Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Stuttgart - 1. října 2022   15:30

Wolfsburg
23' Marmoush (Gerhardt) • 38' Arnold (Otávio) • 90+1' Gerhardt (Svanberg)
3:2
(2:2)
Stuttgart
22' Guirassy  (Ito) • 45+1' Mavropanos  (Stenzel)
Wolfsburg
Casteels – Baku, Lacroix (86. Bornauw), van de Ven, Otávio – Arnold (C), Gerhardt – Svanberg, Wimmer (86. F. Nmecha), J. Kamiński (76. Paredes) – Marmoush (90+4. Franjić).
Pervan – Fischer, Guilavogui, M. Philipp, Waldschmidt.
F. Zwayer
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Stuttgart
F. Müller – Mavropanos, Anton, Ito – Stenzel (77. Zagadou), Endo (C) (68. Millot), Karazor, Ahamada (87. Egloff), Führich (77. Tomás) – Guirassy (77. Pfeiffer), Silas.
Bredlow – T. Coulibaly, Nartey, Perea.

Fotbalisté Wolsburgu porazili v dramatickém utkání 8. kola Bundesligy Stuttgart 3:2. Úvodní dějství zápasu nabídlo hned čtyři přesné trefy. Stuttgart přežil několik tutovek soupeře a ve 22. minutě překvapivě udeřil. Po Itově přihrávce střílel pod břevno Sehrou Guirassy. Vedení ale vydrželo hostům jen minutu. Krátce po rozehrávce vypálil Omar Marmoush zpoza vápna přesně do levého spodního růžku branky. Obrat dokonal ve 38. minutě Maximilian Arnold. Jeho střelu ze střední vzdálenosti, jež mířila doprostřed branky, propustil Müller nepochopitelně za svá záda. Jenže i Stuttgart zvládl poměrně rychle reagovat. V nastavení srovnal stav přesnou hlavičkou o zem Konstantinos Mavropanos. Krátce před hodinou hry orazítkoval Silas střelou břevno. Když už se zdálo, že duel spěje k dělbě bodů, rozhodl o vítězství domácího týmu v první nastavené minutě Yannick Gerhardt. Po Svanbergově hlavičce uklidil míč ze zhruba dvou metrů do úplně prázdné branky.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 13:8. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:14.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Omar Marmoush, přichází Bartol Franjić.
90+3'
Mělo by jít o celkem pět minut. Wolfsburg rohový kop odvrátil a vyrazil do rychlého protiútoku. Ani ten se neujal.
90+2'
Bohužel stále neznáme údaj o plánovaném trvání nastavení. Stuttgart bude zahrávat roh z pravé strany.
90+1'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Euforie ve Wolfsburgu! Domácí tým v závěru strhává vedení na svou stranu a má velmi blízko třem bodům. Mattias Svanberg na sebe u pravé tyče nalákal brankáře Müllera a poslal míč hlavou před prázdnou branku na YANNICKA GERHARDTA, jenž neměl problém zacílit.
89'
Řady karetních hříšníků právě rozšířil i čtyřiačtyřicetiletý trenér Stuttgartu Pellegrino Matarazzo
89'
Tiago Tomás se na pravé straně velkého vápna uvolnil ke křižné střele. Koen Casteels ji vyrazil za vzdálenější tyčku na rohový kop.
88'
Na zádech tentokrát Enzo Millot. Závěrečné minuty jsou rozkouskovány častými fauly. Toho posledního se dopustil Sebastiaan Bornauw.
87'
V závěru utkání se pořádně rozpršelo. Nově příchozím hráčům tak není moc co závidět. Po faulu na Omara Marmoushe hraje s míčem Wolfsburg.
87'
Střídání v týmu VfB Stuttgart:
ze hřiště odchází Naouirou Ahamada, přichází Lilian Egloff.
86'
ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Felix Nmecha.
86'
ze hřiště odchází Maxence Lacroix, přichází Sebastiaan Bornauw.
85'
Enzo Millot složil na trávník Maximiliana Arnolda. Sudí Zwayer znovu tasil žlutou kartu – v tomto případě až za následné protesty.
84'
Po krátké přihrávce z pravé strany střílel Bote Baku. Rovněž jeho pokus ztroskotal na bloku obrany.
82'
V krátkém sledu se hned dvakrát opřel zpoza vápna do balonu Tiago Tomás. Poprvé byla jeho rána zblokovaná, podruhé střílel o pořádný kus nad branku.
81'
Tiago Tomás upadl ve vápně po kontaktu s Mickeym van de Venem. Kopat se ovšem bude pouze od rohového praporku.
79'
Atakan Karazor zasáhl ve výskoku loktem Mattiase Svanberga, za což si vysloužil žlutou kartu. Může být rád, že z toho není jiná barva.
77'
ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Tiago Tomás.
77'
ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Luca Pfeiffer.
77'
ze hřiště odchází Pascal Stenzel, přichází Dan-Axel Zagadou.
76'
ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Kevin Paredes.
76'
Yannick Gerhardt v pokutovém území šikovně pokryl míč a dostal se až ke zblokované střele. Před rohovým kopem proběhnou na obou stranách střídání.
74'
Jakub Kamiński mohl vrátit Wolfsburgu vedení. Po dobré přihrávce se dostal s míčem až před Müllera. Hostující brankář jeho pokus vyrazil ramenem.
73'
Karazor je schopen pokračovat ve hře. Stuttgart měl k dispozici standardní situaci. Po špatném zpracování míče skončil balon u Koena Casteelse.
71'
Atakan Karazor si při svém skluzu na protihráče ublížil a musí být přímo na hrací ploše ošetřen. Žlutou kartu mezitím inkasoval Maximilian Arnold.
70'
Hiroki Ito si v souboji s Patrickem Wimmerem počínal za hranicí pravidel. Protihráče skolil zezadu k zemi a vykoledoval si žluté napomenutí.
68'
ze hřiště odchází Wataru Endo, přichází Enzo Millot.
67'
Yannick Gerhardt se na pravé straně odhodlal k pokusu o individuální průnik. Na jeho konci skončil na zemi. Míč mu utekl za zadní čáru.
65'
Dělovkou ze střední vzdálenosti otestoval štěstěnu Omar Marmoush. Jaho rána se do brány nevešla, Florian Müller zasahovat nemusel.
64'
Zdravotní problémy postihly Watarua Enda. Podstoupit bude muset ošetření za postranní čárou.
63'
Atakan Karazor předložil míč do běhu Hirokimu Itovi. Těžko říct, jestli střílel, nebo chtěl balon dloubnout doleva na volného spoluhráče. Tak jako tak skončil míč v zámezí. Tohle se nepovedlo.
60'
Naplnila se hodina utkání. Oba týmy mají zatím k vítězství stejně daleko. Druhý poločas dosud nabídl jen jednu větší šanci a je oproti tomu prvnímu podstatně klidnější.
57'
Wataru Endo předal míč Silasovi. Ten si jej navedl na střelu pravačkou a dělovkou z hranice pokutového území orazítkoval břevno. Teď měli domácí obrovské štěstí!
56'
Arnoldův centr z levé strany byl prodloužen za hranici šestnáctky. Stuttgart se znovu ubránil.
55'
Itův centr do šestnáctky byl domácí obranou odvrácen. Z protiútoku získal Wolfsburg rohový kop.
53'
Bote Baku skolil bolestivým šlapákem Naouiroua Ahamadu. Je z toho další žlutá karta!
51'
Z následné standardky Wolfsburg nic nevytěžil. Prudký centr z pravé strany byl obranou ihned odvrácen z vápna.
50'
Opět se nehraje. Omar Marmoush utrpěl v souboji s Konstantinosem Mavropanosem bolestivý šrám a musí být ošetřen.
48'
Waldemar Anton se rukama obmotal okolo Patricka Wimmera a složil ho k zemi. V krátkém sledu další žlutá karta.
47'
Nešťastný zákrok Sehroua Guirassyho na Yannicka Gerhardta je oceněn žlutou kartou.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách. S míčem momentálně hrají domácí obránci.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
Úvodní dějství zápasu nabídlo hned čtyři přesné trefy. Stuttgart přežil několik tutovek soupeře a ve 22. minutě překvapivě udeřil. Po Itově přihrávce střílel pod břevno Sehrou Guirassy. Vedení ale vydrželo hostům jen minutu. Krátce po rozehrávce vypálil Omar Marmoush zpoza vápna přesně do levého spodního růžku branky. Obrat dokonal ve 38. minutě Maximilian Arnold. Jeho střelu ze střední vzdálenosti, jež mířila doprostřed branky, propustil Müller nepochopitelně za svá záda. Jenže i Stuttgart zvládl poměrně rychle reagovat. V nastavení srovnal stav přesnou hlavičkou o zem Konstantinos Mavropanos.
45+2'
45+1'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Hosté získali v samém závěru poločasu rohový kop. Rozehrán byl přihrávkou po zemi. Pascal Stenzel poté narýsoval pas těsně před hranici malého vápna, odkud hlavičkoval KONSTANTINOS MAVROPANOS o zem pod ruce Koena Casteelse.
45'
Zadáci Stuttgartu zapojili do kombinace i vlastního brankáře Müllera. Směrem dopředu se teď hostům dostat nedaří.
43'
Patrick Wimmer se srazil s Atakanem Karazorem. Momentálně se tak nehraje.
42'
Domácí z rohu nic nevytěžili. Hra se přesunula na opačnou polovinu, kde vyfasoval Patrick Wimmer za svůj skluz zezadu na Hirokiho Ita první dnešní žlutou kartu.
41'
Maximilian Arnold si staví míč k levému rohovému praporku. Wolfsburg je v závěru poločasu aktivnějším celkem.
38'
Domácí tým otáčí díky obrovské chybě Floriana Müllera skóre! MAXIMILIAN ARNOLD vystřelil ze střední vzdálenosti víceméně doprostřed branky, hostující gólman ale překvapivě propustil míč za svá záda!
36'
Yannick Gerhardt přerušil hru faulem. Hosté balon nepřesnou rozehrávkou za postranní čáru ihned odevzdali.
34'
Statistika střel uvádí skóre 11:6 pro Wolfsburg. Sledujeme opravdu hodně ofenzivní a líbivou podívanou.
33'
Po přihrávce z pravé strany zkoušel technické zakončení na zadní tyč Yannick Gerhardt. Počínal si nepřesně.
32'
Na centrovaný míč z pravé strany nikdo z hráčů nedosáhl. Balon rychle opustil pokutové území.
31'
Po obranném zákroku Paula Otávia rozehraje Chris Führich první rohový kop Stuttgartu.
30'
Chris Führich dostal na levém křídle přihrávku do běhu, přistižen byl ale v těsném ofsajdu.
28'
Paulo Otávio centroval z levé strany hřiště pouze do rukavic Floriana Müllera. Tempo po divoké pasáži trochu opadlo.
26'
Domácí příznivci byli pokropeni pomyslnou studenou sprchou, už jsou ale znovu ve varu. Dva slepené góly jsou pro nezaujatého fanouška dobrým příslibem do dalších minut.
23'
Hosté se z vedení radovali sotva minutu! Gerhardt přiklepl míč na nohu OMARA MARMOUSHE a ten vypálil zpoza hranice šestnáctky tvrdou a přesnou střelu do levého spodního růžku branky. Florian Müller se tentokrát natahoval marně.
22'
Po několika dobrých možnostech Wolfsburgu jdou hosté do překvapivého vedení! Hiroki Ito přihrál z levé strany na hranici malého vápna, odkud SEHROU GUIRASSY pohotovou střelou umístil balon pod břevno.
21'
Mattias Svanberg tečoval těsně před Müllerem prudký centr z levé strany. Brankář Stuttgart byl znovu na svém místě!
20'
Omar Marmoush se dostal ke střele z pravé strany velkého vápna. Zblokována byla poblíž stojícím protihráčem na rohový kop.
17'
Po kolmici z levé strany střílel Bote Baku z velkého vápna bez přípravy vysoko nad branku. Domácí záložník se drží za hlavu, rána mu vůbec nesedla.
15'
A další parádní zákrok hostujícího brankáře! Z voleje se do balonu opřel Omar Marmoush. Florian Müller jeho pokus mířící k pravé tyči vyrazil tygřím skokem na další roh.
14'
Florian Müller musel vyrážet tečovanou hlavičku Yannicka Gerhardta padající do spodního rohu branky vedle své pravé tyče!
13'
Omar Marmoush si vykoledoval faul na levém okraji hřiště. Wolfsburg má k dispozici tak trochu zkrácený rohový kop.
12'
Wataru Endo se špičkou kopačky natahoval po Guirassyho centru za obranu. Míč umístil do vyběhnuvšího brankáře Koena Casteelse.
11'
Jakub Kamiński se z levé strany vřítil s míčem do vápna, na zakončení ale nedošlo. Pískán byl naopak útočný faul Patricka Wimmera na Konstantinose Mavropanose.
9'
Wolfsburg poprvé zahrozil! Yannick Gerhardt odcentroval z levé strany na hlavu Mattiase Svanberga. Ten poslal míč o zem zhruba metr vedle levé tyčky.
8'
Wataru Endo si po pravé straně potáhl balon k pokutovému území a zkusil střelu. Mířil vysoko nad branku.
6'
Míč drží v úvodu zápasu prakticky neustále hosté. Aktuálně s ním kombinují poblíž půlící čáry. Na zajímavější okamžik stále čekáme.
4'
Stuttgart měl k dispozici standardku. Centrem do vápna ji rozehrál Chris Führich. Nikoho ze spoluhráčů ale vzdušným pasem nenalezl. Balon skončil až v zámezí.
2'
Fotbalisté Wolfsburgu hrají ve světle zelených dresech, hosté ze Stuttgartu v pruhovaných červeno-černých.
1'

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Lacroix, van de Ven, Otávio – Arnold (C), Gerhardt – Svanberg, Wimmer, J. Kamiński – Marmoush.
Náhradníci: Pervan – Bornauw, Fischer, Franjić, Guilavogui, F. Nmecha, Paredes, M. Philipp, Waldschmidt.
Trenér: N. Kovac

VfB Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, Anton, Ito – Stenzel, Endo (C), Karazor, Ahamada, Führich – Guirassy, Silas.
Náhradníci: Bredlow – T. Coulibaly, Egloff, Millot, Nartey, Perea, Pfeiffer, Tomás, Zagadou.
Trenér: P. Matarazzo.
Vítám všechny příznivce nejen německé Bundesligy, ale také kvalitního fotbalu. V dnešním on-line přenosu vás provedu utkáním osmého kola mezi Wolfsburgem a Stuttgartem, které bude hostit aréna s přívlastkem Volkswagen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.