Dennis Geiger (TSG 1899 Hoffenheim).
87'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
To je neskutečné, hosté vyrovnávají na 3:3, byť ještě dvacet před necelou čtvrt hodinou prohrávali 0:3! Po volném kopu Geigera se ve vápně Borussie dokázal hlavou prosadit ISHAK BELFODIL.
86'
Statistika držení míče – 58% : 42%.
85'
Dva rohové kopy pro Dortmund, při tom druhém je ale domácím odpískán útočný faul.
83'
PAVEL KADEŘÁBEK se přece jenom dokázal gólově prosadit a je to hlavou! Po centru Floriana Grillitscha se prosazuje ve vápně Borussie, kde se odpoutal od obránce a ve výskoku poslal míč hlavou do branky.
83'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Ömer Toprak.
80'
Posledních deset minut zbývá do závěrečného hvizdu a vypadá to, že ještě nějaký ten gól by padnout mohl.
78'
Akce hostů končí odpískaným útočným faulem, míč pro Borussii.
77'
Další akce hostů před vápnem Borussie.
75'
Hosté se přece jenom dočkali prvního gólu, pas z pravé strany míří na vzdálenější tyč, kde z voleje zakončil ISHAK BELFODIL. Gólman Roman Bürki (Dortmund) opět skvěle zasáhl, ale s míčem se již v náručí dostal za brankovou čáru...
75'
I z druhého rohu dokázali hosté ohrozit branku soupeře, ale tam dnes doslova kraluje Roman Bürki (Dortmund).
74'
Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) se mohl zapsat mezi střelce gólu, ale Roman Bürki jeho hlavičku bravurně vyškrábl nad branku! Jinak by míč zaplul pod břevno.
73'
Hosté vybojovali rohový kop, který rozehrají z pravé strany.
72'
Oliver Baumann (Hoffenheim) vykopává míč od své branky, u půlící čáry se ho ale zmocňují domácí.
70'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Reiss Nelson.
70'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Paco Alcácer.
70'
Akce hostů končí odpískaným ofsajdem.
69'
Hoffenhiem roh soupeře dokázal ubránit a zdecimovaní hosté mohou zkusit zaútočit.
68'
Další nebezpečí pro branku Hoffenheimu, domácí mají k dispozici roh z pravé strany.
66'
Dortmund právě vstřelil branku!
Mario Götze si narazil se Sanchem, z pravé strany poslal zpětnou přihrávkou míč za sebe, kde z voleje zakončil RAPHAËL GUERREIRO, který této parádní nabídky využil ke vstřelení třetího domácího gólu.
66'
Pavel Kadeřábek (Hoffenheim) ostře fauloval Hakimího a může být rád, že to není karta.
65'
Hra se nám začíná kouskovat, Joelinton (Hoffenheim) faulován domácím Łukaszem Piszczekem.
64'
Maximilian Philipp (Dortmund) se dostal k míči na polovině soupeře, ale nedošel s ním k vápnu.
63'
Míč končí v autu, vhazují z levé strany, na své polovině, domácí.
61'
Roman Bürki (Dortmund) vytáhl další famózní zákrok, kdy pravačkou reflexivně vytáhl střelu Ishaka Belfodila.
60'
Hodina hry za námi, druhý poločas se zatím vyvíjí lépe pro Hoffenheim, který si vypracoval již dvě zajímavé šance, přesto hosté skórovat zatím nedokázali.
59'
O centr do vápna se také Leonardo Bittencourt (Hoffenheim) pokusil, ale byl to přetažený centr, který končí mimo hřiště.
58'
Volný kop pro Hoffenheim, hosté budou rozehrávat na polovině soupeře, je to na centr do vápna.
57'
Hosté rozehráli roh z levé strany, který ale skončil útočným faulem Hübnera na Bürkiho.
56'
Další šance hostů, kterou zneškodnil výtečným zákrokem Roman Bürki (Dortmund).
55'
Nyní to zkouší domácí dlouhým nákopem, ale nejsou úspěšní.
54'
Domácí jdou dopředu po pravé straně, následně je faulován Jadon Sancho.
52'
Nico Schulz (Hoffenheim) se dostal ke střele z levé strany, uvnitř vápna, tečovaná střela skončila těsně vedle vzdálenější tyče. Zatím největší šance hostů v tomto zápase.
50'
Raphaël Guerreiro (Dortmund) to zkusil technicky z levé strany, branku ale minul.
49'
Vzápětí se ale právě Sancho prodral do vápna, jenže míč mu uskočil od nohy a hosté tak celou situaci zvládli ubránit.
48'
Jadon Sancho (Dortmund) s míčem na pravé straně, na polovině soupeře, hned se k němu seběhla trojice bránících borců v bílém.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Dennis Geiger.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Ishak Belfodil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
I přesto, že první půli odehráli hosté poměrně slušně, prohrávají o dva góly... Borussia nepředvádí nějaký super atraktivní fotbal, ale dokáže si vytvořit převahu a pevnou defenzivu soupeře dokáží domácí rozebrat svými individualitami, zejména Jadonem Sanchem, který hraje parádní zápas.
45+1'
45'
Další nebezpečí pro Hoffenheim, Jadon Sancho (Dortmund) ale ve vápně soupeře neuspěl proti dvojici bránících hráčů.
43'
Hosté sice rozehráli, jenže u vápna Borussie přišli o míč a přišel bleskový brejk domácích. Ti se pár přihrávkami dostali k vápnu soupeře, Jadon Sancho vystřelil z levé strany, Oliver Baumann jenže vyrazil, ale dobíhající MARIO GÖTZE doklepl míč do branky.
43'
Oliver Baumann (Hoffenheim) chytá nevydařenou střelu Götzeho a může rozehrát.
42'
Dobrou práci odvedl, při bránění rohu Borussie, Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), nicméně hosté se dostali po inkasovaném gólu pod tlak.
41'
Achraf Hakimí (Dortmund) z ničeho nic vypálil z levé strany a střelou k tyči vylekal Baumanna, ten jen tak tak vyrazil míč na roh.
40'
Žlutou kartu dostává Kerem Demirbay (TSG 1899 Hoffenheim).
40'
Borussia se dostal opět před vápno Hoffenheimu, hosté v pevném defenzivním bloku.
39'
Joelinton (Hoffenheim) přepadl přes záda Łukasze Piszczeka, to byl faul ze strany domácího borce, správně posouzeno.
38'
Hosté jsou pod tlakem při vlastní rozehrávce a vracejí míč až k Baumannovi.
37'
Statistika držení míče – 63% : 37%.
36'
Nedočkáme, Joelinton (Hoffenheim) hlavičkuje pouze nad branku Borussie.
35'
Hosté vybojovali roh, dočkáme se bleskového vyrovnání?
34'
Hoffenheim drží míč na útočné polovině, resp. držel, Kramarić o něho přišel a hrají domácí.
32'
Tento gól JADONA SANCHA již platí! Łukasz Piszczek parádním pasem vrátil míč Sanchovi do vápna, který z pravé strany prostřelil Baumanna, střelou ke vzdálenější tyči.
31'
Raphaël Guerreiro (Dortmund) neprocpal míč z levé strany do vápna, hosté odehráli do autu.
30'
První půl hodina hry za námi, zatím stále čekáme na první gól, respektive na první regulérní gól...
28'
Žlutou kartu dostává Florian Grillitsch (TSG 1899 Hoffenheim).
28'
Celou akci domácích končí odpískaný ofsajd, takže míč získávají hosté.
27'
Vzápětí domácí vybojovali svůj první dnešní roh, rozehrávat bude Raphaël Guerreiro z levé strany.
26'
Hosté rozehráli volný kop z levé strany, centr však končí v rukavicích Bürkiho.
25'
Na druhé straně se Andrej Kramarić (Hoffenheim) prodíral přes bránícího Dahouda, který ho stáhl k zemi.
24'
Borussia u vápna soupeře, špatnou přihrávkou Götzeho ale vše končí.
22'
Maximilian Philipp (Dortmund) pálí zpoza vápna a jeho střela se doslova otřela o brankovou konstrukci!
21'
Útočným faulem končí akce domácích, hrají tak hosté.
20'
Axel Witsel (Dortmund) poslal míč obloučkem do vápna Hoffenheimu, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, pouze Oliver Baumann.
19'
Hra postrádá zatím tempo, je to urputná fotbalová bitva.
17'
Borussia se snaží něco vymyslet u půlící čáry, domácí jako by si nevěděli příliš rady.
16'
Hoffenheim drží míč u půlící čáry, zatím je hra Borussie trochu rozpačitá.
15'
Axel Witsel (Dortmund) to zkusil z první, ale zpoza vápna branku Hoffenheimu přestřelil.
14'
Útočí Hoffenheim, který se nyní drží u vápna Borussie.
13'
Divákům se pochopitelně rozhodnutí sudího nelíbí, ale hosté rozhodčímu zatleskali, správné rozhodnutí.
11'
Dortmund právě vstřelil branku, ale gól neplatí. Zakončující Jadon Sancho dopravil míč do branky rukou, potvrdil videozáznam.
10'
Jadon Sancho (Dortmund) střílí ze stoje, z hranice vápna, ale hosté střelu zablokovali.
9'
Zatím mají, překvapivě, více ze hry hosté, kteří se častěji dostávají na polovinu soupeře.
8'
Hosté rozehráli roh z pravé strany, míč míří na bližší tyč, kde se ale Nico Schulz (Hoffenheim) nedostal k hlavičce, navíc domácí míč odkopávají do bezpečí.
7'
A další pískot diváků, je tu totiž další roh pro Hoffenheim.
6'
Byl to roh na krátko, který ale Hoffenheimu moc nevyšel, k míči se dostali totiž domácí.
5'
Pískot diváků provází první rohový kop hostů, kteří budou rozehrávat z levé strany.
4'
Dlouhý nákop na Kramariće, v podání hostů, ale to není úspěšné.
3'
Po levé straně to zkouší domácí, Achraf Hakimí ale ztrácí míč.
2'
Abdou Diallo (Dortmund) fauluje u půlící čáry, míč zůstane v držení hráčů TSG.
1'
Před úvodním výkopem ještě minuta ticha za německou fotbalovou legendu Rudi Assauera.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Weigl, A. Diallo, Hakimí – Dahoud, Witsel – Sancho, Philipp, Guerreiro – M. Götze.
Náhradníci: Hitz – Alcácer, Pulisic, M. Wolf, Schmelzer, Bruun Larsen, Toprak.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Bičakčić, S. Posch, Hübner – Kadeřábek, Bittencourt, Grillitsch, Demirbay, N. Schulz – Joelinton, Kramarić.
Náhradníci: Stolz – Brenet, Geiger, Nelson, Amiri, Belfodil, Szalai.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
TSG 1899 HOFFENHEIM
Hoffenheim příliš v tomto ročníku neprohrává, méně porážek má na svém kontě pouze dvojice Borussia Mönchengladbach a Bayern Mnichov a samozřejmě také aktuální lídr a soupeř v tomto kole Borussia Dortmund, která prohrála jen jednou. Co sráží bodový zisk Hoffenheimu je velký počet remíz – hned osm z dvaceti doposud odehraných zápasů, což řadí TSG do nechvalné pozice remízového krále!
BORUSSIA DORTMUND
Lídr Bundesligy nemá na souboje s Hoffenheimem zrovna dobré vzpomínky... V posledních dvou ligových duelech s TSG totiž Borussia vydolovala pouhý bod, za remízu 1:1 v podzimní části letošního ročníku, hráno v Hoffenheimu. Na jaře loňské sezóny pak na témže hřišti Borussia prohrála v Hoffenheimu 1:3... Na svém hřišti ale Borussia body neztrácí, všech sedm předchozích duelů s Hoffenheimem dokázala vyhrát, přidá osmou domácí výhru v řadě?
Utkáním, které se odehraje v dortmundském Signal-Iduna-Parku, provede jako hlavní sudí Marco Fritz, kterému budou na čarách asistovat Schaal a Pelgrim.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 21. kola německé Bundesligy, v němž BORUSSIA DORTMUND přivítá na svém stadionu TSG HOFFENHEIM.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.