Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Werder - 8. dubna 2023   15:30

Mainz
85' Ajorque (Widmer) • 90+3' Weiper
2:2
(0:0)
Werder
87' Stage   • 90+5' Füllkrug
Mainz
Zentner – Fernandes, Bell, Hanche-Olsen – Widmer (C) (87. da Costa), Barreiro (58. I Čä-song), Kohr, Caci – Stach, Ingvartsen (58. Onisiwo) – Ajorque (88. Weiper).
Dahmen – Burgzorg, Barkok, Hack, Martín.
Brand – Stein, Thielert.
Mewa Arena, Mohuč
Werder
Pavlenka – Stark, Veljković, Friedl (C) – Weiser, Bittencourt (73. R. Schmid), Groß (63. Grujev), Stage, Jung – Füllkrug, Ducksch (73. M. Philipp).
Zetterer – Buchanan, Chiarodia, Dinkci, Mbom, N. Schmidt.

Kdo napsal scénář k dnešnímu zápasu, netuším, ale každopádně měl v sobě spoustu fantazie. Ještě v 85. minutě se hrálo bez branek, aby utkání v infarktovém závěru skončilo 2:2. Domácí poslal do vedení Ludovic Ajorque, na jehož gól vzápětí odpověděl Jens Stage. V nastavení vrátil Mohuč do vedení Nelson Weiper, ale v poslední minutě srovnal Niclas Füllkrug. Ten se raduje dvojnásob, nejenže týmu vystřelil na soupeřově hřišti cenný bod, ale k tomu si šestnáctou trefou v sezoně upevnil místo na čele tabulky bundesligových střelců.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 6:5.
Rohy: 1:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:22.
90+6'
90+5'
Werder právě vstřelil branku!
Bláznivému závěru nasazuje korunu NICLAS FÜLLKRUG! Nejlepšímu střelci soutěže přálo štěstí, balon se k němu dostal po několika hlavičkách a odrazech v pokutovém území i díky tomu, že kdosi z jeho spoluhráčů na sebe navázal obránce a Füllkrug měl tím pádem volnou cestu k zakončení – 2:2.
90+3'
Mohuč právě vstřelila branku!
Domácí nachytali soupeře nenápadně rozehranou standardkou. Dlouhý přímočarý pas a po něm centr z levé strany, hlavičkujícího I Čä-songa ještě Pavlenka vychytal, ale na dorážku NELSONA WEIPERA už neměl sebemenší nárok. Mohuč si v nastavení vzala vedení zpět a tribuny se otřásají v základech.
88'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Nelson Weiper.
87'
Stejně jako první gól přichází i vyrovnání jako blesk z jasného nebe! Weiserův centr zprava Veljković nedoskočil, ale za ním stojící JENS STAGE se odpoutal od Widmera a hlavou do protipohybu gólmana vyrovnal stav utkání.
87'
ze hřiště odchází Silvan Widmer, přichází Danny da Costa.
85'
Mohuč si schovala gól až na závěr zápasu! Velice chytře to udělal I Čä-song, jenž přihrávku z boku hřiště pouštěl za sebe. Pak pokračoval v pohybu a balon dostal do nohy, odcentroval do vápna a tam se po sérii odrazů dostal k míči LUDOVIC AJORQUE. Francouz pak z otočky prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
83'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Niklas Stark).
82'
Edimilson Fernandes atakoval Philippa bolestivým šlapákem.
81'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Ilja Grujev).
79'
Uklidnit ho chtěl I Čä-song. Jihokorejec vypálil před šestnáctkou levačkou k levé tyči a Pavlenku tím pořádně protáhl. V pokračující akci se dostal ještě jednou k zakončení, ale i to český gólman vychytal. Dobrá práce, Jirko!
77'
Čas na svých hodinkách už kontroloval i Bo Svensson, domácí trenér začíná být nervózní.
76'
Čtvrt hodiny před koncem zůstává skóre stejné jako na začátku utkání. Podaří se některému z mužstev strhnout zápas na svou stranu, nebo se v Mewa Areně body rozdělí?
75'
Držení míče: 48% : 52%.
74'
Weiserův nadýchaný centr zprava si uvnitř vápna našel Niclas Füllkrug. Aktuálně nejlepší střelec Bundesligy pověst kanonýra nepotvrdil, mířil sice dobře pod břevno, ale Robin Zentner natáhl své dlouhé ruce a stáhl balon k sobě.
73'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Romano Schmid.
73'
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Maximilian Philipp.
71'
Dominik Kohr vymyslel kolmici mezi dvěma hráči pro Fernandese, který z boku vápna vystřelil na přední tyč. Tvrdou ránu Jiří Pavlenka schoval do koše.
70'
I Čä-song oklamal soupeře řečí těla a na levé straně se mu otevřela dálnice, po té se rád svezl, ale na konci už neměl dostatek sil.
69'
Dlouhý nákop Pavlenky a útočný faul, kterého se dopustil Niclas Füllkrug.
67'
Mohuč dlouho obléhala pokutové území. Nakonec do něj míč šajtlí zprava poslal Silvan Widmer a na úrovni penalty zakončil z voleje I Čä-song. Miloš Veljković použil své tělo a míč na brankáře nepustil.
65'
Žlutá karta pro tým 1. FSV Mohuč 05 (Karim Onisiwo).

Loket v obličeji, není co řešit.
64'
Další zákrok chtěl českému brankáři připravit I Čä-song. Jihokorejský záložník k tomu použil svou levačku, jenže střela mu vůbec nesedla.
63'
ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Ilja Grujev.
61'
Jiří Pavlenka si první těžký zákrok připsal po hodině hry. Nebezpečně na něj hlavičkoval Ludovic Ajorque, jehož křižák rychle padal k zemi. Pavlenka zareagoval jak nejlépe mohl a zaskvěl se tygřím skokem.
60'
59'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Marvin Ducksch).

Tohle působilo komicky. Marvin Ducksch si ze soupeře udělal lovnou zvěř, když se po něm v plném běhu natáhl a chytil ho za nohu. Je z toho třetí žlutá karta pro Werder.
58'
ze hřiště odchází Leandro Barreiro, přichází I Čä-song.
58'
ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Karim Onisiwo.
57'
Dánský viking Bo Svensson připravuje dvojnásobné střídání. U postranní čáry už netrpělivě přešlapává dvojice I Čä-song, Karim Onisiwo. Do hry by se oba měli dostat už při nejbližším přeeušení.
55'
Tentokrát už si hosté centr Ducksche našli. Pokud mě zrak neklame, byl to Miloš Veljković, kdo hlavičkoval. Bohužel pro Werder mimo branku.
54'
Centr, který z trestného kopu vymyslel Marvin Ducksch, domácí obrana prodloužila na roh.
53'
Anthony Caci si na levé straně vyšlápl na Bittencourta, Brémy mají k dispozici standardku.
51'
Gólovou radost fotbalistů Mohuče vystřídalo zklamání! Ajorqueho přízemní pokus levačkou bez přípravy Pavlenka vyrazil k nohám dobíhajícího Stacha, který skóroval z nepřehlédnutelného ofsajdu.
50'
Dva odevzdané míče během několika vteřin? To se jen tak nevidí. Nejprve zpackal přihrávku Dominik Kohr, po něm míč nepochopitelně odkopl Miloš Veljković.
49'
Werder má za sebou další útok. Tentokrát po pravém křídle, odkud Mitchell Weiser centroval do Zentnerových rukavic.
48'
Ztráta balonu a rychlý brejk. Středem hřiště ho vedl Niclas Füllkrug, ale před pokutovým územím bez cizího zavinění podklouzl. což ho naštvalo.
47'
Míč zatoulaný do zámezí na útočné polovině Mohuče vhodí zpátky do hry Silvan Widmer.
46'
Na můj vkus taktikou příliš svázaný poločas. Za zmínku stojí snad jen Füllkrug a jeho volej po rohovém kopu, kterou Zentner reflexivně vychytal. To Jiří Pavlenka nemusel řešit žádný závažnější problém a podobně jako jeho protějšek si mezi třemi tyčemi počínal sebejistě. Werder se po přestávce bude muset potýkat jen s varováním v podobě dvou žlutých karet, které v dosavadním průběhu obdrželi záložníci Groß a Stage. Jinak je to na obě strany otevřený zápas, který dost možná rozhodne jediný gól.
Držení míče: 47% : 53 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 1:2.
Rohy: 0:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:15.
45+1'
45'
Ludovic Ajorque v pokutovém území zpracovával míč v obklíčení ze dvou stran. Niklas Stark ho levačkou lehce přidržel, načež Ajorque spadl na zem. I na můj vkus příliš ochotně, takže to hlavní arbitr ponechal bez povšimnutí.
43'
Niclas Füllkrug zaběhl za obranu a z boku šel sám na brankáře, kterého zblízka neprostřelil. I kdyby jo, radost by z toho neměl, jelikož byl v ofsajdu.
42'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Jens Stage).

Tahle karta je za podražení Widmera.
41'
Nakonec ho vyvezl Leandro Barreiro. Ale nikam daleko, jeho individuální akce skončila už po několika metrech.
40'
Nyní se hraje v okolí středového kruhu, kde probíhají urputné bitvy o míč.
38'
Hosté se skutečně prokombinovali na druhou stranu hřiště, jenže Marco Friedl balon ztratil a při snaze o jeho opětovný zisk fauloval.
37'
Ve vlastním území kombinující Brémy trpělivě vyčkávají na správnou dobu pro útok.
36'
Teď se domácí ujali míče povoleným způsobem a Silvan Widmer ho hnedka nacpal před branku. Na zadní tyč mu nabíhal Ludovic Ajorque, ale situaci dobře vyhodnotil Pavlenka.
34'
Anthony Caci napadal rozehrávku Werderu tak vehementně, až mu Benjamin Brand pískl faul.
33'
Hosté nedokázali překročit půlící čáru a míč ztratili. Do křídla ho pak dostal Silvan Widmer, ale svůj centr přetáhl.
31'
Marcus Ingvartsen si posunul míč před Starkem, ten natáhl svou nohu pozdě a soupeře fauloval.
30'
Střely na branku (mimo): 2:1 (1:2).
28'
Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Christian Groß).

Hostující středopolař si zaběhl na kraj hřiště a tam přímo před očima pomezního arbitra podrazil Hanche-Olsena.
26'
Ludovic Ajorque se po kontaktu s vracejícím soupeřem zřítil k zemi, ale v tomto případě Benjamin Brand nepíská. Zdá se, že Ajorqua nemá příliš v oblibě.
25'
Držení míče: 50% : 50%.
23'
Domácí hráč se musel nechat ošetřit, teď už ale stojí zpátky na nohou a pokračuje ve hře.
22'
Ludovic Ajorque pak zažehnal nebezpečí odkopem, po kterém byl nedovoleně atakován. Za podobné prohřešky jsem viděl žlutou kartu, v tomto případě ji sudí Brand nechal v kapse.
21'
Nebezpečný roh Werderu! Do Duckschova centru se ve vápně položil Niclas Füllkrug a Robin Zentner musel předvést reflex. Těžký volej mířící do horní části branky Zentner oběma rukama vyrazil do prostoru.
20'
Z brejku si vzal Pavlenku na mušku Marcus Ingvartsen. Na českého brankáře střílel už z ostrého úhlu, takže relativně snadná práce.
19'
Na druhé straně se do pokutového území cpal Leonardo Bittencourt a po kontaktu se soupeřem upadl. Hosté reklamovali faul, ale sudí Brand o tom nechtěl ani slyšet.
17'
Anthony Caci dostal přihrávku na levé křídlo, před obráncem zasekl a odcentroval na zadní tyč. Odražený míč dopadl před Dominika Kohra, jenž zakončil nepřesně.
16'
Čtvrt hodina na oťukání je za námi, v blízké době bychom se snad mohli dočkat nějaké zajímavé šance.
14'
Tentokrát to řešil Marcus Ingvartsen nákopem na pravou stranu vápna, kde v hlavičkovém souboji uspěl hráč bránících se Brém.
13'
Marco Friedl přikročil ke Stachovi příliš pozdě a Mohuč má k dispozici volný kop z podobného místa jako předtím.
12'
Z několika nabízených možností si Edimilson Fernandes vybral přihrávku na kratší vzdálenost. K centru došlo až později a bohužel pro Mohuč ho nikdo z z hráčů nedoskočil.
11'
Po Barreirově faulu mezi pokutovým územím a středový kruhem rozehraje Mohuč standardku.
10'
Držení míče: 44% : 56%.
9'
To Leonardo Bittencourt se zmocnil míče v souladu s pravidly a mohl tak zprava odcentrovat před branku. S tímto míčem neměl Robin Zentner problém.
8'
Niclas Füllkrug se v osobním souboji věnoval více Hanche-Olsenovi, než míči. Do svého soupeře vrazil a tohle sudí Brand posoudil samozřejmě jako faul.
7'
Domácí přemýšleli kudy a nakonec se rozhodli pro pravé křídlo. Silvan Widmer pak nacentroval na přední tyč, kterou zavřel Jiří Pavlenka.
6'
Ludovic Ajorque podražen ve středovém kruhu, odkud Mohuč rozehrála směrem dozadu.
5'
Další útok Brém podnikl Mitchell Weiser. Před vstupem do pravé části vápna prošel mezi dvěma soupeři, ale ten další ho zastavil.
4'
Po přechodu do útoku a roztažení hry doleva následoval Friedlův pas, který z vápna spolehlivě vyhlavičkoval stoper Stefan Bell.
3'
Teď už Werder uklidňuje hru sérií krátkých a dlouhých přihrávek na svojí polovině hřiště.
2'
Svižný začátek. Nejprve přihrávka zleva a zblokovaná střela, pak prudký Fernandesův centr zprava, který Pavlenka vyrazil mimo rizikovou zónu.
1'
Výkop pro Mohuč hrající v červených dresech a bílých trenýrkách. Werder Brémy má na sobě tmavou od shora až dolů a začíná bránit.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Fernandes, Bell, Hanche-Olsen – Widmer (C), Barreiro, Kohr, Caci – Stach, Ingvartsen – Ajorque.
Náhradníci: Dahmen – Burgzorg, da Costa, Barkok, I Čä-song, Hack, Weiper, Onisiwo, Martín.
Trenér: Bo Svensson.

Werder Brémy: Pavlenka – Stark, Veljković, Friedl (C) – Weiser, Bittencourt, Groß, Stage, Jung – Füllkrug, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Buchanan, Chiarodia, Grujev, Dinkci, M. Philipp, Mbom, R. Schmid, N. Schmidt.
Trenér: Ole Werner.

Rozhodčí: Brand – Stein, Thielert.
1. FSV Mohuč 05

Fotbalisté Mohuče jsou na tom lépe než Brémy. V tabulce Bundesligy jim patří osmé místo, směle tak mohou útočit na pozice zajišťující účast v pohárové v Evropě.

Celku, kde před lety působil někdejší český reprezentant Zdeněk Pospěch, se navíc velmi daří. Mohuč naposledy prohrála na začátku února. Od té doby drží sérii sedmi utkání bez porážky, z toho pětkrát naplno bodovala.

Úspěšnou šňůru budou chtít svěřenci trenéra Bo Svenssona prodloužit doma, kde ztratili pouze dva z posledních deseti utkání. Potvrdí roli favorita?
Werder Brémy

Hostující Brémy figurují v tabulce německé nejvyšší soutěže na 11. příčce se ziskem 31 bodů, jejich aktuální forma ovšem není nikterak oslnivá, naopak.

Z posledních pěti ligových utkání vytěžili pouze čtyři body díky domácí výhře nad Bochumí (3:0) a remíze na půdě Borussie Mönchengladbach (2:2).

Werder konečně potřebuje zabrat, navíc má Mohuči co vracet. Na podzim doma soupeři podlehl v poměru 0:2. Pomůže Brémám opět Niclas Füllkrug, autor patnácti gólových tref a aktuálně nejlepší střelec celé Bundesligy?
Fotbalisté Mohuče ve 27. kole německé Bundesligy změří síly s Werderem Brémy. Jak na tom oba celky aktuálně jsou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.