Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Wolfsburg - 8. října 2022   15:30

Augsburg
55' Gumny
1:1
(0:1)
Wolfsburg
27' Gerhardt  (Baku)
Augsburg
Koubek – Gumny, Bauer, Gouweleeuw (C), Iago – Vargas (66. M. Pedersen), Gruezo, Rexhbecaj, Jensen (86. Caligiuri) – Niederlechner, Demirović.
Klein – Baumgartlinger, Framberger, Maier, Petkov, Winther.
Siebert – Seidel, Foltyn
WWK Arena, Augsburg
Wolfsburg
Casteels – Baku, Lacroix, van de Ven, Otávio – Wimmer (75. Paredes), F. Nmecha, Arnold (C), Gerhardt, J. Kamiński (69. Guilavogui) – Marmoush (75. L. Nmecha).
Pervan – Ambros, Bornauw, Brekalo, Fischer, Waldschmidt.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 13:5. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 19:11.
Augsburg nevyužil možnost poskočit na pohárové pozice. S dvoubodovou ztrátou na třetí Bayern je devátý. Wolfsburg je o další čtyři pozice níže.
Wolfsburg si náskok z prvního poločasu ponechal jen do 55. minuty, kdy Casteelse propálil Gumny. Augsburg potom dlouhé minuty usiloval o vedoucí trefu. Z ohromného množství standardních situací k ní měl nejblíže Gouweleeuw. V poslední čtvrthodině kousali i vlci. Koubek likvidoval volej Wimmera či projektil Arnolda. Skóre se ale neměnilo a utkání končí remízou.
90+3'
90+3'
Pedersenův útočný faul nedovolil domácím zahrozit z Iagova autu prováděného vedle pokutového území.
90+2'
Arnoldem kopnutý centr ze standardní situace přistál na hlavě Yannicka Gerhardta. Vítězný gól z jeho hlavy ale nepadl, koníček se vznesl nad břevno.
90+1'
Rodící se kontr Augsburgu přerušil hvizd Sieberta, jenž se vrátil k předchozímu souboji. Daniel Caligiuri za něj byl oceněn žlutou kartou.
88'
Arnold natáhl ke střele levačkou z dvaceti metrů. Podobně dal už řadu branek, nicméně v tomto případě byl Koubek ve střehu.
86'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Daniel Caligiuri.
85'
Arnoldova standardka účel nesplnila. K nabíhajícím hráčům VfL nenechal balon projít bránící Niederlechner.
84'
Felix Nmecha si přes Bauera šikovně píchl míč do volného prostoru. Iago zatáhl za ruční brzdu a bez protestů vzal žlutou kartu.
83'
Koubek špičkově rozehrál přes padesát metrů na Pedersena. Postaral se tím o rychlý návrat Augsburgu na útočnou polovinu, kde nic nebylo z Gumného centru. Nedostali se k němu Pedersen ani Demirović.
82'
Lucas Nmecha svým nedovoleným zákrokem poskytl domácím standardku, jež dopadla stejně jako většina předchozích. Iago aspoň vhazuje.
81'
Gummny vhazoval a z podobného místa také centroval. V obou případech se propojil jen s připravenými obránci Wolfsburgu.
80'
Jensen hledal na zadní tyči Niederlechnera. Ten asi měl za úkol míč sklepnout, ale na provedení tohoto úkonu neměl čas ani prostor.
79'
Arnold vyblokoval přihrávku před Casteelse na rohový kop. Pro domácí mužstvo je už jedenácté v zápase.
78'
Gouweleeuw s Paradesem dostávají slovní kázání od hlavního arbitra. Rozehrávka Bauera ze středového kruhu se odkládá.
78'
Přechod Wolfsburgu měl ulehčit nákop ze středu hřiště. Byl však o desítky metrů delší a skončil v náruči Koubka.
77'
Vlci konečně zmírnili převahu Augsburgu. Sami se na polovině soupeře prosazují jen těžko, neboť buší do plných.
75'
Ermedin Demirović se nevysmekl ze sevření Guilavoguiho, který jej zezadu stáhl k zemi. Bylo to i za žlutou.
75'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Kevin Paredes.
75'
ze hřiště odchází Omar Marmoush, přichází Lucas Nmecha.
74'
Arnold nezkusil vyslat obávanou dělovku z delší vzdálenosti. Roztáhl hru doleva, kde vznikl centr na Wimmera. Rakouský křídelník napřáhl k voleji a trefil přesně to místo, na kterém stál Koubek.
73'
Mickey van de Ven měl co dělat, aby před Demirovićem zastavil skoro geniální nákop z dílny Tomáše Koubka.
72'
Gruezo jako správný štítový záložník sbírá velké množství míčů. Nyní na něm skončila nahrávka Arnolda. Rozehrávka ekvádorského reprezentanta už tak světoborná nebyla.
71'
Arnold překřížil pohyb Pedersena, kterého vlevo vybídl k útočení Niederlechner. Ten potom zahrál rukou.
70'
Držení míče: 54 % – 46 %.
69'
ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Josuha Guilavogui.
67'
Přesnou mušku neměl ani Florian Niederlechner. Měl to mnohem těžší, protože zkoušel halfvolej z plného běhu.
66'
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Mads Pedersen.
65'
Iago z druhé vlny doplnil stojícího Demiroviće, jenž mu přichystal míč na střelu z levé části pokutového území. Ta putovala křížem kousek za zadní tyč.
64'
Enrico Maaßen už připravuje první střídání. Do hry by měl naskočit Mads Pedersen. Mezitím se na hřišti uvolnil přes Bakua Niederlechner, ale nacentroval jen do rukou gólmana.
63'
Nedostatečný odkop Wimmera vybídl k voleji Rexhbecaje. Balon se zastavil u Gouweleeuwa, který ho zblízka kopl do nohy Casteelse. Stejně dopadla i bezprostřední dorážka.
62'
Bavorský tým disponuje silným tlakem. Jeden roh střídá druhý, ale šance se z nich stále nerodí.
61'
Zprava kopal Jensen. I on čechral míč rovnou do malého vápna, ale Wolfsburg si v zahuštěném prostranství věděl rady.
60'
Ani z rohu Vargas šanci nevytvořil. Bude však mít ještě jednu příležitost, protože Niederlechner uzmul u praporku další roh.
59'
Střílený centr šel za koncovou čáru od hlavy Lacroixe. Pokračuje se rohovým kopem.
58'
Faul těsně vedle pokutového území znamená standardní situaci pro Augsburg. O exekuci se postará Vargas.
57'
Arnoldovu diagonálu Gouwelleeuw nešikovně prodloužil do malého trestného území. Míč tam minul i Koubek, nicméně Gerhardt se k zakončení nedostal.
56'
Otáviův volej k brance Koubka nedoletěl. Brazilec poté řešil snahu Jansena o protiútok.
55'
Augsburg právě vstřelil branku!
Jensenův roh vyhlavičkoval Lacroix. Míč zůstal v domácím držení a po dalším centru ho po několika odrazech našel u nohy ROBERT GUMNY. Polský obránce duchapřítomně vypálil k horní tyči a srovnal stav na 1:1.
53'
Wimmer se pokoušel prosadit svou rychlostí. Na přihrávku z pravého křídla nikdo v černém nezareagoval.
51'
Nedorazy v obraně byly k vidění i na opačném konci hřiště. Po domácím rohu proskákal míč celým malým vápnem. O centimetry se vněm do voleje netrefil Niederlechner.
50'
Z rohového kopu vznikla pouze práce pro doktory. Může za to srážka dvou hlav. O nic vážného by jít nemělo.
49'
Skvělý Koubek! Český gólman po centru Bakua reflexivně zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Felixe Nmechy. V pokračujícím chaosu vyrazil pravou rukou i dorážku téhož muže.
48'
Iago na druhý pokus odcentroval. Dvě věže na špici domácího útoku se přes stopery v tmavém ale neprosadily.
47'
Felix Nmecha přihrával na neexistující hrot. Odražený míč skončil u Wimmera, jehož pokus zpoza vápna nenabral moc kvality.
46'
Žluté karty: 3 – 2.
Augsburg začal slibně. První čtvrthodinu ovládl a v případě Demirovićovy šance byl i blízko vedoucího gólu. Ten se však urodil na druhé straně, když kolaps obrany potrestal Gerhardt. Od té chvíle ze hry vymizela veškerá plynulost. Neustále se přerušovalo a sudí Siebert dokonce řešil několik potyček.
45+3'
45+3'
V nefotbalové poloze se ocitá také Patrick Wimmer, který soupeřil s Vargasem. Odnesla to jeho pravá noha.
45+2'
Vášně nadále planou. Siebert se asi těší na přestávku. Teď zapískal přestupek Demiroviće vůči Arnoldovi.
45'
Domácí se obořili na hlavního rozhodčího. Nespokojili se s odpískáním Otáviova tvrdého faulu na Iaga. Raději by byli za další kartu.
44'
Další standardka netknutě proletěla napříč velkým vápnem za koncovou čáru. Kope se od branky Augsburgu.
43'
Ruben Vargas doručil míč z pravé strany do vápna. V něm ale bylo přelidněno a Arnold své barvy brzy vysvobodil.
42'
Koubek nadvakrát zhatil hostující rohový kop. Poprvé míč vyboxoval nad sebe a podruhé už ho schoval do rukavic.
40'
Rozhodčí si mohli vybírat, koho si žlutě označkují. Nakonec celou roztržku odnesli Gruezo, Gouweleeuw, Otávio i někteří členové realizačních týmů.
38'
A nezůstane jen u jedné karty, protože se na trávníku strhla hromadná potyčka. Začalo to Bauerovým taháním za dres.
37'
Daniel Siebert už začíná krotit vášně žlutými kartami. Za pozdní dohrání Iaga ji udělil Yannicku Gerhardtovi.
36'
Jenže plán selhal ještě dříve, než k soubojům v předbrankovém prostoru vůbec došlo. Na hranici vápna zablokoval centr Gruezo.
35'
Vargas sundal k zemi rychle postupujícího Wimmera. Arnold se ujme standardní situace, ze které bude hledat své hlavičkáře.
33'
Hra se v posledních minutách masivně rozkouskovala. Míč není téměř vůbec ve hře, takže počáteční tlak Augsburgu už neexistuje.
32'
Hostující kouč Niko Kovač si vykoledoval žlutou kartu. Nelíbilo se mu, jak Niederlechner vletěl do van de Vena.
31'
Mickey van de Ven si dokonale splnil defenzivní povinnosti. Odseparoval od míče Niederlechnera a ještě si vynutil faul.
30'
29'
Ruben Vargas si šlápl na balon. V důsledku toho fauloval Wimmera a způsobil mu menší zranění.
27'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Kamiński velmi snadno otevřel pravou stranu. Bote Baku doběhl do pokutového území a po své levé ruce měl hned tři možné adresáty finální přihrávky. Přes Gumnyho propašoval míč k zadní tyči a tam YANNICK GERHARDT zakončoval do úplně prázdné branky. Koubek nejspíše mohl udělat více pro to, aby tato přihrávka neprošla.
26'
S vysokou dávkou sebevědomí se hosté vykombinovali z narůstajícího presinku. Míč přesto odevzdali nechytatelným pasem na levý kraj k Wimmerovi.
24'
Otáviova přihrávka se ještě před vápnem zadrhla o kopačky domácích obránců. Vlci byli zahnáni zpět na vlastní polovinu, odkud Lacroix nakopával mimo dosah Marmoushe.
23'
Gerhardtův centr na zadní tyč dobíhal Kamiński příliš pozdě. Koubek nechal projít balon do zámezí.
22'
Gruezova ambiciózní rána proplachtila vysoko nad břevnem. Na střelecké pokusy vede Augsburg už 6:0.
21'
Žádné drama se nekonalo. Míč si stáhl Koubek a zase ukázal, že dnes netrpí přehnanou nervozitou.
20'
Gruezo srazil míč na první rohový kop Wolfsburgu. Ujme se ho dlouhovlasý Wimmer.
19'
Felix Nmecha zatáhl za dres otáčejícího se Elvise Rexhbecaje. Domácí obecenstvo pískotem oroduje za žlutou kartu.
18'
Až moc dlouhý výkop Koubka skončil u jeho stejně starého brankářského protějšku.
17'
Koubek výborně skočil pod nohy Marmoushe a ukořistil pro sebe tečovanou kolmici z nohy Felixe Nmechy.
16'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Pro nedůraznou hlavičku si doskočil Casteels.
15'
Gumny čepoval do ohně další jedovatý míč. Intervence van de Vena proměnila přízemní centr v rohový kop.
14'
Rohový kop tolik vzrušení nepřinesl. Po faulu na Arnolda se na útočnou akci může chystat smečka vlků.
13'
První závažnější šance bavorského týmu! Nastartovaný Vargas zprava přihrával do malého vápna na Demiroviće, který zblízka zakončil do nastavené pravé ruky Koena Casteelse.
12'
Ruben Vargas chtěl aktivním napadáním zavařit Otáviovi. To se mu povedlo, nicméně mu byl odpískán faul.
11'
Bauer ustál souboj s dotěrným soupeřem uprostřed hřiště. Pomohl si malou domů na Koubka, který sbírá první ligové minuty po více než dvou letech.
10'
Na Vargasův centr nikdo nečekal. Podle domácích byl míč tečován rukou, ale hlavní rozhodčí nic takového nesignalizuje.
9'
Otávio přihrával do křídla na Gerhardta. Pomezní správně postřehl ofsajd a ani nenechal akci Wolfsburgu dohrát.
8'
Maximilian Bauer se právě na Koenu Casteelsovi vyfauloval, takže ani tato standardka se do historie nezapíše.
7'
Demirović se spokojil se ziskem rohového kopu. Hlavičkáři Augsburgu se už poněkolikáté vrací před Casteelse.
6'
Gouweleeuw sklepával Jensenovu standardku na střed vápna. Míč se tam bláznivě odrážel od jednoho hráče k druhému, ale vzrušení bylo pro ofsajd nizozemského hráče zbytečné.
5'
Yannick Gerhardt tahal za dres vzdalujícího se Demiroviće. Nebýt úvod zápasu, asi by Siebert šáhl pro žlutou kartu.
4'
Jensen nic nevymyslel ze standardky. Kamiński ho prohnal ve snaze o další rychlý brejk. Tentokrát se dobře vrátil Gruezo.
3'
Augsburg nehezky propadl u středového kruhu. Už to vypadalo na únik Kamińského, kterého jeden ze stoperů za minutu dvanáct zakřižoval.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili domácí, kteří nastupují v červenobílých dresech. Wolfsburg si přivezl černou sadu.
1'
Zápasu předchází tichá vzpomínka za bývalého prezidenta klubu Paula Müllera.
Utkání bude mít hned dvojnásobnou českou stopu. Poprvé od června 2020 se v brance Augsburgu představí Tomáš Koubek. Na straně Wolfsburgu evidujeme na lavičce českého mladíka Lukáše Ambrose.

FC Augsburg: Koubek – Gumny, Bauer, Gouweleeuw, Iago – Vargas, Gruezo, Rexhbecaj, Jensen – Niederlechner, Demirović.
Náhradníci: Klein – Baumgartlinger, Caligiuri, Framberger, Maier, M. Pedersen, Petkov, Winther.
Trenér: Enrico Maaßen

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Lacroix, van de Ven, Otávio – Wimmer, F. Nmecha, Arnold, Gerhardt, J. Kamiński – Marmoush.
Náhradníci: Pervan – Ambros, Bornauw, Brekalo, Fischer, Guilavogui, L. Nmecha, Paredes, Waldschmidt.
Trenér: Niko Kovač

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn.
Vzájemné zápasy 2021/22

03.04.2022 Augsburg – Wolfsburg 3:0
06.11.2021 Wolfsburg – Augsburg 1:0.
FC Augsburg

Bavorský klub také neměl ideální rozjezd. V prvních pěti kolech posbíral čtyři prohry a třikrát vyšel střelecky naprázdno. Výhrou 1:0 v Brémách se ale situace otočila a Augsburg je v současnosti jediným týmem, který táhne sérii tří výher v řadě. Před repre pauzou senzačně vyhrál derby s Bayernem a před týdnem v deseti porazil Schalke 3:2. Nejvíce branek (4) má v desátém týmu tabulky Ermedin Demirović. Augsburg má vícero nedostupných hráčů. Vykartovaný je Berisha, zranění jsou Dorsch, Hahn, Oxford, Uduokhai a menší potíže řeší i brankář Gikiewicz.
VfL Wolfsburg

Vlci čekali na první výhru až do šestého kola, kdy porazili 1:0 Frankfurt. Před vlastními diváky se dočkali plného bodového zisku teprve minulý týden. Vítězství 3:2 jim vystřelil Gerhardt až v nastaveném čase druhého poločasu. S negativním skóre 8:14 je Wolfsburg třináctý. S třemi góly je nejlepším střelcem Lukas Nmecha, který proti Stuttgartu nenastoupil kvůli zranění. Zcela fit není ani veterán Kruse či dánský reprezentant Jonas Wind.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu devátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Augsburgem a Wolfsburgem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.