Bundesliga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Norimberk - 25. srpna 2018   15:30

Hertha Berlin
27' Ibišević (Lazaro)
1:0
(1:0)
Norimberk
Norimberk
Jarstein – Stark, Rekik, Torunarigha – Lazaro, Maier, Duda, Plattenhardt – Kalou (87. Dárdai), Ibišević (C) (88. Grujić), Mittelstädt (72. Jastrzembski).
Kraft – Klünter, Köpke, Grujić, Dárdai, Lustenberger, Jastrzembski.
Welz – Foltyn, Thomsen
Olympiastadion, Berlín
Norimberk
Bredlow – Bauer (89. Erras), Mühl, Margreitter, Leibold – Behrens (C) (81. Knöll), Petrák, Fuchs – Salli (67. Palacios), Ishak, Kubo.
Mathenia – Löwen, Knöll, Jäger, Palacios, Erras, Tillman.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Přeji příjemný zbytek sobotního dne a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:12.
Je to tak, jedinou branku utkání vstřelil ve 27. minutě domácí kapitán Vedad Ibišević a stanovil tak nejtěsnější možnou výhru pro svůj tým. Na druhé straně mohl v závěru vyrovnat útočník Mikael Ishak, ale v 85. minutě neproměnil pokutový kop, který mu chytil dnes skvělý Rune Jarstein. Hertha tak vstupuje do nové sezony tříbodovým ziskem, naopak Norimberk jede domů s prázdnou.
90+5'
90+5'
Palacios napřáhl zpoza vápna, mířil ale výrazně mimo. Vypadá to, že první bundesligový zápas po čtyřech sezonách Norimberk prohraje.
90+4'
Defenziva FCN úplně propadla a na levém křídle měl po dlouhém Jarsteinově odkopu spoustu místa Jastrzembski, jenže míč dlouho zpracovával a nakonec se mu vůbec nepovedlo zakončit.
90+2'
Po rohovém se k brankové čáře stáhl Lazaro a pošetřil tam pár vteřinek, tohle domácímu týmu naprosto vyhovuje.
90+2'
Po narážečce s Dudou se ke střele dostal Dárdai, ale pálil nedůrazně a navíc do střely nakonec sáhl jeden z obránců. Roh.
90+1'
Pěkně to u postranní čáry udělal Dárdai, když si prohodil míč kolem Leibolda a pak se jím nechal faulovat.
90+1'
Nad rámec druhé půle je nastaveno rovnou pět minut.
90'
Běží poslední minuta řádné hrací doby a Norimberk stále marně čeká na vyrovnání. Uvidíme, zdali se jim to případně podaří v nastavení.
89'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Robert Bauer, přichází Patrick Erras.
88'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Marko Grujić.
87'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Pal Dárdai.
86'
Pěkná kombinace domácích přinesla centr z pravé strany, na který si ve vápně počkal Kalou, jeho hlavičku zneškodnil gólman Bredlow.
85'
No pozor! Ishak pálil ze svého pohledu k levé tyči, jenže tam se také vrhl Jarstein a Švédovu ránu vyrazil! Jarstein je dnes hrdinou domácího týmu.
84'
Je to jasné! Tobias Welz jednoznačně ukazuje na puntík a díky videu je tedy nařízena penalta pro Norimberk!
82'
Kubo se dostal ke střele, kterou Jarstein chytá. Podle všeho se však předtím Rekik dotkl míče rukou a sudí Welz se radí s videem, jestli to nebude penalta!
81'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Hanno Behrens, přichází Törles Knöll.
79'
Robert Bauer však na zbytečný zákrok domácího mladíka reagoval zbytečně přehnaně a také on je potrestán žlutým kartónkem.
79'
Dennis Jastrembski to v souboji s Bauerem přehnal s důrazem a hned po sedmi minutách vidí z ruky sudího žlutou kartu.
78'
Leibold vyvezl míč po levé straně a dobře viděl Palaciose, jenž nabíhal ve vápně Herthy. O kousek to hostům nevyšlo, Palacios na míč nakonec nedosáhl.
76'
Autové vhazování pro Herthu, tradičně se jej ujme Marvin Plattenhardt. Po něm už hraje Jastrzembski, který si dnes odbývá svůj bundesligový debut.
75'
Lazaro zprava hledal ve vápně Ibiševiće, po jehož špatném prvním dotyku se míč ještě odrážel ke Kalouovi. To už ale zakročil jeden z obránců FCN.
74'
Rune Jarstein opět potvrdil svůj skvělý výkon, vyběhl daleko z branky a stáhl ze vzduchu centr z rohu. Následně rychle rozehrál na Lazara.
73'
Bauer vyvezl míč dopředu a hledal nabíhajícího Palaciose, jehož zakončení srazil Jordan Torunarigha na roh.
72'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Dennis Jastrzembski.
71'
Plattenhardt posunu vlevo míč na Mittelstädta, jehož centr přenesl hru na Lazara. Po jeho sklepnutí střílel Maier, ale trefil jen obránce.
70'
Kalou ztratil balon a přes Ishaka zakládají hosté další útočný výpad. V posledních minutách jsou aktivnější a víc se tlačí do útoku.
69'
Rohový kop Bauera sice nebezpečí nepřinesl, hráči v červeném ale dokázali udržet balon u šestnáctky domácího týmu a nakonec pálil pohotově Ishak, nemířil však přesně.
68'
Duda obešel Petráka a potáhl hru doleva, jenže český středopolař se dokázal vrátit do souboje a špílmachra Herthy o míč obral.
67'
Střídání v týmu 1. FC Norimberk: ze hřiště odchází Edgar Salli, přichází Federico Palacios.
66'
Torunarigha si nerozuměl s Ibiševićem, když poslal dlouhý míč do vápna Norimberku. Kapitán Herthy však právě sbíhal do hloubi pole, takže pro míč si mohl dojít brankář Fabian Bredlow.
65'
K odraženému míči se za vápnem Herthy dostal kapitán hostí Hanno Behrens, jeho volej letí vysoko nad Jarsteinovu bránu.
64'
Po Plattenhardtově centru viděl rozhodčí Welz faul na Bredlowa. Je pískáno ve prospěch Norimberku.
63'
Mittelstädt oběhl Bauera, který však ještě dokázal srazit jeho centr na roh. Plattenhardt se chystá k rozehrávce a mezitím se na plac vrací Lazaro.
61'
Plattenhardt se po Salliho chybě dostal k míči a rozehrává spolu s Torunarighou. Ten přenesl hru doprava na Lazara, který ale při zpracování podklouzl a vypadá to na nějaký zdravotní problém...
59'
Veliká šance pro hosty! Juja Kubo obešel Starka a podél brankové čáry se dostal až na malé vápno, odkud ale neprostřelil Jarsteina. Ten balon skvělým zákrokem vyrazil na roh.
57'
S volným kopem se Jarstein věděl rady a navíc dokázal i rychle rozehrát. Z rychlého brejku ovšem jeho ofenzivní kolegové nic nevytvořili.
56'
Další střet Bauera s Plattenhardtem, tentokrát to však končí faulem berlínského obránce. Ten je také potrestán žlutou kartou.
55'
Z toho už hráči v modrém vůbec nic nevymysleli, takže Mühl může dlouhým nákopem hledat spoluhráče v okolí vápna soupeře.
54'
Lazarův centr byl sice hrubě nepovedený, Salliho neobratný zákrok však končí rohovým kopem pro domácí. Po něm se k hlavičce i následné dorážce dostal Kalou, druhý pokus byl zablokován a bude z toho další roh.
53'
Mittelstädt přistrčil míč za sebe na rozběhnutého Platenhardta, kterého poslal k zemi Bauer. Další volný kop pro domácí, tentokrát z levé strany.
52'
Rekikův dlouhý odkop před Kalouem obětavě odvrátil hlavičkující Leibold. Teď už tedy rozehrávají hosté.
50'
Plattenhardt odcentroval ze standardky náramně a našel hlavu Niklase Starka. Spolupráce dvou bývalých hráčů Norimberku přinesla ohrožení brankáře Bredlowa, který na hlavičku Starka jen tak tak dosáhl.
49'
Kalou si hodil balon kolem obránce Leibolda, který jej chytil a nehodlal pustit. Do situace se tak musel vložit rozhodčí, když odpískal volný kop pro Herthu.
48'
Start druhého dějství je poměrně vlažný, zdá se, že hráči se po pobytu v útrobách Olympijského stadionu potřebují dostat zpět do tempa.
46'
Do druhé půle uvedli míč hráči domácího mužstva. Vypadá to, že oba celky zatím hrají bez střídání.
46'
První poločas nabídl jen jednu branku, kterou vstřelil kapitán domácího týmu, zkušený bosenský útočník Vedad Ibišević. Tomu prakticky do prázdné branky nahrál Lazaro. Jinak zatím sledujeme dost vyrovnané utkání, ve kterém vyložené šance spíš chybí a bojuje se hodně mezi šestnáctkami.

Druhý poločas začne přibližně v 16:33
45+1'
45+1'
Už v nastavení se k balonu dostal švédský útočník FCN Mikael Ishak a levačkou pohotově vypálil. Míč proletěl kolem bližší šibenice.
45'
Hezkou myšlenku nyní hosté nedokázali plně realizovat a spolupráce Rekika se Starkem nakonec veškeré nebezpečí uhasila.
44'
Zbytečný útočný faul Maiera v souboji s Leiboldem. Asi poslední možnost pro hosty, jak ještě v prvním poločase ohrozit Jarsteinovu branku.
43'
Lazaro faulovaný Kubem a míč se tak zase vrací na kopačky berlínských fotbalistů. Jejich nepřesná rozehrávka končí na dobré poziční hře Behrense.
42'
Plattenhardtův střílený centr srazil Bauer na rohový kop. Následná rozehrávka se domácím moc nepovedla a míč končí v autu. Právě Robert Bauer bude vhazovat.
41'
Pěkný centr se snášel do vápna Herthy, kde se mezi přesilou obránců vznesl do vzduchu Edgar Salli, ani ve výskoku však na balon nedosáhl. Jarstein bude odkopávat.
39'
Lazaro udělal chytrým pohybem prostor pro Kaloua, před nímž se na pravé straně otevřela přímo dálnice. Jeho následný centr ale zastavil pozorný obránce Georg Margreitter.
37'
Jarsteinův nákop prodloužil hlavičkující Lazaro až ke Kalouovi, kterého však odzbrojil dvojblok hráčů v červených dresech.
36'
Arne Maier faulovaný na středu hrací plochy Fuchsem, hra je přerušena. Rozehrávat budou hráči týmu z hlavního města a středopolař Norimberku bude potrestán žlutou kartou.
35'
Rekik si nedělal zbytečné starosti s rozehrávkou a vypomohl si krátkým pasem na Jarsteina, který svou hrou nohama vydatně pomáhá celé domácí obraně.
34'
Dlouhý aut levého beka Plattenhardta prodloužil Ibišević za sebe, nicméně si při tomto úkonu pomohl drobným postrčením obránce, a proto je pískán útočný faul.
33'
Centr Marvina Plattenhardta doputoval jen k připravenému Mühlovi, který odvrátil balon do autu. Ofenziva domácího mužstva pokračuje.
32'
Rune Jarstein vyrazil z branky a pokryl centr z pravé strany. Následně rozehrál doleva na Plattenhardta, jenž byl faulován.
31'
Jak už to tak bývá, po inkasované brance se najednou hráči Norimberku mnohem víc tlačí dopředu, disciplinovaná obrana Herthy je však nepouští na dostřel.
30'
Sudí Welz se ještě chvilku radil s videem, ale neshledal na gólové akci nic, co by bylo v rozporu s pravidly. Po půlhodině utkání jsme se tedy dočkali a domácí tým jde do vedení.
27'
Hertha právě vstřelila branku!
Valentino Lazaro převzal v hraničním postavení na pravé straně Kalouovu nahrávku a téměř od brankové čáry našel na malém vápně VEDADA IBIŠEVIĆE, který unikl pozornosti obránců a zblízka prostřelil brankáře.
25'
Po rychlé narážečce se do volného prostoru v domácím vápně zase řítil Kubo, těsně před ním se však k míči dostal stoper Rekik, který zachránil svůj tým od pohromy.
24'
Juja Kubo si z levé strany seběhl na osu hřiště, našteloval si míč na pravou nohu a svižnou střelou prověřil Jarsteinovu připravenost. Domácí brankář střelu v pohodě lapil.
23'
Petrák potáhl míč středem a až na poslední chvíli ho zastavil zákrok obránce Torunarighy. Následně vybojoval faul Duda a míč zůstane na kopačkách hráčů Herthy.
22'
Postupnou kombinací se fotbalisté v červených dresech dostali až téměř na vápno domácího týmu, kde však o balon přišli.
21'
Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Kalou a chytrou nahrávkou našel Lazara, který pálí z úhlu nad břevno Bredlowovy branky.
20'
Mittelstädt naběhl do vápna soupeře a skluzující Robert Bauer může být rád, že jeho kontakt s domácím hráčem končí jen v podobě rohového kopu, trochu to zavánělo penaltou.
19'
Kuriózní střet u hostující střídačky, Niklas Stark u lajny důrazně odstavil Juju Kuba a zároveň při tom souboji oba vletěli do norimberského trenéra. Všichni tři aktéři jsou však v pořádku.
18'
Jarsteinův odkop zpracovall Mittelstädt pro Kaloua, jenž sice nasadil jesle obránci, ale vzápětí byl zastaven.
17'
Kalou neudržel míč na hrací ploše, aut pro FCN. Hosté se mohou vydat kupředu.
15'
Lazarův úmysl se nepotkal s Kalouovou myšlenkou a byl z toho rychlý protiútok Norimberku, který zastavil skluzem proti Ishakovi Karim Rekik.
14'
Po krátkém kolotoči nahrávek na středovém kruhu vrátil Duda balon dozadu na Jarsteina, domácí se zatím nikam neženou.
13'
Bredlowův zákrok nebyl jistý ani v nejmenším, norimberský gólman balon vůbec nezasáhl a měl velkou kliku, že tísněný Jordan Torunarigha nedokázal balon usměrnit do odkryté brány. Nakonec z toho bude jen odkop od branky hostí.
12'
Rakouský křídelník vysunul na zteč Maiera, jehož centr na poslední chvíli zastavil obětavým skokem Ondřej Petrák. Bude z toho rohový kop pro Herthu.
11'
Hodně okatě si teď o faul říkal Behrens, sudí Tobias Welz mu jednoznačně dal najevo, že se bude hrát dál. U míče je na pravé lajně aktivní Lazaro.
10'
Jarstein si došel pro nepřesný centr a hbitě vrátil balon do hry, poprvé se do akce může dostat i mazák Salomon Kalou na pravém křídle berlínské formace.
9'
Trpělivá rozehrávka v režii stoperů Norimberku, Mühl si vyměňuje balon s Marggreiterem. Teď už hraje na středu hrací plochy Behrens.
8'
Lazaro nyní neobešel Leibolda a navíc právě od jeho nohy se odrazil balon do zámezí. Následuje tak autové vhazování pro Norimberské.
7'
Znovu v akci gólman Berlína Rune Jarstein. Precizní pas z jeho kopačky našel na pravé lajně Valentina Lazara, toho ale zradilo zpracování a míč odskočil do autu.
6'
Rozehrával sám faulovaný Tim Leibold, na jehož oblouček si v chumlu hráčů před Jarsteinem naskočil kapitán Behrens. Jeho zakončení hlavou postrádalo přesnost a sneslo se až za branku.
5'
Maier fauloval Leibolda a bude z toho volný kop z nějakých pětadvaceti metrů. Jarstein si rovná několikačlennou zeď.
4'
Lazarův dlouhý pas nenalezl před vápnem Norimberku nikoho v modrém, nicméně hosté se osvobodili jen za cenu dlouhého odkopu. Hertha tak může opět založit útok z vlastní poloviny.
3'
Nepřesnost v rozehrávce Norimberku, na poslední chvíli hasil nebezpečí kapitán Hanno Behrens. Ten ve skluzu odpálil balon od nohou německého reprezentanta Marvina Plattenhardta.
2'
Nováček se na soupeře pustil hodně zčerstva a vysokým presinkem dělá problémy jeho defenzivě.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči Norimberku, kteří dnes hrají v červeném. Domácí Hertha nastupuje tradičně v modrobílém.
1'

Hertha BSC: Jarstein – Stark, Rekik, Torunarigha – Lazaro, Maier, Duda, Plattenhardt – Kalou, Ibišević (C), Mittelstädt.
Náhradníci: Kraft – Klünter, Köpke, Grujić, Dárdai, Lustenberger, Jastrzembski.

1. FC Norimberk: Bredlow – Bauer, Mühl, Margreitter, Leibold – Behrens (C), Petrák, Fuchs – Salli, Ishak, Kubo.
Náhradníci: Mathenia – Löwen, Knöll, Jäger, Palacios, Erras, Tillman.

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen.
1. FC Norimberk

Také Norimberk si v prvním kole poháru připsal venkovní výhru 2:1, a to na hřišti Linxu. Ten se letos představí v Obrelize, tedy páté nejvyšší soutěži, přesto bundesligovému nováčkovi dělal starosti. Těsnou výhru favorita zařídil dvěma góly švédský forvard Mikael Ishak.

V základní sestavě hostí se v Linxu představil defenzivní záložník Ondřej Petrák, který by měl hrát i úvodní ligový zápas v Berlíně. Na hřišti by neměl chybět ani slovenský křídelník Adam Zreľák, někdejší hráč Jablonce.

Kouč Michael Köllner, jenž dovedl po čtyřech druholigových sezonách Norimberk zpátky do nejvyšší soutěže, popsal situaci před prvním ligovým utkáním následovně: „Sice jsme určitě outsiderem, ale budeme si chtít domů přivézt dobrý výsledek. Těšíme se na kulisu v Berlíně, kde nás bude podporovat přes 5000 našich fanoušků.“
Hertha BSC

Ještě před prvním ligovým kolem se, jak je již v Německu tradicí, odehrálo první kolo DFB Pokalu. V něm se celek z hlavního města střetl s Eintrachtem Braunschweig, což je tým, jenž po čtyřech letech v druhé nejvyšší soutěži sestoupil a letos bude hrát až třetí ligu. Na hřišti to však moc znát nebylo, zápas to byl hodně vyrovnaný a o výhře 2:1 rozhodl až v 83. minutě berlínský útočník Vedad Ibišević.

V sestavě hostí chyběl v Braunschweigu český středopolař Vladimír Drida, jehož stále trápí problémy s kolenem. Podle posledních zpráv je jedním z pěti hráčů, kteří se neobjeví ani v nominaci na zápas s Norimberkem.

Mužstvo trenéra Pála Dárdaie bude letos chtít vylepšit loňské 10. místo a samotný hlavní kouč řekl pro internetové stránky Bundesligy: „Rádi bychom divákům nabídli pohlednější a lepší fotbal. Bude důležité proti Norimberku zvítězit, abychom mohli dál pracovat v klidu, abychom posílili týmový duch a naši mladí hráči se mohli dál rozvíjet.“
Hezké sobotní odpoledne, vítejte u přenosu z utkání německé Bundesligy! Ta právě tento víkend startuje a v rámci jejího úvodního kola se proti sobě mimo jiné postaví Hertha Berlín a Norimberk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.