Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Stuttgart - 20. listopadu 2021   15:30

Dortmund
56' Malen (Guerreiro) • 86' Reus
2:1
(0:0)
Stuttgart
63' Massimo  (Karazor)
Dortmund
Kobel – Meunier, Hummels, Akanji, Guerreiro (64. Can) – Witsel, Bellingham – T. Hazard, Reus (C), Brandt (75. Tigges) – Malen (89. Knauff).
Hitz – Pongračić, Dahoud, Can, Passlack, Reinier, Tigges, Knauff.
H. Osmers – R. Kempter, A. Aarnink
Signal Iduna Park, Dortmund
Stuttgart
F. Müller – W. Anton, Ito, Mavropanos – Karazor (68. Nartey) – Massimo (68. Tibidi), Mangala, Endo (C), Sosa – Förster (71. Didavi), Coulibaly (87. Al Ghaddioui).

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 16:8. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:14.
Druhá půle přinesla góly tři. Domácí se nejprve po deseti minutách jejího trvání ujali vedení, ovšem z toho se příliš dlouho neradovali a o sedm minut později bylo vyrovnáno. Nerozhodný stav vydržel až do závěru, rozhodnutí na sebe vzala 86. minuta, kdy se domácí díky rychlému protiútoku prosadili podruhé a tentokrát už těsný náskok uhájili až do konce.
90+5'
90+4'
Faul Stuttgartu zřejmě rozhoduje o vítězi, domácí s rozehrávkou nepospíchají a zápas bude brzy ukončen.
90+3'
Wataru Endo hlavičkoval z dobré pozice vysoko nad břevno.
90+2'
Domácí faulovali na útočné polovině a musí se stáhnout.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Domácí vyvedli míč do útoku a ušetřili nějaký cenný čas.
89'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Ansgar Knauff.
87'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Hamadi Al Ghaddioui.
86'
Dortmund právě vstřelil branku!
Hosté se ve skrumáži před bránou Dortmundu nedokázali dostat ke střele, domácí se zmocnili míče a vyrazili do přečíslení dva na jednoho, MARCO REUS přihrál do šance Hazardovi, jeho střelu dokázal Florian Müller výborným zákrokem vyrazit, ovšem k míči doběhl prvně jmenovaný fotbalista, který jej trochu se štěstím stačil tečovat do prázdné brány. Ofsajd to nebyl.
84'
Emre Can dokázal na poslední chvíli tečovat letící míč do bezpečí, čímž zabránil šanci hostů. Ti ale budou zahrávat roh.
82'
Marco Reus se hodně ochotně poroučel k zemi v pokutovém území, ale hlavní arbitr stál blízko a dobře viděl, že tohle faul rozhodně nemůže být.
80'
Donyell Malen zakončoval z úrovně penalty v pádu, míč poslal po zemi asi metr vedle bližší tyče.
78'
Konstantinos Mavropanos zůstává po ataku protihráče ležet na trávníku a na nohy se mu příliš nechce.
77'
Ofsajd a v něm hostující celek.
75'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Steffen Tigges.
74'
Marco Reus nestřílel z pravé strany velkého vápna zrovna v dobré pozici, míč tak adresoval mimo bránu.
73'
Míč končí u domácího brankáře, který s rozehrávkou moc nespěchá a rozehrává na krátko.
71'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Philipp Förster, přichází Daniel Didavi.
70'
Hosté neochabují v aktivitě a znovu dělají domácím nemalé potíže ve velkém vápně. Jeden z nich střílel nepřesně vysoko nad.
68'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Atakan Karazor, přichází Nikolas Nartey.
68'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Roberto Massimo, přichází Alexis Tibidi.
67'
Obrovská šance pro domácí tým. Manuel Akanji tvrdou střelou z dálky orazítkoval pouze břevno, následně jeden z jeho spoluhráčů dorážel hodně špatně, když míč poslal mimo bránu. Velké štěstí na straně Stuttgartu.
64'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Emre Can.
63'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Teď už se daří hostům vyrovnat. Domácí zaváhali při rozehrávce u půlící lajny, po dlouhé přihrávce se míče ujal ROBERTO MASSIMO, který kousek za hranicí pokutového území zamířil přes obránce do levého dolního rohu brány. Gregor Kobel se natahoval marně.
61'
Waldemar Anton nebyl daleko od srovnání, jeho střela však vzdálenější horní roh domácí brány minula. Lépe zamířit a Stuttgart se mohl radovat.
59'
Wataru Endo byl faulován zcela jasně, jeho tým rozehraje od středové lajny.
58'
Hosté si faul v pokutovém území nevynutili a hra tedy pokračuje dál.
56'
Domácí se po necelé hodině hry dočkali a jdou do vedení. DONYELL MALEN si zpracoval přihrávku a z hranice velkého vápna vystřelil, míč ještě tečoval Hiroki Ito, který se snažil skluzem zabránit nebezpečí, a Florian Müller už nestihl reagovat, balón zaplul k jeho pravé tyči.
54'
Manuel Akanji hlavičkoval z bezprostřední blízkosti vysoko nad břevno.
53'
Marco Reus si zpracoval odražený míč a pak jej levačkou odehrál směrem na bránu, ale trefil jen protihráče.
52'
Nepřesná přihrávka unikajícího hráče Dortmundu končí za postranní lajnou a hosté tak budou vhazovat.
50'
Atakan Karazor se těžce zvedá z trávníku po srážce s Bellinghamem.
49'
Marco Reus dokázal z přímého kopu překonat zeď a míč poslal mezi tři tyče, jenže přímo do míst, kde stál strážce hostující svatyně.
48'
Žlutou kartu dostává za faul Waldemar Anton (VfB Stuttgart).
47'
Na přetažený centr Wataru Endo nedosáhl a domácího brankáře tak neohrozil.
46'
První půle branku nepřinesla, třebaže k ní měly blízko oba týmy. Aktivnější jsou rozhodně domácí, kteří více tvoří hru a byli i nebezpečnějším týmem, ale mohou být nakonec sami rádi, že neinkasovali. Dočkají se fanoušci branky ve druhém dějství?
45+1'
45'
Raphaël Guerreiro střílel tvrdě z velké dálky, ale trefil pouze protihráče.
44'
Málem jsme viděli vlastenec, před hostující bránou tečoval míč hlavou jeden z hostů, balón nakonec skončil na horní síti.
43'
Ani tohle k šanci nevedlo, Thorgan Hazard nedokázal přihrát ani vystřelit a míč končí mimo hrací plochu.
42'
Hráči Borussie si přihrávají na své straně a mají problémy dostat se do útoku.
41'
Příliš přetažený centr domácích končí v zámezí a o rozehrávku se postará Florian Müller.
40'
Útočný výpad Dortmundu byl zastaven u středové lajny, domácí tak musí začít znovu.
38'
Hosté mohli jít do vedení. Tanguy Coulibaly mohl odčinit svůj předchozí prohřešek, když se zničehonic zjevil před domácím gólmanem, zkoušel míč vzduchem poslat na vzdálenější stranu, avšak Gregor Kobel se stihl natáhnout a konečky prstů míč vyrazit mimo svoji svatyni. Vynikající zákrok.
37'
Povedenou střelou se prezentoval Thorgan Hazard, který střílel z levého křídla, ale přeci jen výš, než by si přál.
35'
Žlutou kartu dostává Tanguy Coulibaly (VfB Stuttgart), který až příliš prudce zajel skluzem do Hummelse. Tady je trest zcela zasloužený.
33'
Narážečka v pokutovém území domácím nevyšla, soupeř vyváží míč do bezpečí.
31'
Raphaël Guerreiro to zkusil levačkou z dálky, ale balón adresoval vysoko nad bránu Stuttgartu.
31'
To na druhé straně se už nedovolený zákrok píská, bude z toho přímý kop pro favorita.
30'
Hosté si faul na útočné polovině nevynutili, hrají domácí.
28'
Dlouhý míč zaletěl do rukavic natahujícího se brankáře hostů.
27'
Borussia se dostávala do šance, dostala se do přečíslení, avšak křižná přihrávka před bránu byla zblokována, Konstantinos Mavropanos dobrým obranným skluzem míč zastavil. Domácí reklamovali ruku, ale zbytečně, byla to záda.
25'
Marco Reus byl už připraven hlavičkovat, míč se k němu sice vzduchem nedostal, ale krátce na to se přeci jen domácímu kapitánovi povedlo zakončovat, ačkoliv jinak fádně, jeho střela pravačkou byla zblokována.
24'
Nepřesná přihrávka domácího hráče dává míč hostům, ale ti jej poslali pouze k brankáři Dortmundu.
23'
Jude Bellingham střílel v těžké pozici z ostrého úhlu, Florian Müller byl u své pravé tyče připraven a míč lapil.
22'
Znovu zasahuje domácí gólman, a to když po střele z dálky ukrývá míč do své náruče.
21'
Roberto Massimo propálil bránícího protihráče mezi nohama, avšak míč si cestě do brány nenašel, Gregor Kobel se včas položil na trávník a míč lapil rukavicemi.
20'
Střela z dálky jednoho z hostů končí zblokována na levé straně.
19'
Docela riskantně hosté rozehráli od své svatyně, ale situaci zvládli a mohou zkusit zaútočit.
19'
Konstantinos Mavropanos zahrál rukou na levém křídle, hlavní arbitr situaci dobře viděl a rozehrávat bude Dortmund.
18'
Z velké skrumáže před bránou šance nevzešla, hosté posílají aspoň na chvíli míč do bezpečí.
17'
Faul Stuttgartu a domácí rozehrají volný přímý kop.
16'
Florian Müller si vyběhl k hranici velkého vápna pro volný míč a schoval jej do rukou.
15'
Pěknou kombinaci hostujícího celku se snažil zakončit Philipp Förster, který si naběhl na Sosovu přihrávku na střed, ale míč tečoval jenom do zámezí. Je pravda, že mu střela vůbec nesedla.
13'
Donyell Malen využil momentu překvapení, dostal se na úrovni penalty k hlavičce, ale minul ze svého pohledu pravou tyč. Tady by Florian Müller neměl šanci zasáhnout.
12'
Thorgan Hazard střílel nebezpečně před velkým vápnem, trefil do hlavy jednoho z protihráčů a míč se snesl nad břevno. Následuje roh.
9'
Tanguy Coulibaly se dostával do šance, ale skluzem mu míč sebral jeden z obránců. Ten zasáhl balón jako první, takže vše bylo dle regulí. Coulibaly se ale těžce zvedá z trávníku.
9'
Domácí pokazili přihrávku v útoku a musí hodně rychle zpátky.
7'
Marco Reus se postavil k rozehrávce přímého kopu, zamířil na bližší tyč, kterou o malý kousek minul. Někteří hráči se už začali radovat, v jednu chvíli to opravdu vypadalo, že míč skončí v síti, avšak nestalo se tak.
6'
Jude Bellingham byl dvakrát atakován nedovoleně, první zákrok ještě rozhodčí ponechal bez povšimnutí, ten druhý už píská.
5'
Domácí vyrazili dopředu, ale akci zastavili a vyčkávají.
3'
Míč zatím drží ve své moci hosté a přihrávají si na své polovině.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Hummels, Akanji, Guerreiro – Witsel, Bellingham – T. Hazard, Reus (C), Brandt – Malen.
Náhradníci: Hitz – Pongračić, Dahoud, Can, Passlack, Reinier, Tigges, Knauff.

VfB Stuttgart: F. Müller – W. Anton, Ito, Mavropanos – Karazor – Massimo, Mangala, Endo (C), Sosa – Förster, Coulibaly.
Náhradníci: Bredlow – Mola, Didavi, Stenzel, Nartey, Klimowicz, Al Ghaddioui, Faghir, Tibidi.

Rozhodčí: H. Osmers – R. Kempter, A. Aarnink.
Posledních pět vzájemných zápasů

Stuttgart – Dortmund 2:3
Dortmund – Stuttgart 1:5
Dortmund – Stuttgart 3:1
Stuttgart – Dortmund 0:4
Dortmund – Stuttgart 3:0

Dortmund sice poslední zápas na svém hřišti proti Stuttgartu prohrál, ale předtím jej třikrát za sebou před svými fanoušky dokázal porazit.
Stuttgart

To Stuttgart se nachází až na druhém konci tabulky, přesněji na šestnácté příčce s deseti body, ale na soupeře na sebou mnoho neztrácí. Mimo své pole se jeho hráčům moc nedaří, z pěti utkání si přivezli jen tři body díky třem remízám, vstřelili tři góly a deset jich inkasovali. Naposledy prohráli vysoko 1:4 v Augsburgu.
Řek Konstantinos Mavropanos a Němec Marc Oliver Kempf jsou s triem zásahů nejlepšími střelci mužstva.
Borussia Dortmund

Borussia může využít zaváhání vedoucího Bayernu, který překvapivě prohrál včera na hřišti Augsburgu 1:2, a dotáhnout se v případě vítězství na rozdíl jediného bodu. V tuto chvíli má domácí tým na kontě bodů čtyřiadvacet, na svém hřišti se mu navíc daří, v šesti kláních nenašel přemožitele, vstřelil devatenáct gólů a jen osm inkasoval.
Nejlepším střelcem není s devíti góly nikdo jiný než Nor
Erling Haaland, jenž je ale stále zraněný.
Dobrý den, šesti zápasy dnes pokračuje 12. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy. V tomto on-line přenosu budeme sledovat souboj Dortmundu se Stuttgartem. Prvně jmenovaný tým je favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.