Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Köln - 6. listopadu 2022   17:30

Freiburg
53' Džong (Gregoritsch) • 64' Gregoritsch (Ginter)
2:0
(0:0)
Freiburg
Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Eggestein (90+1. Keitel), Höfler – Doan (90. Sallai), Džong (82. Schade), Grifo (90. Petersen) – Gregoritsch (82. Höler).
Atubolu – K. Schlotterbeck, Weisshaupt, Sildillia.
Badstübner – Schüller, Bandurski.
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
34 700 diváků
Köln
Schwäbe – Schmitz, Kilian, Soldo, K. Pedersen – Martel (89. Olesen), Schirí – Maina (72. Thielmann), Duda (72. Huseinbasic), Kainz (C) (72. Schindler) – Tigges (62. Adamjan).
T. Horn – Chabot, M. Schmid.

Freiburg začal aktivně. Hned ve druhé minutě měl první šanci Ginter, který po nahrávce proti noze na hranici vápna trefil jenom soupeře. Chvíli na to protáhl Schwäbeho střelou pod břevno Grifo. Na druhé straně prověřil schopnosti Flekkena Kainz. V 15. minutě podržel Kolín Marvin Schwäbe, a to jak při ráně Doana zpoza vápna, tak při ještě nebezpečnější dorážce Gregoritsche. Potom se dlouho nic nedělo, teprve před pauzou zakončil hostující Schirí z dobré pozice před brankou nad břevno.

Góly začaly padat až po návratu hráčů z kabin. Ten první dal v 53. minutě Woo-Jong Džong, na jeho trefu navázal o jedenáct minut později Michael Gregoritsch. Před druhým gólem měl Freiburg štěstí, že zřejmě Maina nedokázal potrestat chybu brankáře Flekkena, jenž při odkopu nastřelil Tiggese. Od druhé vstřelené branky už Freiburg svého soupeře k ničemu vážnému nepustil a dokráčel si pro vítězství 2:0, které ho po debaklu Unionu v Leverkusenu vyneslo na druhé místo bundesligové tabulky.
Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 8:4.
Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:10.
90+3'
90+2'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Kingsley Schindler).
90+1'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Maximilian Eggestein, přichází Yannik Keitel.
90'
Přímo na stadionu sleduje zápas 34 700 diváků. A většina z nich bude odcházet spokojena.
90'
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Roland Sallai.
90'
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Nils Petersen.
89'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Eric Martel, přichází Mathias Olesen.
89'
Centr na přední tyč odvrácen, nový centr odhlavičkován a trma-vrma na hranici vápna rovněž zažehnána. Tady si to Freiburg pohlídal.
88'
Konečně se Kozlové nadechli k závěrečnému tlaku a před koncem klasické hrací doby rozehrají roh.
86'
Freiburg uvnitř vápna. Ricu Doan s Lukasem Küblerem se chystali protlačit míč za obranu, ale proti přesile měli minimální šanci na úspěch.
85'
Místo očekávaného tlaku Kolína hraje s míčem Freiburg, a ještě k tomu na útočné polovině. Tady to na žádné drama, natož zvrat nevypadá.
83'
Přesně mezi dva spoluhráče poslal přihrávku Ricu Doan. Takhle to Japonec určitě nezamýšlel. Aut pro Kolín nad Rýnem.
82'
ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Kevin Schade.
82'
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Lucas Höler.
80'
Mark Flekken úplně neodhadl odskok míče, vyšel ze své brány a Jan Thielmann se dostal před něj. Z ostrého úhlu však mohl leda zakončovat přes hlavu, což neudělal a Flekken tak získal čas vrátit se zpátky mezi tyče.
78'
Matthias Ginter byl po sprintu kolem laviček na konci svých sil, takže ve finální fázi jen odevzdal míč soupeři.
77'
Kristian Pedersen po kontaktu s Doanem padá v pokutovém území! Šanci srovnat z penalty ale hosté nedostanou, podle sudího šlo o křišťálově čistý zákrok.
76'
Držení míče: 58% : 42%.
75'
Čtvrt hodiny před koncem má Freiburg nakročeno k výhře, nad Kolínem vede po trefách Džonga s Gregoritschem dvoubrankovým rozdílem.
73'
Po šlapáku Adamjana se nad Džongem sklání několik hráčů, kteří kontrolují jeho stav. Nakonec je vše ok, Džong vstává ze hřiště a rozchodí to.
72'
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Jan Thielmann.
72'
ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Denis Huseinbasic.
72'
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Kingsley Schindler.
71'
Až Eric Martel to dokázal. Jenže svou vesmírnou střelou pouze poskytl prostor pro střídání.
70'
Florian Kainz ji rozehrál kolmou přihrávkou, jeho spoluhráči se z hranice vápna nepovedlo vystřelit.
69'
Benno Schmitz byl na pravé straně atakován šlapákem. Kolín nad Rýnem má k dispozici standardku.
67'
Za obranou si sbíhal Linton Maina, ale přihrávka k němu nedoputovala. Následný brejk Freiburgu měl jepičí život.
65'
Kolín se co nejdříve potřebuje vrátit do zápasu.
64'
Freiburg právě vstřelil branku!
Sport-Club jde do trháku! Ginter zvedl hlavu a zleva odcentroval před malé vápno přesně na hlavu MICHAELA GREGORITSCHE. Ten si naběhl mezi oba stopery a balon trkl dolů mimo Schwäbeho dosah.
63'
Z boku centrující Linton Maina narýsoval kolmici, na kterou za gólmanem číhal Iljás Schirí. Mark Flekken měl štěstí, míč ukořistil jen tak tak,
62'
ze hřiště odchází Steffen Tigges, přichází Sargis Adamjan.
61'
Držení míče: 61% : 39%.
60'
No teda! Kolín dostal hru na druhou stranu hřiště a Mark Flekken vyrobil při rozehrávce neskutečnou chybu. Při odkopu trefil Tiggese, ale jeho spoluhráč (zřejmě Linton Maina) to nedokázal potrestat.
58'
Florian Kainz nedoběhl nakopnutý míč a ten mu zmizel v zámezí. Aut pro Freiburg u laviček.
57'
Ve středu hřiště probíhá nezáživná hra.
55'
O bleskové vyrovnání usilující Linton Maina z kraje pokutového území přestřelil břevno.
53'
Freiburg udeřil z brejku! Míč vybojovaný ve vlastním vápně domácí rychle poslali na střed, Gregoritsch pak přihrávkou do uličky vybídl k úniku WOO-JONG DŽONGA. K němu se rychle stahoval Nikola Soldo, takže z levé strany vápna muselo přijít zakončení. A levonohý Jihokorejec se trefil parádně, přízemní střelou o zadní tyč.
51'
Steffen Tigges pokazil přihrávku ve středu hřiště, takže hosté museli zařadit zpátečku.
49'
Nikoliv. I když se Ricu Doan diví, byl z toho pouze roh. A ten kolínský tým ubránil.
48'
Po Džongově chytré patě a kontaktu se soupeřem v pokutovém území padá Ricu Doan! Co na to rozhodčí? Nařídí pro Freiburg penaltu?
47'
Vincenzo Grifo točil balon od brány, na hranici vápna ho zachytil Höfler a poslal nový centr. Matthias Ginter v hlavičkovém souboji s Pedersenem uspěl jenom částečně. Balon sice trefil, ale zařízení ne.
46'
V pokutovém území číhající Woo-Jong Džong se kýženého centru nedočkal. Vracející se Nikola Soldo před ním hlavičkoval na roh.
46'
Freiburg začal pěkně zhurta. Hned ve druhé minutě měl první šanci Ginter, který po nahrávce proti noze na hranici vápna trefil jenom soupeře. Chvíli na to protáhl Schwäbeho střelou pod břevno Grifo. Na druhé straně prověřil schopnosti Flekkena Kainz. V 15. minutě podržel Kolín Marvin Schwäbe, a to jak při ráně Doana zpoza vápna, tak při ještě nebezpečnější dorážce Gregoritsche. Potom se dlouho nic nedělo, teprve před pauzou zakončil hostující Schirí z dobré pozice před brankou nad břevno. V prvním dějství tak žádný gól nepadl a pro druhý poločas vše zůstává otevřené.
Držení míče: 64% : 36%.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 5:2.
Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:5.
45'
43'
Tohle už bylo o poznání lepší a Kolín neměl daleko k otevření skóre! Linton Maina si na pravé straně vápna před obráncem rychlým krokem posunul míč do výhodnější pozice, jeho nízký centr přizvedl v souboji s Džongem pravým nártem Schirí a z dobré pozice před brankou jen těsně přestřelil!
41'
Takhle ne, přetažený centr letí nad hlavami všech hráčů v pokutovém území.
40'
Kolínští fotbalisté vystrčili růžky. Dudovu zpětnou přihrávku od koncové čáry za sebe Maximilian Eggestein nepustil jen za cenu rohu.
38'
Dobrá zpráva. Na chvíli otřesený Michael Gregoritsch je v pořádku a schopen pokračovat ve hře. Možná i proto, že se podle záznamu nejednalo o tzv. pokrčený loket.
37'
Ou, Eric Martel ve vzdušném souboji udeřil Gregoritsche loktem do hlavy a tady podle mého mínění měla následovat žlutá karta.
36'
Po úvodu plném šancí sledujeme ospalejší pasáž hry.
35'
I teď měla navrch obrana, která poté Džonga vystavila do ofsajdu. Marvin Schwäbe tak může rozehrávat z klidu, což mu s ohledem na poslední minuty vyhovuje.
34'
Ricu Doan na pravé straně vápna. Pravačkou míč zpracoval a levačkou poslal do běhu Lukase Küblera. Jeho nízký centr končí dalším kopem z rohu hřiště.
33'
A ani z tohoto mráčku nezapršelo. Odvrácený centr Christian Günter sice vrátil do vápna, ale tam stejně jako předtím zaúřadovala obrana.
32'
Christian Günter si na levé straně vyměnil míč s Günterem a ten ho přihrál proti noze Eggesteina. Jeho ránu z hranice šestnáctky srazil stoper Soldo na roh.
31'
Držení míče: 63% : 37%.
30'
Freiburg se přesunul na útočnou polovinu a v nepřehledném souboji se míč zatoulal do zámezí. Zpět do hry ho uvede hráč bránícího se Kolína Benno Schmitz.
28'
Hosté s míčem daleko nedošli, i proto, že útočící Linton Maina postrčil do zad Lienharta. Jeho počínání sudí samozřejmě vyhodnotil jako faul.
27'
Maximilian Eggestein hledal uvnitř vápna Gregoritsche, centr na jeho osobu však viditelně přetáhl. Následuje odkop kolínského brankáře Marvina Schwäbeho.
25'
Teprve dlouhý pas zachytil za obranou Lukas Kübler, kličkou vyřadil ze hry Martela a nahrál zpátky dozadu. Škoda pro Freiburg, že se to obešlo bez zakončení.
24'
Ricu Doan nabíhal spoluhráčům do vápna, ale ani tahle pobídka bádenskému týmu nevyšla.
22'
Teď to Freiburg zkusil středem, ale Grifovu nahrávku za sebe Nikola Soldo nepustil.
21'
Grafika mezitím nabídla nejčastější útoky Freiburgu: 20% – 10% – 10% – 60%. Z nich je patrné, že domácí tým nejčastěji využívá pravou stranu.
20'
Povedlo se. Následoval centr zprava do vápna, do odraženého míče se na hranici vápna opřel Ricu Doan a z voleje ho napálil do horních řad tribuny.
19'
Domácí tým kontroluje balon po celé šířce hřiště, hledajíc nejvhodnější příležitost na útok.
18'
Linton Maina pokazil rozvíjející se akci špatnou přihrávkou, takže hrát může opět Freiburg.
16'
Držení míče: 62% : 38%.
15'
Marvin Schwäbe podržel svůj tým jak proti nebezpečné střele Doana zpoza vápna, tak proti nebezpečnější dorážce Gregoritsche! Kolínský gólman se musí opravdu dobře rozchytat, případný úspěch vestfálského celku by měl záviset hlavně na něm.
13'
Grifovi nedovolil odcentrovat Pedersen, a tak je tu roh. Centrovaný míč se stočil rovnou na branku, odkud ho Marvin Schwäbe musel vyboxovat.
12'
Na druhé straně chtěl něco vymyslet Florian Kainz. Jeho průniková přihrávka sice měla oči, ale stejně dobře ji viděl i obránce Ginter.
10'
Po roztažení hry doprava se Maximilian Eggestein odhodlal k centru do pokutového území. Několik hráčů v červených dresech tam sice bylo, i tak měl ve vzdušném souboji navrch kolínský obránce Kilian.
9'
Ve vlastním území kombinující Freiburg trpělivě vyčkává na správnou příležitost k přechodu do útoku.
7'
Centrovaný balon se snesl do pokutového území, v houfu hráčů nejvýše vyskočil stoper Lienhart.
6'
Hned z další akce vybojoval Kolín roh.
5'
Tak pozor, šance i na druhé straně! Florian Kainz si navedl míč na hranici vápna, před Ginterem zasekl a zakončil levačkou. Dobrý, ale příliš slabý pokus gólman Flekken kryje. Ale to je ono, přesně takový fotbal chceme vidět, přesně na takový fotbal se těšíme.
3'
Freiburg pokračuje v útočení, zatímco Kolín se brání zuby, nehty. K nadějné střele se z levé strany vápna dostal Vincenzo Grifo, mířil hezky pod břevno, ale Marvin Schwäbe balon vyrazil. Od úvodních minut je jasné, kdo chce diktovat tempo hry.
2'
Hned ve druhé minutě byl v dobré šanci spatřen Matthias Ginter! Na hranici vápna číhající stoper dostal přihrávku proti noze, kterou okamžitě zužitkoval k zakončení z první. Bohužel pro Freiburg trefil prvního bránícího hráče.
1'

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Eggestein, Höfler – Doan, Džong, Grifo – Gregoritsch.
Náhradníci: Atubolu – Höler, Sallai, Petersen, Keitel, Schade, K. Schlotterbeck, Weisshaupt, Sildillia.
Trenér: Christian Streich.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Kilian, Soldo, K. Pedersen – Martel, Schirí – Maina, Duda, Kainz (C) – Tigges.
Náhradníci: T. Horn – Huseinbasic, Adamjan, Olesen, Chabot, Thielmann, M. Schmid, Schindler.
Trenér: Steffen Baumgart.

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Bandurski.
Kolín nad Rýnem

To Kolín oproti loňské sezoně zatím výsledkově tápe. Západoněmecký klub se nachází až v druhé polovině tabulky. Nedávno si navíc uřízl ostudu v Mohuči, odkud si – stejně jako Freiburg z Mnichova – odvezl nepopulárního bůra. Reputaci nespravila ani domácí remíza s Hoffenheimem, po které se velká část tabulkově lépe postavených týmů Kolínu vzdálila.

Kádr zabolelo i čtvrteční vyřazení z Evropské konferenční ligy.
Freiburg

Freiburg se z výprasku v Mnichově (0:5) v polovině října rychle vzpamatoval, když dvakrát v řadě vyhrál 2:0. Nejprve doma porazil od 14. minuty oslabené Brémy a potom v Gelsenkirchenu zdolal trápící se Schalke. Tři z těchto čtyř branek dal Vincenzo Grifo (celkově 6 gólů), který díky tomu vyletěl mezi deset nejlepších střelců soutěže. Jeho Freiburg je v tabulce čtvrtý, ale klidně se může vrátit zpátky před Dortmund a dokonce i předběhnout Union Berlín a zařadit se o bod za vedoucí Bayern. A to je výzva, která za to stojí!

Po přímém postupu do osmifinále Evropské ligy navíc v týmu panuje optimální nálada.
Dobrý den s Bundesligou! Bránu 13. kola nejvyšší německé soutěže za sebou zavřou týmy, které si na jaře zajistily účast v pohárové Evropě – Freiburg a Kolín. Zápas na stadionu Schwarzwald začne v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.