Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Dortmund - 8. listopadu 2022   18:30

Wolfsburg
7' van de Ven  • 90+2' L. Nmecha (Wimmer)
2:0
(1:0)
Wolfsburg
Casteels – Baku, Bornauw, van de Ven, Otávio – Marmoush (59. Wimmer), F. Nmecha (89. Svanberg), Arnold, Gerhardt, J. Kamiński (89. Roussillon) – Wind (76. L. Nmecha).
Pervan – Brekalo, Fischer, Lacroix, Waldschmidt.
Dortmund
Kobel – Süle (71. Hazard), Hummels, N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham, Özcan (81. Pasalič), Brandt – Adeyemi (62. Reyna), Moukoko, Malen (71. Modeste).
Meyer – Can, S. Coulibaly, Papadopoulos, Passlack.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 7:14. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:12.
Je konec! Wolfsburg ovládl domácí duel s Dortmundem a vítězí 2:0. Wolfsburg poslal už v 7. minutě do vedení Mickey van de Ven. Vyrovnat mohl Malen, ale domácí brankář jeho ránu vyrazil. Po půlhodině hry mohl vedení Wolfsburgu navýšit Kaminski, ale jeho pokus vykopl obránce z brankové čáry. Pět minut před pauzou pak Marmoush těsně minul branku. Poslední šanci první půle měl Niklas Süle, ale po rohovém kopu ve skvělé pozici rovněž minul zařízení. Po změně stran mohl vyrovnat Moukoko, ale jeho hlavičku vykopl obránce z brankové čáry. V nastavení pak přidal pojistku domácích Lucas Nmecha.
90+6'
90+5'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Anthony Modeste).
90+5'
Sudí nakonec přešel předchozí situaci bez karetního trestu.
90+4'
Na opačné straně byl krátce po rozehrávce udeřen Bellingham. Sudí nyní komunikuje s kolegou u videa.
90+2'
Wolfsburg právě vstřelil branku! Domácí celek rozhoduje o svém dnešním triumfu! Na pravé straně pokutového území se k odcentrování šikovně uvolnil Wimmer, který přihrál na malé vápno a LUKAS NMECHA z malého vápna rozvlnil síť!
90+2'
Mats Hummels uspěl v hlavičkovém souboji na vlastní polovině. Dortmundu se rychle krátí čas na vyrovnání.
90'
Koen Casteels si po další akci soupeře došel pro míč a ještě byl faulován. Domácí brankář zůstává ležet otřesený.
89'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Jérôme Roussillon,
ze hřiště odchází Felix Nmecha, přichází Mattias Svanberg.
88'
Marco Pasalič si z pravé strany navedl míč na hranici velkého vápna, ale jeho ránu obětavým způsobem zablokoval Otávio.
87'
Pro domácí se rýsovala zajímavá šance, jenže asistent rozhodčího odmával ofsajd.
86'
Hra je přerušena! Domácí Lucas Nmecha potřebuje po předchozím skluzu Hummelse ošetření.
85'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Mats Hummels).
84'
Koen Casteels poslal dlouhý nákop na pravou stranu. Na polovině Dortmundu ale v hlavičkovém souboji uspěl Julian Brandt.
83'
Moukoko se skvěle otočil v blízkosti velkého vápna a zakončil levačkou. Jeho ránu domácí brankář efektním zákrokem vyrazil!
82'
Julian Brandt táhl akci Dortmundu po levém křídle, jenže jeho centr levou nohou skončil blokem prvního obránce v zeleném dresu.
81'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Marco Pasalič.
80'
Modeste dostal přihrávku na levou stranu, jenže Baku se s ním skvěle vrátil a nenechal francouzského útočníka projít do pokutového území.
79'
Nico Schlotterbeck poslal přihrávku na levou stranu, jenže tam byl dobře bráněn Giovanni Reyna. Wolfsburg zatím drží pevný blok.
78'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Lucas Nmecha).
77'
Právě Lucas Nmecha si ihned po svém příchodu na trávník řekl o přihrávku za obranu, jenže si nedal pozor na ofsajd.
76'
ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Lucas Nmecha.
75'
Dortmund potřebuje útočit, ale nemůže zapomínat ani na zdní vrátka. Wolfsburg ukazuje, že je schopen předvádět dobré protiútoky.
74'
Jakub Kamiński přesprintoval Schlotterbecka a dostal se do zakončení. Jeho rána pravačkou ale prolétla kolem zadní tyče!
73'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Patrick Wimmer).
72'
Brandt poslal přihrávku na pravou stranu, ale skvěle znovu zahrál domácí Arnold, který míč vybojoval a ještě se nechal faulovat.
71'
ze hřiště odchází Niklas Süle, přichází Thorgan Hazard,
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Anthony Modeste.
70'
S přímým kopem domácího celku si však defenziva Borussie dokázala poradit. Nepovedený centr na malém vápně odvrátil Mats Hummels.
69'
Arnold si skvěle pokryl míč v blízkosti velkého vápna, kde jej soupeř poslal k zemi. Pro Wolfsburg se rýsuje zajímavý přímý kop.
68'
Na opačné straně se rodil zajímavý protiútok pro Wolfsburgu, ale Mats Hummels včasným skluzem zakopl míč na rohový kop.
67'
Sebastiaan Bornauw podklouzl v souboji na vlastní polovině a může být rád, že nepustil k míči rozběhnutého soupeře.
66'
Moukoko se dostal do pokutového území, jenže radost mu pokazil odmávaný ofsajd. Skvěle pozičně zareagoval Mickey van de Ven.
65'
Po předchozím zákroku má menší zdravotní problémy s ramenem Jude Bellingham. Mladý talent Dortmundu ale bude schopen pokračovat.
64'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Paulo Otávio).
63'
Giovanni Reyna dostal přihrávku na pravou stranu, odkud procedil pobídku do vápna, ale tam neměl nikoho ve žlutém dresu.
62'
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Giovanni Reyna.
62'
Jonas Wind se po skvělé práci na hranici velkého vápna dostal do zakončení, ale Gregor Kobel jeho ránu skvěle vyrazil!
61'
Nmecha ve vápně číhal na centr z pravé strany, ale Hummels stál na správném místě a přizvedl míč hlavou do bezpečí.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Wolfsburg stále drží těsné vedení. Dortmund se navíc po změně stran nedostává tak snadno do zakončení.
59'
ze hřiště odchází Omar Marmoush, přichází Patrick Wimmer.
58'
Brandt dostal přihrávku na pravou stranu a levačkou zkoušel procedit míč do vápna. Na poslední chvíli se ale vrátil obránce v zeleném dresu.
57'
Po následném rohovém kopu zakončoval hlavou Moukoko, ale dobře postavený Jakub Kamiński jeho hlavičku vykopl na brankové čáře!
56'
Raphaël Guerreiro se ujal rozehrávky přímého kopu Dortmundu. Krajní hráč z ostrého úhlu zvolil přímé zakončení, ale Casteels jeho ránu přizvedl nad břevno.
55'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Omar Marmoush).
54'
Skvělou práci odvedl na levé straně Raphaël Guerreiro. Krajní zadák Dortmundu následně prošel vpřed, ale už nedokázal přesně přihrát.
53'
Jude Bellingham na levé straně vybojoval odražený míč, ale Dortmund se nyní ne a ne udržet poblíž velkého vápna Wolfsburgu.
52'
Julian Brandt poslal od rohového praporku centr na přední tyč, kam spěchal Adeyemi, ale Sebastiaan Bornauw jej čistě odstavil.
51'
Niklas Süle centroval z pravé strany, ale obrana Wolfsburgu jeho pobídku tečovala na rohový kop.
50'
Nmecha poslal přihrávku do pokutového území, ale nikdo v zeleném dresu jeho úmysl nepochopil.
49'
Moukoko chtěl sklepnout míč pod sebe na rozběhnutého Juliana Brandta, jenže ten se až do zakončení nedostal. Dortmund ale vstoupil do druhé půle velmi aktivně.
48'
Niklas Süle podpořil ofenzivu Dortmundu na pravé straně, jenže ani tentokrát nedokázal přesně přihrát na někoho ze spoluhráčů ve vápně.
47'
Mats Hummels potáhl míč na polovinu Wolfsburgu. Následně se k míči dostal Bellingham, ale ve vápně neměl nikoho ve žlutočerném dresu.
46'
Borussia obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetminutovce mohou být spokojenější domácí. Wolfsburg poslal už v 7. minutě do vedení Mickey van de Ven. Vyrovnat mohl Malen, ale domácí brankář jeho ránu vyrazil. Po půlhodině hry mohl vedení Wolfsburgu navýšit Kaminski, ale jeho pokus vykopl obránce z brankové čáry. Pět minut před pauzou pak Marmoush těsně minul branku. Poslední šanci první půle měl Niklas Süle, ale po rohovém kopu ve skvělé pozici rovněž minul zařízení.
45+2'
45+1'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Felix Nmecha).
45'
V závěru první půle se hosté nadále tlačí do ofenzivy. Wolfsburg ale brání v devíti lidech na hranici pokutového území.
44'
Právě Niklas Süle se po rohovém kopu zjevil v obrovské šanci, ale pravačkou poslal míč těsně vedle branky domácího mužstva!
43'
Niklas Süle si chtěl na pravé straně obhodit Otávia, ale obránce Wolfsburgu jej čistým způsobem odstavil. Bude z toho roh pro Dortmund.
42'
Mats Hummels zvládl další souboj pozičně na jedničku a nepustil soupeře do úniku. Wolfsburg ale v závěru první půle kouše.
41'
Omar Marmoush dostal přihrávku na hranici velkého vápna, odkud pohotově zakončil, ale jeho rána skončila těsně vedle levé tyče!
40'
Niklas Süle potáhl míč vpřed po pravé straně. Dortmund ale musí opět útočit do pevně postavené obrany Wolfsburgu.
39'
Yannick Gerhardt se dral do pokutového území za pobídkou z levé strany, ale obránce ve žlutém dresu jej skvělou poziční hrou nepustil k míči.
38'
Otávio vhazoval na levé straně. Jeho pobídku si ale pohlídal Mats Hummels, který míč uklidil do autu.
37'
Omar Marmoush poslal přihrávku na levou stranu, nicméně tam si zpracováním lehce zbrzdil Paulo Otávio.
36'
Bellingham se na polovině hřiště otočil kolem soupeře, ale následně vyslal hodně nepřesnou přihrávku.
35'
Raphaël Guerreiro dostal přihrávku na levou stranu, potáhl míč na polovinu hřiště, nicméně ofenzivním hráčům Dortmundu nyní scházel lepší pohyb.
34'
Malen na hranici velkého vápna ještě zkoušel najít Moukoka, ale svému spoluhráči poslal jen přihrávku na paty.
33'
Domácí celek zahrával další rohový kop. Centr od rohového praporku se snesl k zadní tyči. Po sérii odrazů zakončil Jakub Kamiński, ale obrana Dortmundu zakončení z malého vápna zablokovala!
32'
Jonas Wind si naběhl na skvělou přihrávku do vápna, ale nepotykal si se zpracováním a Niklas Süle mu následně ránu obětavě zablokoval.
31'
Felix Nmecha si dal pozor na napadajícího soupeře a pomohl si přihrávkou do zadních řad. Defenziva domácího celku v první půli funguje výborně.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velkou bitvu. Domácí Wolfsburg se rychle ujal vedení, ale od té doby se musí bránit.
29'
Hosté se rychlou kombinací snažili dostat do vápna, ale Moukoko na samotném konci akce nestačil včas zareagovat.
28'
Nico Schlotterbeck poslal přihrávku na levou stranu, kde měl Malena. Jeho průnik ale skvěle zastavil důrazný Sebastiaan Bornauw.
27'
Brandt dostal přihrávku na pravou stranu, ale zadáci Wolfsburgu tentokrát skvěle drželi prostor a nedovolili soupeři odcentrovat.
26'
Mats Hummels vymyslel oblouček za obranu Wolfsburgu, nicméně domácí brankář Koen Casteels v pravou chvíli vyrazil ven z branky a došel si pro míč.
25'
Další akci Dortmundu zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd.
24'
Bellingham chtěl roztáhnout hru na pravou stranu hřiště, jenže příliš prudkou přihrávkou zahnal spoluhráče mimo hřiště. Wolfsburg si může oddechnout.
23'
Dortmund zahrával rohový kop. Exekuce se ujal Julian Brandt, jehož centr přiletěl na malé vápno a Koen Casteels balón vyboxoval do bezpečí.
22'
Mohlo být vyrovnáno! Donyell Malen se z levé strany dostal do vápna, kde zakončil na přední tyč, ale gólman Koen Casteels podržel Wolfsburg skvělým zákrokem!
21'
Bellingham měl kousek prostoru, jenže prováhal ideální moment pro zakončení. Defenziva Wolfsburgu zatím skvěle pokrývá prostor.
20'
Guerreiro poslal z levé strany prudký centr do vápna, kde v pádu zakončil Malen, ale jeho zakončení mířilo přímo do rukavic brankáře Casteelse.
19'
Malen si troufl na průnik do blízkosti velkého vápna, jenže si pod tlakem napadajících soupeřů netroufl na zakončení.
18'
Hummels potáhl míč na polovinu soupeře. Následně přenesl hru na levou stranu na Malena, jehož centr prodloužil mimo hrací plochu spoluhráč Adeyemi.
17'
Jude Bellingham poslal přihrávku do vápna, kam si naběhl Raphaël Guerreiro, jenže druhému jmenovanému vůbec nevyšlo zpracování.
16'
Bote Baku si na pravé straně nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti. Rozehrávat bude hostující Borussia Dortmund.
15'
Sebastiaan Bornauw si dal pozor na nepřesnou rozehrávku Dortmundu, zpracoval si míč a pomohl si malou domů. Wolfsburg drží míč.
14'
Domácí celek už je znovu u míče a postupně se posouvá dopředu. Dortmund po obdržení úvodní branky zvýšil aktivitu při presinku.
13'
Jude Bellingham prošel po pravém křídle do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho pobídku zastavil dobře postavený obránce Wolfsburgu.
12'
Před branku domácího celku přiletěl další centr z pravé strany, ale defenziva Wolfsburgu míč i s dávkou štěstí odehrála do bezpečí.
11'
Dortmund zahrával rohový kop. Na zadní tyči se k zakončení hlavou dostal Nico Schlotterbeck, jehož hlavička prolétla nad břevnem.
10'
Nico Schlotterbeck poslal přihrávku na levou stranu. Následně se dral vpřed Niklas Süle, ale jeho pokus o přihrávku za obranu zablokoval zadák Wolfsburgu.
9'
Niklas Süle si pohrál s napadajícím soupeřem a pomohl si malou domů. Dortmund má v úvodu utkání velké problémy s přechodem na polovinu Wolfsburgu.
7'
Wolfsburg právě vstřelil branku! Domácí celek se dostává do vedení! Exekuce rohového kopu se ujal Arnold, jehož centr přizvedl někdo v zeleném na zadní tyč a MICKEY VAN DE VEN hlavou otevřel skóre!
6'
Kaminski se z pravé strany dostal k odcentrování. Jeho pobídka směřovala na malé vápno, ale pozorný Jude Bellingham míč odehrál na další roh.
5'
Stopeři Wolfsburgu kombinují na polovině hřiště. Na stadionu od úvodního hvizdu panuje fantastická atmosféra.
4'
Gregor Kobel se po rohovém kopu Wolfsburgu musel znovu vytáhnout. Brankář Dortmundu ale bez problémů lapil hlavičku domácího Bornauwa.
3'
První obrovská šance Wolfsburgu! Po akci na pravém křídle si na přihrávku do vápna naběhl Omar Marmoush, ale jeho ránu hostující gólman vyrazil na roh!
2'
Domácí celek v úvodu utkání kombinuje v zadních řadách a nikam se nežene. Naopak fotbalisté Dortmundu zatím drží kompaktní blok a presink příliš nevysunují.
1'
Domácí Wolfsburg obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek bude chtít navázat na sobotní triumf nad Mohučí.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Wolfsburg bude hrát v zeleném, zatímco Borussia oblékne žlutou sadu.

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Bornauw, van de Ven, Otávio – Marmoush, F. Nmecha, Arnold, Gerhardt, J. Kamiński – Wind.
Náhradníci: Pervan – Brekalo, Fischer, Lacroix, L. Nmecha, Roussillon, Svanberg, Waldschmidt, Wimmer.

Borussia Dortmund: Kobel – Süle, Hummels, N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham, Özcan, Brandt – Adeyemi, Moukoko, Malen.
Náhradníci: Meyer – Can, S. Coulibaly, Hazard, Modeste, Papadopoulos, Passlack, Reyna, Pasalič.
VfL Wolfsburg

Domácí Wolfsburg je na tom o něco hůře. Domácí celek letos ve třinácti kolech získal sedmnáct bodů a patří mu jedenáctá pozice Bundesligy. Na poháry zatím ztrácí pět bodů. Na záchranu má naopak bodů šest, a tak může v závěru podzimní části hrát s klidem. V posledním kole navíc přehrál 3:0 Mohuč. V posledních dvou duelech pak Wolfsburg neinkasoval.
Borussia Dortmund

Hostující Borussia Dortmund v letošním ročníku Bundesligy bojuje o přední pozice. Ve třinácti duelech vybojoval slavný celek dvacet pět bodů a patří mu čtvrtá pozice. Na vedoucí Bayern Mnichov ztrácí pouhé tři body. Dortmund se tak solidně vyrovnal s letním odchodem kanonýra Erlinga Haalanda. V posledním kole navíc doma přehrál 3:0 Bochum. V Bundeslize navíc Borussia zvítězila třikrát v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.