Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Hertha Berlin - 15. října 2022   18:30

Lipsko
25' Forsberg (Szoboszlai) • 30' Raum  • 45' Orbán
3:2
(3:0)
Hertha Berlin
62' Lukebakio   • 64' Jovetić
Lipsko
Blaswich – Simakan (61. Henrichs), Orbán, Diallo, Raum (61. Halstenberg) – Schlager, Haidara (61. Kampl) – Forsberg (72. Poulsen), Szoboszlai – Silva (72. Novoa), Nkunku.
Nyland – Gvardiol.
Osmers – Kempter, Siewer – Winter
Red Bull Arena, Lipsko
Christensen – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt (46. Mittelstädt) – Tousart, Šunjić (46. Kanga), Serdar (83. Selke) – Lukebakio, Jovetić, Richter (59. Ejuke).
Ernst – Pekarík, Dárdai, Darida, Boateng.

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek víkendu a všem Terezám ještě dnes všechno nejlepší k svátku!

Fauly: 16:8
Utkání, které se po prvním poločase zdálo být rozhodnuté, nakonec bylo naprosto strhující. Mohly za to dva slepené góly Herthy, kterými se hosté dostali na jednobrankový rozdíl. Následovala spousta šancí na obou stranách, ale skóre se už nepohnulo. Christopher Nkunku sice v 84. minutě skóroval, gól však kvůli ofsajdu nebyl uznán. Lipsko tedy bere s odřenýma ušima všechny tři body.
90+6'
90+5'
Lukebakio se dostal ještě k jedné velmi nadějné hlavičce, jenže míč přesměroval těsně vedle tyče.
90+4'
Perfektní přechod hřiště končil u Wilfrieda Kangy, který z pravé strany bezmyšlenkovitě vystřelil a trefil bližší tyč!
90+4'
Christopher Nkunku dostal další šanci skórovat, ale dnes mu zřejmě není gól souzen, protože balón míří do zámezí.
90+3'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Agustín Rogel).
90+2'
Hra už je velmi otevřená, až bláznivě. Marcel Halstenberg si ve středovém kruhu došel pro důležitý faul.
90+1'
Útočné snažení Herthy končí za Blaswichovou bránou, aniž by ji nějak ohrozilo. Domácí gólman si s rozehrávkou dává načas.
89'
Hosté se při bránění nemohli dohodnout na tom, kdo míč odehraje, a tak mohl Kevin Kampl vyzkoušet tvrdou ránu zpoza vápna. Ta končí v zámezí.
88'
Domácí rozehráli roh nakrátko, aby především uteklo co nejvíc času. K ohrožení Christensenovy brány nedošlo, ale bude z toho další rohový kop Lipska.
87'
Hosté logicky musí otevřít hru, nicméně je z toho další protiútok Lipska, po kterém bude následovat rohový kop domácích.
86'
Dobré napadání hostů nadělalo před Blaswichem domácí obraně spoustu problémů. Míč vyplaval před Daviem Selkem, jenž se z voleje do míče opřel, Blaswich ale předvedl dobrý zákrok. Následovala ještě Lukebakiova razantní dorážka nad bránu.
85'
A nyní je potvrzeno, že šlo o těsný ofsajd, takže rozdíl ve skóre je stále jednobrankový.
84'
Kampl vymyslel nádherný oblouček za obranu na Nkunkua, jenž se tentokrát nemýlil a zakončil naprosto perfektně ke vzdálenější tyči. VAR ovšem zkoumá situaci kvůli ofsajdu.
83'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Davie Selke.
81'
A po rohovém kopu Lipska ihned následovala podobně velká šance na druhé straně! Chidera Ejuke zvládl přelobovat gólmana Blaswicha, jenže míč neměl razanci, a tak ho včas odklidil Kevin Kampl.
80'
Christopher Nkunku byl díky skvělému prostrčení sám před brankářem, kde si troufl i na povedenou kličku. Zakončoval do zdánlivě prázdné brány, jenže na poslední chvíli se přihnal Dodi Lukebakio, který famózně tečoval míč mimo.
79'
Hugo Novoa Ramos posílal dobrý míč Nkunkuovi, předtím byl ale sám v ofsajdu, který zajišťuje míč hostům.
78'
Domácí měli další brejkovou příležitost, jenže Poulsen na hranici šestnáctky špatně zpracoval míč pro Novou.
77'
Oba týmy velmi aktivně napadají, což udržuje hru uprostřed hřiště. Pochopitelně to víc vyhovuje Lipsku.
76'
Na půlicí čáře svedli osobní souboj Mittelstädt a Novoa, sudí situaci vyhodnotil jako Mittelstädtův faul.
75'
Hra se trochu uklidnila, především v podání domácího Lipska, které nechce zůstat pouze u bránění. Hertha se nadechuje k dobývání Blaswichovy brány v poslední čtvrthodince.
74'
Mittelstädt posílal zajímavý balón z levé strany, jeho spoluhráči nakonec nedokázali zpracovat. Domácí tedy budou vhazovat od protější postranní čáry.
73'
Domácí v některých soubojích působí frustrovaně, a to i nově příchozí Yussuf Poulsen, který nyní zcela zbytečně fauloval na útočné polovině.
72'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází André Silva, přichází Hugo Novoa,
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Yussuf Poulsen.
70'
Domácí zahrozili z rychlého protiútoku, na konci akce byl André Silva, který ve vápně spadnul, ale podle rozhodčího rozhodně nešlo o faul.
69'
Vysoký centr z levé strany dokázal odhlavičkovat Stevan Jovetić, míč se pak od země odrazil tak vysoko, že přeletěl bránu.
68'
Dodi Lukebakio zůstává ležet na zemi a potřebuje ošetření. Jeho zranění by pro hosty bylo velkou ztrátou.
66'
Sebedůvěra je najednou jednoznačně na straně hostů, kteří na útočné polovině dělají, co mohou, aby vstřelili vyrovnávací gól.
64'
Hertha právě vstřelila branku!
Lukebakio rozehrával přímý kop z pravé strany, míč ve vápně nikdo nedokázal pořádně odhlavičkoval, a tak se ho ujal STEVAN JOVETIĆ. V podstatě z otočky vystřelil k levé tyči, kam Blaswich nemohl dosáhnout, a rázem je to jen o gól. Bez asistence.
63'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Kevin Kampl).
62'
Pokutového kopu se ujal dnešní nejlepší hráč hostů DODI LUKEBAKIO. Gólmana poslal doprava, míč ale doleva, čímž zaslouženě snižuje na dvoubrankový rozdíl.
61'
ze hřiště odchází David Raum, přichází Marcel Halstenberg,
ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Kevin Kampl,
ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Benjamin Henrichs.
60'
Byla nařízena penalta pro Herthu Berlín. Nízký centr z pravé strany trefil ruku Dialla, který už byl ve vlastním pokutovém území.
59'
Nyní se ale hosté nestihli vrátit proti početnému komandu domácích, kteří nebezpečně zahrozili z protiútoku. Nkunku na hraně vápna ale zamířil nepřesně.
59'
ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Chidera Ejuke.
58'
Lukebakio nakonec rozehrával rohy dva, každý z jedné strany. Ani jeden z nich nebyl vůbec špatný, nicméně domácí obrana jištěná gólmanem Blaswichem zatím odolává.
57'
Hertha pokračuje v útočení, Janis Blaswich už musel předvést solidní zákrok, aby alespoň vyrazil míč na rohový kop.
55'
Sám Lukebakio ze standardní situace čepoval balón před bránu, kde i jeden z jeho spoluhráčů zvládl hlavičkovat. Ve velké rychlosti to ale bylo jen mimo bránu.
54'
Dodi Lukebakio se snaží individuálně vyzrát na domácí obranu, čímž nyní vybojoval přímý kop na pravé straně vedle šestnáctky.
53'
Lipsku se otevírají možnosti pro rychlé protiútoky, centr zleva ale končí kvůli nepřesnosti až za bránou Olivera Christensena.
52'
Christopher Nkunku se rozběhl, aby pořádně obrousil levou stranu hřiště, Augustín Rogel s ním ovšem podél postranní čáry závodit nechtěl. Život si tedy ulehčil faulem.
50'
Emil Forsberg chytře prostrčil míč Andrému Silvovi, jenž chtěl na levé straně co nejpohotověji zakončit. Možná si ale měl míč raději pořádně zpracovat, protože v dobré šanci minul bránu.
49'
Domácí se ale zvládli s presinkem vypořádat a už si to štrádují k bráně Olivera Christensena.
48'
Hertha nicméně ukazuje, že se ještě nehodlá vzdávat, a tak rychle napadá soupeřovu rozehrávku.
47'
Podobnou bolest o chviličku později zažívá Dodi Lukebakio, který zůstal ležet na zemi. Rozhodčí váhal s přerušením hry, hráči Lipska až po chvíli zakopávají míč do zámezí.
46'
Suat Serdar schytal hned zkraje druhého poločasu tvrdý zákrok, Hertha bude rozehrávat volný přímý kop.
46'
ze hřiště odchází Marvin Plattenhardt, přichází Maximilian Mittelstädt,
ze hřiště odchází Ivan Šunjić, přichází Wilfried Kanga.
46'
Prvních zhruba deset minut byl zápas vyrovnaný, poté hru začalo kontrolovat Lipsko. Do šancí se však nedostávalo až do 23. minuty, kdy ještě Nkunkua vychytal Christensen. O dvě minuty později už ale neměl šanci proti zakončení Emila Forsberga, od jehož gólu si domácí začali věřit. Přidali díky tomu ještě dvě další branky a zaslouženě vedou 3:0
45+2'
45+2'
VAR ještě kontroloval gól kvůli možnému ofsajdu, nyní ale potvrzuje platnost Orbánovy branky.
45+1'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Lipsko právě vstřelilo branku!
André Silva si před bránou perfektně stáhnul míč, čímž se zároveň uvolnil za obranu. Těžké zakončení sice trefilo tyč, u ní ale byl WILLI ORBÁN, jenž balón dorazil do prázdné sítě.
44'
Centr z levé strany mířil na úplně volného Emila Forsberga, jenž však v pokutovém území míč podskočil.
43'
Hosté jsou si velmi dobře vědomi hrozby, kterou představuje rychlý Christopher Nkunku, a tak, když nyní dostal trošku prostoru, se k němu ihned seběhli ve větším počtu.
42'
Hra se trochu zklidnila, nicméně navrch mají pochopitelně domácí, kteří kombinují na útočné polovině ve značné pohodě.
41'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Marvin Plattenhardt).
39'
Hosté se zvládají dostávat dopředu po stranách, díky čemuž teď mohl zprava odcentrovat Jonjoe Kenny, hned po něm i z druhé strany Marvin Plattenhardt. Ani jeden z nákopů však spoluhráče nenašel.
38'
Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Amadou Haidara).
37'
Někdy už si domácí s míčem až příliš hrají, Hertha se proti tomu stahuje do obrany ve velkém počtu hráčů.
36'
Lipsko překypuje energií, což se nyní v obranných prostorech hodilo k sebevědomému založení akce.
35'
Hosté potřebují něčím zvednout náladu, a tak se o to pokusil Stevan Jovetić. Po Kennyho centru zakončoval stylovými nůžkami, ovšem bránu o parník přestřelil.
34'
Domácí jsou ale nadále v soubojích až příliš tvrdí, takže je jim pískán již několikátý útočný faul.
33'
Hráči berlínského týmu jsou dvěma obdrženými brankami jako opaření a nyní vůbec nestíhají tempo, které soupeř diktuje.
32'
Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Marc-Oliver Kempf).
30'
Standardní situace konečně zafungovala, Szoboszlai si připisuje další asistenci za dobře zahraný roh. Ve vápně hlavičkoval DAVID RAUM k protější tyči, kam Christensen nedosáhl. Bez asistence.
29'
Domácí velmi rychle přešli zpět do útoku a vybojovali rohový kop. Augustin Rogel chtěl míč odklidit, povedlo se mu to ale pouze na další soupeřův roh.
28'
Hertha také dostala příležitost k ohrožení soupeřovy branky, když Plattenhardt rozehrával přímý kop od levé pomezní čáry. Domácí obrana však nechybuje.
27'
Lipsko je gólem pochopitelně nabuzené, a tak málem Forsberg mohl využít dalšího zaváhání hostující obrany. Tentokrát z toho ale zakončení nebylo.
25'
Domácí se konečně ve větším počtu dostali do nesrovnané obrany, a tak Szoboszlai stihnul z ostrého úhlu na pravé straně naservírovat míč před bránu. Tam dobíhal EMIL FORSBERG, který kolenem přesměroval balón za záda bezmocného Christensena. Asistence: Dominik Szoboszlai.
23'
Christopher Nkunku zůstal za obranou nehlídaný, v ofsajdu ale nebyl. Na levé straně se tak dostal do první výrazné šance dnešního zápasu. Zakončoval levačkou po zemi, Christensen předvedl velmi dobrý zákrok.
21'
Standardní situace dnes zatím nefungují, Lipsko z dalšího rohu nevytěžilo vůbec nic, muselo se s míčem vrátit až k vlastnímu brankáři.
20'
Szoboszlai napálil balón do zdi, opětovný nákop pak hostující obrana musela odklidit za bránu.
19'
Xaver Schlager odehrál míč těsně před Dodim Lukebakiem, který tak trefil Schlagerovu nohu. Lipsko bude rozehrávat volný přímý kop z osy hřiště, ale souboj byl bolestivý pro oba zúčastněné.
17'
Stevan Jovetić před sebou viděl spoustu prostoru na levé straně útočné poloviny, jeho možný náběh zastavuje těsný ofsajd.
16'
Lipsko přidává v napadání rozehrávky hostů, jenže to přehání v časté nepovolené zákroky. Tentokrát to od Forsberga schytal Kepmf.
15'
Lukebakio měl na vlastní polovině znovu plné ruce práce, když kolem něj bylo několik soupeřů. Šikovnost belgického útočníka stačí alespoň na vyprovokování faulu.
14'
Exekuce rohového kopu už ale dobře odvedena nebyla, míč se snesl přímo do rukou gólmana Blaswicha.
13'
Jonjoe Kenny v pravém rohu neměl příliš prostoru, takže vybojovaný rohový kop může považovat za dobře odvedenou práci.
12'
Nyní berlínskému týmu pomohl útočný faul Simakana, takže Christensen dostane čas na uklidnění hry.
11'
Oliveru Christensenovi při přebírání zpětné přihrávky balón podjel pod nohou, ke štěstí hostujícího gólmana ale nebyl příliš prudký ani nemířil do brány.
10'
Hertha dobře brání vlastní polovinu, nicméně v posledních dvou minutách nedokázala příliš dlouho udržet balón, vždy se ho rychle zbavila.
8'
Lipsko zatím dvakrát neúspěšně zkusilo nečekaný útočný nákop určený třeba pro Christophera Nkunkua, jenže chyběla přesnost. Domácí proto nyní sází na postupnou kombinaci, ovšem ani tou se zatím dopředu neposouvají.
7'
Uprostřed hřiště s míčem čaroval Lukebakio, když se vymanil z kleští dvou soupeřů. Tím třetím pak byl Amadou Haidara, který Lukebakia zastavil faulem.
6'
Raumův nákop od rohového praporku byl příliš silný, takže přeletěl všechny hráče v šestnáctce a končí v outu na protější straně.
4'
První roh bude rozehrávat také Lipsko, ale až poté, co bude ošetřen Dominik Szoboszlai. Ten se v hlavičkovém souboji velmi nepříjemně srazil s Marvinem Plattenhardtem.
3'
První rohový kop se hostům nepodařil, domácí obrana s jistotou situaci zvládá.
2'
Marco Richter se na ose hřiště nerozmýšlel, z velké dálky vyslal slušnou ránu. Janis Blaswich míč vyráží na rohový kop.
1'
Dodi Lukebakio se hned na začátku odhodlaně žene dopředu, v soupeřově pokutovém území byl ale až příliš agresivní, což ústí v útočný faul.
1'

RB Lipsko: Blaswich – Simakan, Orbán, Diallo, Raum – Schlager, Haidara – Forsberg, Szoboszlai – Silva, Nkunku.
Náhradníci: Nyland – Gvardiol, Halstenberg, Kampl, Henrichs, Poulsen, Novoa.
Trenér: Marco Rose

Hertha BSC: Christensen – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt – Tousart, Šunjić, Serdar – Lukebakio, Jovetić, Richter.
Náhradníci: Ernst – Mittelstädt, Pekarík, Dárdai, Darida, Boateng, Ejuke, Selke, Kanga.
Trenér: Sandro Schwarz

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer – Winter.

Hertha BSC

Série neprohraných soutěžních zápasů je v případě Herthy ještě o jedno utkání delší, což na první pohled vypadá jako velmi pozitivní statistika. Z těchto pěti utkání však pouze to první bylo vítězné, poté následovaly čtyři remízy. A vzhledem k tomu, že po jednom se body nesbírají příliš rychle, je berlínský tým v Bundeslize na nehezkém 14. místě s 8 body. Stejný počet má i patnáctý Leverkusen, nicméně bodové rozdíly napříč celou tabulkou zatím samozřejmě stále nejsou příliš výrazné.

RB Lipsko

Z posledních čtyř utkání se zdá, že Lipsko konečně našlo potřebnou formu, která na velmi nepovedeném začátku sezony zjevně chyběla. Tým najel na sérii bez proher, která je zatím složená ze tří výher a jedné remízy. Svěřenci Marca Roseho se tedy budou snažit šňůru protáhnout na co nejdelší období, aby se v tabulce posunuli do vyšších pater. V Bundeslize jsou totiž po devíti zápasech se 12 body na 11. místě a na čelo tabulky ztrácejí 8 bodů. V Lize mistrů Lipsko dvakrát po sobě porazilo glasgowský Celtic, a tak je se 6 body na 2. místě skupiny F o čtyři body za Realem Madrid.

11.10. [LM] Celtic – RB Lipsko 0:2
08.10. [BUN] Mohuč – RB Lipsko 1:1
05.10. [LM] RB Lipsko – Celtic 3:1
01.10. [BUN] RB Lipsko – Bochum 4:0
17.09. [BUN] Mönchengladbach – RB Lipsko 3:0
Zdravím všechny fanoušky fotbalové kvality! Tu tentokrát přinesou RB Lipsko i jeho soupeř Hertha BSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.