Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Augsburg - 1. dubna 2023   15:30

Wolfsburg
85' Waldschmidt (Arnold) • 90+6' F. Nmecha (Paredes)
2:2
(0:2)
Augsburg
2' Arnold (vl.)  • 32' Berisha  (Engels)
Wolfsburg
Casteels – Baku (60. Paredes), Lacroix, van de Ven, Otávio – Svanberg (46. F. Nmecha), Arnold, Gerhardt (60. Wind) – Wimmer (75. Cozza), Marmúš (66. Waldschmidt), J. Kamiński.
Pervan – Bornauw, Guilavogui, Pejčinović.
Petersen – Sathel, Wesser.
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Bauer, Gouweleeuw (70. Veiga), Iago – Maier, Engels (90. Baumgartlinger), Rexhbecaj, Vargas (46. M. Pedersen) – Berisha (70. Cardona), Beljo (88. Jensen).
Koubek – Caligiuri, Mbuku, Sarenren-Bazee.

Zápas s nečekaným průběhem i koncem nabídlo 26. kolo německé Bundesligy. Favorizovaný Wolfsburg ještě v 85. minutě prohrával 0:2, i tak stihl zachránit bod. Ten byl pro Vlky bojující o pohárovou Evropou před utkáním ztrátou, v kontaktu zápasu je nicméně ziskem. Horší je to s postavením v tabulce. Leverkusen i Mohuč v souběžně hraných utkáních vyhráli shodně 3:0 a dostali se před Wolfsburg. Ten důsledkem toho spadl na devátou pozici.
Držení míče: 66% : 34%.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 18:3.
Rohy: 4:7. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:15.
90+6'
90+6'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Nečekané vzkříšení zachraňuje bod! Paredes si na levé straně vyměnil míč s kolegou a po jeho zpracování poslal před branku načechraný centr. Gikiewicz šel z branky, ale balon ve skrumáži netrefil. Hlavičkující FELIX NMECHA tak měl usnadněnou úlohu – 2:2!
90+4'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Arne Maier).
90+3'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Kevin Paredes).
90+2'
Možnost vyrovnat měl Mickey van de Ven. Na hranici vápna napřáhl ke střele a pak napjatě sledoval, kam míč poletí. Bohužel pro Wolfsburg to bylo dost vysoko nad břevno.
90'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Arne Engels, přichází Julian Baumgartlinger.
88'
ze hřiště odchází Dion Drena Beljo, přichází Fredrik Jensen.
87'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Mads Pedersen).

Dánský bek doplatil na nesportovní chování.
85'
Po poradě s VAR je kontaktní gól označen za regulérní! Na Arnoldův centr z nařízené standardky si za obranu naběhla dvojice hráčů. Z nich měl k míči blíže GIAN-LUCA WALDSCHMIDT, jenž ve skluzu snížil na 1:2. Ještě to bude drama.
83'
Další útok končí ofsajdem, do něhož se chytil Waldschmidt. Jeho gól tak neplatí. Nebo ano? Rozhodčí Martin Petersen se poradí s VAR.
81'
Až teď se Wolfsburg dostal do pokutového území. Jonas Wind patou posunul míč na Otávia a ten se v obležení protihráčů skácel k zemi. Domácí chtěli samozřejmě penaltu, ale rozhodčí má jiný názor a nařizuje odkop.
80'
Čas tiká vpřed a Wolfsburg neví, která bije. Série krátkých a dlouhých přihrávek nikam nevedla. Domácí tým proto musí začít od píky.
78'
S blížícím se koncem Vlci ostřelují Gikiewicze ze všech pozic. Teď si polského brankáře vzal na mušku Jakub Kamiński, ale pálil slepými.
77'
Maximilian Arnold si udělal místo ve střední vzdálenosti od brány a zamířil do její pravé spodní části. Rafał Gikiewicz byl na zemi včas.
76'
Paredesův centr do šestnáctky dopadl na ruku jednoho z bránících fotbalistů a Wolfsburg chtěl penaltu! Rozhodčí vyřkl jasné "ne", trefená ruka byla u těla.
75'
Držení míče: 60% : 40%.
75'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Nicolas Cozza.
74'
Tahle chyba mohla Wolfsburg přijít draho. Patrick Wimmer v obklíčení dvou protihráčů ztratil míč, Irvin Cardona pak v nebezpečném brejku nepřehodil Casteelse.
73'
Hosté setrvali v pokutovém území a získali další roh. Tentokrát z druhé strany rozehrával Arne Engels přímo do ohně, ale obránci tuhle situaci uhasili.
72'
Centr pravačkou do brány, kde Koen Casteels předvedl něco ze svého boxerského umění.
71'
Čerstvé síly na hřiště poslal i Enrico Maassen. Jeho tým je na nejlepší cestě za vítězstvím, když dvacet minut před koncem vede o dva góly. A ještě bude kopat roh.
70'
ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází Irvin Cardona.
70'
ze hřiště odchází Jeffrey Gouweleeuw, přichází Renato Veiga.
68'
Zprava kolmo se rozběhl Maximilian Arnold a ve střední vzdálenosti od brány zkusil nachytat Gikiewicze na švestkách. Jenže střela byla nepřesná, a i kdyby ne, tak byl polský gólman připravený.
66'
ze hřiště odchází Omar Marmúš, přichází Gian-Luca Waldschmidt.

Tímto Niko Kovač vyčerpal čtvrté z pěti střídání.
65'
Jakub Kaminski přetáhl svůj pas na Otávia a ten se v tíživé situaci provinil útočným faulem.
63'
V žádném případě se domácím fotbalistům nedá upřít snaha, faktem ale zůstává, že recept na obranu Augsburgu hledají stále marně.
61'
Škatulata, hejbejte se! ve wolfsburském podání znamenají zatím pouze ofsajd.
60'
ze hřiště odchází Yannick Gerhardt, přichází Jonas Wind.
60'
ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Kevin Paredes.
60'
59'
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Touto fotbalovou poučkou se řídil Felix Nmecha. Ale nebylo to šťastné rozhodnutí, poněvadž míč nabral velkou výšku.
57'
Tentokrát se Wolfsburg zmocnil míče oprávněným způsobem a hned z toho bylo haló! Paulo Otávio zleva odcentroval na přední tyč, kde nedostoupený Omar Marmúš nastavil svou kopačku. Od ní se míč odrazil jen kousek vedle tyče! Vlci tak i po změně stran pokračují v zahazování šancí.
56'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Patrick Wimmer).

Domácí fotbalista zezadu potáhl rozběhnutého Belja.
54'
Mërgim Berisha za podpěry lékařů odkulhal mimo hřiště, ale už se za pískotu z tribun hlásí o návrat.
53'
To nevypadá dobře, před chvílí faulovaný Berisha se chytl za nohu, na kterou mu předtím šlápl Baku a potřebuje ošetřit.
52'
Arne Engels odcentroval balon do pravého rohu vápna, odražený míč vyplaval na kopačku Berishy, jenž se v té době nacházel v ofsajdu.
51'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Bote Baku).

Pravý bek je potrestaný za šlapák proti Berishovi. Standardka z dálky, určitě ne na střelu.
50'
Od začátku druhé půle je evidentní, jakým směrem se nejbližší minuty budou ubírat. Wolfsburg útočí, Augsburg se brání. Jak dlouho to vydrží?
48'
Parádní přihrávka za obranu dostala Yannicka Gerhardta až před brankáře. Ten ihned vystartoval proti a soupeře vytlačil do ostrého úhlu, z něhož bylo pro Gerhardta obtížné přesně zakončit.
46'
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Mads Pedersen.
46'
ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Felix Nmecha.

Chorvatský trenér Niko Kovač viděl slabinu na pravém křídle, kde nově bude hrát dvaadvacetiletý Felix Nmecha.
46'
Co na plat, že byl Wolfsburg lepším týmem. Augsburg se s kvalitou soupeře vypořádal po svém, z minima vytěžil maximum a vede o dva góly. Ten první mu už ve druhé minutě daroval Arnold, který dnes očividně nemá svůj den, protože později neproměnil penaltu, a druhý dal po půl hodině hry Berisha. Vlci pak měli dvě šance na snížení, ale ani jeden z pokusů jim nevyšel. Trenér Niko Kovač tak má o přestávce důvod k zamyšlení, jak zlepšit povadlou produktivitu VfL.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 7:1.
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 4:11.
45+1'
45'
Na konci poločasu pak ještě jednou zahrozil Wolfsburg. Centr zprava, Patrick Wimmer zůstal na levé straně vápna nepokrytý, přesto za přesunujícím se Gikiewiczem netrefil poloprázdnou branku! To je k nevíře.
43'
Po něm si nikým neobsazený Elvis Rexhbecaj počkal na volej, ten skončil vysoko nad břevnem.
42'
Kombinace na vlastní půlce dobrá, přechod středem hřiště složitější. Až Robert Gumny zahrál elegantní patou a Maierův centr srazil domácí tým na roh.
40'
Tomu se Augsburg hravě ubránil, později navíc vystavil soupeře do ofsajdu a rozehraje z klidu. To už se nacházíme v závěru úvodního poločasu.
39'
Maximilian Arnold tahal balon osou hřiště a ve střední vzdálenosti od brány se do něj nečekaně opřel. Rafał Gikiewicz si nebyl směrem jistý a raději u své tyče střelu mírně vyklonil – roh.
37'
Naproti střídačkám se odehrál souboj o míč, který zamířil do zámezí. Hlásili se o něj jak Omar Marmúš, tak Jeffrey Gouweleeuw. Martin Petersen nakonec přisoudil aut bránícímu se Augsburgu.
35'
Mërgim Berisha tentokrát špatně načasoval náběh na přihrávku za obranu, je z toho ofsajd.
33'
Wolfsburg se musí okamžitě vzchopit. Pokud by inkasoval potřetí, už by to s ním bylo zlé.
32'
Augsburg právě vstřelil branku!
Wolfsburg prohrává po půl hodině 0:2! Arne Engels ve středu hřiště skluzem odebral míč možná trochu naivnímu Svanbergovi a potom ho milimetrově přesným pasem poslal dopředu. MËRGIM BERISHA stál rázem na stejné úrovni jako poslední bek, z levé strany vápna pak prudce vypálil na zadní tyč, kam Koen Casteels nedosáhl.
30'
Držení míče: 59% : 41%.
29'
Augsburg odpověděl útokem, za který získal roh. Centrovaný míč se potom točil k bráně, odkud ho Koen Casteels vyboxoval pryč.
28'
Wolfsburg dlouho kombinoval. Až Jakub Kaminski nevěděl co s míčem, a tak se rozhodl řídit známou fotbalovou poučkou. Jeho dalekonosná rána však jen proletěla vysoký kus nad břevnem.
26'
Arne Engels zastavil útok soupeře pomocí skluzu, ten sudí Martin Petersen nepřehlédl.
24'
Kdosi z obránců nezachytil náběh Yannicka Gerhardta, který ve vzduchu osamocený hlavičkoval do tyče! Další škoda pro Wolfsburg, který byl podruhé během tří minut velmi blízko vyrovnání.
23'
Omar Marmúš v ofsajdu.
21'
Maximilian Arnold měl možnost odčinit svůj nezdar z druhé minuty. Rozběhl se k penaltě, načež svou levačkou branku trestuhodně přestřelil! Totální selhání.
20'
Pozor, Arne Maier si v rohu pokutového území neodpustil faul. Augsburg bude čelit penaltě!
18'
Po roztažení hry doprava hledal spoluhráče Arne Maier. Centroval na zadní tyč, avšak svůj pas přetáhl.
16'
Čtvrt hodina za námi. Wolfsburg je lepší, ale šanci ne a ne si vytvořit. Navíc po špatně ubráněném rohu a vlastním gólu Arnolda musí od začátku dotahovat.
15'
Domácí potom podnikli útok po pravé straně a přihrávka do uličky dovolila Svanbergovi najít hlavičkáře Wimmera. Ten neměl přesnou mušku a balon poslal daleko od pravé tyče.
14'
Jeffrey Gouweleeuw se zezadu blížil k Marmúšovi. Jenže si nedal pozor na vzdálenost a svého protivníka poblíž středového kruhu podrazil.
13'
Jenže Maximilian Bauer vystoupil ze stoperského bloku a ve spolupráci s dalšími kolegy se mu podařilo vytlačit Augsburg mimo rizikový prostor.
12'
Nakonec to nebyl centr, nýbrž přihrávka, po které se domácí tým snaží vytvořit si palebnou pozici.
11'
Mattias Svanberg na levém křídle zrychlil ve správný čas. Dion Beljo to neodhadl a soupeře fauloval. Budeme svědky přímého kopu z pozice na centr.
10'
9'
Výborná defenzivní práce, při které Elvis Rexhbecaj udržel na zádech Patricka Wimmera. Augsburg bude vykopávat od své branky.
8'
Na přihrávku do pokutového území si naběhl Jakub Kaminski. Dlouhý centr od pravé lajny zahrál ve vysoké rychlosti nepřesným volejem, který skončil na tribuně.
6'
Centr z něj se snesl někam na hranici vápna, odkud balon vyhlavičkoval stoper Jeffrey Gouweleeuw.
5'
Jeho středem vyvezl míč Marmúš a ze souboje muž proti muži podobně jako jeho předchůdce vytěžil roh.
4'
Wolfsburg se koncentruje na vlastní polovině hřiště.
2'
A napodruhé to vyšlo! Engels z rohového čtvrtkruhu odcentroval na přední tyč, kde MAXIMILIAN ARNOLD hlavou míč smolně prodloužil do vlastní branky.
2'
Dion Beljo jeden na jednoho neprošel, ale vybojoval aspoň roh. Engelsův centr pak jeden z obránců odhlavičkoval do bezpečí. Je tady roh číslo dva.
1'
Výkop pro Wolfsburg hrající v zelených dresech, hosté z Augsburgu oblékli bílou sadu dresů.
1'
Hráči se rozcvičují a brankáři rozchytávají. Na domácí straně Belgičan Koen Casteels, na té hostující Polák Rafal Gikiewicz. Tomu bude krýt záda třicetiletý Tomáš Koubek, který od začátku sezony plní funkci dvojky.

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Lacroix, van de Ven, Otávio – Svanberg, Arnold, Gerhardt – Wimmer, Marmúš, J. Kamiński.
Náhradníci: Pervan – Cozza, Bornauw, Guilavogui, Paredes, F. Nmecha, Wind, Waldschmidt, Pejčinović.
Trenér: Niko Kovač.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Bauer, Gouweleeuw, Iago – Maier, Engels, Rexhbecaj, Vargas – Berisha, Beljo.
Náhradníci: Koubek – Caligiuri, Baumgartlinger, Cardona, Mbuku, Jensen, Veiga, Sarenren-Bazee, M. Pedersen.
Trenér: Enrico Maassen.

Rozhodčí: Petersen – Sathel, Wesser.
Dobrý den! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání 26. kola bundesligy mezi Wolfsburgem a Augsburgem.
Augsburg se drží v relativně klidné zóně sedm bodů od sestupu. Náskok mohl být větší, kdyby o výhru nad Schalke nepřišel z penalty nařízené v poslední nastavení minutě. Nakonec se tým, který čtyřicet minut hrál bez vyloučeného Demiroviće, musel spokojit s remízou 1:1. Stejný výsledek uhrál i na podzim proti Wolfsburgu a ani tehdy se nehrálo v rukavičkách, jelikož v utkání padlo hned devět žlutých karet. Nad vodou drží Augsburg dva střelci: Mergim Berisha a Ermedin Demirović (8 a 7 gólů).
Wolfsburg balancuje na hraně pro pohárovou Evropu. Má sice o tři body méně než šestý Frankfurt, ale oproti svému nejbližšímu soupeři má dnešní zápas k dobru. Do něj půjde jako favorit i přesto, že v domácím prostředí nevyhrál už čtyřikrát v řadě. Naposledy na konci ledna při kanonádě 6:0 proti v tabulce aktuálně čtvrtému Freiburgu. Vlci ale sbírají body hlavně venku, naposledy zvítězili 1:0 ve Stuttgartu. Nejlepším střelcem je se šesti trefami Yannick Gerhardt, další trojice hráčů (Maximilian Arnold, Ridle Baku a Omar Marmoush) vstřelila o gól méně.
Německá bundesliga má na programu 26. kolo. Na apríla se proti sobě postaví sedmý a dvanáctý tým tabulky. Zápas Wolfsburg – Augsburg začne v sobotu od 15:30 a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.