Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Union Berlin - 9. října 2022   19:30

0:1
(0:0)
Union Berlin
76' Jaeckel  (Gießelmann)
Stuttgart
F. Müller – Mavropanos, Zagadou (67. Sosa), Anton, Ito (71. Stenzel) – Silas (67. Führich), Endo (C), Karazor (81. Pfeiffer), Ahamada, Tomás – Guirassy.
Bredlow – Egloff, Millot, Nartey, Perea.
Dankert – Rohde, Unger
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Rönnow – Jaeckel, Knoche, Doekhi – Ryerson, Schäfer (65. Thorsby), Khedira (C) (83. Seguin), Haraguči (84. Pantovič), Gießelmann – S. Becker (73. Leweling), Siebatcheu (65. Behrens).
Grill – Leite, Michel, Trimmel.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Červené karty: 1 – 0.
Kromě vlastní výhry Unionu zahrály do karet i remízy největších konkurentů. Na čele tabulky má dvoubodový náskok na Freiburg a čtyřbodový odstup před Bayernem s Dortmundem. To Stuttgart má opačné starosti. Bez výhry je s pěti body předposlední.
Deváté kolo a devátý zápas bez výhry. Stuttgart vedoucímu týmu dlouho vzdoroval. Až ve druhé půlce začal výrazněji tahat za kratší konec a v 76. minutě inkasoval jediný gól celého zápasu. Z rohového kopu ho hlavou vsítil Paul Jackel. Zanedlouho šel předčasně do sprch Guirassy a vzal domácím veškerou naději.
90+4'
90+3'
Paul Seguin si nechal dát žlutou kartu za nesportovní odkopnutí míče. Dávno předtím byl pískán faul na Pascala Stenzela.
90+3'
Behrens vyhrál hlavu nad Antonem Na to zareagoval Leweling a vedle Stenzela prudce vystřelil. Müller byl opět na místě.
90+2'
Dankert viděl ve středu hřiště další drobný faul na Lewelinga. Příliš aktivní ruce měl obvázaný Waldemar Anton. Možnost na dorážku prováhal Pantović.
90'
Obklíčený Leweling téměř vleže nahrál Seguinovi, který hned otáčel těžiště k volnému Gießelmannovi. Stejně dostupný byl i Pantovič, jenž z penaltového bodu vystřelil z jedničky jen na střed brány. Müller tam byl a ještě udržel teoretické naděje VfB na lepší výsledek.
89'
Vedle středového kruhu zbrzdil protiútok Lewelinga Mavropanos. Přesně tohle se Berlíňanům hodí ze všeho nejvíce.
88'
Šanci na úspěch neměl ani nákop Enda. Absence urostlého Guirassyho byla v tomto konkrétním případě citelná.
87'
Kvůli absenci jednoho útočícího hráče se na vlastní pěst vysunul stoper Anton. Míč předal na levý kraj, kde vznikl neškodný centr.
86'
Union přistupuje k přesilovce dost opatrně. Vystavěl blok na své polovině a snaží se vykrývat prostory mezi vápnem a středovou čarou.
84'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Miloš Pantovič.
83'
ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Paul Seguin.
83'
Stuttgartu se bortí veškeré plány na vyrovnání. Sehrou Guirassy ošklivě šlápl na nohu Thorsbyho a bez jakýchkoliv protestů přijal druhou žlutou, která ho posílá do sprch.
81'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Atakan Karazor, přichází Luca Pfeiffer.
80'
Tomásovi vyvinutá rychlost částečně uškodila. Už byl téměř u zadní čáry a zprava orazítkoval jenom vnější boční síť.
79'
Sosovu standardku zachránil ve hřišti Tomás a odstartoval ohromný závar. Anton se do střely netrefil, tu další si domácí sami zastavili a poslední od Mavropanose byla sražena do tyče!
78'
Jeden Khedirův faul měl za následek hned dvě žluté karty. Kromě kapitána Unionu je napomínán i domácí útočník Guirassy.
76'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Čtvrthodinu před koncem končí čekání na první gól! Pomezní pustil hraniční ofsajdovou situaci u Haragučiho, který vpravo ukořistil rohový kop. Na skvělý centr Gießelmanna si nerušeně naskočil PAUL JAECKEL a plánovaně umístil hlavičku k levé tyči.
75'
Časté střídání a přerušování zápasu moc nepomohly. Plány teď nevyšly Behrensovi, který marně stíhal míč u pravé postranní čáry.
74'
Záměry obou trenérů jsou diametrálně odlišné. Urs Fischer občerstvil oba útočné hroty, kdežto domácí kouč poslal čerstvé síly do zadní řady.
73'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Jamie Leweling.
71'
ze hřiště odchází Hiroki Ito, přichází Pascal Stenzel.
70'
Mimo hru je Hiroki Ito. Do levé nohy se mu vkradla křeč. Osudným se mu stal souboj s Ryersonem.
69'
Držení míče: 47 % – 53 %.
68'
Borna Sosa měl okamžitě práci ve vlastní šestnáctce. Před Behrensem likvidoval Ryersonův pokus o dlouhé vhazování.
67'
ze hřiště odchází Silas, přichází Chris Führich.
67'
ze hřiště odchází Dan-Axel Zagadou, přichází Borna Sosa.
66'
Zapisujeme si žlutou kartu pro Nika Gießelmanna. Ten sice odehrál míč, ale pak ještě stihl zasáhnout do krku Enda.
65'
ze hřiště odchází András Schäfer, přichází Morten Thorsby.
65'
ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Kevin Behrens.
64'
Gießelmannův roh moc užitku nepřinesl. Union přesto zůstává v držení míče a pomalinku utahuje šrouby.
63'
Ryersen přihrál po lajně na Beckera, kterému nedal šanci Zagadou. Po vhazování Haragučiho centr srazil jeho krajan Ito.
62'
Ahamada odkopával od zadní čáry do středu pole. Knoche nebyl v tísni a přesto se rozhodl pro malou domů.
61'
Konstantinos Mavropanos si našel kousek místa a z rohu vypálil přímo z voleje. Rönnow zasahovat nemusel.
60'
Guirassy o kousek nedosáhl na centr Ita. Endo ještě vracel míč na střed a na konci toho všeho byla sražená střela Silase.
59'
Siebatcheu nebyl dostatečně brzo na přední tyči, kam letěl centr od surinamského spoluhráče Beckera.
58'
Genki Haraguči se natlačil před Karazora, který ho vpádu fauloval. Pro záložníka VfB je to už pátá žlutá v sezoně.
56'
Ryerson se neprosmekl mezi lajnou a Item. Norský reprezentant se dnes zatím moc nepředvedl.
55'
Dan-Axel Zagadou zachyboval v nebezpečné lokalitě. Müller žádnou šanci řešit nemusel, protože Siebatcheu ještě před koncovkou ztratil balanc.
53'
Guirassy roztáhl hru o kus doleva. Bez přípravy centroval Ahamada, avšak nevysoký Endo umístil hlavičku příhodně pro připraveného Rönnowa.
52'
Další balón vzduchem čepoval před domácí kasu Danilho Doekhi. Políčeno na něj měl Gießelmann, jenže z pohledu Stuttgartu vše jistě vyřešil Müller.
51'
Třetí roh Unionu si vzal na starost Niko Gießelmann. Centr levačkou propadl přes bližší tyč k Ryersonovi, jehož volej proletěl bezpečně daleko nad břevnem.
50'
Ostrý skluz Zagadoua poslal do kotrmelců rozběhnutého Haragučiho. Vše bylo čisté, japonský středopolař musí rychle na nohy.
49'
Anton na půlící čáře tahal za dres Haragučiho a může děkovat Dankertovi, že se tento taktický zákrok obešel bez karetního trestu.
48'
Nákop Ita si našel Siebatcheu. Protiakci Unionu nedokázal pořádně rozvinout jeho útočný kolega Becker.
47'
Poločasová pauza se nepatrně protáhla. Do druhé fáze zápasu nastupuje všech 22 původních členů základních sestav.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Velký tabulkový rozdíl nebyl v prvním poločase patrný. Stuttgart většinu času diktoval tempo a měl i větší šance. Tu první Zagadouovi zhatil Rönnow, stejně jako následný Itův přímý kop. Do třetice se hlavou neprosadil ani Guirassy. Berlínský útok se probral až v nastavení. Müller nejdříve likvidoval hlavičku Jaeckela a pak ještě sledoval nepřesné nůžky Gießelmanna.
45+3'
45+2'
Niko Gießelmann je v tomto období u všeho podstatného. Po Beckerově centru vystřihl nůžky, kterými zakončil metr vedle domácí brány.
45+1'
Na konci poločasu se Union dočkal první střely na branku. Ze standardky Gießelmanna hlavičkoval Paul Jaeckel a zapotřebí byl Müllerův skok k pravé tyčce.
45'
K nevoli publika je pískán faul Silase. Rozběhnutý Gießelmann využil drobného kontaktu k ochotnému pádu.
44'
Častější přerušování koncovku poločasu trochu rozdrobilo. Nejspíše se bude nastavovat výraznější porce času.
42'
Sehrou Guirassy postupoval přímočaře do pokutového území. S míčem vycestoval za koncovou čáru a rozhodčí správně odvolali původně signalizovaný roh.
41'
Mavropanos ztratil kontrolu nad míčem, když nabíral vyšší rychlost. Postup se zadrhl o maďarského záložníka Schäfera.
40'
Další práce pro realizační tým Unionu. Pravé koleno trápí Nika Gießelmanna. Zranění si přivodil zcela sám.
38'
Sheraldo Becker nebyl dostatečně rychlý, aby po přihrávce Gießelmanna utekl Mavropanose. Řek sám pro sebe uhrál vhazování.
37'
Trochu hůře z této kolize hlav odešel Anton. Minimálně do konce poločasu bude dohrávat s obvazem. Zapotřebí bude i výměna dresu.
36'
Bastian Dankert volá na hřiště doktory. András Schäfer odpadl poté, co se hlavou udeřil o Antona. Je tam i krev.
35'
Endova přihrávka na střed se nesetkala s myšlenkami spoluhráčů. Vzápětí to chtěl napravit, jenže místo toho nepovoleně sestřelil Doekhiho.
34'
Ahamada vyslyšel Tomásovu prosbu o přihrávku na pravý kraj. Portugalec excelentně nacentroval, Guirassy si odskočil od stoperů, ale hlavou zacílil vedle levé tyče.
33'
Becker posadil na zadek Mavropanose. Přihrávka do druhé vlny ale šla do přehuštěného prostoru a místo na střelu zkrátka nezbylo.
32'
Je cítit, že oba týmy hrají o hodně. Stuttgart potřebuje body v boji o záchranu. Union naopak může navýšit náskok na čele tabulky o dva body před Freiburgem, který jen remizoval s Herthou.
31'
Endo potřeboval zajistit Silase, který na lajně bojoval s Beckerem. Na programu byl Gießelmannův dlouhý aut na pohlídaného Siebatcheua.
30'
Držení míče: 51 % – 49 %.
29'
Berlíňané se trochu trápí v mezihře. Míč běhá jen mezi obránci, potom většinou musí přijít dlouhý nákop.
28'
Knocheho nákop z půlící čáry letěl jen do prostranství, kde panoval Müller. Siebatcheu a Becker nemohli nic dělat.
27'
Tiago Tomás čistě obral váhajícího Gießelmanna a hned se ocitl na odkryté pravé straně. Sehrou Guirassy na finální přihrávku o chlup nedosáhl.
26'
Hiroki Ito to z nějakých dvaatřiceti metrů zkusil přímo na bránu. Prudká rána zaplavala a Rönnow musel rychle skákat ke své pravé tyči.
25'
Robin Knoche se stal viníkem volného přímého kopu. Natahoval se po míči, ale místo něj trefil pouze nohy Guirassyho.
24'
Florian Müller se musel rychle zbavovat balonu, když se na něj řítil Siebatcheu. Situaci zvládl, byť nákop umístil ke Gießelmannovi.
23'
Zagadou zkoušel vzduchem oslovit Ita, jenž se zasekl na levém okraji vápna. Zařadil zpátečku na Karazora a to už jsou hosté vzadu zase kompletní.
22'
Müller ukradl neadresný centr a bleskovou rozehrávkou se pokusil založit smrtící brejk. Muži v černém dobře zareagovali a brzo zahustili střed.
21'
Opět si Union dal více načas s přechodovou fází. Postupně se mu tato rozehrávka zkomplikovala, Tomás byl aktivní v presinku.
20'
Karazor vystihl nahrávku Doekhiho. Vznikající brejk Silase famózním skluzem zrušil Paul Jaeckel.
19'
Jordan Siebatcheu nedosáhl na nákop Jaeckela a musel se s mířit s tím, že míč bude pokračovat k brankáři Müllerovi.
18'
Za pravé chodidlo se v nefotbalové poloze drží Amadou. Patrně schytal šlapák od Schäfera, který unikl pozornosti všech rozhodčích.
17'
Khedirovi se na lajně rozběhl Jaeckel. Přihrávku na střed vzal Siebatcheu a pokračoval na Beckera, jenž zprava nedal přesný finální pas Schäferovi.
16'
Union se vysvobodil z nepříjemného presinku dlouhým nákopem na Beckera, který vybojoval aut pro Ryersona.
15'
Další práce byla pro Frederika Rönnowa jednodušší. Vystoupil na hranici vápna a ukradl nákop Antona.
14'
Dan-Axel Zagadou v první šanci! Dobrým centrem ze standardky mu ji vytvořil Ito, jenže Rönnow zakončení zblízka u levé tyčky vyrazil.
13'
Waldemar Anton pěkně otočil hru na Ita, jenž si chtěl narazit s Tomásem. Proti byl faulující Paul Jaeckel.
12'
Ito to nekopl moc dobře. Trefil Siebatcheua a Stuttgart se na dvě přihrávky vrátil ke kopačkám Floriana Müllera.
11'
András Schäfer srovnal na zem Mavropanose a domácí budou kopat standardní situace. S největší pravděpodobností to bude centr.
10'
Jaeckel znegoval zisk uprostřed hřiště nepřesnou přihrávkou. Silas na druhé straně neokořenil své uvolnění přesným centrem z pravého křídla.
9'
Tiago Tomás centroval směrem od branky někam před penaltovou značku. Mavropanos se nesrovnal k zakončení a navíc bylo pískáno v neprospěch VfB.
8'
Guirassy vyhrál hlavu a vpřed mohl Silas. Prudký nízký centr odklidil Paul Jaeckel na rohový kop. Za sebou tušil Tiaga Tomáse.
7'
Danilho Doekhi potřeboval být ošetřen, protože se tvrdě potkal s Müllerem. Krátce po rozehrání domácí odevzdali balon nechytatelným nákopem na Silase.
6'
Ito vyblokoval míč na premiérový rohový kop. Levačkou ho kopnul Gießelmann a míč proskákal až na protější stranu. Ryersonův centr vyboxoval Müller na Knocheho a ten z otočky vystřelil nad bránu.
5'
Chybička Zagadoua neměla vážné následky. Zatáhl se Karazor a překazil přihrávku na Khediru.
4'
Siebatcheu si nenašel cestu za centrem Beckera. V souboji třiadvacítek si pak lépe poradil Zagadou, takže vhazovat bude Mavropanos.
3'
Tomás dohnal první nákop. Byl mírně zahnán na levý kraj, kde vydělal na Jaeckelovi autové vhazování. Po něm Ito neodcentroval skrz Ryersona.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v černých dresech. Stuttgart je v bílém s červenými detaily.
1'
Před zápasem dojde na minutu potlesku. Ve věku 82 let zemřel bývalý trenér Stuttgartu Jürgen Sundermann.

VfB Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, Zagadou, Anton, Ito – Silas, Endo (C), Karazor, Ahamada, Tomás – Guirassy.
Náhradníci: Bredlow – Egloff, Führich, Millot, Nartey, Perea, Pfeiffer, Sosa, Stenzel.
Trenér: Pellegrino Matarazzo

1. FC Union Berlín: Rönnow – Jaeckel, Knoche, Doekhi – Ryerson, Schäfer, Khedira (C), Haraguči, Gießelmann – S. Becker, Siebatcheu.
Náhradníci: Grill – Behrens, Leite, Leweling, Michel, Pantovič, Seguin, Thorsby, Trimmel.

1. FC Union Berlín

Hosty před sezonou opustilo několik stabilních členů soupisky v čele s útočníkem Awoniyiem. Toho více než dobře zastupuje loňský náhradník Sheraldo Becker. S šesti góly a třemi asistencemi se zařadil mezi nejlepší hráče Bundesligy a pomohl Unionu vystoupat na úplné čelo. První prohru Berlíňané zaznamenali teprve před týdnem na hřišti Frankfurtu. Tím pádem se na ně bodově dotáhl druhý Freiburg. Jen bod vzadu jsou také favorité z Bayernu a Dortmundu.
VfB Stuttgart

Domácí se na jaře do posledních kol zachraňovali a na podobný scénář to vypadá i v současné sezóně. Stuttagart jako jediný tým v Bundeslize neoslavil ani jedno vítězství. Všech pět bodů posbíral za remízy, nicméně ani na ty v předchozích dvou zápasech nedosáhl. Prohrál 1:3 s Frankfurtem a 2:3 na hřišti Wolfsburgu. Zároveň se sluší zmínit, že předposlední celek tabulky opustil přední střelec Saša Kalajdžić. Ze současného kádru mají po dvou gólech jen Führich a Guirassy.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu devátého kola německé Bundesligy. Od devatenácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Stuttgartem a Unionem Berlín!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.