Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Hertha Berlin - 28. října 2022   20:30

Werder
85' Füllkrug
1:0
(0:0)
Werder
Pavlenka – Stark, Veljković, Pieper – Weiser (83. Agu), R. Schmid, Grujev (83. Stage), Bittencourt (64. Groß), Jung – Füllkrug, Ducksch.
Zetterer – Buchanan, Burke, Dinkci, Chiarodia, Schmidt.
Reichel – Blos, Bandurski
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Hertha Berlin
Christensen – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt – Lukebakio (84. Scherhant), Tousart, Serdar (72. Šunjić), Richter (72. Ejuke) – Kanga (72. Selke), Jovetić (32. Boëtius).
Ernst – Mittelstädt, Pekarík, Uremović.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek svátečního dne.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 11:8. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:11.
Zápas skončil, Werder nakonec po velkém boji v ne příliš pohledném utkání zdolal na domácím hřišti Herthu 1:0. Na začátku utkání měli o něco více ze hry i díky sérii standardních situací hosté, ale brankáře Werderu Pavlenku k žádnému zákroku nedonutili. Postupně pak přebrali iniciativu hosté a vypracovali si dvě zajímavé šance. Marvin Ducksch ve 26. minutě a Niclas Füllkrug ve 31. minutě však Christensena nepřekonali. Ve druhém poločase pokračovala nepříliš záživná hra z obou stran, s tím, že aktivnějším mužstvem byli stále domácí. Ti byli nakonec přeci jen odměněni gólem, v 85. minutě vystřelil Werderu přesnou hlavičkou vítězství Niclas Füllkrug.
90+4'
90+3'
Už běží poslední minuta nastaveného času a Hertha si stále nedokázala vytvořit žádný pořádný tlak.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Do vápna Werderu mířil centr, jenže nebylo tak příliš mnoho fotbalistů berlínského celku.
88'
Domácí už jsou jen pár minut od toho, aby po dvou porážkách v řadě znovu zvítězili. Hosté naopak zřejmě nenaváží na svou první výhru v sezóně.
87'
Hosté se hned pokusili o rychlou odpověď, střela ale o kousek minula branku Jiřího Pavlenky.
85'
Werder právě vstřelil branku!
Tak přeci jen jsme se ve dnešním utkání dočkali gólu, domácí se dostávají do vedení 1:0! Prosazuje se nejlepší střelec Bundesligy NICLAS FÜLLKRUG, který se prosadil hlavičkou po standardní situaci, která byla sice z velké dálky, zato ale skvěle umístěná pod břevno.
84'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Derry Scherhant.
83'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Ilja Grujev, přichází Jens Stage,
ze hřiště odchází Mitchell Weiser, přichází Felix Agu.
82'
Do dobré šance se dostal po centru z pravé strany od Schmida Weiser, ale míč dostal trochu na paty a střela mu pak nesedla.
81'
Na přihrávku Ejukeho nikdo z hráčů Herthy nezareagoval, nejblíže byl Lukebakio, ale nakonec se míče vůbec nedotkl.
79'
Chidera Ejuke konečně dostal dobrou přihrávku, jeho technický pokus ale zamířil jen přesně do náručí brankáře Pavlenky.
77'
Na centr Weisera si naskočil Jung, ale hlavičkoval z velké dálky, takže Oliver Christensen neměl žádný problém míč chytit.
76'
Chidera Ejuke se snažil přihrávkou do vápna hledat Ivana Šunjiče, ale znovu tomu chyběla větší přesnost.
75'
Werderu zatím chybí větší přesnost při zahrávání standardních situací a nyní se to opět potvrdilo.
73'
Mitchell Weiser ještě dokázal udržet míč ve hře a hned vyrazil přímočaře dopředu. Znovu byl ale nedovoleným způsobem poslán Plattenhardtem na trávník.
72'
ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Chidera Ejuke,
ze hřiště odchází Wilfried Kanga, přichází Davie Selke,
ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Ivan Šunjić.
71'
Standardní situace byla velmi dobře rozehraná. Blízko měl k zakončení Weiser, ale kousek mu nakonec chyběl.
71'
Mitchell Weiser se do vápna individuálním způsobem nedostal, bylo to tím, že byl faulován. Domácí budou kopat hodně nebezpečnou standardku.
69'
Na Lukebakia mířila přihrávka před branku, ale míč na něj nakonec neprošel. Hosté ještě budou vhazovat.
68'
Hra je bohužel velmi často kouskována fauly. Tentokrát ve středu pole fauloval Christian Groß Jeana-Paula Boëtiuse.
66'
Werder se standardní situaci ubránil a ve druhém poločase dále čekáme na nějakou větší šanci.
65'
Ilja Grujev zatahal Boëtiuse za dres a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
64'
ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Christian Groß.
63'
Wilfried Kanga skončil po srážce zcela mimo hru na zemi a hra je přerušena. Útočník Herthy by ale měl být v pořádku.
62'
Niclas Füllkrug trochu váhal, ale nakonec si nachystal míč na levačku a vypálil. Jeho pokus byl však zablokovaný.
60'
Žlutou kartu dostává za svůj nedovolený zákrok také domácí Niklas Stark.
59'
Přímou střelou rozehrál volný přímý kop Marvin Ducksch, ale jeho rána byla až příliš vysoká.
58'
Dopředu chtěl postupovat Mitchell Weiser, ale zezadu ho fauloval Suat Serdar a po zásluze dostává žlutou kartu.
57'
Zpoza vápna vypálil Dodi Lukebakio, ale ani on netrefil branku. Jiří Pavlenka tak stále čeká na svůj první zákrok tohoto zápasu.
54'
Hertha ještě pokračovala rohovým kopem. Odražený míč napálil Suat Serdar, ale branku netrefil.
53'
Na druhé straně zase centroval Marco Richter, ani jeho centr ale nenašel žádného adresáta.
52'
Weiser dobře centroval z pravé strany, ale ve vápně chybělo více hráčů Werderu.
51'
Nebylo to sice chtěné, ale Kanga zasáhl kopačkou do hlavy nepříjemně Veljkoviče.
50'
Hertha nastoupila dobře do prvního poločasu a prozatím je aktivnější také na začátku druhé půle.
48'
Do zakončení se dostal dnes velmi aktivní útočník Herthy Wilfried Kanga, ale branku netrefil.
46'
Během poločasové přestávky ani jeden z trenérů nevymyslel žádné střádání.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:34.
První poločas je za námi, v utkání mezi domácími Brémami a Herthou zatím žádný gól nepadl. Na začátku utkání měli o něco více ze hry i díky sérii standardních situací hosté, ale brankáře Werderu Pavlenku k žádnému zákroku nedonutili. Postupně pak přebrali iniciativu hosté a vypracovali si dvě zajímavé šance. Marvin Ducksch ve 26. minutě a Niclas Füllkrug ve 31. minutě však Christensena nepřekonali.
45+3'
45+1'
Dlouho trvalo, než došlo k rozehrávce přímého kopu a nakonec vše skončilo jen střelou do zdi z hráčů Herthy.
44'
Dodi Lukebakio dostává žlutou kartu a domácí budou mít k dispozici zajímavý přímý kop.
43'
Werder už zakládá další akci, do rozehrávky se zapojuje i brankář Pavlenka.
41'
Rohový kop to byl velmi nebezpečný, z úhlu po něm zakončoval Weiser. Vybojoval ale jen další rohový kop.
40'
Do zakončení zevnitř šestnáctky se po chybě Serdara dostal Leonardo Bittencourt, jeho sražená střela končí rohovým kopem.
39'
Mitchell Weiser rozehrál centr ze standardní situace přímo do pokutového území, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel.
37'
Brémy si sice vytvořily více šancí, ale zároveň musí být stále pozorní směrem dozadu, protože Hertha se stále snaží hrozit z protiútoků.
36'
Znovu se hra na nějakou chvíli pozastavila kvůli menšímu zranění jednoho z hostujících fotbalistů, už se ale opět pokračuje.
33'
Mitchell Weiser fauloval uprostřed hřiště Plettenhardta, který se jen těžce sbírá na nohy.
32'
ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Jean-Paul Boëtius.
31'
Werder si vypracoval druhou velmi slušnou šanci! Technickou střelu Füllkruga vyrazil Christensen a Bittencourt byl na zadní tyči na dorážku pozdě.
28'
Akce Herthy pokračovala rohovým kopem, i ten však střelou na branku Werderu neskončil.
27'
Wilfried Kanga zatím dělá domácím obráncům docela problémy. Nyní se sice nedostal do vápne, ale vybojoval pro Hertu alespoň autové vhazování.
26'
Niclas Füllkrug posunul míč do vápna na nabíhajícího Duksche, ten ale ve velké šanci trestuhodně minul branku.
24'
Pavlenka musel jít do akce, centrovaný míč do vápna dokázal úspěšně vyboxovat.
23'
Dodi Lukebakio byl ve středu pole nedovoleným způsobem zatažen za dres, tentokrát se to obešlo bez žluté karty.
22'
Hosté rozehráli rohový kop centrem na střed pokutového území. Domácí měli menší problémy a míč nakonec odvrátili jen na další rohový kop.
21'
Oba týmy se zatím snaží hrát útočný fotbal, jenže chybí jim kvalita v zakončení, ještě jsme neviděli žádnou střelu mezi tři tyče.
20'
Romano Schmid se snažil poslat přihrávkou do gólové šance Duksche, ale dobře zasáhl obránce Rogel.
19'
Jenže netrvalo to dlouho a míč získali hráči Herthy. Po přímočaré akci vystřelil Dodi Lukebakio, branku ovšem přestřelil.
18'
Po sérii soubojů ve středu pole skončil míč v moci domácích fotbalistů.
16'
Prvním hráčem napomínaným žlutou kartou v tomto utkání se stává Wilfried Kanga.
14'
Rozehrávky se chopil český brankář Werderu Jiří Pavlenka, ten však poslal míč pouze do autu.
13'
Hertha se pokusila o rychlou akci, tu ale zastavil zdvižený praporek pomezního sudího.
12'
Hertha se ubránila i další akci Werderu, tentokrát vedené po pravém křídle.
11'
Míč se po ubráněné standardce zase přesunul před branku Herthy. Marvin Ducksch už mohl možná i střílet, ale ještě se snažil přihrávkou hledat spoluhráče, což mu nevyšlo.
10'
Ilja Grujev zahrál míč nedovoleným způsobem rukou, takže hosté mají k dispozici standardní situaci,
9'
Rohový kop rozehrál Marvin Plattenhardt velmi dobrým centrem, ale na malém vápně byl ve vzduchu nejvýš jeden z domácích hráčů.
8'
Na druhé straně se pokusila Hertha zahrozit rychlým protiútokem a aktivita Kangy vyústila rohovým kopem.
7'
Za vápnem se do odraženého míče opřel domácí obránce Anthony Jung, ta střela mu ale ani trochu nevyšla.
6'
Prvnímu rohovému kopu zápasu se dokázali hosté úspěšně ubránit.
5'
Marvin Ducksch dostal přihrávku před branku, ale zradilo ho zpracování. Následoval ještě centrovaný míč před branku, ale Agustín Rogel dokázal míč odvrátit na rohový kop.
4'
Na zemi skončil po faulu Richtera Mitchell Weiser a ve středu pole budou rozehrávat domácí.
3'
Po nepřesné přihrávce hráčů Werderu skončil míč v zámezí, takže Hertha se i nadále udrží s míčem na útočné polovině hřišřě.
2'
Domácí se první standardní situaci v pohodě ubránili, i nadále je ale u míče Hertha.
1'
Dodi Lukebakio byl faulovaný a Hertha tak bude mít šanci ze standardní situace poprvé poslat míč před branku Werderu.
1'
Domácí Werder bude hrát ve svých tradičních zeleno-bílých dresech, hráči Herthy dnes budou hrát celí v modrém.
Hráči obou mužstev už jsou připravení na hrací ploše na zahájení zápasu.

Werder Brémy: Pavlenka – Stark, Veljković, Pieper – Weiser, R. Schmid, Grujev, Bittencourt, Jung – Füllkrug, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – Agu, Buchanan, Burke, Dinkci, Groß, Chiarodia, Schmidt, Stage.
Trenér: Werner

Hertha BSC: Christensen – Kenny, Rogel, Kempf, Plattenhardt – Lukebakio, Tousart, Serdar, Richter – Kanga, Jovetić.
Náhradníci: Ernst – Boëtius, Ejuke, Mittelstädt, Pekarík, Selke, Scherhant, Šunjić, Uremović.
Trenér: Schwarz

Rozhodčí: Reichel – Blos, Bandurski.
Vzájemné zápasy

Naposledy se tyto dva týmy spolu utkaly v sezóně 2020/21 a je zajímavé, že oba zápasy skončily stejným výsledkem, v obou případech se hostující tým radoval z výhry 4:1, nejprve Hertha a poté Brémy.
Hertha BSC

Hertha je tradičním klubem z Berlína a dlouhou dobu byly zvyklá na to, že je nejlepším berlínským klubem. To však už nyní neplatí, zatímco městský rival Union hraje Evropskou ligu a vede tabulku, Hertha se nejspíš bude strachovat o záchranu. Momentálně se v tabulce nachází až na třináctém místě s náskokem tří bodů na barážovou pozici. V poslední době se však přeci jen forma Herthy zlepšila, z předešlých sedmi utkání prohrála jen jednou. Naposledy porazila doma 2:1 Schalke. Venku Hertha odehrála zatím pět ligových zápasů s bilancí jedné výhry, jedné remízy a tří porážek. Naposledy podlehla 2:3 na hřišti Lipska.
Werder Brémy

Brémy se do nejvyšší soutěže vrátily po roce stráveném ve 2. Bundeslize, takže prvotním cílem pro ně musí být pro tuto sezónu klidná záchrana. Jak naznačil start do ročníku, mohlo by jim to vyjít. Po jedenácti kolech jsou Brémy s patnácti body na kontě na jedenáctém místě tabulky a mají náskok šesti bodů na příčky ohrožené sestupem. Brémy však nyní již dvakrát po sobě prohrály, takže by se rády zase vrátily na vítěznou vlnu. Naposledy prohrály 0:2 ve Freiburgu. Doma zatím Brémy v této sezóně v lize odehrály pět zápasů s bilancí jedné výhry, jedné remízy a tří porážek. Naposledy padly 0:2 s Mohučí.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 12. kola Bundesligy mezi týmy Werder Brémy a Hertha BSC. Zápas se odehraje na Wohninvest Weserstadionu v Brémách.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.