Bundesliga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Hoffenheim - 27. května 2023   15:30

Stuttgart
80' Tomás (Endo)
1:1
(0:0)
Hoffenheim
75' Bebou  (Angeliño)
Stuttgart
Bredlow – Mavropanos, Anton, Ito – Vagnoman (70. Millot), Karazor (79. Pfeiffer), Endo (C), Sosa – Silas (79. T. Coulibaly), Guirassy, Führich (66. Tomás).
F. Müller – Egloff, Haraguči, Nartey, Stenzel.
Schröder – Neitzel, Gorniak
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart (Kapacita: 60 441)
Hoffenheim
Baumann (C) – Kabak (58. Bičakčić), Brooks, Nsoki (64. Tohumcu) – F. Becker (46. Skov), Prömel, Rudy (58. Stiller), Kramarić, Angeliño – Bebou, Baumgartner (58. Larsen).
Pentke – Bischof, Dabbur, Damar.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 15:6. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:10.
Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli lepším týmem, ale zvítězit se jim nepodařilo. Hosté se dostali do vedení v 75. minutě z nenápadné akce. Angeliňo poslal do vápna skvělý centr z levé strany hřiště a Ihlas Bebou měl vcelku snadnou práci míč uklidit do sítě. Domácí poté ještě více zvýšili tlak a podařilo se jim srovnat zásluhou nového muže na trávníku Tiaga Tomáse. Domácí poté stále svého soupeře tlačili, ale vítěznou branku nevsítili, čímž pádem čeká Stuttgart boj o udržení se v Bundeslize.
90+7'
90+6'
Tomás vypálil z rohu velkého vápna, ale soupeřovu branku přestřelil.
90+6'
S tímto rohovým kopem si však domácí poradili bez větších problémů.
90+5'
Hosté budou zahrávat rohový kop.
90+4'
Tomás mohl být hrdinou, avšak svou střelou z hranice vápna trefil pouze Brookse, který mu padl do střely.
90+3'
Domácí kdyby v tomto utkání zvítězili, tak se vyhnou baráži a udrží se v nejvyšší německé fotbalové soutěži.
90+3'
Hosté nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.
90+2'
Sosa svým centrem z levé strany hřiště ve vápně nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
90'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka dnešního zápasu.
88'
Tomás hlavičkoval uvnitř vápna soupeře zády k bráně a Baumann tak jeho pokus v pohodě chytil do svých rukavic.
87'
Sosa poslal do vápna nepřesný centr z levé strany hřiště a míč tak končí pouze v zámezí.
86'
Larsen vypálil z hranice vápna, ale pouze nad branku.
85'
Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže.
85'
Sosa to zkusil přímo na branku, ale jeho pokus zblokoval jeden z hráčů ve zdi nad branku.
84'
Domácí budou zahrávat velice zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře.
82'
Rozhodčí se ještě byl podívat na video, zda si Tomás nepomohl faulem, ale nepomohl a domácí tak zaslouženě srovnávají na 1:1.
80'
Stuttgart právě vstřelil branku! Domácí zcela zaslouženě vyrovnávají na 1:1! Skov udělal obrovskou chybu ve vlastním vápně a k míči se tak dostal TIAGO TOMÁS, který svou následnou prudkou střelou k bližší tyči nedal Baumannovi sebemenší šanci zasáhnout.
79'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Silas, přichází Tanguy Coulibaly,
ze hřiště odchází Atakan Karazor, přichází Luca Pfeiffer.
78'
Millot se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale svým střeleckým pokusem trefil jen břevno! Tak domácí mají dnes obrovskou smůlu.
77'
Endo se nedostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře po centru z levé strany hřiště.
75'
Hoffenheim právě vstřelil branku! Hosté se dostávají z ničeho nic do vedení! Angeliňo poslal do vápna krásný centr z levé strany hřiště, který doplachtil na hlavu IHLASE BEBOUA, a ten se přesnou hlavičkou k pravé tyči nemýlil. Bredlow se po míči natahoval marně.
74'
Tomás se dostal k míči uvnitř vápna soupeře a v pádu pálil pouze do tyče!
73'
Míč od rohového praporku odvrátil do bezpečí Brooks.
72'
Domácí budou zahrávat další rohový kop.
72'
Domácí zvyšují tlak, ale hosté momentálně brání skvěle a nepouští svého soupeře do šancí.
70'
ze hřiště odchází Josha Vagnoman, přichází Enzo Millot.
70'
69'
Tomás opět vypálil na branku. Tentokrát z rohu vápna, ale jeho pokus zblokoval jeden z obránců do zámezí.
68'
Tomás se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale jeho pokus Baumanna příliš nevyděsil.
67'
Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.
66'
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Tiago Tomás.
65'
Bebou vypálil z velké dálky, ale Bredlow s jeho pokusem neměl větší potíže.
64'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Stanley Nsoki, přichází Umut Tohumcu.
63'
Následný rohový kop se domácím příliš nepovedl a jeden z hostujících hráčů míč odvrátil mimo vápno.
62'
Führich se dostal k míči zcela osamocen uvnitř vápna soupeře, ale jeho následný střelecký pokus ztečoval jeden z obránců nad branku!
62'
Bochum stále vede nad Leverkusenem a Schalke hraje s Lipskem 2:2. To znamená, že Stuttgart je momentálně na příčce zaručující baráž o udržení.
61'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.
60'
Nyní zůstává ležet na trávníku Nsoki. Ošetření však nevyžaduje.
59'
Silas byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.
58'
ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází Ermin Bičakčić,
ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Jacob Bruun Larsen,
ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Angelo Stiller.
57'
Kabak už míří za pomezní čáru a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.
56'
Kabak má nějaké zdravotní potíže a žádá si ošetření.
55'
54'
Sosa poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který však odvrátil do zámezí Kabak.
53'
Silas se dostal s míčem podél pravé postranní čáry až do vápna, kde si však posledním dotykem příliš předkopl míč před sebe a Brooks ho tak mohl následně odvrátit mimo vápno.
52'
Kramarič poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, ale Baumgartner se k hlavičce nedostal.
51'
Vagnoman se ale dopustil faulu poblíž vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.
51'
Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
49'
Guirassy se snažil vysunout Silase. Ten se však k míči nedostal, neboť u něj byl dříve brankář Baumann.
48'
Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně poslal zpět do hry dlouhým odkopem.
47'
Skov poslal do vápna přihrávku na Beboua. Ten však míč nedokázal udržet na hrací ploše.
46'
ze hřiště odchází Finn Ole Becker, přichází Robert Skov.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:34.
První poločas je za námi. Domácí mají zatím více ze hry a tlačí se za vítězstvím, avšak své dvě stoprocentní šance nedokázali přetavit v gól. Nejdříve v 18. minutě tváří v tvář gólmanovi selhal Vagnoman a následně v téměř totožné situaci nedal gól ani Guirassy. Hosté se v prvním poločase nedostali do žádné vážnější šance a stav utkání je tak po první půli bezbrankový.

Držení míče: 56% – 44%
Střely celkem: 6 – 4
Střely na branku: 0 – 0
45+3'
45+2'
Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště a vypadá to, že v prvním poločase žádnou branku neuvidíme.
45'
Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.
43'
Angeliňo dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
42'
Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících hráčů končí pouze u Bredlowa.
41'
Guirassy dostal skvělou přihrávku do vápna od Silase. Následně však tváří v tvář brankáři poslal míč mimo soupeřovu svatyni. Tak to byla další stoprocentní šance domácích. Bohužel pro fanoušky Stuttgartu neproměněna.
40'
Vagnoman dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.
39'
Mavropanos si udělal výlet směrem dopředu, ale ztroskotal poblíž vápna soupeře na jednom z hostujících hráčů, který předvedl skvělý obranný zákrok a míč domácímu obránci sebral.
38'
Hostům se však tento rohový kop vůbec nepovedl a míč končí mimo vápno.
37'
Angeliňův centr z levé strany hřiště odvrátil do zámezí Sosa. Hosté budou zahrávat rohový kop.
36'
Nepřesný pas Enda končí jen u brankáře Baumanna.
35'
33'
Vagnoman napřáhl ke střele z hranice vápna, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.
32'
Sosa poslal do vápna centr z levé strany hřiště, který odvrátil do zámezí Brooks.
32'
Zápas je zatím velice opatrný z obou stran. Domácí mají o malinko více ze hry.
31'
Endo se dopustil faulu na polovině soupeře a k míči se tak dostávají hosté.
30'
Nepřesná přihrávka jednoho z domácích hráčů na Guirassyho končí v zámezí. Baumann bude odkopávat od své branky.
29'
Endo se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale zradilo ho zpracování a míč tak ukořistil do svých rukavic Baumann.
28'
Domácí momentálně kombinují s míčem na polovině soupeře.
27'
Tento rohový kop však nenadělal hostům větší potíže.
26'
Führich vypálil z hranice vápna. Jeho pokus však zblokoval do zámezí Brooks. Domácí budou zahrávat rohový kop.
25'
Kramarič se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře po centru z levé strany hřiště. Míč však poslal svou hlavou vysoko nad branku.
24'
Sosa odcentroval do vápna z levé strany hřiště, ale míč skončil pouze na hlavě jednoho z hráčů v modrém dresu.
23'
Hosté si špatně přihráli na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.
22'
Bochum vede nad Leverkusenem 1:0 což znamená, že Stuttgart je momentálně na příčce zaručující baráž o udržení.
21'
Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a o míč tak přišli.
19'
Prömel poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, ale míč odvrátil mimo vápno Anton.
18'
Vagnoman dostal skvělou přihrávku za obránce a ocitl se s míčem sám před Baumannem. Ten však zasahovat nemusel, neboť Vagnoman poslal míč vysoko nad branku.
16'
Endo se snažil vysunout Guirassyho, ale jeho záměr skvěle přečetl Kabak a míč získal pro svůj tým.
15'
Nepřesný pas Enda končí pouze u brankáře hostů.
14'
13'
Domácí zahrávali přímý kop zhruba z dvaceti metrů. Sosův centr však odvrátil do bezpečí jeden z hostujících hráčů.
12'
Vagnoman se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale soupeřovu branku vysoko přestřelil.
11'
Brooks se však dopustil faulu a k míči se tak dostávají opět domácí.
10'
Hosté se poprvé dnešním utkání usadili s míčem na polovině soupeře.
9'
8'
Domácí vybojovali míč zpět na své kopačky a momentálně se snaží vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.
7'
Silas se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.
5'
Silas dostal nepřesný pas za obránce a míč tak končí pouze v rukavicích brankáře Baumanna.
5'
Hosté si mezi sebou neporozuměli na vlastní polovině a míč tak skončil od jednoho z nich jen v zámezí.
4'
Rudy se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou opět domácí.
3'
Führich dostal příliš nepřesný pas na levou stranu hřiště k postranní čáře a míč tak skončil jen v zámezí.
2'
Domácí byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně rozehrál na levou stranu hřiště k Itovi.
1'
Domácí rozehráli první poločas a míč posílají ihned směrem dopředu.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují ve svých tradičních bílo-červených dresech, hosté dnes oblékli modré dresy.

VfB Stuttgart: Bredlow – Mavropanos, Anton, Ito – Vagnoman, Karazor, Endo (C), Sosa – Silas, Guirassy, Führich.
Náhradníci: F. Müller – T. Coulibaly, Egloff, Haraguči, Millot, Nartey, Pfeiffer, Stenzel, Tomás.
Trenér: Sebastian Hoeneß

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Brooks, Nsoki – Rudy – F. Becker, Prömel, Kramarić, Angeliño – Bebou, Baumgartner.
Náhradníci: Pentke – Bičakčić, Bischof, Larsen, Dabbur, Damar, Skov, Stiller, Tohumcu.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

Rozhodčí: Schröder – Neitzel, Gorniak.
Nejlepším střelcem domácích je momentálně s jedenácti góly guinejský útočník Serhou Guirassy.

Na opačné straně to je s dvanácti góly chorvatský útočník Andrej Kramarič.
VfB Stuttgart se momentálně nachází v tabulce na patnácté příčce s dvaatřiceti body. Po třiatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 7 výher, 11 remíz a 15 porážek. Na domácí půdě odehráli svěřenci trenéra Sebastiana Hoeneße zatím šestnáct zápasů, ze kterých 5x vyhráli, 5x remizovali a 6x prohráli.

TSG 1899 Hoffenheim se momentálně nachází v tabulce na třinácté příčce s pětatřiceti body. Po třiatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 10 výher, 5 remíz a 18 porážek. Venku zatím odehráli svěřenci trenéra Pellegrina Matarazza šestnáct zápasů, ze kterých 3x vyhráli, 3x remizovali a 10x prohráli.
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 34. kola německé Bundesligy mezi týmy VfB Stuttgart a TSG 1899 Hoffenheim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.