Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Union Berlin - 2. listopadu 2020   20:30

Hoffenheim
80' Dabbur (Adamjan)
1:3
(0:0)
Union Berlin
60' M. Kruse   • 85' Pohjanpalo  (M. Kruse) • 90+4' Teuchert  (M. Kruse)
Hoffenheim
Baumann (C) – S. Posch (34. Skov), Vogt, Akpoguma, R. Sessegnon – Rudy, Samassékou, Grillitsch (81. Klauss) – Geiger (62. Baumgartner) – Dabbur (81. Gaćinović), Belfodil (62. Adamjan).
Hartmann – Leicher, Schüller
WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim
Luthe – Friedrich (C), Hübner, Knoche – Ryerson (87. Gießelmann), Andrich, Griesbeck (87. Bülter), Lenz – Gentner (83. Teuchert) – Awoniyi (77. Pohjanpalo), M. Kruse.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 19:13.
Union Berlín se díky vítězství vyhoupl na pátou pozici. Hoffenheim spadl za dnešního soupeře a momentálně je až dvanáctý.
Dohrávka 6. kola německé Bundesligy přinesla velké překvapení. Hoffenheim nepotvrdil roli favorita a na domácím stadiónu prohrál s nováčkem soutěže, Unionem Berlín, 1:3. Klíčovým momentem střetnutí byla 58. minuta, kdy Robert Skov dostal za svůj faul červenou kartu a navíc způsobil penaltu, kterou Max Kruse bezpečně proměnil. Domácí sice dokázali vyrovnat, když se v 80. minutě po pěkné akci trefil Munas Dabbur, avšak svěřenci kouče Fischera bleskově odpověděli, po krásném pasu Kruseho střídající Joel Pohjanpalo i s notnou dávkou štěstí poslal balón za Baumanna. V poslední minutě ještě hosté zpečetili vítězství a zisk tří bodů, při přečíslení dva na gólmana uklidil míč do prázdné brány Cedric Teuchert.
90+4'
90+4'
Union Berlin právě vstřelil branku!
V závěrečných vteřinách hosté přidávají ještě třetí zásah. Hoffenheim vrhl všechny síly do útoku, což potrestal Kruse, jenž si počkal na vlastní polovině na nákop spoluhráče a pak společně se CEDRICEM TEUCHERTEM postupovali dva na Baumanna. Kruse se zachoval nesobecky a nahrál Teuchertovi před prázdnou bránu, třiadvacetiletý forward nemohl minout.
90+3'
Robin Knoche v poslední chvíli zabral a zabránil Adamjanovi možná v gólovém zakončení. Stoper zatlačil na soka a pokus navíc zblokoval přesně do rukavic Lutheho.
90+2'
Zprava dostal volný prostor na centr Sebastian Rudy. na hranici penalty našel čerstvého Mijata Gaćinoviće, zakončení prosvištělo nad břevnem.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
90'
Za faul na polovině hřiště je potrestán domácí středopolař Christoph Baumgartner. Skluzujícímu Friedrichovi přišlápl pravý kotník.
89'
Ale byl to znovu Pohjanpalo, jenž měl na kopačce rozhodnutí. Sám před Baumannem volil zakončení po levé straně, gólu zabránila branková konstrukce.
88'
A jsme tam, kde jsme byli před pár minutami. Hoffenheim se z vyrovnání příliš dlouho neradoval, ve zbývajícím čase zase musí vrhnout všechny síly do útoku.
87'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sebastian Griesbeck, přichází Marius Bülter.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Niko Gießelmann.
85'
Tak to je odpověď, jak se sluší a patří! Max Kruse vyslal fantastickou šestnáctku napříč šestnáctkou přesně k nohám JOELA POHJANPALA, který netrefil míč úplně ideálně, avšak letící Baumann si jej nakonec sám srazil do brány.
83'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christian Gentner, přichází Cedric Teuchert.
82'
Munas Dabbur vyrovnal a trenér Hoeness ho za odměnu stáhl ze hry. Toto střídání je samozřejmě pochopitelné, Hoffenheim vyrovnal a vzhledem k faktu, že hraje o deseti, kouč potřebuje vyztužit zadní řady.
81'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází João Klauss.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Mijat Gaćinović.
80'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Dlouho se k tomu schylovalo, domácí vyrovnávají! Union je potrestán za betonování ve vlastní šestnáctce. Po kombinaci střídajících hráčů Baumgartnera a Adamjana se k k balónu dostal MUNAS DABBUR, jenž udělal kličku dvojici obránců a podél hlavy Lutheho poslal míč do sítě!
80'
Centr mířil na zadní tyč, kam nabíhal Kevin Vogt. V poslední chvíli dokázal balón přizvednout nad hlavu stopera Marvin Friedrich.
79'
Hostující trenér se zlobí a má pádný důvod, protože jeho svěřenec Robin Knoche úplně zbytečně srazil na zem pod tlakem hrajícího Dabbura, čímž Hoffenheimu daroval nebezpečnou standardku.
78'
Defenzivní povinnosti splnil Florian Hübner. Stoper přeskočil pasivně stojícího Grillitsche, kulatý nesmysl odpálil mimo hrací plochu.
77'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Joel Pohjanpalo.
76'
Ofenzivní složku podpořil i stoper Kevin Vogt. Plánoval si narazit s Rudym, což skvěle přečetl Robert Andrich a zpětný pas středopolaře uzmul pro sebe.
75'
Rychle na druhou stranu. Fotbalisté v modrých dresech pokračují v útočné aktivitě, kombinace probíhá kolem středového kruhu.
74'
Z brejku mohl definitivně rozhodnou o výsledku Max Kruse. Akpoguma ho ovšem vytlačil z ideální střelecké pozice, slabý pokus Baumann v klidu vyrazil.
73'
Doposud pracuje obrana hostujícího celku na jedničku s hvězdičkou. Dvojice Diadie Samassékou – Sargis Adamjan nepochodila, druhý jmenovaný narazil na strom jménem Florian Hübner.
72'
Union Berlín hraje proti oslabenému soupeři, přesto v kompletní sestavě brání. Taková taktika by hosty mohla mrzet, stačí jedna povedená akce Hoffenheimu.
71'
Dalším potrestaným hráčem žlutým kartónkem je Sebastian Griesbeck. Jeho zákrok nebyl nijak zvlášť ostrý, sudí středopolařovi sečetl všechny předchozí drobné přestupky.
70'
Smyčka kolem hostující šestnáctky se utahuje víc a víc. Do šestnáctky zkoušel proniknout Florian Grillitsch, proti třem neměl šanci na úspěch.
69'
Pod tlakem hrající Florian Grillitsch nahrával pod sebe Diadiemu Samassékouovi. Středopolař musel jednat rychle, míč vrátil dozadu Vogtovi.
68'
Dnešní zápas zatím Ryanu Sessegnonovi moc nevychází. Anglický mladík vyzval k souboji jeden na jednoho Ryersona, střet prohrál.
67'
I navzdory oslabení Hoffenheim diktuje tempo hry. Je to pochopitelně dáno i taktikou protivníka, který začal po vstřeleném gólu bránit.
66'
Středopolař Rudy neměl komu dopředu, proto se musel s míčem otočit a nahrát Baumannovi. Kapitán domácích dlouhým odkopem poslal míč na útočnou polovinu.
65'
Pokračuje kouskování hry. Max Kruse spadl, avšak arbitr faul odpískal, protože ke kontaktu mezi ním a Baumgartnerem skutečně došlo.
64'
Munas Dabbur si mohl připravit balón na zakončení, místo toho odcentroval do země nikoho. Čerstvý Adamjan na kolegu jen nevěřícně hledí, snažíc se pochopit, proč to udělal.
63'
A hosté začínají zdržovat. Gólman Andreas Luthe dlouho otálel s rozehrávkou. Hlavnímu rozhodčímu přetekl pohár trpělivosti, brankáři udělil žlutou kartu.
62'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Christoph Baumgartner.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Sargis Adamjan.
61'
Domácím se pořádně zkomplikovala situace. Nejenže prohrávají, ale navíc hrají v oslabení proti týmu, který by před zápasem bral i bod všema deseti.
60'
MAX KRUSE potvrdil, že zahrávat penalty umí opravdu excelentně. Před kopem zpomalil, podíval se na pohyb Baumanna a balón mu následně poslal na druhou stranu.
58'
Obrovská komplikace pro domácí mužstvo! Právě Taiwo Awoniyi v brejkové situaci vyslal do gólovky Sebastiana Griesbecka, kterému postrčením zabránil v zakončení Robert Skov. Hlavní rozhodčí kromě penalty udělil Dánovi rovnou červenou kartu!
58'
Nepříliš jistý obranný zákrok předvedl Kevin Vogt, jenž míč zasáhl kolenem. Úkol ovšem splnil, Taiwo Awoniyi na balón čekal bez úspěchu.
57'
Union Berlín sbírá jednu standardku za druhou. Christian Gentner unikl levou stranou osobnímu strážci, pokus o centr zblokoval křižující Rudy.
56'
Domácí u míče dlouho nevydrželi. Florian Grillitsch šel do vysokého balónu šlapákem, kterým bolestivě trefil na koleno Ryersona.
55'
Velké zaváhání Hübnera. Bez ohlédnutí nahrával doleva, kde očekával Lenze, který se však vysunul více do ofenzivy a balón dostal hodně za paty.
54'
Max Kruse dnes hodně zásobuje pasy kolegu z útoku Awoniyiho. Nyní mu dal přihrávku do těžkého prostoru, forward proti dvěma protivníkům neuspěl.
53'
Kapitán a gólman si zahrál na svého krajana Neuera. Vyběhl daleko z vlastního vápna, aby vypomohl spoluhráčům při kombinaci.
52'
Tradiční exekutor Max Kruse poslal míč na úroveň penalty. V tomto prostoru dominovala defenziva Hoffenheimu, Ryan Sessegnon přehlavičkoval Hübnera.
51'
Taiwo Awoniyi pořádně znepříjemnil život Akpogumovi. Pověsil se stoperovi na záda a donutil ho k odkopu za cenu rohového kopu.
50'
Presink Dabbura a Belfodila nezabírá. Stoperská trojice je dobře rozestavený, balón si vyměňují dosud bezchybně.
49'
Do druhé půle vstoupili výrazně aktivněji hosté. Union kombinuje na útočné půli, hráči Hoffenheimu jako by byli hlavami ještě v šatně.
48'
Problémy při zpracování měl Kevin Vogt. Situaci nakonec vyřešil, když nastřelil presujícího útočníka Kruseho do nohy. Baumann bude odkopávat.
47'
Ani jeden z trenérů nesáhl o poločasové přestávce do sestavy. Jediným střídáním tedy zůstává to z 34. minuty, kdy musel pro zranění střídat Stefan Posch.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:35.
První poločas dohrávky mezi Hoffenheimem a Unionem Berlín nám gól nepřinesl. K vidění však bylo velké množství šancí, ale zápasu zatím kralují oba gólmani. Dvě gólovky měl Dabbur, jenž nejprve ani nadvakrát nedokázal míč dostat do brány a ve druhém případě jeho hlavičku skvěle zastavil Luthe. Hosté měli největší příležitost po prodlouženém centru z rohového kopu, jenže Taiwo Awoniyi z bezprostřední blízkosti zvedl míč až příliš.
45+3'
45+2'
V posledních sekundách měl ještě druhou velkou šanci na skórování Munas Dabbur. Spoluhárče našel parádním centrem Skov, proti hlavičce k pravé tyči skvěle zasáhl Luthe.
45+1'
Christopher Lenz se z pozice beka vytáhl až do domácí šestnáctky, odkud vypálil tvrdý projektil na Baumanna. Gólman na zakončení dobře viděl, míč vyrazil mimo hrací plochu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Postavení mimo hru zastavilo další snahy Hoenessovy družiny. Dennis Geiger spatřil nabíhajícího Belfodila moc pozdě.
43'
Přes Dabbura a Belfodila se kulatý nesmysl dostal těsně za šestnáctku ke kopačkám Floriana Grillitsche. Záložník technickou střelou mířil příliš vysoko.
42'
Zatím to vypadá na první variantu, ačkoli Hoffenheim chce vsítit branku. Pokračuje v trpělivé kombinaci a hledá recept na dobře fungující obranu Unionu.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
40'
Oliver Baumann skvělým zákrokem udržel bezbrankový stav! Za záda Sessegnona si na centr naběhl Sebastian Griesbeck. Třicetiletý německý středopolař vystřelil v pádu hlavičkou, gólman však předvedl parádní zákrok levou nohou!
39'
Druhý útočný faul v krátkém časovém sledu. Grillitschovi odskočil balón při zpracování, načež ve skluzu minul balón, trefil pouze nohy Ryersona.
38'
Dabbur netradičně v roli nahrávače, když hledal za obranou Ishaka Belfodila. Tomu hlavní rozhodčí odpískal faul, domácí hráč totiž trefil do obličeje Lenze.
37'
Robert Skov krátce po svém příchodu vymyslel fantastický střílený centr zleva. Balón proskákal až k Dabburovi, Izraelec z poměrně velkého úhlu trefil boční síť.
36'
Hoffenheim začíná přebírat iniciativu zápasu. Fotbalisté v modrých dresech kombinují na polovině soupeře a hledají vrátka v defenzivě Unionu.
35'
Max Kruse mohl počkat, ale rozhodl se rozjet standardní situaci rychle. To se ukázalo býti špatnou volbu, jeho pas totiž přečetl Kevin Vogt.
34'
Stefan Posch to ještě zkusil, ale nešlo to, bolest je příliš velká. Trenér Hoeness musel sáhnout ke střídání, do hry posílá Roberta Skova.
33'
Florian Grillitsch na sebe tentokrát upoutal pozornost výbornou technikou. Těžkou přihrávku si skvěle zpracoval a navíc vybojoval faul v souboji proti Hübnerovi.
32'
Hodně velkou parádu si dovolil Robin Knoche. Jako poslední hráč udělal kličku Grillitschovi, jenž překvapením uklouzl a zůstal sedět na zemi. Stoper pak s přehledem rozehrál do lajny.
31'
Kapitán Marvin Friedrich hledal dlouhým nákopem Kruseho. Útočník zkusil vyzrát na Geigere, jenže německý středopolař si tělem soka perfektně odstavil.
30'
Půl hodina utkání je pryč, na první gól zatím čekáme marně. Šance už měly oba celky, ale koncovku bude pro příště třeba lépe vypilovat.
29'
Centrovaný balón Kruseho propadl až na zadní tyč k Ryersonovi, který chtěl Baumanna překvapit lobem z velkého úhlu. Míč proletěl nad břevnem.
28'
Posch odkulhal za postranní čáru, kde se k němu znovu sběhli lékaři. Hoffenheim musí přežít pár chvil v deseti lidech.
27'
Velká nepříjemnost postihla Stefana Posche. Při snaze zastavit Maxe Kruseho přišlápl soupeři kotník, avšak sám si zvrtl kotník. Je otázkou, zda bude pravý bek schopen pokračovat v utkání.
26'
Sprinterský souboj mezi Dabburem a Lenzem dopadl lépe pro hostujícího beka. Ten dokázal protivníka předběhnout a ještě na svou osobu vybojoval faul.
25'
A nyní jsou to domácí, kteří kombinují na útočné polovině. Dennis Geiger krásně proběhl skrze dva protihráče, jenže pak nahrával obsazenému Dabburovi.
24'
Hosté začali kousat. Postupnou rozehrávkou se dostali až těsně před šestnáctku soka. Akce skončila u Kruseho, ten totiž zpracovával balón za postranní čárou.
23'
Na spálené šance máme srovnáno! Centr z rohového kopu prodloužil Kruse za sebe na Taiwa Awoniyiho, jenž z bezprostřední blízkosti nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče!
22'
Nedohodu mezi Geigerem a Akpogumou mohl potrestat Julian Ryerson. Kulatý nesmysl ale podržel na kopačce příliš dlouho, centr zblokoval skluzující Ryan Sessegnon.
21'
Dennis Geiger měl možnost napravit chybu při exekuci prvního přímého kopu. Ani v tomto případě ovšem nevymyslel nic světoborného, trefil pouze dobře postavenou zeď.
20'
Zahrozit chtěli po delší době i hosté. Christopher Lenz dokázal mezi dvěma protihráči přihrát Awoniyimu, ten však při otočce uklouzl.
19'
Munas Dabbur měl v krátkém časovém sledu druhou velkou příležitost. Po průnikové nahrávce utíkal sám na bránu, jenže trefil jenom tyč. Po dohrávce celé akce zvedl pomezní nad hlavu praporek signalizující ofsajd.
18'
Více volného prostoru chtěl využít Sebastian Rudy. Těsně za hranicí šestnáctky vypálil, ale do jeho pokusu na poslední chvíli dokázal vložit nohu Ryerson, míč se pak stal kořistí brankáře.
17'
Právě Max Kruse stál u zrodu dalšího útoku Unionu, když vybídl pasem za obranu Awoniyiho. Stoper Kevin Akpoguma si před soka dobře postavil tělo, následně ho útočník fauloval.
16'
Hoffenheim se snaží kombinovat, avšak zatím jej sráží dolů velké množství nepřesností. Čitelnou zpětnou přihrávku Posche vystihl Kruse, ten ale selhal při zpracování.
15'
Obrovská šance Hoffenheimu, ale stav zůstává bezbrankový! Rozehrávku mezi obránci vystihl Florian Grillitsch, jenž našel Munase Dabbura. Proti izraelskému forwardovi napoprvé zaskočil za již překonaneného gólmana jeden ze stoperů, druhý pokus nemířil mezi tři tyče.
14'
Obranné povinnosti si na jedničku splnil Marvin Friedrich. Moc dobře věděl, že mu za záda nabíhá Dabbur, vysoký balón odhlavičkoval mimo nebezpečí.
13'
Union Berlín rozjel bleskový protiútok. Max Kruse vyslal dopředu kolegu z útoku Taiwa Awoniyiho, který udělal zasekávačku Akpogumovi, načež technickým pokusem zamířil vysoko nad.
12'
Exekuci si vzal na starosti Dennis Geiger. Centr provedl mizerně, balón poslal přesně do míst, kde stál pozorný gólman Andreas Luthe.
11'
Stefan Posch dokázal oběhnout Floriana Hübnera, jenž musel tahat za záchrannou brzdu. Hoffenheim má k dispozici nebezpečnou standardku.
10'
Útok začal středem, skončil u levé lajny. Sebastian Rudy si narazil s Grillitschem, načež nahrál Sessegnonovi, jehož centr srazil do zámezí Lenz.
9'
S útočnou agresivitou to přehnal Max Kruse. Při presinku bolestivě došlápl na levou nohu Rudyho, arbitr střet dobře viděl a odpískal nedovolený zákrok.
8'
Rychlý útok levou lajnou znamenal velké nebezpečí pro defenzivu Hoffenheimu. Za stříleným centrem Ryersona skluzoval Awoniyi, na míč nedosáhl o pár decimetrů.
7'
Stoper a kapitán v jedné osobě Marvin Friedrich byl vysoko napadán Dabburem. Situaci vyřešil jednoduše, poslal malou domů brankáři.
6'
Přímý kop domácí rozehráli na krátko, následně došlo k tvrdému ataku na Floriana Grillitsche. Hlavní rozhodčí by určitě odpískal faul, pokud by středopolař nebyl v době pasu v postavení mimo hru.
5'
Ryan Sessegnon na středu uvolnil Dennise Geigera, jenž si troufl jít do souboje proti dvěma protihráčům. Marvin Friedrich se provinil faulem.
4'
Kombinovat mohou hosté. Ani jim to ovšem nevydrželi dlouho, protože Julian Ryerson přihrával po lajně Maxi Krusemu do ofsajdu.
3'
Fotbalisté Hoffenheimu měli velké problémy při rozehrávce. Vše nakonec vyřešil Stefan Posch dlouhým odkopem na polovinu soupeře.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech. Také Union Berlín vsadil na klasiku, dnes hraje v červených dresech.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – S. Posch, Vogt, Akpoguma, R. Sessegnon – Rudy, Samassékou, Grillitsch – Geiger – Dabbur, Belfodil.
Náhradníci: Pentke – Adamjan, Baumgartner, Bebou, Brenet, Gaćinović, Klauss, Nordtveit, Skov.

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich (C), Hübner, Knoche – Ryerson, Andrich, Griesbeck, Lenz – Gentner – Awoniyi, M. Kruse.
Náhradníci: Moser – Becker, Bülter, Endo, Gießelmann, Gogia, Maciejewski, Pohjanpalo, Teuchert.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Schüller.
1. FC Union Berlín

Také Union Berlín prožívá výborný začátek sezóny. Celek, s nímž se počítalo spíš do boje o záchranu zaostává za pondělním soupeřem o jediný bod. Nutno ovšem podotknout, že Fischerova družina měla oproti Hoffenheimu lehčí los na úvod. V prvním kole prohrála 1:3 s Augsburgem, ale náladu si vylepšila remízou v Mönchengladbachu a vítězstvím nad Mohučí. V posledních dvou týdnech bral Union Berlín po bodu, nerozhodný výsledek uhrál se Schalke a Freiburgem.
TSG 1899 Hoffenheim

Fotbalisté Hoffenheimu mohou být se vstupem do nové sezóny Bundesligy spokojení. Tým, který se loni zásluhou 6. místa kvalifikoval do základních skupin Evropské ligy má na kontě po pěti kolech sedm bodů a je na 11. příčce. Nutno ovšem podotknout, že v případě vítězství v dnešní dohrávce poskočí na šestou pozici. Svěřenci kouče Hoenesse zahájili ligový ročník fantasticky, po výhře 3:2 nad Kolínem doma šokovalo Bayern, který rozstříleli 4:1. Pak ale přišly dvě porážky s Frankfurtem a Borussií Dortmund. Zapomenout na ně dal Hoffenheim v Evropské lize, kde porazil 2:0 Crvenu zvezdu, načež remizoval v Brémách a v týdnu podnikl úspěšný výlet do Belgie, v Gentu vyhrál 4:1.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní večer! Vítám vás při sledování 6. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Hoffenheimem a Unionem Berlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.