Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Lipsko - 18. února 2023   15:30

0:3
(0:1)
Lipsko
14' Forsberg   • 85' Laimer  (Nkunku) • 90+2' Szoboszlai  (Schlager)
Wolfsburg
Casteels – Baku, Bornauw, van de Ven, Otávio (46. Lacroix) – F. Nmecha (74. Ambros), Arnold (C), Gerhardt – Wimmer (59. Svanberg), Wind (59. L. Nmecha), Waldschmidt (46. Marmúš).
Pervan – Fischer, Guilavogui, Franjić.
Aytekin – Dietz, Beitinger
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Lipsko
Blaswich – Klostermann, Orbán (C), Gvardiol, Raum (88. Halstenberg) – Haidara (88. Kampl), Schlager – Szoboszlai, Forsberg (75. Laimer), Werner (75. Poulsen) – Silva (69. Nkunku).
Nyland – Henrichs, Clark, Simakan.

Je dobojováno a hosté si odváží všechny body. V úvodu druhého poločasu sice Wolfsburg předvedl zlepšený výkon a vybojoval si několik možností, jenže koncovka dnes nebyla silnou stránkou domácích. S postupem času se zase vše přelilo na opačnou stranu, Lipsko převzalo iniciativu a v závěru dvakrát udeřilo. V 85. minutě se křížnou ranou prosadil Konrad Laimer a v nastaveném čase pečetil výsledek Dominik Szoboszlai. Zápas tak skončil výsledkem 0:3, Wolfsburg je po této porážce na sedmém místě s 30 body, zatímco Lipsku patří páté místo s 39 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký podvečer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:12. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:15.
90+4'
90+3'
Už se jen dohrává, fanoušci Lipska už oslavují výhru a tři body.
90+2'
Lipsko právě vstřelilo branku!
A je definitivně rozhodnuto. Domácí ztratili na půlce míč, po posunu k vápnu přihrál Schlager pod sebe na DOMINIKA SZOBOSZLAIE, ten si ještě vylepšil pozici na střelu a ranou podél gólmana upravil na 0:3!
90+1'
Žlutá karta pro domácího hráče, za skluz ji dostal Sebastian Bornauw.
89'
Centr z pravé strany letěl na Poulsena, nepovedlo se mu ale míž zpracovat a usměrnit jej na Casteelsovu bránu.
88'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází David Raum, přichází Marcel Halstenberg.
88'
ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Kevin Kampl.
86'
Hosté ještě střídají střídání, změny budou dokonce dvě.
85'
Tlak hostů přináší své ovoce, je tu druhý gól! Nkunku vysunul KONRADA LAIMERA, ten se dokázal vyhnout ofsajdové linii, ten se posunul ještě kousek na levou stranu a křížnou ranou uklidil míč za tyč – 0:2.
84'
Wolfsburgu to nejde, vůbec se teď nemohou vymanit z vlastní půlky. Hosté mají závěr zápasu ve své moci
83'
Nkunku se dostal do střetu s Arnoldem, upadl, ale tohle na penaltu rozhodně nebylo.
82'
Další výpad Lipska, Szoboszlaiova střela byla sražena a Casteels zasahovat nemusel.
81'
Domácí ztratili míč, Lipsko podniklo bleskový kontr a z levé strany střílel Nkunku. Dobrou pozici nevyužil, jeho rána letěla nad břevno!
80'
Po rozehrání přímého kopu nakonec přilétl před Casteelse centr z levé strany, Poulsenovi ale scházel možná krok, aby ideálně zakončil a navýšil náskok.
79'
Hosté na útočné polovině, vhazuje David Raum.
77'
Nkunku se dokázal po pravé straně probít až do vápna a od brankové čáry hledal nabíhající spoluhráče. Střílel však až z hranice vápna Schlager, jenže ten byl při tom atakován a ráně tak scházela přesnost i razance.
76'
Marmúš nevymýšlel nic složitého a zpoza vápna se odhodlal ke střele. Ta letěla několik metrů nad brankou.
75'
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Yussuf Poulsen.
75'
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Konrad Laimer.
74'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Felix Nmecha, přichází Lukáš Ambros.
74'
Arnold to ranou ze strany zkusil přímo na branku, ve vzduchu nepříjemně zaplavala a Blaswich musel míč vyboxovat. Tohle totiž chytat nešlo.
73'
Haidara fauloval Marmúše, tohle bude pro Wolfsburg hodně zajímavá standardní situace.
72'
Dlouhý pas na Forsberga, vzrušení však bylo zbytečné, neboť hráč si nabíhal z ofsajdové pozice.
70'
Nkunku hledal příhrou do uličky Wernera, nebylo to ale vůbec přesné a míč skončil u Casteelse.
70'
Lipsko nikam nepospíchá, Forsberg drží míč na útočné polovině a vyčkává, kdo se mu případně uvolní.
69'
ze hřiště odchází André Silva, přichází Christopher Nkunku.
67'
Werner sice obešel jednoho z bránících hráčů Wolfsburgu, jenže ke střele se už nedostal. A podobně neuspěl ani Forsberg.
66'
Teď to domácí doslova a do písmene překombinovali, na hranici vápna měl zakončovat Gerhardt, jenže ještě volil sklepnutí na stranu a tím vše pokazil.
65'
Střela domácích, van de Ven to ale z levé strany poslal vysoko nad branku.
65'
Je tu první žlutá karta utkání, tu za lehké zakopnutí míče dostal hostující David Raum.
63'
Tlak Wolfsburgu, který jsme sledovali v úvodu poločasu je pryč, nyní tu máme spíše takticky vedenou bitvu.
61'
Dlouhý pas na útočnou polovinu dostal hostující Silva, byl ale osamocen a vyhnán na křídlo.
59'
ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Mattias Svanberg.
59'
ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Lucas Nmecha.
57'
Velká šance hostů na navýšení náskoku. Na zemi sice ležel domácí Arnold, hra ovšem pokračovala, Marmúš namazal Szoboszlaiovi, který hned hledal Silvu. Ten ale z bezprostřední blízkosti trefil pouze obránce na brankové čáře!
57'
Ani tentokrát to po centru nevyšlo, nyní na míč nedosáhl Gvardiol.
56'
Roh hostů, na centr si naskakoval Orbán, ale netrefil míč přesně. Po krátkém pokračování akce následoval obranný zákrok Wolfsburgu a je tu další roh.
55'
Nyní Klostermann udržel na zádech sprintujícího Marmúše a opět přes Blaswiche akci Wolfsburgu ukončil.
53'
Klostermann neriskoval ztrátu míče při rozehře okolo pomezní čáry a raději volil malou domů na Blaswiche.
52'
Wolfsburg je ve druhém poločasu zatím tím aktivnějším týmem, je to oproti hře před pauzou velký rozdíl.
50'
Blaswich si připisuje svůj první zákrok, když po rychlé akci Wolfsburgu musel řešit střelu Felixe Nmechy z úhlu!
48'
Moc nescházelo, aby hostující Forsberg vystihl rozehru soupeře a dostal se do brejku. Nakonec vše zvládl uhlídat Maximilian Arnold.
47'
Hosté si vybojovali rohový kop, centr letěl na zadní tyč, Orbán hlavičkoval těsně vedle.
47'
Marmúš se hned zapojil do útočení, střela z vápna mu ale nevyšla, trefil jen stínícího protivníka.
46'
ze hřiště odchází Paulo Otávio, přichází Maxence Lacroix.
46'
ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Omar Marmúš.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Je za námi první poločas, ve kterém měli hosté prakticky neustálou převahu a také se dočkali jednoho gólu. O ten se ve 14. minutě postaral Emil Forsberg, když se k němu odrazil míč, on se s ničím nepáral a z první uklidil střelu k levé Casteelsově tyči. Lipsko mělo další množství šancí, před branku létaly centry z obou křídel, Szoboszlai z přímého kopu trefil tyč, ale dalśí gól už nepřišel. Co se domácích týká, ti byli neviditelní, Blaswiche vůbec neohrozili a prohrávají tak po půli 0:1.
45+3'
45+3'
Pěkná narážečka hostů v šestnáctce, obrana Wolfsburgu pouze stínovala, ale nakonec se to obešlo bez střely. Werner totiž dostal poslední příhru daleko od svého dosahu.
45+2'
Dva centry hostů, jeden z pravé a jeden z levé strany, obrana Wolfsburgu měla zase do dělat, aby míče dostala ven z vápna.
44'
Domácí Bote Baku žil v přesvědčení, že Raum tečoval míč a Wolfsburg bude mít roh, jenže pomezní to viděl jinak a je z toho jen odkop od Blaswichovy branky.
42'
Wolfsburg snad vůbec poprvé v souvislejším tlaku, jenže ani tentokrát to na Blaswichovu branku nešlo, vše bylo zablokováno.
41'
Szoboszlai se odhodlal k přímé střele a nebyl daleko od gólu. Prudká rána totiž lízla Casteelsovu levou tyč!
40'
A teď pozor, je tu celkem nebezpečný přímý kop pro Lipsko. U míče jsou Szoboszlai a Raum.
39'
Šance hostů. Werner přihrál na levou stranu na Rauma, jeho střelu Casteels vyrazil a na zadní tyči už nedokázal Silva ve skluzu sklepnout míč na branku. Je z toho odkop od branky Wolfsburgu.
38'
V přehuštěném prostoru u vápna Wolfsburgu si Silva nenašel místo na střelu a navíc se dopustil útočného faulu.
36'
Po rozehrávce nakrátko přilétl centr na malé vápno, k hlavičce se dostal Gvardiol a Casteels si oddechl, že jeho pozdní vyběhnutí a vyboxování do prázdna neskončilo gólem. Hlavička hostujícího hráče totiž letěla nad břevno.
35'
Silva vysunoval Wernera, jeho střela z poměrně ostrého úhlu ale byla sražena na roh.
34'
Stále platí, že Wolfsburg je pod tlakem a prakticky ještě nic nepředvedl. Pouze se brání.
32'
Zase se nám na trávníku přitvrzuje, nyní to na svých nohou pocítil hostující Xaver Schlager.
31'
Za obranu Wolfsburgu už startoval Silva, na poslední chvíli jej ale zastavil van de Ven. Reklamace hostů, že to byl faul u sudího neuspěla.
29'
Potíže hlásil i Dominik Szoboszlai, chvíli si poseděl na trávníku, ale už i on ne na nohou a pokračuje.
27'
Hostující Raum je už zpět na trávníku, ale v pohodě stále není a viditelně kulhá.
27'
Vypadá to, že střídání nebude potřeba, Raum naznačuje, že bude chtít pokračovat. Ještě si ale musí na návrat počkat, takže Lipsko hraje v deseti lidech.
26'
David Raum stále leží na trávníku a drží se za levý kotník. Dokonce je nutné ošetření.
25'
Gian-Luca Waldschmidt zezadu přibrousil hostujícího Rauma, ale ani tohle nebylo za kartu.
24'
Schlager přihrával na Silvu, ten míč pouště za sebe a moc nescházelo, aby se do zakončení opět dostal Szoboszlai. Obrana Wolfsburgu má každopádně co dělat...
23'
Docela se nám přitvrdilo, rozhodčí si ale stále vystačí se standardními situacemi a karty nechává v kapsičce.
22'
Z velké dálky to zkusil hostující Dominik Szoboszlai, nesedlo mu to ale podle jeho představ a míč prolétl velký kus na Casteelsovým břevnem.
20'
Trocha vzruchu u postranní čáry, kde to už vypadalo, že dojde i ke strkanici, nakonec vše skončilo přátelským objetím a může se pokračovat.
18'
Je to teď fotbal na jednu branku, na tu domácí. V poslední akci ale Werner přehnal důraz a šlapákem fauloval van de Vena.
17'
Raumův centr z levého křídla odvracel Bornauw, Lipsko svůj nápor stále navyšuje.
16'
Další výpad hostů, Silva centroval z pravé strany, tentokrát se Casteels dostal k odkopu pryč ze svého vápna.
14'
Hosté jdou do vedení! Silva sice se svým průnikem neuspěl a opět skončil na van de Venovi, ale po nešťastném odrazu se míč dostal na nohu EMILA FORSBERGA, ten se s tím nepáral a ranou z první skóroval prudkým pokusem o tyč. Casteels se natahoval marně a je to 0:1.
13'
Lipsko podniklo akci dva na dva, zleva potáhl Werner a na vápně hledal nabíhajícího Silvu. Mickey van de Ven na poslední chvíli míč zastavil a odkopl.
11'
Hodně nepovedená kombinace hostů u pokutového území. Silva hodlal vysunout Wernera, jenže mu poslal nechytatelnou přihrávku, která skončila mimo hrací plochu.
10'
Po centru se ke střele nedostal Joško Gvardiol a po něm ani Timo Werner. Míč je už u půlky.
9'
Otávio ještě chvíli budoval akci domácích, už se ale vše otočilo a Lipsko rozehrává přímý kop z levé strany.
8'
Centr do pokutového území byl hosty hlavičkou odvrácen, Wolfsburg ale i nadále pokračuje ve snaze se prosadit.
7'
Ostrý faul na domácího Wimmera, toho přišlápl Amadou Haidara. Uvidíme centr z levé strany.
6'
Hra se sice přelévá ze strany na stranu, za domácí se do odraženého míče opřel Otávio, trefil ovšem clonícího Szoboszlaie.
5'
Hosté to zkusili pravým křídlem, po rychlém ťukecu se ale tečovaný míč odrazil k Casteelsovi.
4'
Domácí rozehráli první rohový kop, Arnold zakroutil centr přímo na malé vápno, tam ale zapracovala obrana v červeném a následoval rázný odkop.
3'
Wolfsburg se pokusil o rozehru na jeden dotek, tohle však u postranní čáry zastavil pozorný Orbán.
2'
Lipsko v úvodu u míče, ale zatím je to jen oťukávací kombinace. Do té se zapojil i gólman Blaswich.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Bornauw, van de Ven, Otávio – F. Nmecha, Arnold (C), Gerhardt – Wimmer, Wind, Waldschmidt.
Náhradníci: Pervan – L. Nmecha, Fischer, Marmúš, Guilavogui, Franjić, Ambros, Svanberg, Lacroix.

RB Lipsko: Blaswich – Klostermann, Orbán (C), Gvardiol, Raum – Haidara, Schlager – Szoboszlai, Forsberg, Werner – Silva.
Náhradníci: Nyland – Henrichs, Clark, Halstenberg, Simakan, Laimer, Nkunku, Poulsen, Kampl.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve VOLKSWAGEN ARENĚ začne v 15:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Deniz Aytekin, kterému budou na pomezí asistovat Christian Dietz a Eduard Beitinger.
VfL Wolfsburg

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě se 30 body, což znamená šestibodovou ztrátu na dnešního soupeře. Forma teď není zrovna nejlepší, mužstvo nevyhrálo poslední tři ligové zápasy a také vypadlo z domácího poháru. Naposledy hrál Wolfsburg na trávníku Schalke, diváci se po výsledku 0:0 gólu nedočkali, ale pro tým to byl alespoň první bod od 24. ledna.

RB Lipsko

Hosté jsou na pátém místě s 36 body a pokukují po vyšších příčkách, neboť na čtvrtý Freiburg ztrácí pouze jeden bod a na třetí Dortmund body čtyři. Ale i Lipsko čeká už nějakou dobu na výhru, protože v Kolíně nad Rýnem tým remizoval 0:0 a doma s Unionem Berlín dokonce prohrál 1:2.
Dobré odpoledne u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 21. kola mezi týmy VfL Wolfsburg a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.