Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Bayern - 4. března 2023   18:30

Stuttgart
88' Perea (Millot)
1:2
(0:1)
Bayern
39' de Ligt  (Musiala) • 62' Choupo-Moting  (T. Müller)
Stuttgart
Bredlow – Anton, Mavropanos, Zagadou (85. Nartey), Ito – Endo (C), Karazor (85. Millot), Haraguči – Bastiao Dias (46. T. Coulibaly), Silas (74. Perea), Führich (74. Tomás).
F. Müller – Vagnoman, Pfeiffer, Kastanaras.
Christian Dingert
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
47 800 diváků
Bayern
Sommer – Stanišić, Upamecano, de Ligt, Davies – Goretzka (82. Gravenberch), Kimmich – Coman (63. Gnabry), T. Müller (C) (82. Pavard), Musiala (63. L. Sané) – Choupo-Moting (63. Mané).
Ulreich – Cancelo, Blind, Tel.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:12.
Tak nakonec jsme se dočkali dramatu na závěr! Stuttgart dokázal v 88. minutě snížit a v samém závěru si vytvořil ještě několik zajímavých příležitostí. Přesto si dnes všechny body odveze favorit zápasu z Mnichova. Nutno však podotknout, že se domácí nemají za co stydět.
90+6'
90+4'
Josip Stanišić se v protiútoku prohnal po pravé straně a předkládal míč na zadní tyč. Tam se mihnul Mané, ale ve velké rychlosti už nedokázal kvalitně zakončit.
90+3'
Endův centr z pravé strany přistál přesně na hlavě Tanguye Coulibalyho, který míč usměrnil jen pár čísel od levé tyče.
90+2'
Tiago Tomás se hnal na levé křídlo za dlouhým míče, avšak sprinterský souboj nakonec ovládl bránící Dayot Upamecano.
90+1'
Rohový kop rozehrál Joshua Kimmich, který si s jeho přípravu dal hodně načas a ještě jej zahrál velmi nepřesně.
90+1'
Alphonso Davies se znovu prohnal po levém křídle a svým centrem vybojoval rohový kop.
90+1'
Bayern byl celý druhý poločas v naprostém klidu, nyní je ale na favoritovi dnešního duelu vidět nervozita.
88'
Stuttgart právě vstřelil branku! Tak přeci jen tu máme ještě drama! Millot z levé strany vyslal centr do vápna, který JUAN JOSÉ PEREA skvěle usměrnil do pravé poloviny branky.
86'
Enzo Millot si z levého křídla naváděl míč do šestnáctky. Těsně před ní jej ale fauloval Ryan Gravenberch.
85'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Atakan Karazor, přichází Enzo Millot,
ze hřiště odchází Dan-Axel Zagadou, přichází Nikolas Nartey.
83'
Joshua Kimmich se postavil k exekuci rohového kopu, nicméně z jeho centru žádné ohrožení branky nevzešlo.
82'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Ryan Gravenberch,
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Benjamin Pavard.
80'
Stuttgart kombinuje na vlastní polovině a obrana Bayernu už se hluboko zatáhla. Závěrečná desetiminutovka bude pro domácí velmi těžká.
78'
Herní projev obou celků zatím nasvědčuje tomu, že o bodech je dnes rozhodnuto.
77'
Joshua Kimmich se na levé straně pěknou kličkou a zbavil obránce a naslepo nacentroval. Míč ale nasměroval gólmanovi přesně do rukavic.
75'
Tanguy Coulibaly se na pravém křídle rozhodl pro centr, který ale poslal do míst, kde se nikdo z jeho spoluhráčů nenacházel.
74'
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Tiago Tomás,
ze hřiště odchází Silas, přichází Juan José Perea.
72'
Alphonso Davies z levé strany sklepl skákavý míč, kde se snažil uvolnit Mané, v obležení obránců se mu to ale nepodařilo.
70'
Hra se oproti první půli uklidnila a šancí výrazně ubylo. Poslední minuty se odehrávají výhradně okolo půlící čáry.
68'
Bayern ve druhé půli hraje mnohem klidněji a s lehkostí. Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by měl Stuttgart dnešní utkání zdramatizovat.
67'
Josip Stanišić si z druhé vlny nabíhal do vápna pro skákavý, avšak při snaze o střelu zboural Führicha, čímž se dopustil útočného faulu.
65'
Centr do vápna se snášel na Gnabryho hlavu, nicméně vzdušný souboj vyhrál bránící Hiroki Ito.
63'
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Serge Gnabry,
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Leroy Sané,
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Sadio Mané.
62'
Bayern právě vstřelil branku! Jak jednoduchý je fotbal, to teď předvedli hráči Bayernu! Thomas Müller dostal míč na půlkruh před vápnem, odkud jej jen prostrčil na volného ERICA CHOUPO-MOTINGA, jenž si tváří v tvář gólmanovi poradil skvěle.
61'
Další rohový kop rozehrával Kimmich, jeho vysoký centr ale do bezpečí odvrátil skvělý hlavičkář Konstantinos Mavropanos.
60'
Jamal Musiala se hnal do rychlého protiútoku a v přečíslení hledal Müllera. Přihrávku ale na poslední chvíli zhatil Genki Haraguči svým neskutečně rychlým návratem.
59'
Exekuce rohového kopu se ujal Ito, jeho centr ale do bezpečí uklidil Dayot Upamecano.
57'
Chris Führich si z levé strany navedl míč blíže ose hřiště a na hraně velkého vápna našel Antona. Ten vypálil, avšak jeho pokus na rohový kop tečoval Matthijs de Ligt.
56'
Comanovi se otevřela spousta prostoru na pravé straně velkého vápna. Místo střely z dobré pozice ale ještě předkládal míč na osu, což se celé akci stalo osudným.
54'
Thomas Müller zastavil prudký balon těsně před brankovou čarou a ihned jej vracel do ohně. V časovém presu ale neměl šanci mířit a jeho přihrávka byla nepřesná.
53'
Kingsley Coman se na hraně vápna dostal k odraženému míči a obstřelil Antona. Jeho pokus směřoval do levé části branky, kam ale Fabian Bredlow včas skočil.
52'
Wataru Endo se na hraně šestnáctky snažil o zpracování míče, který mu ale utekl a zmocnili se jej obránci Bayernu.
50'
Kingsley Coman se podél pravé postranní čáry hnal za míčem, nicméně Ito jej dobře udržel na zádech a nakonec o něj i poslal míč do autu, čímž získal výhodu autu pro svůj tým.
49'
Exekuce rohového kopu se ujal Joshua Kimmich, proti jehož centru na bližší tyč si ale vyběhl Fabian Bredlow, jenž míč vyboxoval.
48'
Leon Goretzka nastartoval na pravém křídle Comana, který se snažil ihned strhnout směr do vápna, obránce si ale obhodit nedokázal.
47'
Fanoušci Bayernu odpalují ve svém sektoru hlasité dělobuchy, což vystrašilo Daviese při autovém vhazování. Dle pokynu sudího ale hra bude pokračovat.
46'
ze hřiště odchází Gil Bastiao Dias, přichází Tanguy Coulibaly.
46'
Bayern v prvním poločase obléhal branku Stuttgartu, který si ale také vytvořil pár zajímavých šancí. Velmi blízko gólu byl například Mavropanos, když hlavičkoval po rohovém kopu. Ve 39. ale minutě ale hosté konečně přetavili tlak v gól, střelou z dálky se prosadil Matthijs de Ligt. Skóre 0:1 platí i o přestávce.
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
45+1'
44'
Následný rohový kop rozehrál Ito, nicméně branku hostů nikterak neohrozil.
43'
Ke skákavému míči se na hraně velkého vápna dostal Silas, jenž z otočky zakončil. Jeho projektil byl tečovaný a zamířil vedle levé tyče.
42'
Domácí se snaží uklidnit hru a přihrávají si na vlastní obranné polovině.
39'
Bayern právě vstřelil branku! Tak přeci jen se tlak Bayernu vyplatil! MATTHIJS DE LIGT si ve střední vzdálenosti navedl míč na osu a vypálil. Jeho pokus směřoval do levé strany branky, ale ne úplně k tyči. Fabian Bredlow mohl tuto ránu v pohodě chytit, balon mu ale prošel pod tělem. Tohle si strážce domácí svatyně za rámeček nedá.
38'
Joshua Kimmich se odhodlal ke střele z velké dálky, která mu ale vůbec nesedla a letěla vysoko nad.
37'
Po Itově centru z rohového kopu hlavičkoval Konstantinos Mavropanos a Matthijs de Ligt pak míč odkopl prakticky z brankové čáry! Tady byl gól hodně blízko.
36'
Silas dostal na pravou stranu vápna dobrý míč za obranu a přihrávku ihned přetavil ve střelu. Ta ale přišla z příliš ostrého úhlu, což Sommerovi dosti zjednodušilo práci.
34'
Stuttgart si na útočné polovině vybojoval faul a měl k dispozici volný kop, který nákopem do vápna rozehrál Hiroki Ito. Žádné pozdvižení v obraně Mnichova ale nezpůsobil.
33'
Atakan Karazor se na hraně vápna snažil sklepnout míč pro Diase, kterého ale vyhnal příliš doprava. Domácí borec pak nemohl zakončovat.
32'
To obléhání branky v podání Bayernu je skutečně drtivé, nicméně většinou končí centrem do vápna, což je přesně to, na co je dnes domácí obrana skvěle připravená.
31'
Centr z rohového kopu propadl až na zadní tyč, kde se k míči dostal Dayot Upamecano. To ale není žádný vyhlášený střelec, což nyní potvrdil, když branku ani zdaleka netrefil.
30'
Alphonso Davies se z levé strany protáhl do vápna a odhodlal se ke střele. Tu ale na rohový kop srazil Konstantinos Mavropanos.
29'
Tentokrát se s tím Mnichované nikterak nepárali. Daviesovi se otevřela na levé straně trochu prostoru, který využil k okamžitému centru, leč neúspěšnému.
28'
Dlouhá kombinace Stuttgartu skončila u Führicha, jenž nepřesně přihrál. Při snaze získat míč zpět se pak Dias dopustil faulu.
26'
Jamal Musiala se vší silou snažil získat zpět ztracený míč. Rozhodčí mu ale pískl útočný faul.
25'
Do kombinace Bayernu se zapojil i brankář Yann Sommer, který umí vylézt daleko z branky a chovat se jako klasický stoper.
24'
Kingsley Coman je zatím jednou z ústředních postav dnešního utkání. Tentokrát ale centrem z pravé strany s přispěním teče bránícího hráče našel jen rukavice gólmana.
23'
Matthijs de Ligt se snažil navést si míč na osu hřiště a z hrany vápna vystřelit. Do cesty se mu ale postavil Dias, který ho dál nepustil.
22'
Rozehrávky následného rohového kopu se chopil Joshua Kimmich, nicméně z jeho centru k žádnému ohrožení branky nedošlo.
21'
Kingsley Coman po krátké kombinaci posadil míč do vápna přesně na hlavu Goretzky, který ale z bezprostřední blízkosti hlavičkoval přímo do gólmana.
20'
Hiroki Ito se pokusil přenést hru na opačnou poloosu hřiště, avšak Gil Bastiao Dias naháněl míč u rohového praporku marně. Míč tak připadá do moci Bayernu.
18'
Alphonso Davies si narazil se spoluhráčem a z levého křídla našel ve vápně volného Goretzku. Ten se rozhodl pro střelu bez přípravy, trefil ale přesně prostředek branky, kde byl připravený Fabian Bredlow.
17'
Na střelu ze střední vzdálenosti si troufl Hiroki Ito, jehož projektil se zakroutil jen těsně vedle pravé tyče!
16'
Gil Bastiao Dias si na pravém křídle zpracoval skákavý míč a snažil se udělat si místo na centr. To by u něj ale nesměl stát Alphonso Davies, který jej odzbrojil.
15'
Po dlouhé době vidíme s míčem na kopačkách i Stuttgart.
14'
Gil Bastiao Dias se s míčem dostal až na hranu velkého vápna a pokusil se na pravé straně nastartovat Haragučiho. Ten si ale nevšiml, že má na zádech nalepeného protihráče a o hrací předmět záhy přišel.
13'
Jamal Musiala jakoby měl snad přilepený míč ke kopačce a nádherně se proháčkoval vápnem až před gólmana. Jeho následnou střelu ale stihl na poslední chvíli zblokovat Zagadou.
11'
Jednu z krátkých přihrávek hostů vystihl Endo, jenž okamžitě vyslal do úniku Silase, kterého ale skvěle doběhl Josip Stanišić.
10'
Bayern už pěkných pár minut drží míč na kopačkách a krátkými přihrávkami se snaží postupně posouvat k brance Stuttgartu.
9'
Kingsley Coman znovu v akci. Tentokrát se snažil prostrčit míč za obranu na Goretzku, který však jeho záměr nepochopil a nepohnul se tak, aby se k míči měl šanci dostat.
8'
O další nákop do vápna se postaral Kingsley Coman, s míčem si ale obrana domácích poradila a dostala jej do rukavic brankáře Bredlowa.
7'
Do velké šance se na druhé straně dostal Eric Choupo-Moting, jenž byl adresátem povedeného dloubáku za obranu. Bohužel pro Bayern se ale nacházel v postavení mimo hru.
5'
Chris Führich se na levé straně nádherně uvolnil a ve vápně hledal úplně volného spoluhráče. Takřka gólové přihrávce ale zabránil skvělým zákrokem Sommer, který Führichův záměr vystihl.
4'
Alphonso Davies vyslal z levé strany vysoký centr do vápna, který se na bránu snažil usměrnit Kingsley Coman, jeho rána ale mířila úplně mimo.
3'
Domácí zatím rozhodně nejsou zaleknutí a velmi vysoko napadají. Gil Bastiao Dias teď dokonce donutil Sommera rozehrát do zámezí.
2'
Waldemar Anton si na pravé straně nádherně prohodil Daviese a mohl centrovat. Na poslední chvíli jej ale zastavil skluz jednoho ze zadáků.
1'
Úvodní výkop dnešního klání obstaral domácí Stuttgart, který nastupuje v bílých dresech. Bayern hraje v červené.
1'

VfB Stuttgart: Bredlow – Anton, Mavropanos, Zagadou, Ito – Endo (C), Karazor, Haraguči – Bastiao Dias, Silas, Führich.
Náhradníci: F. Müller – Vagnoman, T. Coulibaly, Millot, Nartey, Tomás, Perea, Pfeiffer, Kastanaras.
Trenér: Bruno Labbadia

Bayern Mnichov: Sommer – Stanišić, Upamecano, de Ligt, Davies – Goretzka, Kimmich – Coman, T. Müller (C), Musiala – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – Cancelo, Blind, Pavard, Gravenberch, Gnabry, L. Sané, Mané, Tel.
Trenér: Julian Nagelsmann

Rozhodčí: Christian Dingert.
Bayern Mnichov

Bayern bojuje už o svůj jedenáctý titul v řadě, avšak letos to bude mít dle všeho značně ztížené. Aktuálně sice se 46 body drží 1. místo, avšak do boje o titul se hlásí i Dortmund, jenž má na kontě stejný počet bodů a druhý je jen o skóre. Ze hry není ani překvapení letošní sezony Union Berlín či tradičně silné Lipsko. Z posledních pěti utkání vytěžil celek z Mnichova 10 bodů za tři výhry a jednu remízu, naposledy se představil doma, kde si poměrem 3:0 poradil právě s Unionem. Nejlepším střelcem týmu je dvacetiletý záložník Jamal Musiala s jedenácti přesnými zásahy.
VfB Stuttgart

Domácí Stuttgart je jedním z adeptů na sestup, a to i přesto, že se přímo v sestupových vodách aktuálně nenachází. Zisk 19 bodů jej řadí na 15. místo, přičemž pod ním jsou Hoffenheim a Bochum, oba tyto celky mají taktéž 19 bodů, avšak horší skóre. Tým Bruna Labadii se tak musí dívat hlavně pod sebe. Z posledních pěti ligových utkání vytěžil Stuttgart jen tři body za domácí výhru nad Kolínem. V posledním kole dokonce podlehl trápící se Schalke. Stuttgartu navíc nyní chybí nejlepší střelec Serhou Guirassy, kterého trápí poranění šlach.
Zdravím všechny příznivce kvalitní německé kopané. Vítejte u přenosu z utkání Bundesligy mezi týmy VfB Stuttgart a Bayern Mnichov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.