Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Stuttgart - 6. května 2023   15:30

Hertha Berlin
29' Kempf (Richter) • 45+1' Niederlechner (Lukebakio)
2:1
(2:1)
Stuttgart
38' Guirassy  (Vagnoman)
Christensen – Kenny, Uremović, Kempf (76. Serdar), Plattenhardt (C) – Tousart, Richter (76. Ejuke), Dárdai (75. Rogel) – Lukebakio (64. Mittelstädt), Jovetić, Niederlechner (64. Ngankam).
Ernst – Boëtius, Boateng, Maza.
Aytekin – Dietz, Beitinger
Olympiastadion, Berlín
63 443 diváků
Stuttgart
Bredlow – Ito, Zagadou, Anton (71. Perea) – Sosa, Haraguči (56. Führich), Endo (C), Vagnoman – Millot, Tomás (46. Silas) – Guirassy.
F. Müller – T. Coulibaly, Stenzel, Egloff, Nartey, Bazzoli.

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:20.
Přes jistý tlak Stuttgartu předěvším v závěru druhé půle zůstává stav utkání stejný jako po prvním poločasu tedy 2:1, což znamneá tři důležité body pro Herthu BSC po trefách Kempfa a Niederlechnera.

Hertha má na poslední pozici 25 bodů. Dvojice Bochum, Stuttgart je srovnaná na 28 bodech. A před nimi je čtveřice, která nemá ještě jistotu Bundesligy pro další ročník – Schalke 30, Hoffenheim 32, Augsburg 34, Werder Brémy 35.
90+5'
90+4'
I další pokus Führicha skončil pouze na bránících hráčích.
90+3'
Zmatku před brankou Christensena využil k pohotovému zakončení Silas, ale trefuje pouze bránícího hráče před sebou.
90+1'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Oliver Christensen) za zdržování hry.
90+1'
Brankář Christensen tak dlouho brnkal na pevné nervy sudího Aytikena až bude postrestán žlutým kartónkem.
89'
Útočně si počínal, ale pouze za cenu použití faulu Vangoman.
87'
Křeč chytáá dnes velmi slušně hrajícího Kennyho.
86'
Aytiken byl nucen odpískat útočný faul Guirassyho.
84'
Vzápětí měl po vyboxovaném balonu brankářem Christensenem slušnou možnost Endo, ale poslal míč pouze mimo podél pravé tyče.
83'
Ito se nedokázal gólově prosadit po rozehrání rohového kopu.
82'
Následně nebezpečnou střelu vypálil Vagnoman a brankář Christensen sráží výtečně míč na rohový kop!
82'
Centr Sosy z rohu byl odvrácen mimo pokutové území.
81'
Vagnoman byl při své útočné snaze úspěšný vybojoval rohový kop pro VfB Stuttgart.
80'
Poslední desetiminutovka plus několik desítek vteřin nastavení nás čeká, jdeme pomalu do finiše tohoto duelu.
79'
Ngankam vybojoval rohový kop a zároveň hecuje domácí publikum k větší podpoře berlínských fotbalistů.
78'
Juan Jose Perea se opět prezentoval pouze útočným faulem.
76'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Chidera Ejuke,
ze hřiště odchází Marc-Oliver Kempf, přichází Suat Serdar.
75'
ze hřiště odchází Márton Dárdai, přichází Agustín Rogel.
75'
Perea po ztrátě balonu nehezky kopl nohou po protihráči, kterého zasáhl.
74'
Silas si parádně prohodil narážečkou míč se spoluhráčem, následný jeho centr do pokutového území uměn krotí obránce Kenny za asistence brankáře Christensena.
73'
Centr Mittelstädta končí pouze v moci brankáře Bredlowa.
72'
Tousart s maximálním rizikem dokázal čistě odehrát balon ze špičky kopačky Enda v pokutovém územím.
71'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Waldemar Anton, přichází Juan José Perea.
71'
Silas rozhodil domáíc obranu, ale bohužel pro něj nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal tohoto momentu patřičně využít.
70'
Jovetić po zranění zatím zvládá zápasovou zátěž i když nyní prohrál osobní souboj.
68'
Enzo Millot svým střelckým zakončením pouze přestřelil břevno domácí branky.
67'
Hra je rozkouskována od velkého množství osobních faulů a velmi často za pomoci různých nedovolených prostředků.
66'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Marco Richter).
65'
Richter sváděl velmi urputný souboj na trávníku s Antonem. Po kterém sudí vytáhl žlutou kartu.
64'
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Maximilian Mittelstädt,
ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Jessic Ngankam.
63'
Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Wataru Endo) za faul.
62'
Unikajíícho Kennyho musel zezadu sestřelit taktickým faulem Endo.
60'
Další z bohaté řady centrů Borny Sosy do pokutového území Herthy byl neúspěšný.
59'
Florian Niederlachner si dobře nepohlídal své ofsajdové popstavení.
57'
Velmi ostrý souboj svedl Uremović společně s protihráčem Silasem.
56'
ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Chris Führich.
55'
Ito dokázal sice zleva odcentrovat, ale v pokutovém území nalezl pouze výtečně hlavíčkujícího kapitána Herthy Plattenhardta.
53'
Agilní Borna Sosa byl na levé straně hřiště na poslední chvíli zastaven bránícím družstvem.
52'
Silas to měl velmi těžké proti zdvojené obraně ohledně prosazení se v pokutovém území.
51'
Což o to Dodi Lukebakio kličkou do středu hřiště obešel stínujícího obránce jenže ztratil rovnováhu a jeho následná střela míjí levou tyč.
50'
Sosa v kombinace se Silasem nic převratného u levého rohového praporku nevymysleli.
49'
Hertha BSC se již v plném počtu pokouší o další útočení.
48'
Florian Niederlechner je v péči lékařů svého berlínského týmu.
48'
Silas svůj příchod na hrací plochu oslavil pouze nedovoleným způsobem, který mu ihned odpískal rozhodčí Aytekin
46'
ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Silas.
46'
Jak to vypadá aktuálně na chvostu tabulky Bundesligy? Hoffenheim drtí 3:0 Frankfurt a měl by mít 32 bodů. Augsburg zatím hraje bezgólově s Unionem Berlín a po případné remíze s lépe postaveným klubem by měl také 32 bodů. Schalke 04 má 30 bodů.

VfB Stuttgart je na dvacetiosmi, Bochum prohráva v Mönchengladbachu 0:1 a má také 28 bodů. Hertha BSC by po případném vítězství měla na svém kontě 25 bodů.

Fauly: 3:8
Guirassy svou šanci z úvodu utkání neproměnil. Do vedení šla tedy Hertha BSC těsně před odehranou půlhodinou hry zásluhou hlavičky Kempfa.

Za devět minut byl již po skvělém míči Vagnomana zakončující Guirassy ve snadné pozici úspěšný trefou do opuštěné branky.

Nicméně Hertha BSC přeci jen vyhrála první poločas, když v nastaveném času po centru Lukebakia s neskutečným štěstím dostal balon za brankovou čárou svou nohou velmi často proklínaný a problematický Niederlechner.
45+2'
45+1'
Hertha právě vstřelila branku!
Skákavý centr Lukebakia z přímého kopu nalezl v pokutovém území nastavenou nohu FLORIANA NIEDERLECHNERA, brankář tuto teč nečekal prošla mu mezi nohami a Endo odkopával míč již za brankovou čárou – 2:1! Asistence: Dodi Lukebakio.
45+1'
Borna Sosa hrál příliš agresivně v osobním souboji.
44'
Sosa neuspěl ani při zahrávání dalšího rohového kopu.
43'
Niederlechner bude za mou osobu jistým hráčem, který bude o přestávce vystřídán.
42'
Niederlechner byl sice velmi natěsno bráněn obráncme Zagadou, ale sudí velmi dobře ukázal gestem, že Niederlechner velmi rád skokočil dopředu ve snaze získat penaltu.
41'
Christensen pošle dlouhým nákop své spoluhráče k dalšímu pokusu o útočnou zteč.
39'
Další centr zleva od Borny Sosy už jistě přímo ze vzduchu kryje brankář Christensen.
38'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Pěkný centr Sosy zleva nalezl Vagnomana, který chytře přeloboval brankáře Christensena a proto nebyl problém pro SERHOU GUIRASSY posla míč do opuštěné branky – 1:1! Asistence: Josha Vagnoman.
36'
Tomáse u postranní čáry opět byl ubránně precizním Uremovićem.
35'
Neúspěšnou kličkovanou hrál se svými soupeři Plattenhardt.
33'
Nedovoleně si v osobním souboji vypomohl útočným faulem Guirassy.
32'
Zakončení Enza Millota končí mimo brankový prostor tří tyčí.
31'
Borna Sosa bude rozehrávat přímý kop Stuttgartu.
29'
První centr Richtera z rohu byl sice ještě odvrácen mimo pokutového území, druhý pokus byl podsttaně úspěšnější a před brankou přesně nalezl hlavu zakončujícího MARC-OLIVERA KEMPFA, který svou střelu hlavou otřel ještě o tyč – 1:0! Asistence: Marco Richter.
28'
Rohový kop pro Herthu BSC z pravé strany hřiště.
27'
Zvednutý praporek nad hlavou asistenta rozhodčího značí odmávaný ofsajd Stuttgartu.
26'
Dodi Lukebakio se drží za stehno a také se nechá ošetřit za postranní čárou.
25'
Borna Sosa ze Stuttgartu je dalším z řady hráčů, který vyhledá akutní lékařskou péči.
23'
Fanoušci Herthy ženou své hráče o stošest za nutným až povinným vítězstvím.
22'
Nedovoleného prostředku ve středu hřiště se dopustil Waldemar Anton.
20'
Sosa nerozehrál rohový kop nijak nebezpečným způsobem pro soupeře.
20'
A signál hráči Stuttgartu zahráli opět po němž následovala bomba Guirassyho a jen díky obětavému zásahu hlavou Uremoviće, končí balon pouze rohovým kopem pro VfB Stuttgart.
19'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Florian Niederlechner) za zdržování hry/předčasné vyběhnutí ze zdi.
19'
Taktické rozehrání Sosy společně s Guirassym končí předčasným vyběhnutím soupeře ze zdi.
18'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Filip Uremović) za hru rukou.
18'
Tomás šikovně tečoval míč a ačkoliv Uremović schovával ruku jak jen mohl žlutému napomenutí neujde.
17'
Lehce čitelný nákop hostí s předhledem přečetla a do bezpečí odvrátila obrana Herthy.
16'
Kempf svedl velmi tvrdý, vzdušný souboj proti Vagnomanovi a potřebuje lékařské ošetření.
14'
Lukabakio vystřelil levačkou ze střední vzdálenosti a jeho pokus minul o několik decimetrů pro zmněu levou tyč stuttgartské branky.
13'
Lukebakio naslepo posílal míč na pravou stranu hřiště, což výborně pozičně přečetl Sosa.
11'
Sosa nedůrazně odehrál centr ze strany v pokutovém území, přesně na tuto chvíli čekla Tousart a jeho pumelice ze střední vudálenosti jen těsně minula pravou tyč z pohledu brankáře.
10'
Při zpracování míče byl Marco Richter jasně přistrčen Joshou Vagnomanem.
8'
Individuální akce Richtera byla zastavena dvěma obránci Stuttgartu v pokutovém území.
7'
Dobrý pas na střed hřiště proměnil v nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti Guirassy, brankář Christensen balon vyrazil a následně dorážející Millot si nepohlídal svůj ofsajd!
5'
Dlouhý pas za obranu Herthy perfektně včas přečetl brankář Christensen.
4'
Centr Plattenhardta nedokázal v pokutovém území nikdo z jeho spoluhráčů užitečně zpracovat.
4'
Niederlechner byl zastaven nedovoleně při svém postupu v prostoru středového kruhu.
3'
Pronikajícího Tomáse u levé postranní čáry parádně ubránil Filip Uremović.
2'
Velmi rozháranou rozehrávku předvádějí zástupci Herthy BSC na zeleném pažitu.
1'
Hertha BSC bude hrát v pruhovaných dresech bílomodré kombinaci. VfB Stuttgart nastoupí k utkání v červenočerné kombinaci barev.
Slušnou účast na berlínském stadionu hlásí i fanoušci VfB Stuttgart.

Hertha BSC: Christensen – Kenny, Uremović, Kempf, Plattenhardt (C) – Tousart, Richter, Dárdai – Lukebakio, Jovetić, Niederlechner.
Náhradníci: Ernst – Rogel, Serdar, Mittelstädt, Boëtius, Ngankam, Boateng, Maza, Ejuke.
Trenér: Pál Dárdai

VfB Stuttgart: Bredlow – Ito, Zagadou, Anton – Sosa, Haraguči, Endo (C), Vagnoman – Millot, Tomás – Guirassy.
Náhradníci: F. Müller – T. Coulibaly, Perea, Silas, Führich, Stenzel, Egloff, Nartey.

Mavropanos (poraněná holeň)
Hráči Herthy BSC už naopak ani neví jak chutná vítězství. Poslední výhra se datuje k 25.2.2023 nad Augsburgem 2:0! Od té doby je to prostě pouze jen zmar a bída. Osm zápasů bez výhry s bilancí 0 – 2 – 6!
VfB Stuttgart dělá vše proto, aby se vyhnul baráži o setrvání v Bundeslize. Čtyři utkání bez prohry je vellmi solidní bilance. Po dvou remízách, bylo vítáno vítězství nad Mönchengladbachem 2:1 jako velmi radostné. Toto bylo potvrzeno i výtečnou reprezentací v DFB Pokalu, když pouť Stuttgartu skončila až v semifinále porážkou od favorizovaného Eintrachtu Frankfurt 2:3!
Los 31. kola Bundesligy svedl dohromady dva soupeře , kteří svedou záchránářský souboj o své další bytí v nejvyšší německé souteři i pro ročník 2023/24. Hertha BSC (18) je beznadějně poslední apouze výhra z a tři body by jí udržela nějakou teoretickou šanci. VtB Stuttgart (15) je na tom o poznání lépe jak umístěním, tak zejména aktuální formou. Oba soupeře dělí šest bodů.