Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Augsburg - 15. dubna 2023   15:30

Lipsko
10' Kampl (Werner) • 32' Werner (Henrichs) • 35' Werner (Kampl)
3:2
(3:1)
Augsburg
5' Maier  (Iago) • 82' Vargas
Lipsko
Blaswich – Klostermann, Orbán (C), Gvardiol – Henrichs, Kampl (79. Laimer), Haidara, Raum (85. Halstenberg) – Szoboszlai (85. Diallo), Werner (85. Silva), Olmo (73. Nkunku).
Nyland – Ba.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Red Bull Arena, Lipsko
46 058 diváků
Augsburg
Koubek – Uduokhai (78. Veiga), Gouweleeuw, Bauer (C) – Iago, Rexhbecaj, Engels (46. Baumgartlinger), Gumny (38. Jensen) – M. Pedersen, Maier (61. Vargas) – Beljo (61. Cardona).
Klein – Caligiuri, Mbuku, Čolina.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 8:11.
Pasivita RB Lipska ve druhé půli vedla ke snížení Augsburgu Vargasem, ale pouze osm minut před koncem utkání, což byl příliš krátky čas na větší změnu ve skóre.

RB Lipsko se díky těsné výhře zatím dostalo na třetí pozici. stejný počet bodů jako Union Berlín. Augsburg je naopak díky prohře opět 100% namočen v boji o záchranu. Schalke se přibližuje a velmi bude tento bavorský klub zajímat také počínáni soupeře VfL Bochum.
90+5'
90+4'
Dnešní utkání sleduje 46 058 diváků!
90+3'
Ruben Vargas svým nepovedeným centřem zřejmě smazal i poslední možnost Augsburgu o vyrovnání.
90+2'
Cardona nedokázal obelstít připravenou obranu Lipska.
90+1'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (André Silva) za zdržování hry.
90+1'
Nkunku rohový kop rozehrál pouze nakrátko ve spolupráci se svým spoluhráčem.
89'
Centr Laimera byl sražen soupeřem na rohový kop pro Lipsko.
88'
Nkunku to s míčem umí, prodral se až k zakončení k jehož přesnosti scházelo jen pár decimetrů.
87'
Roh Augsburgu rozehrál Pedersen, nicméně obrana Lipska byla na tuto situaci perfektně připravena.
85'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází André Silva,
ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Abdou Diallo,
ze hřiště odchází David Raum, přichází Marcel Halstenberg.
84'
Nkunkova střela byla zablokována, ale odražený balon pohotově vyslal zpět směr branka Laimer, ale na brankáře koubka si nepřišel.
84'
Samozřejně ihned příchází po druhé inkasované brance reakce trenéra Marca Roseho.
82'
Augsburg právě vstřelil branku!
To již neplatí! Jelikož velké drama zařidíl svým snižujícím gólem čerstvý hráč RUBEN VARGAS po dvacetiminutovém působení na hrací ploše, poté ci zasáhl do zápasu až v jeho průběhu po hodině hry – 3:2!
81'
Snaha Augsburgu o zdramatizování utkání je zjevna, leč zatím neúspěšná.
80'
Centr Fredrika Jensena v marné snaze nalézti někoho ze svých spoluhráčů končí pouze záhy za koncovou čárou.
79'
ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Konrad Laimer.
78'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Felix Uduokhai, přichází Renato Veiga.
77'
Mads Pedersen nebyl úspěšný ani při dalším rozehrání rohového kopu třináct minut před koncem utkání.
76'
Své ofsajdové postavení si nepohlídal dnes velmi bodově aktivní (1+1) Kevin Kampl.
75'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (David Raum) za nesportovní chování.
75'
První žlutou kartu si na straně Lipska připíše záložník Raum.
73'
ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Christopher Nkunku.
72'
Dani Olmo se pokoušel prostřelit obranný val těl před sebou, ale nebyl v tomto svém snažení úspěšný.
70'
Centr Pedersena z rohového kopu nalezl pouze jistě připraveného brankáře Blaswiche.
69'
Iago se snaží neustále zapojovat do případného útočení Augsburgu, tentokráte si nedokázal pohlídat své ofsajdové postavení.
67'
Amadou Haidara se snažil dostat k míč do pokutového území až k Wernerovi, aby si mohl připsat případný hattrick, pro tuto chvíli tento hráč nebyl úspěšný ve svém snažení.
66'
Centr Davida Rauma nebyl zrovna z kategorie těch povedených.
65'
Pokus Cardony z první byl sice pohotový, ale také zároveń nepřesný a branku Lipska neohrozil.
63'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Jeffrey Gouweleeuw) za faul.
63'
A do třetice za sebou přibude žlutá karta na kontě hráčů Augsburgu.
62'
RB Lipsko má k dispozici všech pět střídání. Trenérovi Maassenovi schází provést již jen poslední případnou změnu v základní sestavě Augsburgu.
61'
ze hřiště odchází Dion Drena Beljo, přichází Irvin Cardona,
ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Ruben Vargas.
59'
Joško Gvardiol se dokázal uvolnit přes soupeře a následnou střelu z dálky zaměstnal brankáře Tomáše Koubka.
56'
Druhý poločas je tedy herně a zejmána především gólově o poznání klidnější než první část tohoto střetnutí.
54'
Dlouhý nákop se snažil najít čihájícígo Iaga, ale obrana soupeře byla rychlejší a úspěšnější.
53'
Druhý poločas je zatím ve znamení podstatně důraznější hry zejména hráčů Augsburgu, což bez povšimnutí nenechal hlavní rozhodčí Fritz.
51'
Hráči Augsburgu jsou sice momentálně více na míči, ale nic konstruktivního nedokáží vymyslet.
49'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Iago) za faul.
49'
Vzápětí pro hostujícího hráče tasil další žlutý kartónek ze své kapsy rozhodčí Fritz.
48'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Felix Uduokhai) za faul.
48'
Ztaím ve velmi slušně hraném utkání dojde k udělení první žluté karty po faulu hráče Augsburgu v oosbním souboji.
46'
ze hřiště odchází Arne Engels, přichází Julian Baumgartlinger.
46'

Fauly: 2:5
Ohromná ofenzivní síla RB Lipska se opět jednou ukázala! Ve třetí minutě ještě stačil čarovat brankář Koubek, následně Augsburg nečekaně poslal do vedení nejlepší hráč hostí Maier.

Vzápětí po přihrávce Wernera vyrovnal Kampl. Následně se dvacet minut na hraci ploše neudálo nic převratného. Jenže po půl hodině hry během čtyř minut po asistencích Henrichse a následně Kampla skóroval dvakrát kanonýr Werner!
45+2'
45+2'
Centr Iaga do pokutového území svého adresáta nedokázal úspěšně nalézti.
45+1'
Centr z následného rohového kopu likviduje bezpečně brankář Blaswich.
45'
Centr Maiera sice zlikvidoval brankář Blaswich, následně byl přeci jen míč odehrán jeho spoluhráči na další roh pro Augsburg.
44'
V závěru prvního poločasu budou hráči Augsburgu zahrávat rohový kop.
43'
Na ofenzivní výlet se vydal formou individuálního úniku obránce Jeffrey Gouweleeuw, ale po zásahu obránce Lipska končí balon pouze za postranní čárou.
41'
Příchod Jensena na hrací plochu přeci jen, zdá se zklidnil nejisté zadní řady Augsburgu minimálně od konce prvního poločasu.
40'
Timo Werner tak má slušně nakročeno ke vstřelení dalšího bundesligového hattricku.
38'
ze hřiště odchází Robert Gumny, přichází Fredrik Jensen.
37'
Na zpackanou pasáž hry ihned reaguje augsburgská lavička jenž chystá změnu ve svém kádru.
35'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Hráči Augsburgu jsou momentálně zralí na ručník! Střelec první branky vrací přesnou přihrávku TIMO WERNEROVI jenž připisuje druhou gólovou trefu během pihých tří minut – 3:1! Asistence: Kevin Kampl.
33'
Papírové prognózy se tedy začínají naplňovat.
32'
Hráči domácího celku trpělivě pracovali na změně skóre z čeho teď těží po přesném vyzvání od Henrichse gólový útočník TIMO WERNER a mění stav utkání na 2:1! Asistence: Benjamin Henrichs.
30'
Prvních deset minut zápasu přineslo vyloženou šanci a hned dvě branky. Následně se hra podstatně uklidnila, tudíž i po půlhodině hry je stále nerozhodné skóre 1:1.
29'
Na ofsajdy je srovnáno 2:2, když ty lipské měl na svědomí vždy Timo Werner.
27'
Individuální průnik šikovného maďarského reprezentanta Szoboszlaie přes několik protihráčů nakonec přeci jen končí nezdarem a odebráním míče z jeho moci.
25'
Arne Maier se pěkným uvolněním zbavil obránce, nicméně jeho naservírovaný cnetr končí pouze v rukavicích brankáře Blaswiche.
24'
Ve velmi těsném ofsajdovém postavení byl nachytán kanonýr Lipska, i když dnes spíše jako nahrávač Timo Werner.
23'
Zajímavý pas vyslaný z kopačky Davida Rauma dokázala v poslední možný moment uhasit obrana Augsburgu.
22'
Postupné útoky lIpska zatím v této fázi hry narážejí na připravenou obranu soupeře.
20'
Hráči Lipska si kombinacemi nyní převážně v oblasti středového kruhu připisují další percenta co se týče držení míče na své kontě.
19'
Ze tří střel na branku, hned dvě skončili v síitu, tu třetí skvěle zneškodnil hned v úvodu utkání český brankář Koubek.
17'
Herní aktivita včetně sttaistik se kladně klaní dle papírových předpokladů na stranu hráčů RB Lipska vyjma nerozhodného skóre.
15'
Centr Augsburgu kopnutý z velké dálky neměl žádnou šanci na úspěch.
14'
Rozhodčí Fritz si všiml v osobním souboji faulu ve formě podražení od Benjamina Henrichse.
13'
Kampl se vrací do hry a hra pokračuje i nadále v rovnovážném počtu hráčů na obou stranách.
12'
Kevin Kampl střelec vyrovnávající branky si žádá lékařské ošetření.
10'
A je srovnáno po situaci, kdy Timo Werner přesně sklepl míč na spoluhráče KEVINA KAMPLA, který ho z první pohotově dostává do sítě soupeře – 1:1! Asistence: Timo Werner.
10'
Opět ofsajd předčasně ukončil ofenzivní snahu Augsburgu.
9'
Rohový kop rozehrál centrem Szoboszlai ke kterému se sice dostal kapitán Willi Orbán, ale jeho zakončení nohou neblyo úspěšné.
8'
Lukas Klostermann vyslal dlouhý, ale hlavně s patřičnou razancí hraný balon na spoluhráče, který byl odehrán za koncovou čáru – rohový kop pro RB Lipsko.
6'
Následný pokus Maiera o cnetr do pokutového území hatí připravená obrana Lipska.
5'
Vzápětí na druhé straně hřiště svou první nebezpečnou akci zakončuje po dlouhé přihrávce Iaga úspěšným zakončením přímo pod břevno záložník ARNE MAIER – 0:1! Asistence: Iago.
4'
Následný roh nebyl úspečně rozehrán na krátkou vzdálenost.
3'
První velkou šancí utkání měli na svých kopačkách hráči RB Lipska, když nebezpečnou střelu Dominika Szoboszlaie bravurně vyrazil na rohový kop brankář Koubek!
1'
První útočná snaha augsburských skončila nezdarem ve formě odpískaného ofsajdu.
1'
Úvodní rozehrávku tohoto utkání obstarají hráči hostujícího Augsburgu.

RB Lipsko: Blaswich – Klostermann, Orbán (C), Gvardiol – Henrichs, Kampl, Haidara, Raum – Szoboszlai, Werner, Olmo.
Náhradníci: Nyland – Nkunku, Silva, Ba, Halstenberg, Diallo, Laimer.
Trenér: Marco Rose

FC Augsburg: Koubek – Uduokhai, Gouweleeuw, Bauer (C) – Iago, Rexhbecaj, Engels, Gumny – M. Pedersen, Maier – Beljo.
Náhradníci: Klein – Veiga, Baumgartlinger, Caligiuri, Vargas, Mbuku, Jensen, Čolina, Cardona.
Trenér: Enrico Maassen

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
Oba dnešní soupeři počítají až nečekaně příliš absencí. Díky tomuto faktu můžeme vidět v brance Augsburgu českého brankáře Tomáše Koubka.
Předpokládané absence:

RB Lipsko

Schlieck, Nyland, Simakan, Clark, Nickisch (všichni nespecifikované zranění)
Gulácsi (poraněné koleno)
Forsberg (Covid-19)
Laimer (poraněná kyčel)
Poulsen (poraněné lýtko)
Schlager (poranění kotníku)

FC Augsburg

Gikiwiecz, Berisha, Oxford (všichni nespecifikované zranněí)
Hahn a Strobl (oba poraněné koleno)
Demirović (červená karta)
Dorsch (zlomený nos)
Yeboah (zlomený kotník)
"Limonádnící" z Lipska se oklepali po nepovedeném březnu v němž utržli i neslavný debakl 0:7 s Manchester City. Měsíc duben nastartovala výhra ve čtvrtfinále DFB Pokalu proti Dortmundu 2:0. Na toto vítězství navázal tříbodový zisk z ligy po zdolání Herthy BSC na jejím hřišti 1:0.
FC Augsburg má v posledních týdnech formu dosti mizernou a proto se nemůže odpoutat od bojů o záchranu. Ze čtyř utkání získat dva body je mizérie. Po remíze ve Wolfsburgu následovala domácí porážka 1:3 s Kolínem nad Rýnem.
RB Lipsko (4) bojující o nejvyšší příčky se střetne na domáícm hřišti se soupeřem, jenž neustále hraje o záchranu v Bundeslize v podobě delku FC Augsburg (13). Papírovým favoritem budou hráči Lipska jenž nahráli o devatenáct bodů více než soupeř.

Vzájemné utkání:

FC Augsburg – RB Lipsko 3:3 (1:0)

Branky: 34. (penalta) Beriša, 51. Demirović, 64. Vargas – 72. Silva, 89. Nkunku, 90. Ramos

ŽK: 22. Beriša, 37. Demirović, 60. Gruezo, 65 Iago, 83. Gouweleeuw, 90+3 Rexhbecaj – 21. Silva

ČK: 65. Iago (Augsburg)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.