Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Schalke - 24. října 2020   18:30

Dortmund
55' Akanji  • 61' Häland (Sancho) • 78' Hummels
3:0
(0:0)
Dortmund
Bürki – Akanji, Hummels (C), Delaney – Meunier (80. Morey), Dahoud (71. Witsel), Reyna (71. Passlack), Guerreiro – Sancho (77. T. Hazard), Brandt (77. Reus) – Häland.
Schalke
Rönnow – Thiaw, Sané, Nastasić – Ludewig, Harít, Mascarell (C), bin Tálib (56. Bozdogan), Oczipka – Matondo (71. Raman), Paciência (56. Kutucu).

Ode mě je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezký zbytek sobotního večera.

Fauly: 5:14
Ani ve druhém poločase nenastavil rozhodčí žádný čas, takže domácí už mohou začít oslavovat své vítězství 3:0 nad Schalke ve slavném Rivier Derby. První poločas sice měli domácí herní převahu, ale dostávali se především ke střelám z dálky, které branku netrefovaly. Nejblíže brance byl Thomas Delaney, který trefil břevno. Ve druhém poločase Dortmund ještě zvýšil svůj tlak a k tomu navíc přidal kvalitu v koncovce. V 55. minutě se trefil z dorážky po rohovém kopu stoper Manuel Akanji, o šest minut později přidal druhou branku po výborné Sanchově přihrávce za obranu Erling Häland. V 78. minutě pak přidal ještě gól hlavou po rohovém kpou Mats Hummels a bylo definitivně rozhodnuto.
90+1'
90'
Hráči Schalke už ani nemají příliš sil na nějaké napadání rozehrávky Dortmundu a tak jen čekají stažení na vlastní polovině.
88'
Dortmund se nakonec pokusil zahrozit dlouhým nákopem za obranu, ale ten byl příliš dlouhý a skončil v moci brankáře Rönnowa.
87'
Dortmund rozehrává další svou akci odzadu od obránců, zatím kombinuje na vlastní polovině.
86'
I dál se hraje na polovině Schalke, to ale zatím dokáže odolávat tlaku Dortmundu a daří se mu vyvarovat se ještě většímu debaklu.
84'
Dortmund by ještě nějaký ten gól přidat mohl. Šanci k tomu dostal ze standardní situace, ale tentokrát se žádný z hlavičkářů k míči nedostal.
83'
Zápas už se blíží ke svému závěru a neočekáváme už žádný velký zvrat ve skóre ze strany Schalke. Hosté byli směrem dopředu ve druhé půli naprosto neviditelní.
81'
Mateu Morey je teprve dvacetiletý španělský obránce, který do Dortmundu přišel v létě 2019 z Mallorky. Začátek sezony ho zastihl zraněného, nyní si tak odbývá první minuty v tomto ročníku.
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Mateu Morey.
78'
Dortmund právě vstřelil branku!
Dortmund zvyšuje už na 3:0 a o vítězi Revier derby je už zřejmě definitivně rozhodnuto. Rohový kop z pravé strany rozehrál tradičnš Guerreiro a našel hlavu stopera MATSE HUMMELSE, který neomylně překonal Rönnowa.
77'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Marco Reus.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Thorgan Hazard.
74'
Dortmund nenechává nikoho na pochybách, kdo je králem tohoto zápasu. Neustále drží míč na polovině soupeře a nechává Schalke vydechnout.
72'
Thomas Delaney byl faulovaný a získává pro svůj tým standardní situaci.
71'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Rabii Matondo, přichází Benito Raman.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Axel Witsel.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Felix Passlack.
70'
Rohový kop rozehrál Guerreiro centrem na přední tyč a je z toho další roh.
69'
Domácí opět rozehráli rohový kop na krátko. Nakonec se do zakončení dostal Raphaël Guerreiro a jeho ránu tečoval Nastasič na rohový kop.
68'
Erling Häland využil, že ho nechali protihráči rozběhnout, okamžitě si míč připravil na svou oblíbenou levačku a jeho prudká křížná střela vybojovala rohový kop.
67'
Schalke je po dvou obdržených brankách v rychlém sledu jako opařené a jen přihlíží rychlým kombinacím Dortmundu.
66'
Guerrero z levé strany posílal před branku střílený centr. Míč si našel Brandta, ten ovšem neměl prostor na zakončení.
65'
Dortmund měl rohový kop, který rozehrál na krátko a raději pokračují v držení míče. Spěchat už ostatně nemají kam.
63'
Häland si naběhl tentokrát na přihrávku od Reyny, ale tentokrát nebyl v pozici, ze které by šlo zakončovat.
61'
Domácí rychle přidávají další branku a už vedou 2:0! ERLING HÄLAND se zapojil už do výstavby akce, kdy posunul míč k Sanchovi a okamžitě si to namířil za obranu Schalke. Angličan mu podle očekávání poslal ideální pas a norský reprezentant pak pravačkou šikovně přehodil brankáře Rönnowa. Asistence: Jadon Sancho.
60'
Kutucu nezastavil akci Dortmundu ani za pomocí faulu. Domácí dostali výhodu a mohou pokračovat ve své akci.
58'
Zatím se obrázek hry nemění a je to Dortmund, který dobývá obranu Schalke.
57'
Uvidíme, jak teď Schalke zareaguje. Pokud by se pustilo více do útočení, mohla by ho Borussia potrestat rychlými kontry.
56'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nabíll bin Tálib, přichází Can Bozdogan.
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Gonçalo Paciência, přichází Ahmed Kutucu.
55'
Konečně tu máme první gól zápasu a skóre utkání otevírá stoper Borussie MANUEL AKANJI! Domácí rozehráli rohový kop na krátko. Na konci rychlé kombinace byl Guerreiro, jehož střelu sice dokázal Frederik Rönnow vyrazit, ale jen před sebe, kde byl připravený Akanji a pohotově míč dorazil do sítě. Bez asistence.
55'
Centroval Sancho a nechybělo moc, aby si Salif Sané vstřelil hlavou vlastní gól!
54'
Nabíll bin Tálib získal míč jen za cenu faulu, takže Dortmund bude moci zahrávat standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti od branky.
53'
Roman Bürki rozehrál novou akci výkopem od své branky, ale pískal se ofsajd.
52'
Schalke se konečně dokázalo vymanit z tlaku Dortmundu a nyní může něco vymyslet směrem dopředu.
51'
Dahoud tentokrát centroval z pravé strany, ale ani tentokrát ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů neoslovil.
50'
Domácí dostali výhoru a zakončovat už klidně mohl Mahmoud Dahoud. Rozhodl se však ještě hledat Brandta, kterého však nenašel.
48'
Domácí vyrazili do zajímavého brejku, ale finální přihrávka na Reynu nebyla přesná.
46'
O poločasové přestávce neprovedly obě mužstva žádnou změnu v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Nenastavovala se ani minutka, takže je první poločas u konce a mezi Dortmundem a Schalke zatím žádná branka nepadla. Podle očekávání to byli domácí, kteří do zápasu vstoupili aktivněji a většinu prvního poločasu měli více ze hry. Měli také největší šanci zápasu, Mahmoud Dahoud ve 31. minutě napálil břevno. Další šance měli Meunier nebo Häland, ty však vychytal Frederik Rönnow. Schalke občas zahrozilo z protiútoku nebo ze standardní situace, ale Bürkiho zatím k zákroku nedonutili.
45+1'
45'
I v závěru prvního poločasu to domácí stále neúnavně zkouší. Znovu měla finální přihrávka hledat Hälanda, ten se však tentokrát k míči vůbec nedostal.
44'
Sancho hledal výbornou přihrávkou středem pole za obranu Hälanda, ale norský útočník to nečekal a nezvládl zpracování.
42'
Gonçalo Paciência přišlápl kotník Meunierovi, ten to ale dokáže rozchodit a nepotřebuje ani ošetření.
41'
Brandt byl faulovaný zprostřed hřiště, Dortmund okamžitě zase rozehrál.
39'
Po jednom ze tvrdších soubojů o míč došlo mezi několika hráči k menší roztržce, kterou musel řešit rozhodčí. Ten nakonec nemusel ani udělovat karty.
38'
Hráči Dortmundu zase trochu povolili svůj tlak a snaží se vylákat Schalke z jeho obranné ulity.
37'
Z pravé strany centroval velmi dobře Thomas Meunier a k hlavičce se na zadní tyči dostal Giovanni Reyna. Jeho zakončení o zem nakonec nebylo přesné.
36'
Schalke se snaží hodně zahušťovat střed hřiště, kde zřejmě cítí největší nebezpečí ze strany Dortmundu.
35'
Schalke ještě kopalo rohový kop, ale z něj tentokrát branku Borussie neohrozilo.
34'
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, který zakončoval střelou z levé strany Bastian Oczipka, trefil však jen jednoho z hráčů Dortmundu.
31'
Teď už byli domácí hodně blízko! Ze střední vzdálenosti natáhl ke střele Mahmoud Dahoud a míč se odrazil až od břevna branky Schalke!
30'
Dortmund už zase obehrává míč před vápnem z jedné strany na druhou a hledá prostor na zakončení či finální přihrávku.
28'
Erling Häland dostal dobrý pas za obranu. Byl sice už trochu z úhlu, ale i tak dokázal zakončit. Střílel však mimo.
27'
Sancho chtěl ukázat své individuální kvality. Předvedl rychlou kličku, ale pak už nepředal přesně míč dál.
27'
První gól zápasu jsme ještě neviděli, ale utkání se hraje ve velkém tempu, jeho kvalita je na vysoké úrovni.
25'
Po rohovém kopu a hlavičce Nastasiče zakončoval patou Rabii Matondo, ale stál v ofsajdu.
25'
Schalke se poprvé v utkání přiblížilo brance Dortmundu. Z pravé strany pokutového území po rychlém zaseknutí zakončoval Gonçalo Paciência a míč byl sražený na rohový kop.
23'
Na hřišti se to i nadále hodně jiskří, tentokrát byl na trávník tvrdě poslán Amín Harít a je kupodivu, že Thomas Delaney nebyl odměněn kartou.
22'
Julian Brandt si dobře naběhl na přihrávku za obranu a snažil se hlavou posunout míč na Hälanda. Ten se ale k míči už nedostal.
20'
Uprostřed hrací plochy byl faulován Reyna a Amín Harít může být rád, že nedostal žlutou kartu.
18'
Z velké dálky zkusil štěstí Raphael Guerreiro, ale jeho rána byla nepřesná. Od branky bude kopat Frederik Rönnow.
16'
Häland tentokrát nestřílel, ale místo toho našel dobrou přihrávkou ve vápně Meuniera. Proti jeho střele ale vytáhl Frederik Rönnow pohotový zákrok.
15'
Od rohového praporku centroval Raphaël Guerreiro, ale míč poslal jen do rukou připraveného brankáře Frederika Rönnowa.
14'
Dortmund už zase pokračuje v útočení a vybojoval si rohový kop.
13'
Ostrým faulem ve středu pole se prezentoval Omar Mascarell a dostává první žlutou kartu utkání.
12'
Schalke se dopustilo chyby v rozehrávce, míč získal těsně před vápnem Brandt a zakončoval Erling Häland. Ovšem jen do brankáře.
11'
Pravačkou zkusil vypálit ze střední vzdálenosti anglický reprezentant Jadon Sancho, ale branku netrefil.
10'
Tlak Dortmundu vrcholí! Znovu jsou hráči zatlačení až ve svém pokutovém území. Ke střele se dostal Thomas Delaney, ale jeho rána byla zablokovaná.
7'
Thomas Delaney byl faulovaný, takže žlutočerní fotbalisté zůstanou u míče.
6'
O finální přihrávku za obranu se pokusil Giovanni Reyna, ale chyběla tomu větší přesnost.
5'
Schalke je od úvodu zápasu pod tlakem Dortmundu, ten se ale zatím k zakončení nedostal.
3'
Nedovoleného zákroku se dopustil Gonçalo Paciência, hrát tak budou moci i dál domácí.
2'
Domácí se podle očekávání hned usazují na polovině soupeře.
1'
Utkání začalo, Dortmund rozehrává odzadu, do utkání bude jistě chtít vstoupit aktivně.
1'

Borussia Dortmund: Bürki – Akanji, Hummels (C), Delaney – Meunier, Dahoud, Reyna, Guerreiro – Sancho, Brandt – Häland.
Náhradníci: Hitz – Bellingham, T. Hazard, Morey, Passlack, Ł. Piszczek, Reinier, Reus, Witsel.

FC Schalke 04: Rönnow – Thiaw, Sané, Nastasić – Ludewig, Harít, Mascarell (C), bin Tálib, Oczipka – Matondo, Paciência.
Náhradníci: Langer – Bozdogan, Ibišević, Kutucu, Mendyl, Raman, Schöpf, Skrzybski, Stambouli..
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se na hřišti Schalke mezi těmito kluby odehrála bezbranková remíza, doma pak Dortmund vyhrál jednoznačně 4:0. Schalke v Revierderby nemá v poslední době vůbec špatnou bilanci, prohrálo jen dvě z posledních devíti. Doma Dortmund Schalke porazil jen jednou z posledních čtyř střetnutí s Schalke.
FC Schalke 04

Schalke prožívá jedno z nejhorších období ve své historii a zatím to vypadá, že bude v aktuální sezoně bojovat o holé přežití v nejvyšší soutěži. Schalke čeká na ligové vítězství už od ledna letošního roku, od té doby v Bundeslize devatenáct zápasů nevyhrálo. V nové sezoně Schalke v prvních třech kolech jen prohrávalo, až v tom čtvrtém dokázalo uhrát domácí remízu 1:1 s Unionem Berlín. V tabulce se s jediným bodem nachází na předposlední sedmnácté příčce se skóre 2:16. Stále se drží v domácím poháru, v 1. kole porazilo 5:1 Paderborn.
Borussia Dortmund

Dortmund vstoupil do nové sezony dobře, po čtyřech kolech má na kontě devět bodů a patří mu třetí místo v tabulce. Pro Dortmund je jako vždy hlavní metou co nejvíce prohnat Bayern a skončit minimálně na druhém místě v tabulce. S Bayernem se už Dortmund v této sezoně utkal v rámci německého superpoháru a prohrál těsně 2:3. Borussii se ovšem vůbec nepovedl vstup do Ligy mistrů, ve které v úterý překvapivě prohrála 1:3 na hřišti Lazia. Jediný gól vstřelil Erling Haland, který se už čtyřikrát prosadil i v Bundeslize a přidal k tomu dvě asistence.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 5. kola Bundesligy mezi týmy Borussia Dortmund a FC Schalke 04. Zápas se odehraje v Signal Iduna Parku v Dortmundu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.