Bundesliga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Stuttgart - 28. srpna 2022   15:30

0:0
(0:0)
Köln
Schwäbe – Schmitz, Kilian, Chabot (52. Hübers), Hector (C) – Schirí – Schindler (60. Ljubičić), Martel (60. Kainz), Olesen (17. Duda) – Thielmann, Dietz (46. Adamjan).
T. Horn – K. Pedersen, Maina, Tigges.
H. Osmers – L. Koslowski, B. Kempkes
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Stuttgart
F. Müller – Mavropanos, Anton, Ito – Vagnoman, Führich (61. Perea), Endo (C), Ahamada (90+4. Millot), Sosa (60. Karazor) – Silas (76. Stenzel), Pfeiffer.
Bredlow – Klimowicz, Kuol, Kastanaras.

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:8. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:12.
Tak ani druhé dějství gól nepřineslo a oba celky se rozchází smírně. Domácí hráli od 56. minutě přesilovou hru, ale ani to jim nepomohlo skórovat, především šance v posledních vteřinách utkání doslova volala po gólu. Nutno ale říct, že remíza je nejspíš spravedlivá, i hosté, třebaže oslabeni, ke gólu neměli místy daleko.
90+6'
90+5'
A chyběl k tomu opravdu kousek. Jan Thielmann se dostal k odraženému míči, napřáhl a zamířil do horní části soupeřovy svatyně, Florian Müller ale předvedl fantastický zákrok a balón pravačkou vyrazil nad břevno. Díky němu zůstává skóre bezbrankové a duel tak i skončí.
90+5'
Domácí mají možná poslední možnost rozhodnout, rozehrávat budou z pravého křídla.
90+5'
Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Enzo Millot).
90+4'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Naouirou Ahamada, přichází Enzo Millot.
89'
Hra se nyní odbývá u středového kruhu, daleko od obou branek. Uvidíme, kolik minut rozhodčí nastaví.
86'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Dejan Ljubičić).
85'
Dejan Ljubičić to zkusil z velké dálky, míč ale špatně trefil a poslal ze svého pohledu vedle pravé tyče.
83'
Stuttgart je v posledních minutách aktivnější a jde si pro gól. Podaří se mu to?
81'
Přihrávka po zemi do malého vápna málem přinesla Stuttgartu velkou šanci, avšak jeden z jeho hráčů nedokázal skluzem míč tečovat do brány.
79'
Žlutá karta pro tým VfB Stuttgart (Atakan Karazor).
77'
U míče převážně domácí, kteří hrají přesilovku, ale do nějaké velké šance se nemohou dostat.
76'
ze hřiště odchází Silas, přichází Pascal Stenzel.
74'
Rychlá kombinace Kolína byla zakončena centrem z pravé strany, který byl ovšem zblokován.
73'
Domácí rozehráli rohový kop, následovala skrumáž v pokutovém území, ze které si pro volný míč doběhl Florian Müller.
72'
Kouč Stuttgartu Matarazzo dostává za nesportovní chování druhou žlutou, což znamená vykázání na tribunu.
71'
Jan Thielmann střílel nebezpečně z dobré pozice, ovšem pouze do obránce, který zblokoval míč do zámezí.
70'
Prudká rána jednoho z domácích fotbalistů byla zblokována. Kdyby se tak nestalo, nadělala by hostujícímu brankáři jistě nemalé potíže.
69'
Konstantinos Mavropanos se snažil dosáhnout znovu na letící balón, to se mu ale nepodařilo a ten skončil mimo hrací plochu.
67'
Domácí se provinili útočným faulem a jejich akce tímto končí.
65'
Dlouhý centr do pokutového území Kolína žádné nebezpečí nepřinesl, Konstantinos Mavropanos míč sice tečoval hlavou, ale příliš mimo.
62'
Florian Müller vyběhl z brány a pravačkou vyboxoval letící míč daleko od své brány.
61'
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Juan José Perea.
60'
ze hřiště odchází Borna Sosa, přichází Atakan Karazor.
60'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Eric Martel, přichází Florian Kainz.
60'
ze hřiště odchází Kingsley Schindler, přichází Dejan Ljubičić.
59'
Odvrácený centr přináší hostům rohový kop.
58'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Luca Kilian), také v tomto případě se jednalo o hrubý faul, ale nikoliv na červenou kartu.
57'
Žlutou kartu inkasoval za protesty i kouč Stuttgartu.
56'
Červená karta pro tým VfB Stuttgart (Luca Pfeiffer). Hostující hráč hodně tvrdě skluzem počastoval protihráče a vidí po zásluze červenou kartu.
54'
Chris Führich se snažil ve velkém vápně doběhnout míč a vystřelit, nepovedlo se mu ani jedno.
52'
ze hřiště odchází Julian Chabot, přichází Timo Hübers.
52'
Rohový kop Stuttgartu žádnou šanci nepřinesl, domácí odvrací míč do bezpečí.
50'
Střelu z dálky Marvin Schwäbe pouze pohlídal, balón končí nad břevnem.
48'
Silas nevyužil další velkou možnost, když po parádní uličce tečoval míč těsně před brankářem, balón poté skončil před zcela prázdnou bránou, ale domácí obránce jej stačil odehrát do bezpečí.
46'
ze hřiště odchází Florian Dietz, přichází Sargis Adamjan.
46'
První půle je za námi a na branku se čekalo marně. O trochu aktivnější byli hosté, kteří měli i více šancí, v největší selhal Silas. Domácí se do hry dostávali postupně, ale také oni mohli nakonec skórovat, v úplném závěru jim radost překazil jeden z obránců Stuttgartu, jenž odehrál míč z brankové čáry. Dočkáme se gólu ve druhém dějství?
45+5'
45+4'
Také hosté to ještě zkusili, ale v tomto případě letí hlavička jednoho z hráčů vedle vzdálenější tyče.
45+2'
Julian Chabot hlavičkoval z bezprostřední blízkosti a dokázal překonat brankáře, jeden z hostujících fotbalistů však odkopl míč na brankové čáře do bezpečí.
45+2'
Rohový kop pro domácí tým.
43'
Jonas Hector se snažil obejít obránce Stuttgartu, ale provinil se při tom faulem.
42'
Kolín drží míč na kopačkách na své polovině a vyčkává na správný moment.
40'
Střídání však v tomto případě není nutné a může se pokračovat ve hře.
39'
Chris Führich se svíjí v bolestech na trávníku a hlavní arbitr volá zdravotníky.
38'
Silas šel na druhé straně úplně sám na domácího gólmana, ten však soupeři zmenšil střelecký úhel a jeho pokus vyrazil do zámezí. Čtrnáctce Stuttgartu už poté zbylo jen dát ruce za hlavu, taková šance by se měla využít.
38'
Stejný hráč o chvíli později v šestnáctce soupeře neprošel přes obránce a ke střele se tak nedostal.
37'
Velká škoda, dobře nacvičený signál téměř vyšel, Jonas Hector zůstal na úrovni penalty úplně sám a přihrávka na něj směřovala, jenže hráč Kolína balón netrefil.
36'
Domácí mají slušnou šanci skórovat, rozehrávat budou prakticky z levé hranice velkého vápna.
35'
Jeden z hráčů Kolína čekal v pokutovém území na centr, který na něj i směřoval, ovšem k hlavičce se nakonec nedostal.
34'
Hosté přenesli teď sami hru z útočné poloviny až k brankáři, který znovu pomáhá rozehrát.
32'
Florian Müller musel pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, na nic nečekal a volný míč odehrál daleko do bezpečí.
29'
Domácí dlouho kombinují mezi sebou na útočné straně, do šance se ale nedokáží dostat.
28'
Stuttgart vyrazil do protiútoku, Silas se ale už dostal do příliš ostrého úhlu a pravačkou trefil jen boční síť.
27'
Rohový kop pro Kolín.
25'
Nyní zahrozil také domácí tým a obrana Stuttgartu měla co dělat, aby míč odvrátila do bezpečí.
22'
Ani tahle šance gólem nekončí. Silas obdržel výbornou přihrávku do běhu, v situaci jeden na jednoho obešel Chabota a zamířil po zemi k pravému rohu, ovšem Marvin Schwäbe rychle skočil a balón výtečně vyrazil.
20'
Florian Müller zatím mnoho práce neměl, nyní si vyběhl pro volný míč k hranici vápna a sebral jej do rukavic.
18'
Stuttgart vyrazil do otevřené obrany soupeře, ale šanci nevyužil, centr na střed vápna domácí odvrátili.
17'
ze hřiště odchází Mathias Olesen, přichází Ondrej Duda.
16'
Borna Sosa centroval levačkou z levého křídla mimo, míč se otřel o síť a skončil v zámezí.
15'
Vypadá to, že hned v úvodu zápasu bude nutné střídání na straně Kolína.
14'
Odvrácený centr končí mimo hrací plochu, hosté budou vhazovat.
13'
Mathias Olesen je dalším z domácích hráčů, který si žádá ošetření a zpět na nohy se mu nechce.
12'
Konstantinos Mavropanos v souboji jeden na jednoho fauloval, míč tak musí odevzdat.
9'
Hodně dlouhá a především nepřesná přihrávka vzduchem letí za postranní lajnu, je z toho aut pro domácí.
8'
Delší dobu se nyní nehrálo, neboť Julian Chabot musel být ošetřován a musela mu být obvázána hlava.
5'
Konstantinos Mavropanos se dostal k hlavičce a míč nasměroval pod břevno, Marvin Schwäbe byl ovšem připraven a balón vytěsnil nad.
4'
Tvrdá rána jednoho z hostů byla zblokována na rohový kop.
3'
Skrumáž v pokutovém území Kolína k šanci nevedla, domácí odehrávají míč do bezpečí.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Kilian, Chabot, Hector (C) – Schirí – Schindler, Martel, Olesen – Thielmann, Dietz.
Náhradníci: T. Horn – K. Pedersen, Hübers, Ljubičić, Kainz, Duda, Maina, Tigges, Adamjan.
Trenér: S. Baumgart.

VfB Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, Anton, Ito – Vagnoman, Führich, Endo (C), Ahamada, Sosa – Silas, Pfeiffer.
Náhradníci: Bredlow – Millot, Stenzel, Perea, Klimowicz, Karazor, Kuol, Kastanaras.
Trenér: P. Matarazzo.

Rozhodčí: H. Osmers – L. Koslowski, B. Kempkes.
Posledních pět vzájemných zápasů

Stuttgart – Kolín nad Rýnem 2:1
Kolín nad Rýnem – Stuttgart 1:0
Stuttgart – Kolín nad Rýnem 0:2 (Pohár)
Kolín nad Rýnem – Stuttgart 0:1
Stuttgart – Kolín nad Rýnem 1:1

Kolín nad Rýnem sice vyhrál poslední domácí duel nad Stuttgartem 1:0, ovšem před tím nad ním zvítězil před svými fanoušky naposledy 29. října 2000 (!), kdy jej porazil 3:2.
Kolín nad Rýnem

Domácí v nové sezóně ještě neprohráli, v prvním duelu deklasovali Schalke před svými fanoušky vysoko 5:1, následovali dvě venkovní remízy 1:1 a 2:2 v Lipsku, resp. Frankfurtu. Na kontě tak mají šest vstřelených branek, které se postaralo šest různých hráčů.

Stuttgart

To hosté naopak čekají na první výhru, doma nejprve hráli nerozhodně 1:1 s Lipskem, poté 2:2 v Brémách a naposledy smolně podlehli před svými fanoušky Freiburgu těsně 0:1, když protivník rozhodl už v 11. minutě zápasu. Dočkají se hráči Stuttgartu dnes prvního vítězství v novém ročníku?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.