Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Lipsko - 22. října 2022   15:30

Augsburg
34' Berisha  • 51' Demirović (Berisha) • 64' Vargas (Berisha)
3:3
(1:0)
Lipsko
73' Silva  (Szoboszlai) • 89' Nkunku   • 90' Novoa
Augsburg
Koubek – M. Pedersen (78. Caligiuri), Bauer, Gouweleeuw (C), Iago – Vargas, Gruezo, Rexhbecaj, Demirović – Niederlechner (87. Maier), Berisha (74. Framberger).
Klein – Baumgartlinger, Petkov, Zehnter, Katić, Mbila.
Schröder – Neitzel-Petersen, Blos
WWK Arena, Augsburg
Lipsko
Blaswich – Henrichs (73. Novoa), Orbán (C), Gvardiol, Raum – Szoboszlai, Kampl (59. Haidara), Schlager, Forsberg (80. Olmo) – Silva, Poulsen (59. Nkunku).
Nyland – Ba, Diallo, Simakan.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 1 – 0.
Augsburg promarnil šanci bodově se dotáhnout na horní polovinu tabulky. Je dvanáctý, kdežto Lipsko zachránilo devátou příčku.
Lipsko se většinu zápasu trápilo a po gólu Vargase na 0:3 bylo úplně na odpis. Nečekaný zvrat začal v 66. minutě zbytečným vyloučením Iaga. Býci v přesilovce chytili šanci za pačesy. André Silva brzo vstřelil gól naděje a oslabeného soupeře znervózněl. Augsburg se nebyl schopen vymanit z obranné ulity. Caligiuriho faul měl za následek gólový přímý kop střídajícího Nkunkua, na který bezprostředně po rozehrávce navazovalo i vyrovnání. Silvu Koubek vychytal, jenomže Novoa díky zaspání Caligiuriho vyrovnal na konečných 3:3.
90+5'
90+4'
Dominik Szoboszlai nasměroval trestňák přesně doprostřed branky. Koubek tam celou dobu stál.
90+3'
Pro Augsburg může být ještě hůř. Elvis Rexhbecaj svým žlutým faulem dopustil další přímý kop zhruba z osy hřiště.
90+1'
Nastavují se 4 minuty.
90'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Za stavu 3:0 vyloučený Iago asi uteče z kabiny, aby ho spoluhráči neměli po zápase na očích. Vyrovnávající akci započal Olmo skvělým pasem z vlastní poloviny. André Silva postupoval ze strany na Koubka, který střelu vykopl přímo na dorážejícího HUGA NOVOU. Šťastného střelce trestuhodně vypustil Caligiuri.
89'
Tomáš Koubek si postavil čtyřčlennou zeď. CHRISTOPHER NKUNKU ji vnějškem obstřelil a míč krásně zapadl k bližší tyči. Český gólman ho jen nepatrně tečoval.
88'
Mnohým příznivcům Augsburgu asi zatrnulo, když si Caligiuri neodpustil faul na hranici vápna. Nařízen je přímý kop.
87'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Arne Maier.
86'
Gruezo zablokoval dalekonosný projektil Schlagera na roh. Do ohně vracel míč Szoboszlai, ale Orbán už ho směrem do brány neposunul.
85'
Christopher Nkunku se s míčem na levačce přesouval k ose hřiště. Tam už vypálil, ale Koubkova intervence zapotřebí nebyla.
84'
Florian Niederlechner pomohl ubránit standardní situaci zahráním míče na roh. Z toho LIpsko také nic nevytěžilo.
83'
Jeffrey Gouweleeuw nebyl srozuměn s odpískaném svého faulu na Andrého Silvu. Schröder ho uklidnil žlutou kartou.
82'
Od vyloučení Iaga Augsburg víceméně neopustil vlastní polovinu. Stále častěji se uchylují jen k odkopům na půlku.
81'
Po rohových kopech se Lipsko ještě zdrželo u pokutového území. Joško Gvardiol ale ukázal, že není rozený střelec. Volej z lukrativní destinace dost pokazil.
80'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Dani Olmo.
78'
ze hřiště odchází Mads Pedersen, přichází Daniel Caligiuri.
77'
Pedersena tahá zadní stehenní sval. Další střídání se asi bude týkat jeho, připraven nastoupit už je Caligiuri.
76'
Amadou Haidara natáhl levačkou z uctivé vzdálenosti. Nešlo to dostatečně k tyči, takže si Koubek pro štiplavý projektil došel.
75'
Býci svou gólovou akci téměř zopakovali! Finální pas k malému čtverci mířil na Nkunkua. Střídající Framberger ho aspoň vyrušil a francouzský střelec nekoordinovaně trefil Koubkovu nohu.
74'
ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází Raphael Framberger.
73'
ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Hugo Novoa.
73'
Mads Pedersen na rohu vápna propadl v souboji s vytaženým Orbánem. Maďarský stoper nechal míč povolanějšímu Szoboszlaiovi, který jej zprava naservíroval do kapsy za obranu. ANDRÉ SILVA vyplaval za Koubkem a zbývalo mu balon pohodlně doťuknout do brány.
72'
Tomáš Koubek si vysloužil aplaus diváků za lapení Raumova centru. Za svými zády už měl v náběhu Xavera Schlagera.
71'
Držení míče: 41 % – 59 %.
70'
Haidara ještě jednou. V tomto případě zkoušel propálit zataženou obranu z delší vzdálenosti. Branku o ohromný kus minul.
69'
Haidarův centr z rohu pokutového území se obratem vrátil až ke středovému kruhu.
68'
Iago za svůj zkrat pochválen určitě nebude. Spoluhráčům zbytek zápasu citelně zkomplikoval, dá se očekávat souvislá převaha Lipska.
66'
...u jedné žluté ale nezůstalo, protože brazilský obránce neudržel nervy a do rozhněvaného Schlagera ještě jednou strčil. Schröder tak ukázal žlutou podruhé a zákonitě vytáhl i červenou.
65'
Iago přišlápl nohu upalujícího Schlagera...
64'
Augsburg právě vstřelil branku!
Marco Rose už tuší, že jeho tým odjede do Saska s prázdnou. Berisha distribuoval standardku na přední tyč. RUBEN VARGAS tam předčil Dominika Szoboszlaie a druhým dotekem prostřelil Blaswiche.
63'
Pedersen se vychytrale zastavil a nechal do sebe vrazit rozběhnutého Gvardiola. Výsledkem je standardní situace.
62'
Z autu na polovině soupeře se dobrovolně vrátili ke kopačkám Blaswiche. Půlhodinu před koncem to v jejich podání na body opravdu nevypadá.
61'
Szoboszlai tvrdě narazil do Gouweleeuwa. Maďarský fotbalista dnes schytává jednu podobnou ránu za druhou.
60'
Gruezo úmyslně nenechal rychle rozehrát Szoboszlaie. Na straně Augsburgu jde o třetí napomínání.
59'
ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Amadou Haidara.
59'
ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Christopher Nkunku.
59'
Trmu vrmu uvnitř pokutového území zakončil André Silva. Gól nedal, brána mu byla opět malá.
58'
Podrážděný Poulsen spáchal přestupek na půlící čáře. Podle sudího si přidržel Gouweleeuwa.
57'
Tomáš Koubek se ani nezašpinil. Orbánova hlavička vystoupala nad jeho horní tyčku.
56'
Před hostujícím rohem rozhodčí domlouvá hráčům ohledně správného chování v pokutovém území.
54'
Demirović má na kontě už pět gólů v sezoně. Ještě v první polovině ročníku tak orovnal své kariérní maximum z působení ve Freiburgu.
53'
Maximilian Bauer vytlačil Silvu do ostrého úhlu. Portugalský útočník přivodil Koubkovi snadný zákrok.
51'
Manko Lipska se prohlubuje! Mërgim Berisha přidal ke gólovému zásahu i asistenci. Centrem z rohového kopu objevil ERMEDINA DEMIROVIĆE, kterému spadla do sítě hlavička z hranice malého boxu. V době zakončení ani nemusel podstupovat žádný souboj.
49'
Joško Gvardiol šel na hranici vápna důrazně proti noze Niederlechnera. Bylo to přes míč, takže vše v souladu s legislativou.
48'
Berisha zadrobil u rohu vápna. Čekal na podporu od Grueza, kterého svou přihrávkou nenašel.
47'
Marco Rose ponechal důvěru základní jedenáctce. Na lavičce už má k dispozici Nkunkua či Olma. Kvůli nemoci naopak schází Timo Werner.
46'
Žluté karty: 2 – 1.
Augsburg si odnáší do kabiny jednobrankový náskok. Zasloužil se o něj i český brankář Koubek, který v 28. minutě zlikvidoval šanci Forsberga. O chvíli později v opačném pokutovém území fauloval Raum Vargase. Míč si na penaltový bod postavil Mërgim Berisha a druhým gólem sezony určil stav 1:0.
45+1'
44'
Další strkanice. Domácí podrážděně reagovali na ochotný pád Szoboszlaie ve vápně. Vargasův kontakt na penaltu opravdu nebyl.
43'
Szoboszlai s Kamplem posouvali míč na pravý kraj. Hendrichs pokračoval jen směrem dozadu a to už je Augsburg dávno postaven v bloku.
42'
Janis Blaswich byl první u nákopu na Niederlechnera. Útočník se sedmičkou na zádech byl ještě navíc v ofsajdu.
41'
Berisha zprava nacentroval přes Gvardiola. V ten moment si od obránců odskočil Demirović a přízemní pas svým zakončením posunul kousek za vzdálenější tyč.
40'
Pohyb Andrého Silvy přečetl Pedersen. Kromě zastavení akce se podepsal i pod zisk vhazování.
39'
Hráči do sebe chodí velmi ostře. Doslova to dokumentovali Niederlechner a Kampl, kteří se do sebe zaklesli ve skluzu. Emoce logicky planou.
38'
Gouweleeuw objal a odhodil Poulsena. Dánský reprezentant chtěl další kartu, ale musí se spokojit se standardkou z hloubi pole.
37'
Ermedin Demirović vystřihl při presinku zbytečný skluz. Sestřelil Orbána a přinutil sudího Schrödera vytáhnout žlutou kartu.
35'
Pro kmenového hráče tureckého Fenerbahce je to druhý gól v sezóně. Tím prvním před několika týdny vystřelil Augsburgu výhru 1:0 nad Bayernem.
34'
MËRGIM BERISHA z penaltového puntíku nezaváhal. Poslal míč do pravého dolního rohu, kdežto Blaswich skákal na protější stranu.
33'
Jasná penalta pro Augsburg! David Raum zezadu nakopl otáčejícího se Vargase. Tady byly veškeré protesty Lipska zbytečné.
32'
Roh kopnutý na přední tyč muži v černém ustáli. Szoboszlai spěchal do brejku, jenž skončil ještě před půlící čarou.
31'
Ermedin Demirović to vyzkoušel z dlouhé distance. Kvůli teči se z jeho rány stal rohový kop.
30'
29'
Orbán z prvního rohu nic nevytěžil. Ten druhý byl přetažen téměř ke střídačkám.
28'
První zatěžkávací zkouška pro Koubka. Forsberg si narazil se spoluhráčem a pravačkou se snažil zaobalit míč na zadní tyč. Český gólman přízemní střelu vyrazil na roh.
26'
Raum udržel za zády Pedersena a doprovodil balon za zadní čáru. Předcházel tomu další nefunkční centr před branku Janise Blaswiche.
25'
Blaswich nerušeně sebral neadresný centr. Míč se k němu možná vrátí, na půlce byl faulován Iago.
24'
Diváci toho ještě moc neviděli. Augsburg je více na míči, ale požadovaný efekt to nemá.
22'
Aby to domácím nebylo líto, tak byl stejným způsobem napomínán také Berisha. Šlo o loket na krku Gvardiola.
21'
Andrému Silvovi se splašila ruka. Ve tváři ji pocítil Bauer a tažena byla první žlutá karta.
19'
Schlagerův útočný faul napsal tečku za první souvislejší kombinací Lipska.
18'
Poulsena zezadu povalil Gouweleeuw, který se jako stoper zapomněl hluboko na útočné polovině.
17'
Pedersen bez cizího zavinění klopýtl a na pravém konci pokutového území si nechal utéct míč do autu.
16'
Vargasova průnikovka šla za paty rozběhnutého hroťáka.
15'
André Silva skončil v nefotbalové poloze ve středovém kruhu. Orodování za faul bylo z jeho strany beznadějné.
14'
Xaver Schlager si to mašíroval po levé straně. K dispozici měl jediného útočníka, kterého zakřižoval Iago.
13'
Dva dlouhé auty na hostující defenzivu neplatily. Bavorský tým místo toho musel zacouvat ke Koubkovi.
12'
Poulsen aktivně presoval. Na Bauera zatlačil až moc, byl mu zapískán faul.
11'
Ještě ve středním pásmu byl Augsburg přistižen v ofsajdu.
10'
Ani jeden ze dvou Berishových centrů před branku Lipska nenapáchal žádné škody.
9'
Domácí překombinovali slibně rozjetou akci. Musí vzít zavděk rohovým kopem.
7'
Tomáš Koubek zatím patří mezi hráče s největším počtem doteků s míčem. Opět ho nakopával na protější konec hřiště, kde ho Gvardiol nechal projít
do autu.
6'
Koubkův výkop byl prodloužen až k jeho brankářskému protějšku. Blaswich konkrétně chytal nepříjemnou malou domů od Gvardiola.
4'
Začátek se nese v poklidném duchu. Po dobré práci Vargase na tom nic nezměnil na hranici vápna odzbrojený Niederlechner.
3'
Szoboszlaiovi vystavil bolestivou stopku Gouweleeuw. Podle arbitrů bylo vše v souladu s pravidly.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v červenobílých dresech. Lipsko je v černém.
1'

FC Augsburg: Koubek – M. Pedersen, Bauer, Gouweleeuw (C), Iago – Vargas, Gruezo, Rexhbecaj, Demirović – Niederlechner, Berisha.
Náhradníci: Klein – Baumgartlinger, Caligiuri, Framberger, Maier, Petkov, Zehnter.
Trenér: Enrico Maaßen

RB Lipsko: Blaswich – Henrichs, Orbán (C), Gvardiol, Raum – Szoboszlai, Kampl, Schlager, Forsberg – Silva, Poulsen.
Náhradníci: Nyland – Ba, Diallo, Haidara, Nkunku, Novoa, Olmo, Simakan.
Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: Schröder – Neitzel-Petersen, Blos.
Vzájemné zápasy

08.05.2022 Lipsko – Augsburg 4:0
15.12.2021 Augsburg – Lipsko 1:1.
FC Augsburg

Domácí v prvních pěti kolech porazili jen Leverkusen. Nedobré výsledky si ale vykompenzovali třemi výhrami v řadě. Za povšimnutí stojí hlavně výsledek 1:0 nad mistrovským Bayernem. V posledních třech duelech už Augsburg na výhru nedosáhl. S Koubkem v brance remizoval s Wolfsburgem, v lize padl 2:3 s Kolínem a v týdnu prohrál pohárové derby s Bayernem 2:5. V tabulce Bundesligy je mužstvo trenéra Maaßena dvanácté. Střelecky ho táhne čtyřgólový Ermedin Demirović. Na početné marodce jsou Gikiewicz, Gumny, Jensen, Uduokhai, Oxford, Strobl, Hahn a Dorsch.
RB Lipsko

Hosté se do konce září trápili. V sedmi kolech jen dvakrát vyhráli a nechali si utéct čelo tabulky. V říjnu už je to veselejší. Lipsko ve třech různých soutěžích odehrálo šest zápasů s bilancí pěti výher a jedné remízy. Po dvou skalpech Celticu v Lize mistrů „Die Roten Bullen“ zdolali v lize 3:2 Herthu a v úterý jasně opanovali pohárový duel s Hamburkem 4:0. Desátý tým Bundesligy je přitom citelně oslaben. Kvůli zdravotním potížím trenéru Rosemu chybí Gulácsi, Halstenberg, Klostermann, Laimer, Olmo a předevšim sedmigólový Nkunku.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu jedenáctého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Augsburgem a Lipskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.