Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Augsburg - 4. října 2020   15:30

0:0
(0:0)
Wolfsburg
Casteels – Roussillon (72. Baku), Lacroix, Brooks, Otávio – Schlager (63. Gerhardt), Guilavogui, Arnold – Mehmedi (72. Ginczek), Weghorst, Brekalo.
Pervan – Siersleben, Malli, Marmúš, Białek.
Zwayer – Schiffner, Achmüller
Volkswagen Arena, Wolfsburg
5632 diváků
Augsburg
Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Hahn (57. Vargas), Khedira (72. Strobl), Gruezo (90. Oxford), Caligiuri – Gregoritsch (57. Jensen), Niederlechner (57. Finnbogason).
Koubek – Suchý, Gumny, Pedersen.

Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:5. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 7:13.
Ve Wolfsburgu branka v utkání 3. kola německé nejvyšší soutěže nepadla. Domácí po vyřazení z play-off Evropské ligy v Aténách zaznamenali v bundeslize třetí remízu, Augsburg po dvou vítězstvích poprvé ztrácí body, ovšem dnes musí být s bodem spokojenější. Více šancí bylo rozhodně na kopačkách domácích, jedinou trefu do sítě však odvolal v prvním poločase videorozhodčí a tu největší zastavil Gikiewicz. Celkově se hrál na bundesligové poměry spíše podprůměrný fotbal a výsledek 0:0 asi dění na hřišti vystihuje nejlépe.
Z trojice českých fotbalistů v kádru Augsburgu se nikdo na hřiště nepodíval. Morávek nebyl nominován, Koubek a Suchý zůstali na lavičce a při dnešním výkonu Gikiewicze se první jmenovaný musí připravit na delší posezení na tomto neoblíbeném místě.
90+5'
90+4'
Na bránu „Fuggerstadtu“ přiletěl další hrozivý míč z přímého kopu, vyskočil na něj nejvýše domácí Brooks, jenže při hlavičce neseřídil mířidla.
90+4'
Žlutou kartu dostává Jeffrey Gouweleeuw (FC Augsburg).
90+3'
Napotřetí si již míč stahuje bezpečně Rafał Gikiewicz.
90+3'
Z opakovaného rohu reklamuje Ohis Uduokhai, že se míče cestou za čáru dotknul jako poslední wolfsburský hráč, ale rozhodčí ukazuje na třetí roh.
90+2'
Nebezpečný roh skočil o trávník a z metru raději hlavičuje nad břevno vlastní brány Alfred Finnbogason.
90+1'
Caligiuri ani na několik pokusů neprostrčil míč do vápna svého bývalého klubu. Sérii hlavičkových soubojů vyhráli domácí.
90+1'
Sudí Zwayer nastavuje pět minut. Přesně takový úsek dělí Wolfsburg od třetí remízy v řadě a Augsburg od první bodové ztráty.
90'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Carlos Gruezo, přichází Reece Oxford.
90'
Na počátku poslední minuty ukazovali v souboji Lacroixe s Jensenem na zemi oba hráči, že si ten druhý počínal nedovoleně.
88'
Ruben Vargas vyvezl míč a hrál to na roh, centr o Otávia vyústil jen v autové vhazování.
87'
Wolfsburg je v náporu, Iago na tyči uklízí před Brooksem na roh.
86'
Odražený míč z tlačenice skočil před Brookse, který dělovkou jen sestřelil jednoho z bránících hráčů.
85'
Chystá se standardka ve prospěch Wolfsburgu. Bude to spíše na centr z levé strany.
82'
Guilavogui ztratil míč uprostřed hřiště, čerstvý Finnbogason pláchl Brooksovi a z prostoru mezi malým vápnem a penaltovou značkou prověřil Casteelse, který první ostrý zákrok v celém zápase zvládl!
80'
Ginczek zazdil wolfsburskou akci. Weghorstovu zpětnou přihrávku si sice z otočky zpracoval krásně, ale sám Arnolda nepřesnou pobídkou nenašel.
79'
Otávio zaútočil po levém křídle, pokus prostrčit mezi dvěma hráči sice neuspěl, ale hosté si míče vůbec nevšímali, až doskákal před Arnolda, jehož pohotová střela se k jeho smůle stočila o decimetry ven z brány.
79'
Yannick Gerhardt nevyužil mizerné přihrávky Raphaela Frambergera a z dobré pozice zakončuje vedle.
77'
Arnold se provinil při dobývání míče faulem na Iaga, jenž si kryl balon tělem.
76'
Nově příchozí Baku dostal míč na pravé křídlo, po rychlém sprintu posílá skákavý centr do náruče Rafała Gikiewicze.
74'
Paulo Otávio vystihl Caligiuriho kličku a vybojoval míč pro Wolfsburg.
73'
Augsburg snížil poměr rohů, ale také se neprosadil a červení rychle upalují zpět.
72'
Střídá také Augsburg: ze hřiště odchází Rani Khedira, jehož nahradil Tobias Strobl.
72'
Dvojnásobné střídání v týmu VfL Wolfsburg: odcházejí Admir Mehmedi a Jérôme Roussillon, na trávník vbíhají Daniel Ginczek a také Bote Baku, nejnovější posila z Mohuče.
71'
Nápor celku z Dolního Saska pokračuje rohovým kopem, který hosté odvrátili a přešli do brejku, v šestnáctce na míč jen těsně nedosáhl Finnbogason.
69'
Další Brekalovu střelu z velkého vápna hosté zblokovali, k chorvatskému kanonýrovi se míč za pár vteřin vrátil a posunul jej doprava na volného Rousillona. Jeho střílený centr však letí mimo dosah spoluhráčů.
68'
Dnešní utkání sleduje 5632 diváků. Povolená šestitisícová kapacita na tento zápas tedy nebyla zcela vyčerpána.
67'
Po Weghorstově přihrávce střílel po zemi z pokutového oblouku Brekalo jen do brankáře.
67'
Rousillon nakopává míč opět jen do Gikiewiczových rukavic a diváci pískají na hostujícího gólmana, který nepospíchá s rozehrávkou.
66'
Zápasu chybí větší vzruch, hra je až příliš svázaná taktikou. Hosté odstavili od míče Arnolda a vypomáhají si malou domů.
65'
Wout Weghorst prodlužoval přímý kop hlavou jen do míst, která měl pod kontrolou brankář hostů.
63'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Yannick Gerhardt.
62'
Augsburská obrana propadla, rozběhnutého Schlagera zastavil čistými sáněmi v posledním zlomku vteřiny Uduokahi.
61'
Podobně dopadl na opačné straně šestý rohový kop Wolfsburgu.
60'
Z nebezpečného místa nedokázali hosté zahrozit, centrovaný míč odhlavičkoval do bezpečí Brooks.
58'
Daniel Caligiuri se protahoval mezi dvojicí zelených obránců a míč pleskl jednomu z nich o ruku. Hlavní sudí neviděl, pomezní ano a je z toho „krátký roh“ pro Augsburg.
57'
Zaskakující trenér FC Augsburg Metaxas reaguje na neutěšený projev svých svěřenců hned trojnásobnou změnou: ze hřiště odcházejí Florian Niederlechner, Michael Gregoritsch a André Hahn, jejich místa v útoku hostů zaujmou Alfred Finnbogason, Fredrik Jensen a Ruben Vargas.
56'
Hosté se zaměřují jen na odkopávání míčů a zatím nepouštějí domácí do dalších šancí.
53'
Následný roh se stáčí za bránu Augsburgu.
53'
Admir Mehmedi dostal proti noze zpětnou přihrávku od Iaga a prokázal dynamit v pravačce. Jeho ránu bez přípravy z 10 metrů vytahuje jednou rukou Rafał Gikiewicz, který prokázal doslova neuvěřitelný postřeh.
52'
Niederlechner zápasnicky stáhnul k zemi Lacroixe. Po faulu na posilu ze Sochaux rozehrávají domácí.
51'
Daleko za velké vápno vyrazil Koen Casteels a u míče byl právě včas, aby ho odkopl před Niederlechnerem.
50'
Brekalo roztančil Frambergera a získal na něm rohový kop, který však po rychlé rozehrávce k ničemu nevede.
48'
Krátký roh rozehrál Wolfsburg nakrátko a Brekalův centr vrací Weghorst hlavou do ohně pro Brookse. Ten ještě posunul míč na Schlagera, který z velkého vápna neprostřelil hradbu těl.
47'
Vlci se vymanili z vysokého presinku soupeře a Arnold vyváží míč na útočnou polovinu. Akce dospěla jen po velké vápno.
46'
Po poločase platí bezbrankové skóre, z ojedinělých možností na obou stranách gól nepadl a ten jediný dosažený odvolal domácím videorozhodčí. Wolfsburg má územní převahu a dosud stoprocentní celek z metropole Švábska potřebuje zabrat, aby neutrpěl první bodovou ztrátu v letošním ročníku bundesligy.

Statistiky první půle:
Držení míče 61% – 39%, střely na bránu 3:0, střely mimo 4:5, rohy 3_1, fauly 3:6, ofsajdy 2:0.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Po vymyšlené standardce nezůstala spravedlnost slepá, domácím je máván ofsajd.
44'
Veliká minela rozhodčího Zwayera! Jediný Němec v domácí sestavě Arnold po dohrání míče zakopl o lýtko Gouweleeuwa, sudí však přestupek otáčí a nechává k oprávněné zlosti nizozemského stopera rozehrát proti Augsburgu.
42'
Rousillonův jedovatý centr přizvedl hlavou Khedira a ztlumený míč si stahuje ze vzduchu polský konkurent Tomáše Koubka v bráně hostů.
41'
Pokračuje ofenzíva Wolfsburgu a trpělivé dobývání soupeřova území.
39'
Útočný faul si vynutil Lacroix, z hloubi vlastní poloviny rozehrávají domácí.
38'
Mehmedi uvolnil Rousillona, jehož útočný výlet zastavuje bavorské mužstvo až na hranici vlastní šestnáctky.
37'
Z levokřídelní akce vybojovali fotbalisté Wolfsburgu roh. Brooksova slabá hlavička však letí neškodně vedle brány.
35'
Dění se pokusil rozhýbat domácí Guilavogui, stejně jako před chvílí však po ťukesu s Otáviem a Brekalem ze střední vzdálenosti přestřelil.
34'
Hra se opět přestěhovala do pomyslného středního pásma, útočné pokusy narážejí na kompaktní obranné bloky obou mužstev.
32'
Caligiuri neuspěl po křídle, Lacroix na něm ještě vybojoval vhazování.
30'
Vlci to zkoušejí znovu, obehrávání vápna však vedlo jen k nepřesnosti a brejku. Niederlechner ustál pád v souboji a střílí z úhlu pouze do obránce.
28'
Diváci, kteří se vešli do povolené kapacity a sedí ve vzorných rozestupech, teď mohutně pískají, ale videorozhodčí Welz byl naprosto v právu.
26'
Josip Brekalo dostal míč na levou stranu, dvakrát si nechal přeběhnout obránce a z 20 metrů po zemi trefil přesně skulinku mezi dosahem dlaní Rafała Gikiewicze a tyčí.
Wolfsburg se však radoval jen krátce, gól neplatí pro ofsajd u předfinální přihrávky, který odhalilo video.
25'
Odražený míč přistál v šestnáctce hostů před domácím Rousillonem, ten s ním naložil bídně a místo střely či přihrávky některému spoluhráči odevzdává placírkou do země nikoho.
23'
Caligiuri si proti přesile navedl míč na pravačku, z 20 metrů dává svému pokusu ragbyové parametry.
21'
Florian Niederlechner dostal kolmý pas od Frambergera, obešel kličkou Rousillona i brankáře Casteelse, z nemožného úhlu však již nedokázal vystřelit ani odcentrovat a míč klouže rovnoběžně s brankovou čarou.
20'
Otávio zkusil překvapit vysunutého Gikiewicze z vlastní půlky hřiště, ten si míč po pár krůčcích zpět snadno stahuje do náruče.
18'
Josuha Guilavogui levačkou nenaklopil nárt a z 22 metrů výrazně přestřeluje augsburskou bránu.
17'
Brekalo centruje od praporku jen na hlavy fotbalistů v červeném.
16'
Přetažený roh ještě zachytil Schlager, oběhl si obránce a nebezpečně centroval, Uduokhai raději odhlavičkoval na další roh.
15'
Frambergerovi se svezl míč smolně po zádech a z toho těžil Mehmedi. Jeho ostrý přízemní centr uklízejí hosté z malého vápna na roh.
14'
Rousillon ťukl míč do strany Mehmedimu a nabízel se mu na zpětnou přihrávku, kterou ovšem hosté přečetli.
11'
Caligiuri vpadl do domácí šestnáctky a připravil tutovku Gregoritschovi. Ten si brilantně obhodil Schlagera i Brookse, tváří v tvář brankáři však pálí zblízka do boční sítě.
9'
Hezký trojúhelník sehráli Iago, Caligiuri a Gregoritsch, jenže celou akci překombinovali a míč končí za pomezní čarou.
8'
Josuha Guilavogui podrazil Raniho Khediru, je z toho přímý kop pro Augsburg, který hosté rozehrávají na jistotu.
6'
Otávio našel centrem z levé strany Weghorsta, který střílel levačkou bez přípravy přímo do Gikiewicze, který se musel prohnout, aby prudký míč vytěsnil.
6'
Khedira napřáhl ze střední vzdálenosti a hradbu těl před sebou nepropálil.
5'
Daniel Caligiuri rozehrál první roh Augsburgu jen k prvnímu obránci na přední tyči. Hosté ale zůstávají u míče.
3'
Wolfsburg je v úvodu častěji na míči, ale zatím se omezuje na kombinování s míčem uprostřed hřiště.
1'
Domácí hrají ve světlezelených úborech od hlavy k patě, hosté jsou celí v červeném.
1'
Domácím dnes chybí Steffen, pozitivně testovaný na covid-19. Jeho místo zaujal v sestavě Brooks. Oproti neúspěšnému utkání Evropské ligy došlo také k výměně mezi tyčemi, kam se místo Pervana postavil Casteels.
V sestavě hostů začínají čeští reprezentanti Tomáš Koubek s Markem Suchým pouze na lavičce náhradníků, ani tam nezbylo místo na Jana Morávka.
Nemocného trenéra Heiko Herrlicha zastoupí dnes na lavičce Augsubrgu jeho asistent Iraklis Metaxas.

VfL Wolfsburg: Casteels – Roussillon, Lacroix, Brooks, Otávio – Schlager, Guilavogui, Arnold – Mehmedi, Weghorst, Brekalo.
Náhradníci: Pervan – Siersleben, Gerhardt, Malli, Marmúš, Ginczek, Białek, Baku.

FC Augsburg: Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw, Uduokhai, Iago – Hahn, Khedira, Gruezo, Caligiuri – Gregoritsch, Niederlechner.
Náhradníci: Koubek – Suchý, Gumny, Oxford, Pedersen, Jensen, Strobl, Vargas, Finnbogason.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller
Poslední 3 vzájemná utkání

Augsburg – Wolfsburg 1:2
Wolfsburg – Augsburg 0:0
Wolfsburg – Augsburg 8:1
FC Augsburg

Augsburg rozjel bundesligu ve výtečné formě a nachází se v tabulce na 4. příčce se 6 body. Na hřišti Unionu Berlín zvvítězil 3:1, poté svěřenci trenéra Heiko Herrlicha doma porazili silnou Borussii Dortmund 2:0.

Hned pět hráčů Fuggerstädter (přezdívka Augsburgu podle tamního rodáka, renesančního bankéře a mecenáše Jacoba Fuggera) má na svém kontě vstřelenou branku, a to Ruben Vargas, Michael Gregoritsch, André Hahn, Felix Uduokhai a Daniel Caligiuri.

Posledních 5 zápasů

Augsburg – Dortmund 2:0
Union Berlín – Augsburg 1:3
Eintracht Celle – Augsburg 0:7 (POHÁR)
Ajax – Augsburg 1:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Regensburg – Augsburg 1:1 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
VfL Wolfsburg

Wolfsburg se momentálně nachází v tabulce na patnácté příčce se dvěma body. V prvním kole remizovali svěřenci trenéra Olivera Glasnera na domácí půdě s Leverkusenem 0:0. Ve druhém kole Wolfsburg vycestoval do Freiburgu, kde zaznamenal remízu 1:1.
Proti Augsburgu budou muset vstřebávat smolné vyřazení v play-off Evropské ligy v Aténách, kde po vyhraném poločase inkasovali rozhodující gól od domácího AEK v 94. minutě.

Jediným ligovým střelcem Vlků po dvou kolech je chorvatský útočník Josip Brekalo.

AEK – Wolfsburg 2:1 (EL)
Freiburg – Wolfsburg 1:1
Wolfsburg – Desna 2:0 (EL)
Wolfsburg – Leverkusen 0:0
Kukesi – Wolfsburg 0:4 (EL)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.