Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Dortmund - 15. dubna 2023   15:30

Stuttgart
78' T. Coulibaly (Anton) • 84' Vagnoman  • 90+7' Silas (Vagnoman)
3:3
(0:2)
Dortmund
26' Haller  (Malen) • 33' Malen   • 90+2' Reyna
Stuttgart
Bredlow – Mavropanos, Anton, Zagadou – Vagnoman, Karazor, Endo (C), Sosa – Millot (74. T. Coulibaly), Führich (63. Silas) – Guirassy (74. Tomás).
F. Müller – Egloff, Bastiao Dias, Haraguči, Perea, Stenzel.
Osmers – Kempter, Siewer
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
47900 diváků
Dortmund
Kobel – Ryerson, Can, Hummels (C) (46. S. Coulibaly), Guerreiro – Malen (69. Bynoe-Gittens), Bellingham, Özcan, Brandt (63. Reus), Adeyemi (82. Reyna) – Haller (63. Moukoko).

Fauly: 7:14.
Máme za sebou málo uvěřitelnou bitvu v rámci německé Bundesligy. Předposlední Stuttgart prohrával po poločase s druhým Dortmundem 0:2 a navíc hrál o deseti. Druhá půle ale přinesla málo vídanou gólovou přestřelku. Domácí dokázali díky brankám v 78. a 84. minutě srovnat na 2:2. Hosté pak svého oslabeného soupeře zatlačili a v 93. minutě dali gól na 2:3. Jenže Stuttgart se nevzdal a v sedmé minutě srovnal na konečných 3:3 Silas. Zatímco pro Dortmund se jedná o velmi nepříjemnou ztrátu dvou bodů, domácí získávají zlatý bod!
90+7'
90+7'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný závěr zápasu! Po centru Joshui Vagnomana chyboval ve vápně mladík Soumaïla Coulibaly, který netrefil lehký balon. Míč se následně dostal k SILASOVI a ten propálil gólmana Kobela – 3:3!
90+4'
Konec zápasu se kvapem blíží a zdá se, že hosté zápas dotáhnou do vítězného konce.
90+2'
Dortmund právě vstřelil branku!
To je závěr! Hosté strhávají vedení zpět na svou stranu, když se po přesné kombinaci snad všech ofenzivních hráčů dostal k zakončení Soumaïla Coulibaly, jehož ránu sice zblokovala defenziva, avšak na následnou dorážku GIOVANNIHO REYNY byl Fabian Bredlow krátký.
90'
Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby. Hosté se vrhají do zoufalého útoku.
89'
Dnešní utkání sleduje 47900 diváků, je vyprodáno.
88'
Žlutou kartu za nafilmovaný pád uviděl Tiago Tomás.
86'
Giovanni Reyna tvrdě prošlápl domácího obránce a dostává žlutou kartu.
84'
To je něco! Sosův rohový kop nešťastně zpracoval hostující Salih Özcan přímo k nohám JOSHUI VAGNOMANA, který ranou z otočky propálil vše, co mu stálo v cestě. Je srovnáno na 2:2!
83'
Tanguy Coulibaly vybojoval další rohový kop pro domácí celek.
82'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Giovanni Reyna.
82'
Borna Sosa poslal balon přesně na hlavu zcela nehlídaného Vagnomana, který ale poslal balon vysoko nad bránu. Velká škoda pro Stuttgart.
81'
Teď tu bude navíc rohový kop pro Stuttgart.
80'
Domácí ještě více ožili a i v deseti mužích na hřišti velkému favoritovu hodně zatápějí.
78'
A je sníženo na 1:2! TANGUY COULIBALY po dobrém driblinku vnikl do vápna BVB a jeho zajímavou střelu následně pro Kobela nechytatelně tečoval obránce Emre Can.
77'
Marco Reus kopl přímý kop dobře. Po teči domácí zdi se balon zastavil na břevně!
76'
Faulovaný byl Jamie Bynoe-Gittens a následuje další přímý kop, tentokrát pro hosty.
74'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Serhou Guirassy, přichází Tiago Tomás,
ze hřiště odchází Enzo Millot, přichází Tanguy Coulibaly.
74'
Fotbalisté Dortmundu nakonec kopali rohy dva, ani jeden ale k nebezpečnému zakončení nevedl.
73'
Hosté se dostali k rychlému protiútoku a už se zdálo, že se k zakončení dostane Jamie Bynoe-Gittens. Na poslední chvíli mu ale domácí obránci balon sebrali a následuje roh.
72'
Serhou Guirassy vypálil z přímého kopu sice tvrdě, trefil ale jen zeď složenou z hostujících hráčů.
71'
Marco Reus fauloval Enda a také on vidí žlutou kartu. Teď je to velmi zajímavá pozice na přímé zakončení.
69'
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Jamie Bynoe-Gittens.
69'
Borna Sosa poslal do vápna velmi nebezpečný centr. Avšak na středu hřiště ho nikdo z domácích netrefil a následná zpětná přihrávka od brankové čáry byla pro Kobela snadným soustem.
68'
Donyell Malen fauloval kousek za vlastním vápnem a následovat bude přímý kop pro domácí celek.
66'
Druhý poločas již není tak dynamický jako ten první. Je vidět, že především hosté hrají velmi obezřetně.
64'
Malen poslal balon za obranu na Adeyemiho, ten byl ale v ofsajdu.
63'
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Marco Reus,
ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Youssoufa Moukoko.
63'
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Silas.
62'
Parádně se po rohovém kopu do balonu opřel Adeyemi a jeho pokus šel těsně nad břevnem.
62'
Hosté po rychlém protiútoku vybojovali další rohový kop.
61'
Domácí teď nechávají soupeře hrát. Pro Stuttgart to bude v početní nevýhodě poměrně složité.
60'
Na hostech je vidět, že se nikam nebudou hnát. I když jsou v početní výhodě, chybovali v defenzivě a jen díky těsnému ofsajdu nedostali gól na 1:2.
59'
Haller se ve vápně dopustil útočného faulu a balon mají domácí.
57'
Žlutou kartu za šlapák uviděl Bellingham.
56'
Hráči Stuttgartu jsou opět u balonu a i v deseti jsou hodně aktivní.
54'
Opět se pokračuje ve hře. Hosté jsou nyní s balonem na kopačkách hodně opatrní.
52'
Stuttgart vstřelil gól, který ale po zásahu videorozhodčího neplatí. Míč do brány dopravil lehkým obloučkem SERHOU GUIRASSY, který ale přebíral balon v těsném ofsajdu. Stav zápasu se tak nemění a je stále 0:2.
51'
A další šance Dortmundu! Adeyemi vnikl do vápna, obhodil si obránce a poté přihrál Guerreirovi, jehož pokus ale zastavil obránce.
50'
Na druhé straně byl ve vápně u balonu Führich, jeho zpětnou přihrávku do ohně odvrátil Ryerson.
49'
A mohlo to být 0:3! Na pravé straně se k balonu dostal Bellingham a jeho povedená střela se zastavila na břevně domácí brány!
48'
Hosté začali i druhý poločas hodně aktivně a tlačí se do útoku.
46'
ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Soumaïla Coulibaly.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Je za námi první poločas zápasu mezi Stuttgartem a Dortmundem. Dlouho jsme sledovali opticky vyrovnaný zápas, avšak po první půli asi není nic moc co řešit. Hosté se dostali do vedení ve 26. minutě Hallerem a následně ve 33. minutě zvýšili Malenem již na 2:0. Domácím pak nepomohl stoper Mavropanos, který se nechal po dvou rychle obdržených žlutých kartách vyloučit a Stuttgart tak bude po změně stran pokračovat pouze v deseti mužích.
45+2'
45'
Již se rozeběhla poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. Balon kontrolují stále hostující fotbalisté.
43'
První poločas zápasu spěje rychle ke svému konci. U balonu jsou hosté.
41'
Domácí to budou mít velmi složité. Mají dvoubrankové manko a teď hrají v početní nevýhodě.
39'
Konstantinos Mavropanos dostává během čtyř minut dvě žluté karty a logicky následuje červená. Mavropanos zastavil jasným faulem za žlutou kartu rozběhnutého Malena.
37'
Nadále se hraje ve vysokém tempu. Sledujeme opravdu velmi zajímavou podívanou.
35'
Za následné protesty dostal žlutou kartu ještě Wataru Endo.
35'
Rychlý protiútok hostujícího celku zastavil faulem za žlutou kartu Konstantinos Mavropanos.
33'
Domácí defenziva odvrátila po rohovém kopu balon pouze k DONYELLU MALENOVI, který důrazně přetlačil dva protihráče a následnou tvrdou přízemní ranou překonal gólmana Fabiana Bredlowa – 0:2.
32'
Na levé straně se hezky uvolnil Raphaël Guerreiro, který posílal po zemi balon na přední tyč na Juliana Brandta. Ten byl ale dobře pokrytý a nakonec z toho bude jen roh.
30'
Po následném rohovém kopu se domácí fotbalisté k zakončení nedostali.
29'
Mohlo být srovnáno! Chris Führich udělal kličku Hummelsovi a následně přihrál do vápna Serhou Guirassymu. Ten si položil posledního obránce a následně vypálil. Gólman Kobel ale nohou balon skvěle vyrazil na roh.
28'
Domácí se nevzdávají a tlačí se do útoku.
26'
Hosté udeřili po rychlém protiútoku. Na hranici ofsajdu přebíral balon na Mallen a po jeho zpětné přihrávce se přesnou ranou s pomocí břevna prosadil SÉBASTIEN HALLER.
25'
Hostující defenziva je teď velmi hluboko zatažena skoro až k vlastnímu vápno.
24'
Domácí jsou znovu u balonu a opět se tlačí k vápnu soupeře.
22'
Fotbalisté Stuttgartu hraji ale zatím velmi slušně a sledujeme naprosto vyrovnaný fotbal. Také hosté musí myslet na defenzivu, která ale zatím stojí na pevných základech.
20'
Centr do pokutového území velmi spolehlivě odvrátil Mats Hummels.
19'
Josha Vagnoman po centru z hloubi pole vracel hlavou balon před bránu a vracející se stoper Mats Hummels trochu dezorientovaně odvracel balon směrem na svou bránu. Míč poslal nad břevno Kobelovy brány a následuje roh pro Stuttgart.
18'
K prvnímu zakončení se dostali domácí. Po centru z levé strany vrátil balon hlavou do brány Josha Vagnoman a z voleje zakončující Serhou Guirassy zamířil nad bránu.
18'
Hráči BVB si vzali balon velmi rychle zpět a opět se postupným útokem blíží k bráně soupeře.
17'
U balonu jsou tedy domácí. Jejich kombinace na vlastní polovině jsou ale zatím hodně krkolomné.
16'
Sébastien Haller tvrdě prošlápl Atakana Karazora a domácí by chtěli žlutou kartu pro hostujícího útočníka.
14'
Hosté dlouze kombinují na vlastní polovině. Hledají cestu k tomu, aby se znovu přiblížili k bráně soupeře.
12'
Domácí se musí v posledních minutách bránit. Teď jsou to hosté, kteří jasně kontrolují tempo hry.
10'
První velkou šanci měli ale přeci jen hosté. Ve vápně se dostal balon k Sébastienu Hallerovi, jehož ránu ale gólman Bredlow reflexivně vyrazil rukou. Následně pálil z hranice vápna Brandt, jeho pokus byl ale slabý a domácí gólman v pohodě zasáhl.
9'
Raphaël Guerreiro posílal vysoký centr do pokutového území. Domácí se dokázali ubránit.
9'
Hosté vybojovali první rohový kop dnešního zápasu.
7'
Dobrý defenzivní zákrok na hranici vápna předvedl Emre Can. U míče jsou hosté.
4'
Zatím se hraje ve vysokém tempu. Oba týmy se snaží a ženou se do útoku. Sledujeme zajímavý fotbal, i když na první šanci zatím čekáme.
3'
Začalo se pořádně od podlahy. Nyní se dalšího faulu dopustil hostující Salih Özcan.
2'
Serhou Guirassy teď ošklivě hned v první minutě hry prošlápl soupeře. Naštěstí pro domácí celek z toho ale žlutá karta nebude.
1'
Hráči jsou na trávníku. Zápas může po tradičních předzápasových oficialitách začít!
Pár minut před začátkem zápasu panuje v Mercedes-Benz Areně báječná atmosféra. Fanoušci obou mužstev jsou natěšeni a stadionem zní již před výkopem oslavné chorály.

VfB Stuttgart: Bredlow – Mavropanos, Anton, Zagadou – Vagnoman, Karazor, Endo (C), Sosa – Millot, Führich – Guirassy.
Náhradníci: F. Müller – T. Coulibaly, Egloff, Bastiao Dias, Haraguči, Perea, Silas, Stenzel, Tomás.
Trenér: Sebastian Hoeness

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Can, Hummels (C), Guerreiro – Malen, Bellingham, Özcan, Brandt, Adeyemi – Haller.
Náhradníci: Meyer – Bynoe-Gittens, S. Coulibaly, Dahoud, Modeste, Moukoko, Reus, Reyna, M. Wolf.
Trenér: Edin Terzić

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer.
Dortmund získal z posledních dvou zápasů sice jediný bod, když remízoval s Schalke (2:2) a poté prohrál důležitý zápas v Mnichově s Bayernem (2:4), přesto dnes bude velkým favoritem. Právě tyto dva zmiňované zápasy totiž přinesly jediné ztráty Borussie za posledních deset kol. Dortmund je v tomto období nejlepším týmem celé soutěže a po dvou venkovních ztrátách bude určitě dělat vše pro to, aby se znovu vrátil na vítěznou vlnu. Naopak Stuttgart prožívá velmi složité období. Z posledních deseti kol získal jen sedm bodů, což je nejhorší bilance ze všech klubů v soutěži. V minulém kole ale překvapivě získal všechny tři body v Bochumi (výhra 3:2) a toto vítězství bude chtít potvrdit i na domácím stadionu.
Hezké odpoledne všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 28. kola německé Bundesligy mezi domácím celkem VfB Stuttgart a hostující Borussií Dortmund. Čeká nás souboj dvou týmů z opačných konců tabulky. Zatímco domácí jsou v bundesligové tabulce až na předposledním sedmnáctém místě, hosté okupují druhou příčku a stále drží krok s vedoucím Bayernem, na který ztrácejí pouhé dva body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.