Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Werder - 8. listopadu 2022   20:30

Bayern
6' Musiala  • 22' Gnabry  • 26' Goretzka (Kimmich) • 28' Gnabry (L. Sané) • 82' Gnabry (Mazraoui) • 84' Tel (Mazraoui)
6:1
(4:1)
Werder
10' Jung  (Weiser)
Bayern
Neuer (C) – Mazraoui, Pavard, Upamecano, Hernández (57. Sabitzer) – Kimmich, Goretzka (71. Gravenberch) – Gnabry, Musiala (71. Tel), Mané (20. L. Sané) – Choupo-Moting (57. Coman).
Ulreich – Wanner, Marušić.
Hartmann – Leicher, Pelgrim
Allianz Arena, Mnichov
Werder
Pavlenka – Pieper, Veljković (46. Stark), Friedl (C) – Groß (88. Rapp) – Weiser, Grujev (59. Stage), Bittencourt (62. R. Schmid), Jung – Burke (59. Dinkci), Ducksch.
Zetterer – Buchanan, Chiarodia, Schmidt.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 11:3. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:8.
Mnichovský Bayern potvrdil roli velkého favorita, na domácím stadionu rozdrtil Werder vysoko 6:1.

Domácí fotbalisté rozhodli o svém vítězství už v prvním poločase, v němž nastříleli čtyři góly, zatímco inkasovali jediný. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce kontrolovali komfortní náskok, který nakonec ve finále o další dvě branky vylepšili. Hráčem zápasu se stal Serge Gnabry, jenž vstřelil hattrick. Těžké utkání za sebou má Jiří Pavlenka, který inkasoval šest gólů, ale ani jeden nebyl vyloženě jeho chyba, navíc chytil Choupo-Motingovi penaltu.

Svěřenci kouče Nagelsmanna se díky vítězství odpoutali v čele soutěže od druhého Freiburgu na rozdíl čtyř bodů, Brémy zůstávají sedmé o bod za Lipskem.
90'
89'
Marvin Ducksch vyhrál hlavičkový souboj s Upamecanem, jenže míč nasměroval mimo dosah Erena Dinkciho, hraje Noussair Mazraoui.
88'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Nicolai Rapp.
87'
Středem zkusil proniknout Jens Stage. Už se zdálo, že uspěje, když mu pod nohy ukázkovým skluzem přijel Benjamin Pavard.
86'
Zápas už se dohrává pouze z povinnosti. Joshua Kimmich vyzkoušel odvážný lob za obranu, našel jenom protihráče Piepera.
84'
Bayern právě vstřelil branku!
Mezi střelce utkání se zapisuje i střídající MATHYS TEL! Doběhl s míčem až kousek za šestnáctku a vyslal prudkou ránu směřující k levé tyči. Pavlenka si na balón sáhl, leč z brány ho vytěsnit nedokázal.
82'
Hattrick je na světě! SERGE GNABRY převzal přihrávku od Mazraouiho, aby se následně zbavil jak Junga, tak i Stageho, Pavlenkovi poslal kulatý nesmysl do sítě mezi nohama.
82'
Eren Dinkci získal míč na úkor váhajícího Benjamina Pavarda. Neváhal a vyslal střílený pas pod sebe, Upamecano přetlačil Weisera.
81'
S hlavou dole nahrával Marcel Sabitzer mimo dosah Manuela Neuera. Zkušený gólman měl štěstí, že míč zamířil vedle levé části brankové konstrukce.
80'
Rohový kop Bayernu rozehrával Joshua Kimmich. Centr si našel Marcel Sabitzer, zakončení hlavou ovšem zamířilo výrazně vedle pravé tyčky.
79'
Leroy Sané vymyslel průnikovou nahrávku mezi dva protihráče na neúnavného Kimmicha, střílený pas na Tela odkopl Stage do zámezí.
78'
Na přední tyč centroval Joshua Kimmich. Na balón číhal Marcel Sabitzer, Niklas Stark rybičkou odvrátil balón na roh.
77'
Konzultace byla poměrně rychlá a penalta se kopat nebude. Videorozhodčí usoudil, že ruka Friedla byla u těla.
77'
Probíhá konzultace arbitra Hartmanna s videorozhodčím.
76'
Joshua Kimmich uvnitř vápna fantasticky prokličkoval mezi čtyřmi protihráči. Nečekaně pak ještě přihrával doprava na Tela, jehož pokus Friedl nejspíše zblokoval rukou!
75'
Pravou stranou pokusil štěstí Ryan Gravenberch. Skvěle směrem dozadu zafungoval Christian Groß, s míčem i ve skluzu dojel do zámezí.
74'
Další dlouhý pas, tentokráte na Mathyse Tela. Proti balónu vystartoval Jiří Pavlenka a schoval ho do náruče.
73'
Za obranu zabíhal Kingsley Coman. Nákop Ryana Gravenbercha k němu nedoputoval, ve vzduchu dobře zahrál Christian Groß.
72'
Jiří Pavlenka má hodně doteků s balónem. Znovu obdržel malou domů, před nově příchozím Mathysem Telem přihrál k lajně Stageovi.
71'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Mathys Tel.
71'
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Ryan Gravenberch.
70'
Individuálně vyzkoušel štěstí Kingsley Coman. Pěknou kličkou se už uvnitř vápna zbavil Piepera, z velkého úhlu ovšem na Pavlenku nevyzrál.
69'
Z levé strany šestnáctky vystřelil nártem Serge Gnabry. Nedočkal se hattricku, napálil prvního clonícího Starka.
68'
Fotbalisté Werderu pokračují v kombinaci. Anthony Jung byl ovšem donucen k zacouvání na vlastní polovinu, odkud volil malou domů na Pavlenku.
67'
Eren Dinkci opět úřadoval u pravé lajny. Nyní se mu postavil do cesty Benjamin Pavard, který soka atakoval tvrdě, ale čistě.
66'
Potlesk fanoušků si vysloužil Manuel Neuer. Včas vystartoval na hranici velkého vápna a balón sebral těsně před Weisera.
65'
Čerstvý Eren Dinkci nabral rychlost po pravé lajně. Centr do vápna nepropasíroval, trefil skluzujícího Upamecana do zad.
64'
Za nákopem Jiřího Pavlenky spěchal Mitchell Weiser. Míče se nedočkal, protože těsně před ním hlavičkoval do zámezí Noussair Mazraoui.
63'
Anthony Jung chtěl ke vstřelenému gólu přidat i asistenci. Přihrávku propasíroval mezi nohama Mazraouiho, avšak Marvina Ducksche pokryl Benjamin Pavard.
62'
ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Romano Schmid.
61'
Hodina z utkání je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. O vítězství Bayernu není pochyb, favorit vede o tři góly a střetnutí má pod kontrolou.
60'
Manuel Neuer dnes moc práce neměl. Teď ho zapojil do hry nohama Joshua Kimmich, gólman poslal dlouhý nákop na volného Comana.
59'
ze hřiště odchází Oliver Burke, přichází Eren Dinkci.
59'
ze hřiště odchází Ilja Grujev, přichází Jens Stage.
58'
Na hattrick měl políčeno Serge Gnabry. Očekával, že Jiří Pavlenka půjde k zemi, takže loboval, avšak český gólman soka skvěle vystál, zůstal na nohách a míč sebral do rukou.
57'
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Kingsley Coman.
57'
ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Marcel Sabitzer.
56'
Akce celku z Bavorska pokračovala rohovým kopem. Dayot Upamecano vyskočil vysoko do vzduchu, na balón ovšem ani tak nedosáhl.
55'
Ofenzivu podpořil Noussair Mazraoui. Ztratil ovšem stabilitu, nicméně míč ještě píchl na Choupo-Motinga, jehož pokus Marco Friedl srazil na roh.
54'
Blízko pátému gólu Bayernu byl Leroy Sané. Mířil na zadní, pravou tyčku, kterou trefil z vnější strany, Jiří Pavlenka měl velké štěstí.
53'
Včas se Eric Choupo-Moting zbavil míče, hrál jej po své pravici. Následně ho zezadu nedovoleným způsobem dohrál skluzující Niklas Stark.
52'
Hosté začali druhou půli aktivně. Rozhodně s větší aktivitou než soupeř, který se viditelně nechal lehce uspokojit aktuálním výsledkem.
51'
Jiří Pavlenka podklouzl při odkopu, kterým ovšem našel Marvina Ducksche, ten však sám proti třem bránícím hráčům neměl šanci na úspěch.
50'
Další roh byl zahrán pro změnu na zadní tyč. Eric Choupo-Moting se vyšplhal vysoko do vzduchu, avšak hlavičkoval vysoko nad bránu.
49'
Centr od rohového praporku Joshua Kimmich kroutil do brány, Amos Pieper odvrátil kulatý nesmysl mimo hrací plochu.
48'
Benjamin Pavard pohlídal balón směřující mimo hrací plochu. Dotírajícího Marvina Ducksche si bez větších problémů podržel na zádech.
47'
Hostující trenér Werner udělal o poločasové přestávce možná poněkud překvapivě pouze jednu změnu, Veljkoviće nahradil Stark.
46'
ze hřiště odchází Miloš Veljković, přichází Niklas Stark.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:32.
Bayern míří za očekávaným vítězstvím, když po prvním poločase vede nad Werderem 4:1. Na vedoucí gól Jamala Musialy ještě dokázal odpovědět Anthony Jung, ale od té doby už mířili do černého pouze hosté. Dvakrát se prosadil Serge Gnabry, na střeleckou listinu se zapsal i Leon Goretzka. Blízko gólu byl rovněž Eric Choupo-Moting, ten ovšem penaltu ještě za vyrovnaného stavu neproměnil, Jiří Pavlenka střelu po své pravé ruce chytil.
45+3'
45+2'
V závěru úvodního dějství musel být v permanenci Jiří Pavlenka. Zakončení Leroye Saného z úhlu rukama vyrazil před sebe k Friedlovi.
45'
K druhému gólu Brém chyběly centimetry! Marvin Ducksch očekával riskantní křižnou rozehrávku Upamecana, ve skluzu míč nasměroval o kousek vedle pravé tyčky.
44'
Zničehonic příležitost pro Werder. Ilja Grujev se natlačil před Upamecana a na dlouhou nohu zakončoval jen vedle pravé tyče.
43'
Benjamin Pavard si zařval a výrazně přehlavičkoval Leonarda Bittencourta, hlavou navíc dokázal sklepnout balón pro Goretzku.
42'
Proti Burkeovi skvěle vystoupil Dayot Upamecano. Francouzský stoper převzal nad míčem plnou kontrolu a rozehrál přes Benjamina Pavarda.
41'
Po hraničním souboji Serge Gnabryho s Amosem Pieperem chtěli domácí fotbalisté další penaltu, arbitr Hartmann ale sebevědomě rozpažil.
40'
Hosté by určitě chtěli hrát směrem dopředu, jenže není kudy, Bayern má skvěle přebrané protihráče. Proto Burke hrál na stopera Friedla.
39'
Přestože prohrávají o tři góly, tak hráči v černých dresech pokračují v početném bránění a dopředu se tolik neženou. Miloš Veljković teď udržel na uzdě Saného.
38'
Opět si zahrál český gólman ve službách Brém. V tomto případě nevymýšlel složitosti a z první odpálil míč pravačkou na útočnou polovinu.
37'
S malou domů si Jiří Pavlenka zpracoval na jedničku. Balón si posunul směrem od brány a k pravé lajně posunul míč na Friedla.
36'
Konečně i hosté po delší době zaútočili. K centru z levé strany se prodral Anthony Jung, ve vlastním vápně kraloval Dayot Upamecano.
35'
Werder už jen těžko může pomýšlet na body, spíše je otázka, o kolik jich prohraje. Hosté tahají za výrazně kratší konec provazu.
34'
Miloš Veljković zabojoval, avšak dlouhý pas Marvina Ducksche na hrací ploše nezachytil, míč hrál až těsně za postranní čárou.
33'
Znovu Eric Choupo-Moting a jeho výborné krytí míče. Následoval oblouček za obranu, Amos Pieper hrál hlavou před Goretzkou do rukavic brankáře.
32'
S velkou lehkostí si Eric Choupo-Moting poradil s Marcem Friedlem. Posléze vsadil na střílený centr, před Leroyem Saném odklízel Anthony Jung.
31'
Tlak domácího mužstva pokračuje. Serge Gnabry vyzkoušel štěstí pro změnu středem hřiště, zastavil jej až poslední bránící Amos Pieper.
30'
S Werderem mohlo být ještě hůře. Joshua Kimmich vymyslel parádní přetažený pas na Serge Gnabryho, který v tutovce vypálil před Pavlenkou nad břevno.
28'
Parádní představení Bayernu pokračuje! Na ofsajdovou past vyzrál Leroy Sané. Mohl zakončovat sám, ale moc dobře věděl, že mu po levici nabíhá SERGE GNABRY, jemuž daroval přihrávku před prázdnou bránu.
26'
Souhra středopolařů vedla ke třetí trefě úřadujícího mistra! Kimmich vysunul do příležitosti LEONA GORETZKU, který nejprve ustál souboj s Friedlem, načež udělal kličku na pravou ruku vyběhnuvšímu Pavlenkovi a zakončením nad hlavu bránícího Piepera rozvlnil síť.
25'
Ošetřování pokračuje. Dle prvních záběrů to s hostujícím záložníkem vypadá dobře, zřejmě bude schopen pokračovat ve hře.
24'
Jamal Musiala nepříjemně naskočil zezadu do hlavy Leonarda Bittencourta, na trávník míří zdravotníci hostujícího celku.
22'
Mužstvo z Bavorska je opět o gól napřed! Znovu původní střelu zblokoval jeden z bránících hráčů, v tomto případě Friedl. Avšak jenom na levou stranu šestnáctky k SERGE GNABRYMU, proti jehož skvěle provedenému technickému obstřelu na zadní tyč neměl Pavlenka šanci.
21'
Dlouhé autové vhazování Mitchella Weisera hrál Oliver Burke hlavou dozadu pouze na Leona Goretzku, toho nedovoleně povalil k zemi Amos Pieper.
20'
ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Leroy Sané.
19'
S malou domů Manuel Neuer neměl větší problémy. Bez rozmýšlení odkopával z první na osamoceného Gnabryho.
18'
Ještě se řešilo, zda Jiří Pavlenka nechal alespoň jednu nohu na brankové čáře. Konzultace byla rychlá, všechno bylo v pořádku.
18'
Jiří Pavlenka hrdinou! Český gólman si vybral pravou stranu, na kterou Eric Choupo-Moting ne příliš dobře umístil balón a rodák z Hlučína rukama vyrazil míč do zámezí.
17'
Ano! Amos Pieper nechal proti Gnabrymu vystrčený levý bok, což sehrálo klíčovou roli.
16'
Tak pozor, bude se přeci jen kopat penalta? Arbitr Hartmann si jde k obrazovce překontrolovat střet Gnabryho s Pieperem.
15'
Velká komplikace pro Bayern. Na trávník se posadil Sadio Mané, vypadá to na problém s místem pod kolenem. Senegalec potřebuje zdravotní péči.
14'
další samostatnou akci vyzkoušel Serge Gnabry. Přes Amose Piepera přepadl v momentě, kdy neměl míč pod kontrolou, proto nemohla být řeč o penaltě.
13'
Je pochopitelné, že domácí vyloženě nikam nespěchají. Utkání je stále teprve v úvodu, času na vstřelení druhé branky je požehnaně.
12'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Jamal Musiala. Namotal se ovšem mezi tři protihráče, dle očekávání míč u kopaček neudržel.
10'
Werder právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Weiser měl na středu hlavu nahoře a nahrál na levou stranu velkého pokutového území k nohám ANTHONYHO JUNGA, jenž nasměroval křižný přízemní projektil mimo dosah natahujícího se Neuera.
9'
Při chuti hrající Jamal Musiala se s velkou lehkostí odpoutal kolem Christiana Große, ten se vzápětí uchýlil k faulu.
8'
Jako další zahrozil Sadio Mané. Senegalský reprezentant vyslal obstřel k pravé tyči, kulatý nesmysl skončil v ochranné síti.
6'
Nagelsmannova družina střílí brzký gól! Technický pokus Maného obránce hlavou zblokoval pouze k JAMALU MUSIALOVI, jenž nezazmatkoval, vymíchal nejbližšího protihráče a levačkou posléze nasměroval míč do volného pravého dolního rohu.
5'
Po levé lajně nastartoval motory Sadio Mané. Senegalec centroval z levé strany, ve vzduchu kraloval Amos Pieper.
4'
Dayot Upamecano dlouho váhal s rozehrávkou. Nakonec volil odvážné řešení středem hřiště, našel Leona Goretzku.
3'
Zápas začíná v opatrnějším duchu. Favorit kombinuje na útočné polovině, Leon Goretzka pod tlakem volil zpětný pas na Upamecana.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červených dresech, fotbalisté Werderu pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy zelené.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Mazraoui, Pavard, Upamecano, Hernández – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Musiala, Mané – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – Coman, Gravenberch, Sabitzer, L. Sané, Tel, Wanner, Marušić.
Trenér: Julian Nagelsmann

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Veljković, Friedl (C) – Groß – Weiser, Grujev, Bittencourt, Jung – Burke, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Buchanan, Dinkci, Chiarodia, Rapp, R. Schmid, Schmidt, Stage, Stark.
Trenér: Ole Werner

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Pelgrim.
Werder Brémy

Blýská se Werderu konečně na lepší časy? Po postupu zpět mezi elitu rozhodně nehraje druhé housle, nachází se na sedmé pozici s odstupem jediného bodu na šesté Lipsko. Wernerova družina z předešlých dvou zápasů odcházela vítězně, po výhře 1:0 nad Herthou zdolala výsledkem 2:1 Schalke. Nejlepším střelcem týmu je Niclas Fullkrug s deseti trefami. Za zmínku stojí i výkony českého gólmana Jiřího Pavlenky, jenž doposud inkasoval devatenáct gólů, jedná se o šestý nejlepší počin ligy.
Bayern Mnichov

Mužstvo z Bavorska se po pomalejším rozjezdu postupně prodralo až na vrchol. Každopádně nesmí usnout na vavřínech, protože na čele má náskok jediného bodu na druhý Freiburg. Svěřenci kouče Nagelsmanna neprohráli od poloviny září. Skvěle se jim zadařilo i ve skupině Ligy mistrů, ve společnosti s Barcelonou, Interem a Plzní neztratila jediný bod, v osmifinále se utká se silným PSG. Střelecké produktivitě mužstva vévodí desetigóloví Jamal Musiala se Sadiem Maném.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní večer. Vítám vás při sledování 14. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Bayernem a Werderem Brémy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.