Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Bochum - 10. března 2023   20:30

0:2
(0:1)
Bochum
9' Stöger   • 76' Mašović  (Asano)
Köln
Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Hector (C) – Martel (77. Olesen), Schirí – Maina (78. Adamjan), Ljubičić (67. Huseinbasic), Kainz (77. Lemperle) – Selke (67. Tigges).
T. Horn, Köbbing – Schindler, Soldo.
Welz – Thomsen, Gorniak
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Bochum
Riemann – Stafylidis (71. Janko), Mašović, Orděc, Soares (46. Heintz) – Osterhage (82. Broschinski), Losilla (C) – Stöger – Asano (81. Kunde), P. Hofmann, Antwi-Adjei.
Johansson – Förster, Holtmann, K. Schlotterbeck.

Ve druhém poločase měli sice domácí herní převahu, ale jen po pokutové území. V něm se nedokázali pořádně prosadit, obrana Bochumi pracovala velmi dobře. V 76. minutě se navíc hosté prosadili z ojedinělé standardní situace, gól do branky střelou o břevno poslal stoper Erhan Mašović. Domácí se nezmohli ani na kontaktní branku, byť k ní měl v nastaveném čase blízko Chabot.
Zápas je u konce, domácí Kolín prohloubil svou herní i výsledkovou krizi, když prohrál s poslední Bochumí 0:2. Bochum už nyní poslední v tabulce není, díky třem bodům se posunula na prozatímní čtrnácté místo. Kolín zůstává dvanáctý, ale může se propadnout za Augsburg, pokud ten v sobotu porazí Bayern.
90+4'
90+4'
Ještě k jedné šanci se přeci jen domácí dostali, ale střelu Juliana Chabota zevnitř vápna dokázal Riemann chytit!
90+3'
Centr od rohového praporku vyboxoval brankář Manuel Riemann.
90+3'
Benno Schmitz posílal centr před branku a poté, co se do něj vložil Janko, bude to další rohový kop pro domácí.
90+1'
Nastavují se pouze tři minuty, vítězství Bochumi je už opravdu velmi blízko.
90'
Nepřesná přihrávka na Huseinbasice skončila už brankáře Riemanna, který s rozehrávkou spěchat nebude.
87'
Domácí se stále snaží útočit, ale už jakoby tomu chyběla šťáva, víra a nápad.
85'
Jonas Hector rozehrával devátý rohový kop Kolína v tomto zápase, ale opět z toho nebylo nebezpečí pro branku Bochumi.
83'
Domácí stále nic nevzdávají a pořád se snaží útočit a dobývat obranu Bochumi. Ta ale dnes funguje zatím bez chybičky.
82'
Střídání v týmu VfL Bochum:
ze hřiště odchází Patrick Osterhage, přichází Moritz Broschinski.
82'
Hosté se dostali k míči a hned se hnali do protiútoku. Benno Schmitz musel faulovat Antwiho-Adjeie žlutou kartu.
82'
Hosté se ubránili, ale dál jsou pod tlakem, Kolín kombinuje těsně před vápnem.
81'
Janko raději poslal míč do zámezí a domácí budou tedy zahrávat už svůj osmý rohový kop.
81'
ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Pierre Kunde.
79'
Pokud se Bochumi podaří udržet své vedení, bude to pro ně obrovská vzpruha, protože se posunou na čtrnácté místo tabulky, tedy mimo sestupové i barážové pozice.
78'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Sargis Adamjan.
77'
ze hřiště odchází Eric Martel, přichází Mathias Olesen,
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Tim Lemperle.
76'
Bochum právě vstřelil branku!
Tak dlouho se domácí snažili o vyrovnání, až sami inkasovali! Bochum předvedla skvělý secvičený signál ze standardní situace. Míč nejpve putoval pod zdí a nakonec se dostal až k stoperu ERHANU MAŠOVIĆOVI, který zevnitř šestnáctky tvrdou střelou pod břevno nedal Schwäbemu šanci. Asistence: Takuma Asano.
75'
Bochum následně vyrazila do brejku, který málem zakončil Asano. Riskantním, ale čistým skluzem ve vápně ho ale odzbrojil Julian Chabot.
74'
Domácí rozehráli standardní situaci z pravé strany. Míč směřoval na hlavu Tima Hüberse, ten ale v tísni nedokázal dobře zasáhnout míč.
73'
Po útočném faulu Bochumi jsou u míče opět domácí, jejich další akce začne u brankáře Schwäbeho, který už dlouho nemusel do akce.
72'
Iljás Schirí poslal z pravé strany nepřesnou přihrávku před branku Bochumi, s tímto neměli hosté žádný problém.
71'
ze hřiště odchází Konstantinos Stafylidis, přichází Saidy Janko.
70'
Kainz poslal zajímavý centr do vápna Bochumi, ve vzduchu byl ale nejvýš ze všech hostující obránce Erhan Mašović.
68'
Bochum se dlouho bránila, ale nyní se dostala k zajímavému brejku, který zakončil Kevin Stöger. Trefil ale jen svého spoluhráče Asana.
67'
ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Steffen Tigges,
ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Denis Huseinbasic.
66'
Domácí si mysleli, že budou kopat další rohový kop, ale rozhodčí se rozhodl opačně. Za náslendé protesty dostává Jonas Hector žlutou kartu.
66'
Opět to obrana hostů zvládla a odvrátila centr od rohového praporku.
66'
Všechno se stěhuje před branku Bochumi, další rohový kop Kolína.
65'
Další pokus o rychlou akci Kolína zastavil zdvižený praporek pomezního sudího.
64'
Selke měl po jednom ze soubojů ve vápně roztržené obočí, takže na chvíli chyběl na trávníku, už je ale opět zpátky v centru dění.
63'
Konstantinos Stafylidis se pěkně individuálně uvolnil u pravé postranní čáry a dostal se i k centru. Ten byl však zablokovaný.
62'
Jonas Hector fauloval Asana a k míči se tak dostanou hráči Bochumi.
61'
Davie Selke se snažil dostat k hlavičce po rohovém kopu, ale opět byl dobře hlídán obranou Bochumi.
60'
Rohový kop byl rozehrán na krátko a nebylo to dobré řešení, míč se nakonec ani nedostal do šestnáctky Kolína.
59'
Hra se po dlouhé době přesunula před branku Kolína a hned je z toho první rohový kop pro Bochum v tomto zápase.
58'
Tlak Kolína pokračuje, na zadní tyči čekal na centr Selke, chyběl mu ale kousek, aby se dostal do zakončení.
57'
Linton Maina se dokázal uvolnit a pak z levé strany poslal centr do vápna. Ten byl ale velice nepřesný.
56'
Rozhodčí píská faul na Benna Schmitze, ze středu pole budou rozehrávat fotbalisté Kolína nad Rýnem.
54'
Domácí ale dobře navazují na konec prvního poločasu v tom smyslu, že mají více ze hry a snaží se tlačit do koncovky. Obrana Bochumi ale zatím drží.
52'
Domácí zahrávali rohový kop, ale ty zatím dnes Kolínu nejsou a tento z kopačky Kainze nebyl žádnou výjimkou.
51'
Hra je přerušena kvůli ofsajdu, do kterého se dostal Christopher Antwi-Adjei.
49'
Takuma Asano předvedl bezohledný faul a je druhým hráčem Bochumi potrestaným žlutou kartou.
48'
Domácí tým začal druhý poločas aktivně. A není se čemu divit, když stále o gól prohrávají.
46'
ze hřiště odchází Danilo Soares, přichází Dominique Heintz.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:34.
První poločas je minulostí, domácí Kolín nad Rýnem pokračuje ve špatných výkonech a prohrává s VfL Bochumí 0:1. První poločas se nesl hlavně ve znamení velké bojovnosti a na obou týmech také bylo znát, že v posledních zápasech se velmi trápili se střílením branek. Situaci jim neulehčovalo ani počasí, od začátku totiž sněžilo a sníh byl čím dál tím hustější. Přesto jsme viděli jednu branku, tu vstřelil už v deváté minutě z penalty záložník Bochumi Kevin Stöger.
45+3'
45+2'
Po sérii soubojů ve středu pole byl chvíli míč na kopačkách Bochumi, pak fauloval Dejan Ljubičić.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
44'
Ani tentokrát ale domácí neměli štěstí a obrana Bochumi i tento přímý kop dobře ubránili.
43'
Takuma Asano nepříjemně fauloval Kainze a Kolín bude mít v závěru první půle nebezpečnou standardní situaci.
40'
Kolín v závěru poločasu stupňuje svůj tlak. Centr Schmitze nebyl špatný, ale brankář Manuel Riemann ho dokázal vyboxovat.
37'
Davie Selke ještě stihl míč na hrací ploše a z pravé strany odcentroval. Centr ale Losillo, takže z toho bude rohový kop.
35'
Jonas Hector z levé strany posílal prudký polovysoký centr před branku Bochumi, ale ta se znovu ubránila.
34'
Dejan Ljubičić a Iljás Schirí si nyní v kombinaci těsně před vápnem vůbec nerozuměli, další nadějný útok Kolína tak končí předčasně.
32'
Centr Kolína z pravé strany nebyl nijak nebezpečný, připraven hlavičkovat byl naopak obránce Bochumi Orděc.
30'
V posledních minutách se hra hodně kouskuje, což samozřejmě vyhovuje více Bochumi, která vede. Hráči Kolína jsou naopak docela nervózní, což je pochopitelné.
29'
Philipp Hofmann zatáhl za dres ve středovém kruhu Dejana Ljubičiče a po zásluze vidí žlutou kartu.
26'
Opět se ale nehraje, protože na hřišti to i nadále jiskří. Rozhodčí musí situaci uklidňovat.
25'
Ivan Orděc bude v pořádku a už je opět na nohou.
24'
Nyní došlo k nepříjemné situaci, když Davie Selke lehce přisedl hlavu Ivanu Orděcovi. Snad bude obránce Bochumi v pořádku.
24'
Iljás Schirí dostal míč na hranici šestnáctky a už se chystal střílet, míč mu však čistě dokázal odebrat Anthony Losilla.
22'
Domácí pomalu začínají přebírat otěže hry. V posledních několika minutách jsou rozhodně aktivnější. Ani oni ale nevstřelili už tři zápasy gól, takže je nečeká nic jednoduchého v honbě za vyrovnáním.
20'
Ve vápně Kolínu došlo k menšímu závaru po dlouhém autovém vhazování. Domácí si ale nakoenc poradili a míč odkopli.
18'
Hosté standardní situaci ubránili, ale poté se přeci jen dostal Kolín ke střele, konkrétně to byl Julian Chabot, který zevnitř šestnáctky vypálil, Riemanna ale nepřekonal.
17'
Domácí dostávají příležitost na ohrožení branky Bochumi, budou zahrávat standardní situaci z levé strany.
16'
Dejan Ljubičić se hnal za dlouhou přihrávkou za obranu, rychlejší byl ale Patrick Osterhage a k balónu ho nepustil.
14'
Takuma Asano z pravé strany nastřelil míč před branku Kolína, ale netrefil ji a ani žádný z jeho spoluhráčů na ten míč nedosáhl.
13'
Jonas Hector se provinil faulem a hráči Bochumi tak budou moci rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
12'
Pro Bochum je vstřelený gól velkou událostí, protože se jí to povedlo po čtyřech zápasech bez vstřelené branky.
11'
Domácí samozřejmě na nic nečekají a pokoušejí se o rychlou odpověď. Hned se usadili na polovině soupeře.
9'
Skvělý start do zápasu v podání Bochumi, která se dostává do vedení! Míč si na značku pokutového kopu postavil záložník KEVIN STÖGER a i se štěstím překonal střelou po zemi brankáře Schwäbeho. Ten vystihl stranu, ale míč mu prošel pod tělem.
9'
Penalta je ale potvrzena, bude ji kopat Kevin Stöger.
8'
Faul to byl poměrně jasný, ale bylo to velmi na hraně co se týče toho, zda k faulu došlo v šestnáctce nebo těsně před ní.
7'
Timo Hübers na hraně šestnáctky fauloval Christophera Antwie-Adjeie a rozhodčí ukazuje na penaltový puntík! Penalta pro Bochum!
7'
V Kolíně není nijak příznivé počasí pro fotbal. Je zde jen pár stupňů nad nulou a ve vzduchu poletují sněhové vločky.
6'
Benno Schmitz z pravé strany vhodil dlouhý aut až do šestnáctky Bochumi, ve vzduchu ale byli znovu silnější hosté.
5'
Rohový kop nebyl rozehraný vůbec špatně, obrana Bochumi ale dokázala míč z nebezpečného prostoru odvrátit.
4'
Jonas Hector centroval z levé strany a je z toho nakonec první rohový kop tohoto zápasu, který bude mít Kolín.
3'
Nyní jsou pro změnu u míče hosté a zkoušejí rozvíjet svůj první postupný útok v tomto zápase.
2'
Hráči Kolína to zkoušeli po pravém křídle, ale míč do vápna nedostali. Bude z toho jen autové vhazování.
1'
Domácí začínají aktivně a hned se usazují na polovině soupeře.
1'
Domácí Kolín nad Rýnem dnes bude hrát tradičně celý v bílém, hráči Bochumi budou oděni v dresech s kombinací světle a tmavě modré.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, utkání již brzy začne.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Hector (C) – Martel, Schirí – Maina, Ljubičić, Kainz – Selke.
Náhradníci: T. Horn, Köbbing – Adamjan, Huseinbasic, Lemperle, Olesen, Schindler, Soldo, Tigges.
Trenér: Baumgart

VfL Bochum: Riemann – Stafylidis, Mašović, Orděc, Soares – Osterhage, Losilla (C) – Stöger – Asano, P. Hofmann, Antwi-Adjei.
Náhradníci: Johansson – Broschinski, Förster, Heintz, Holtmann, Janko, Kunde, K. Schlotterbeck.
Trenér: Letsch

Rozhodčí: Welz – Thomsen, Gorniak.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas v této sezóně mezi těmito dvěma kluby skončil na hřišti Bochumi remízou 1:1. Domácí poslal do vedení vlastní brankou Brenno Schmitz a ve druhém poločase pak vyrovnával Linton Maina.
VfL Bochum

Bochum je podobně jako její dnešní soupeř spíše skromnějším německým klubem a ani nemá příliš velkou historii svého působení v nejvyšší soutěži. Takže i jejím hlavním cílem pro tuto sezónu je záchrana. To však nebude pro Bochum vůbec jednoduché, protože momentálně se s 19 body nachází na posledním místě tabulky. Stejný počet bodů mají ještě Schalke, Hoffenheim a Stuttgart, Bochum má z nich ale nejhorší skóre. O záchranu v německé nejvyšší soutěži se tedy ještě strhne pořádný boj. Bochum má naprosto tragickou formu, prohrála již pětkrát v řadě a v těchto pěti zápasech dala jen jeden gól. Naposledy padla 0:2 doma s konkurentem v boji o záchranu Schalke. Venku zatím Bochum v této sezóně v lize odehrála 12 utkání s bilancí jedné výhry a jedenácti porážek. Poslední čtyři venkovní duely prohrála, naposledy 0:3 na hřišti Brém.
1. FC Kolín nad Rýnem

Kolín je menší německým klubem, jehož hlavním cílem pro každou sezónu je především klidná záchrana a příjemným bonusem pak umístění v horní polovině tabulky. Momentálně patří Kolínu v tabulce Bundesligy s 27 body dvanácté místo. Na horní polovinu tabulky ztrácí Kolín sedm bodů a na sestupové příčky má náskok bodů osm. Z posledních pěti utkání vyhrál Kolín jediný, naposledy remizoval 0:0 na hřišti Unionu Berlín. Doma zatím Kolín v této sezóně v lize odehrál 11 utkání s bilancí pěti výher, tří remíz a tří porážek. Z posledních tří domácích zápasů vyhrál jen jedno, naposledy prohrál 0:2 s Wolfsburgem.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 24. kola Bundesligy mezi týmy 1. FC Kolín nad Rýnem a VfL Bochum. Zápas se odehraje na RheinEnergie Stadionu v Kolíně nad Rýnem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.